Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tenis a doping

Artlight pisze:
Basic pisze:
Artlight pisze:Ludzie nie chcą oglądać zwycięstw na 100 m w czasie 12s, piłkarzy człapiących po 5 km na mecz, kolarzy wlokących się w amatorskim tempie pod Alpe d'Huez albo futbolistów w NFL bojących się zaszarżować rozpędzonego przeciwnika..
No jak to nie... a popatrz ilu kibiców ogląda polską ligę kopaczy? :)
U nas na "Ekstraklasie" 2 tys. ludzi na stadionie, a w USA na meczu futbolu dwóch drużyn uniwersyteckich 80 tys. widzów.
Ciekawe ilu ludzi w Polsce wybrałoby się na mecz w piłkę np. SGGW kontra Wyższa Szkoła Mediów Ojca Tadeusza...:)
Wszystko kwestia skali... U nas jednak sporo więcej osób chodzi na mecze kopaczy niż te 2tyś... oczywiście do 80tyś to trochę i trochę brakuje, tylko popatrz na wielkość miasta w Stanach a u nas :) .

Znajomy był swego czasu w Chinach służbowo kilka tygodni. Jeździł po tamtejszych miasteczkach, mieścinach itd... Mówił, że jak wrócił do Wawy to czuł się jakby był teraz wsi, cisza spokój, zero korków :) .

Więc nie tylko same liczby się liczą :) .

Poza tym sport akademicki w Stanach zawsze cieszył się wielkim zainteresowaniem.

A jeśli chodzi o ogólny Twój przekaz dotyczący dopingu w aspekcie lepszych wyników, show itd to pełna zgoda :)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tenis a doping

Poza kwestią samej skali dochodzi jeszcze temat kultury, mentalności i sposobu życia jaki jest tworzony przez pokolenia.
Jeszcze "lepiej" manipuluje się procentami ;)
W dużych miastach na mecze chodzi poniżej 1% populacji, ale w mniejszych ośrodkach może chodzić i ponad 50% :)
A przecież w pierwszym przypadku to te 2000-3000 ludzi, a w drugim np. 300 osób :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tenis a doping

Vivid pisze:Poza kwestią samej skali dochodzi jeszcze temat kultury, mentalności i sposobu życia jaki jest tworzony przez pokolenia.
Jeszcze "lepiej" manipuluje się procentami ;)
W dużych miastach na mecze chodzi poniżej 1% populacji, ale w mniejszych ośrodkach może chodzić i ponad 50% :)
A przecież w pierwszym przypadku to te 2000-3000 ludzi, a w drugim np. 300 osób :P
Bo statystycznie ja i Vivid ważymy średnio 80 kg rotfl .
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tenis a doping

Jakuboto pisze:Bo statystycznie ja i Vivid ważymy średnio 80 kg rotfl .
A z tych łącznych 160kg Twoje jest 60% a moje ledwo 40% ... :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tenis a doping

No chyba na odwrót :P. Niby ktoś miał by w to uwierzyć co piszesz?
No chyba, że bierzesz ostatnio jakieś dopalacze - to tak w kwestii dopingu.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Tenis a doping

Wpadła kolejna lekkoatletka na meldonium. Zażywała 15 lat, odstawiła w listopadzie i w szoku, że się nie wypłukało.
Ciekawe czy amerykański odpowiednik jest na liście WADA.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tenis a doping

Hokej dobrze kombinuje, może to kolejne sankcje na Putina? ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tenis a doping

Vivid pisze:Hokej dobrze kombinuje, może to kolejne sankcje na Putina? ;)
Przecież pisałem wcześniej o tym, że ten lek, który brała Szarapa nie jest dopuszczony do obrotu w Stanach... ale jednocześnie jest tam inny produkt zawierający ten sam składnik aktywny ;-P .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Tenis a doping

W końcu połowa będzie w sukienkach. ;)
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tenis a doping

PitS pisze:W końcu połowa będzie w sukienkach. ;)
Taki tenis bez jaj? ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tenis a doping

Vivid pisze:
PitS pisze:W końcu połowa będzie w sukienkach. ;)
Taki tenis bez jaj? ;)
To by trzeba poczekać na zmianę pokoleń, bo jak któraś koksowała i ma jaja to już chyba nie utnie :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tenis a doping

A mówili, że sport rodem z NRD to już niechlubna przeszłość ... :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tenis a doping

Wiadomo już na ile Szarapę zawiesili? :)

Tak się zastanawiam czy inni tenisiści też zażywali ten sam lek co Szarapa, tylko że ich sztab lepiej zadziałał i wcześniej odstawili ten lek przed nowym sezonem, ewentual lepiej się wypłukali.
Ewentualnie czy może brali inne leki, które zawierały jakąś substancję aktywną, która dopiero w tym roku została wpisana na listę substancji zakazanych.

Co do wczorajszego meczu Rafy i w ogóle w trakcie tego turnieju to zastanawia mnie skąd taka wielka różnica Rafy w poceniu się. Na turniejach w Rio i Buenos A. lało się z niego jak z hydrantu a przecież nie grał na wielkim poziomie i intensywności. Podczas tego turnieju duża większa intensywność gry a jednak zupełnie Rafa wyglądał...
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Tenis a doping

Wilgotność powietrza, Indian Wells to jest pustynia.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Tenis a doping

Basic pisze:Wiadomo już na ile Szarapę zawiesili? :)

Tak się zastanawiam czy inni tenisiści też zażywali ten sam lek co Szarapa, tylko że ich sztab lepiej zadziałał i wcześniej odstawili ten lek przed nowym sezonem, ewentual lepiej się wypłukali.
Wierzysz, że jedynie Maryśka była tak sprytna i korzystała z legalnego dopingu? Jakoś w to nie wierzę, to co można to wszyscy biorą, pytanie jaki % bierze to co jest zakazane ale liczy na to, że nie da się złapać, drugie pytanie to ilu się to udaje...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tenis a doping

Ciekawa będzie teraz obserwacja tego co się dzieje w rozgrywkach. Czy będzie jak do tej pory, czy raczej czeka nas wyraźny wzrost "dziwnych" spotkań - wolne tempo, krótsze wymiany kończone prostszymi błędami, ewidentne przemęczenie zawodników/zawodniczek itd. Wszystko oczywiście z "naturalnych" powodów. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Tenis a doping

Mi się wydaje, że jak taki Djoko, czy Nadal biorą to raczej nie to, jakieś ciekawsze wynalazki od swoich lekarzy dostają. ;-P Djoko jakby to odstawił odpowiednio wcześnie to już na początku tego samego sezonu jadąc bez tego dopalacza miałby jednak spadek formy na 100%. Taki nagły zeskok z czegoś na czym się jechało długi czas i do którego organizm już się przyzwyczaił, że z tym normalnie "żyje" daje się odczuć z pewnością bardzo mocno.

Pocenie się to akurat nie jest jakieś wielkie podejrzenie brania czegoś, prędzej warunki atmosferyczne tak jak hokej wspomniał.

Bardziej interesuje mnie przypadek Nadala niż Djoka bo to ten wygląda jakby zszedł towaru dawno, dawno temu i nie może żadnego wyniku dobrego wykręcić. Wiadomo, lata lecą, wiecznie nie będzie młodym ale i tak jakoś nie daje mi to spokoju...

Zobaczymy jak się będzie zachowywać Novak w dalszej części sezonu pod względem dyspozycji i formy. Moim zdaniem jednak "kuje" coś bardziej sprytnego i zaawansowanego.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Tenis a doping

Ferrer słabuje od początku roku - wycofał się z IW - podobno brak motywacji i chęci...ciekawostka przyrodnicza.
W Miami wraca, już mu lepiej...
Jeśli kazus Szarapowej miał być wyraźnym sygnałem dla całego towarzystwa pigularzy to powinno być to widoczne dla wnikliwych obserwatorów, zwłaszcza w topie.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Tenis a doping

Wg producenta meldonium płucze się kilka miesięcy. Z grubsza wiadomo już czemu tyle wpadek od początku roku. Z drugiej strony w Rosji są 2 specyfiki tak samo działające, niewpisane na listę WADA, w USA również.
Bo nie chodzi o to, żeby złapać króliczka, tylko gonić go.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Tenis a doping

Cytat z tematu dotyczącego Rafy:
Jacek iREM pisze:Mam jedno ale, nie sądzę żeby oni nic nie brali, nawet trudno mi uwierzyć, żeby Federer nic nie brał.
To jest moim zdaniem tylko i wyłącznie kwestia czy coś jest na liście zakazanej czy tego nie ma. Jak nie ma, a biorą - to są czyści? Hmmm...
Też myślę, że albo biorą to co dozwolone, albo jeszcze nieznane/niewykryte, tym samym niewpisane na listę zakazanych, a kiedyś może będzie. Generalnie ze środkami dopingującymi podobnie jak z dopalaczami - biorący zawsze są o krok przed wykrywającymi/rozpracowującymi. Pytanie tylko, czy w tej sytuacji kogokolwiek możemy określić mianem "czysty". Naszym zdaniem, nie zgodnie z tym co wisi na liście. Hmmm...
Learn to love the process.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”