Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Dunlop Black Widow

Aaaaa... czarna wdowa czyli Dunlop Black Widow. Teoretycznie "kanciasta" struna jak każda inna ale czy aby na pewno?

Wraz z linią Biomimetic Dunlop wypuścił ten co-poliester, który wg producenta jest najbardziej miękkim naciągiem w tej kategorii na rynku, zresztą posłuchajcie sami.



Oczywiście Pan Hines jest, jak zresztą każdy przedstawiciel firmy, która chce coś sprzedać, po prostu mało wiarygodny. Jedną wtopę tego Pana przedstawiałem przy okazji rakiety Dominiki Cibulkovej...
SPOILER:
Jeśli chodzi o jego opis "Czarnej Wdowy" to niektóre z jego stwierdzeń znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości. Najpierw jednak co się nie zgadza lub stało się niejako "nieaktualne".

1. Sztywność Black Widow faktycznie w tej klasie jest naprawdę niska jednak nie najniższa. Otóż najcieńsza wersja (1,21mm) tego modelu charakteryzuje sztywność na poziomie 189 jednostek. Niewątpliwie jest to świetny wynik. Dla porównania Tecnifibre X-One Biphase 1,31mm ma sztywność na poziomie 192 jednostek. Jednakowoż najniższą sztywność pośród poliestrów na chwilę obecną ma Babolat Pro Hurricane 18 - 187 jednostek.
Warto jednak podkreślić iż Black Widow niezależnie od średnicy charakteryzuje się naprawdę niską sztywność i mimo iż najcieńsza wersja jest minimalnie sztywniejsza na papierze to porównując pozostałe wersje jest już faktycznie najmniej sztywna w ogóle:
Dunlop Black Widow 18 = 189
Dunlop Black Widow 17 = 190
Dunlop Black Widow 16 = 192

Babolat Pro Hurricane o średnicy 1,25 ma już sztywność na poziomie 226 jednostek. Skąd tak duży przeskok? Nie wiem...

Pan Hines na samym materiale filmowym ma jednak rację gdyby porównywać wyłącznie struny o tej samej średnicy (takie też info można znaleźć na plakatach reklamowych), ponieważ w owym czasie dostępne były wyłącznie wersje 17 i 16, które faktycznie ulegają tylko i wyłącznie wymienionemu wyżej Pro Hurricane 18... ale jak już wspomniałem to inna średnica. Tak więc owszem, DBW17 i DBW16 porównując do innych naciągów poliestrowych o średnicach 17 i 16 nie mają sobie równych.

Co istotne opinie dotyczące dużego komfortu oferowanego przez "Czarną Wdowę" pokrywają się, w przypadku Pro Hurricane'a już niekoniecznie. ;)

Kończąc wątek sztywności... ostrzegam szukających lekarstwa na ból łokcia przed zakładaniem iż niższa sztywność w porównaniu do wielu multifilamentów musi oznaczać iż ich łapki będą bezpieczne. Konstrukcja jest bardzo istotna i wpływa drastycznie na zachowanie struny.
Jeśli ktoś ma wątpliwości polecam przetestowanie Tecnifibre X.Code'a oraz Ashaway MonoGut ZX.

2. Ostatnia "nieścisłość". Black Widow nie oferuje dużej wytrzymałości. Ponieważ ma ostre kanty szybko się przeciera, tak więc "psuje" pokroju Iamtheway'a nie powinni w ogóle brać tej struny pod uwagę.

Zdjęcia struny z stringforum...
SPOILER:
Mimo tych drobnych nieścisłości struna podobno oferuje bardzo dużo rotacji i jest super komfortowa jak na co-poly. To sprawia iż jest to, przynajmniej dla mnie, obowiązkowy model do przetestowania w 2013 roku.
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Dunlop Black Widow

Szkoda tylko, że z dostępnością naciągów Dunlopa w naszym pięknym kraju źle, żeby nie powiedzieć tragicznie. Ciekawe dlaczego? Cena za set DBW w Europie to około 6,5 Euro, więc cenowo struna mogłaby spokojnie konkurować z innymi w tej klasie...
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Black Widow

Postaram się rozeznać w sytuacji jutro jak załatwię sprawę szkolenia BHP i dam znać jak z dostępnością teraz i w przyszłości. :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Dunlop Black Widow

Miałem set trochę ponad rok temu. Miękki, dobrze kręci, z "powerem" gorzej. Specjalnie mnie nie zauroczył. ;-)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Black Widow



Recenzja wersji o średnicy 1,26mm z Tennis Warehouse: Klik!
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Dunlop Black Widow

ED - skąd wziąłeś wartość sztywności dla wersji 1.26? Pytam, bo TW podaje 217. Różnica więc spora.
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Black Widow

Źródłem jest USRSA. JCz w wolnej chwili zamieści nową listę.

TW podaje swoje dane.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dunlop Black Widow

Oj EDziu, znów jakiś wynalazek wygrzebałeś? ... :birch:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Black Widow

Ojjj Vidziu... dobry, miękki kanciasty co-poliester. Jeśli jednak dla Ciebie to wynalazek to chyba zatrzymałeś się na epoce pierwszych nylonów. rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dunlop Black Widow

Nylonów? Ciesz się że nie lateksów ... :::jezor:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Dunlop Black Widow

Przyszło 5 setów BlackWidow. Oryginalnie zapakowany naciąg :). Nie wiem czy pisałem ale z TW Europe 1 set już z przesyłka wyszedł 29PLN.
Dałem do przeciągnięcia Dunlopa Bio 400. Zagram :::gtr::: w tym tygodniu 3 meczyki to skrobnę jak to się ma do poprzedniego zestawu.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Black Widow

Ciekaw jestem jak będzie Ci się nim grało. :)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Dunlop Black Widow

No to po- :::gamer:::-łem.
Black Widow (BW) wciągnięty do Dunlop Bio 400 na 22/23kg. zagrałem 4 mecze do dwóch setów.
W porównaniu do RuffCode 1.25 ma mniej mocy (który tak samo wciągnięty dawał niezłego kopa), jednak było jej w Black Widow (BW) wystarczająco, ale to również zasługa rakiety. Wydawało mi się nawet przez chwilę że poprawił mi się 2HBH bo nie wyrzucałem, ale to po prostu sprawa tego że drut z mniejszą dynamiką jeszcze pozwala mi mieścić piłkę w korcie pomimo braków w technice..
Ale przy poprawnym uderzeniu potrafiłem wygenerować ładny kąt z BH co u mnie niestety nie jest częste. FH mam lepszy więc i kąty fajne wchodziły.

Wolej - mało ich popsułem grając tym setupem; trzeba jednak pamiętać że nie tylko naciąg, ale i rakieta dość sztywna i doważona na łbie 7-8g.

Podanie - w ogóle grając Dunlopem mam wrażenie jakby mój serwis wskoczył na poziom wyżej (co również zauważali przeciwnicy), ale to z wciągniętym BW najlepiej mi się serwowało.

Potencjał do spinu w BW jest moim zdaniem większy niż w TF Ruffcode, ale nie jest to jakaś kolosalna różnica.
Odnoszę też wrażenie, że naciąg francuskiej firmy jest bardziej komfortowy niż Black Widow, co w połączeniu ze sztywnością Dunlopa jest OK. Co prawda BW nie jest tak sztywne jak opisywany na forum 'Diabelski Spin' ale pewną sztywność da się wyczuć.
Dla porównania dziś grałem Princem EXO3 Tour Team 100 właśnie z wciągniętym RuffCodem 1.25 (22/23kg) i było baaardzo miękko.

Ogólnie naciąg wart wypróbowania (moim zdaniem oczywiście :) ).
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Black Widow

Jakby ktoś chciał przetestować to Black Widow jest już dostępny w Forehandzie.pl w średnicach 1,26mm i 1,31mm.

Zaliczyłem tylko kilka klepnięć (rama G.Corii oparta na matrycy O3 Tour MP, wersja 1,26mm wciągnięta na 24/23kp, 4 węzły) ale struna robi na mnie pozytywne wrażenie. Jest miękko i ostro. Struny łapią piłkę jak "gupie". Fajne wytłumienie, brzdęk minimalny, a z tłumkiem jest naprawdę komfortowo! :::gd:::

Co prawda nie moja rama ale jak trochę poodbijam to kto wie... może wciągnę tą strunę w G Speedzie? Jestem pozytywnie nastawiony.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Dunlop Black Widow

Czy to prawda, że jest to naciąg rekomendowany do Biomimeticów 300 (a może w ogóle do tej serii?).
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Black Widow

Do 300-tek chyba Dunlop faktycznie rekomenduje tą strunę (chociaż Silk też mi się w głowie przewija). Przynajmniej takie mam wrażenie bo gdzieś w pamięci mam plakaty 300-tek z Black Widow.

Jednak takimi "rekomendacjami" nie ma co sobie zawracać głowy. Niemniej struna zbiera bardzo dobre oceny.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Dunlop Black Widow

El Diablo pisze:Jakby ktoś chciał przetestować to Black Widow jest już dostępny w Forehandzie.pl w średnicach 1,26mm i 1,31
Ślepy jestem? :mglss: Szukam i nie widzę? Możesz linka podesłać?
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Black Widow

Nie ma go jeszcze na stronie ale jest w sklepie. ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Dunlop Black Widow

Za daleko :wink:. A w jakiej cenie?
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Black Widow

Z tego co pamiętam 35PLN ale głowy nie dam.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Naciągi”