Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Formuła 1

PitS pisze:To co, wypożyczamy im Antoniego?
Antek ... "Desantek"? :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Formuła 1

Vivid pisze:
PitS pisze:To co, wypożyczamy im Antoniego?
Antek ... "Desantek"? :)
Chyba urlop nam się należy? Podzieliliśmy się z braćmi Rosjanami jednym bezkompromisowym "politykiem" dzięki czemu to u nich było gorzej niż u nas, czas powielić te dobre wzorce. :wink:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
MarK
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 12 wrz 2011, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Formuła 1

Odnośnie wypadku Senny - zawsze przy takich zdarzeniach będą kontrowersje i się tego nie uniknie. Również zawsze niestety ktoś musi zginąć aby podniósł się poziom bezpieczeństwa. Dotyczy to tak jazdy samochodem, wyścigów, czy (nomen omen) lotnictwa. Tak działa świta.

BTW. Wiem, że temat niezbyt odpowiedni, ale będzie ktoś oglądać Dakar? Polecam nawet nie dla rywalizacji, ale dla samych niesamowitych widoków :) .
roj
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: 15 gru 2012, 09:08

Re: Formuła 1

Testy przedsezonowe ruszyły w Hiszpanii, a tu cisza w wątku. :D
Muszę powiedzieć, że po tenisie, Formuła 1 jest kolejną rzeczą, która w sporcie najbardziej mnie interesuje.
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Formuła 1

:wink: :wink: :wink:

Ogólnie to strasznie nudny sport. Jak dla mnie przynajmniej. Paru kolesi w kalesonach wsiada w te płaskie autka, robią 50 kółek, wyprzedzania prawie nie ma, a największe emocje są przy zmianie kół, który zespół zrobi to o mikrosekundę szybciej.

:tired: :tired: :tired:
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Formuła 1

RR - zgadzam się, może być nudny jak flaki z olejem. Zresztą podobnie jak wyczyny niektórych przebijaczy na korcie ;-).
Ale jak się wgryziesz, poczytasz co nieco, zrozumiesz jak gigantyczna ilość zmiennych decyduje o sukcesie w tym sporcie i jeszcze (warunek sine qua non[*][/i]) pojeździsz z 10 godzin porządnym gokartem - wiesz mi, nauczysz się dostrzegać w F1 to, co kilkaset milionów fanów na całym świecie :D .
A testy jak testy, "macanko", podglądactwo, zasłony dymne, ten wrzucił zaślepkę na nos, drugi testuje DDRS..., wniosków żadnych, dopiero Australia zweryfikuje szanse.

[*]konieczny
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Formuła 1

Hokej, nie wiem co to porządny go-kart a co nie porządny. Ale jeździło się tu i ówdzie na małych auteczkach tak nazywanymi. Frajda jest zarąbista. I szczerze powiem, że wolałbym sobie zawody go-kartowe pooglądać niż F1 z tego samego powodu jak tenis - normalny człowiek może mieć odniesienie do tego co robią profi i robić to samo, choć nie takim samym poziomie.

A jeśli chodzi o większe szybkości to wyścigi motocyklowe. Dalej obstaję przy swoim, że zawody facecików w kalesraczkach są nuuuuudne. Więcej do powiedzenia mają tam konstruktorzy tych autek. Trochę podobnie jak w regatach jachtów (nie mówię o tych, gdzie jachty mają ustaloną konstrukcję i parametry).
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Formuła 1

RR nie przesadzaj, ten gość w rajtuzach ma w swoich rękach ze 20%, no może 15% wpływu na wynik końcowy. :) Co do wyprzedzania to w ostatnim sezonie było tego sporo jak na ostatnie czasy. Zastanawiam się tylko czy by nie było jeszcze lepiej jakby pozwolili korzystać z DRS'u na całym torze a nie tylko w wyznaczonych strefach. Co do obecnych testów to chyba niektórzy postanowili też wytrzymałość bolidów potestować :) ale tak jak pisze Hokej, na razie to czarowanie się, wszystko zweryfikuje sezon. Myślę że pierwszy wyścig coś powie, ale tak naprawdę po 2-3 będzie wiadomo kto będzie rządził w tym sezonie. W DTM'mie pewnie Kubica. rotfl
Obrazek
_____
roj
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: 15 gru 2012, 09:08

Re: Formuła 1

RatRace pisze: :wink: :wink: :wink:

Ogólnie to strasznie nudny sport. Jak dla mnie przynajmniej. Paru kolesi w kalesonach wsiada w te płaskie autka, robią 50 kółek, wyprzedzania prawie nie ma, a największe emocje są przy zmianie kół, który zespół zrobi to o mikrosekundę szybciej.

:tired: :tired: :tired:
Nudny?!!?
Na pewno nie. Dobrze to określił hokej. W F1 jest tak ogromna ilość zmiennych i czynników decydujących o wyniku, że trzeba się w ten sport najpierw wczytać, poznać dokładniej a wtedy staje się pasjonujący.
Bo to nie tylko te 50 kółek w dniu wyścigu, to są jeszcze testy, treningi, kwalifikacje, wyścig związany z rozwojem bolidów, naciąganie regulaminów do granic, inżynieria, i wiele innych.
Dla mnie wyścig jest tylko wisienką na torcie, podsumowaniem jakiegoś tam okresu i najlepiej oglądać go z live timingiem przed nosem.
A co do wyprzedzania to nie rozumiem? Jeszcze nigdy w dziejach tyle go nie było. Zdarzały się wyścigi w poprzednim sezonie z ponad 100 wyprzedzeń.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Formuła 1

roj pisze:Nudny?!!?
Na pewno nie.
Jak widać kwestia opinii. Dla mnie również jest to straszna NUDA przez duże "N". :::snoozer:::

Dla kogoś kto nie przepada za tenisem ten sport też będzie niczym innym jak przebijaniem piłeczki. Są gusta i guściki. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Formuła 1

RatRace pisze:Hokej, nie wiem co to porządny go-kart a co nie porządny. Ale jeździło się tu i ówdzie na małych auteczkach tak nazywanymi. Frajda jest zarąbista. I szczerze powiem, że wolałbym sobie zawody go-kartowe pooglądać niż F1 z tego samego powodu jak tenis - normalny człowiek może mieć odniesienie do tego co robią profi i robić to samo, choć nie takim samym poziomie.

A jeśli chodzi o większe szybkości to wyścigi motocyklowe. Dalej obstaję przy swoim, że zawody facecików w kalesraczkach są nuuuuudne. Więcej do powiedzenia mają tam konstruktorzy tych autek. Trochę podobnie jak w regatach jachtów (nie mówię o tych, gdzie jachty mają ustaloną konstrukcję i parametry).
Porządny gokart to taki, który ma ciut więcej, niż standardowe 6,5KM ;-) i okiełznanie go (nawet jako-tako) pozwala na wyzwolenie masy szacunku dla gości, którzy jeżdżą w F1, to miałem na myśli. Jak sobie uświadomisz, że mimo iluś-tam-letniego stażu w prowadzeniu pojazdów mechanicznych nie będziesz (niemal na 100%) w stanie ruszyć bolidem, to hoho :wink: .
A generalnie to jasne, że o gustach się nie dyskutuje, jeden rybki zbiera, drugi znaczki hoduje... :D .
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
FEDEER
Orator
Orator
Posty: 592
Rejestracja: 31 maja 2010, 19:28
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt: Strona WWW

Re: Formuła 1

RR pewnie za sportami motorowymi nie przepada - co zrobić będzie pisał że F1 to nuda, dla mnie maniaka motor sportu, nawet oglądanie 24h wyścigu nie jest nudą.

Co do tematu ruszenia bolidem przytoczonym przez hokeja, to polecam obejrzeć jak Hammond próbował swoich sił w bolidzie Renault, uzmysławia to parę rzeczy. F1 to czołówka gdzie trafiają albo najlepsi, lub Ci którzy niosą za sobą masę gotówki w postaci sponsorów.
htb pisze:Zastanawiam się tylko czy by nie było jeszcze lepiej jakby pozwolili korzystać z DRS'u na całym torze a nie tylko w wyznaczonych strefach.
Napiszę Ci więcej, w tym sezonie w kwalifikacjach ma być dostępna tylko jedna strefa DRS [lub dwie w zależności od toru]. Co do używania DRS'u na całej długości toru podczas wyścigu, to wiązało by się z niebezpieczeństwem. Pamiętaj, że otwierając DRS, tracisz znaczący docisk tylnej osi, co wiąże się z utratą przyczepności przy szybkich manewrach i w wielu przypadkach kierowców by ponosiło. Sumując używanie DRS'u przez wszystkich gdzie się chce, znów wyprzedzania mogło by być o wiele mniej niż teraz.
Obrazek
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Formuła 1

FEDEER pisze:Pamiętaj, że otwierając DRS, tracisz znaczący docisk tylnej osi, co wiąże się z utratą przyczepności przy szybkich manewrach i w wielu przypadkach kierowców by ponosiło.
Trochę masz racji, ale z drugiej strony pokazałoby też którzy kierowcy myślą na torze i wiedzą gdzie i na ile mogą sobie pozwolić.
FEDEER pisze:Sumując używanie DRS'u przez wszystkich gdzie się chce, znów wyprzedzania mogło by być o wiele mniej niż teraz.
No jest takie ryzyko i to nawet duże niestety, ale na razie nie musimy się tym przejmować.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
F1Bart
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 4 lut 2013, 17:31
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Formuła 1

Tenis, F1 i Żużel ...!!
Na tym forum posługujemy się językiem polskim./Vivid
roj
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: 15 gru 2012, 09:08

Re: Formuła 1

Sezon się rozpoczął!
Pierwsze treningi za nami. :D
I... czyżby znów ten (za klasykiem) sympatyczny Niemiec? :::A!A!A:::
Nie przeżyję tego!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Formuła 1

"Wentyl" wygrał? No to mój Ojciec znów coś będzie marudził - "A żeby ci tak dętka poszła Helmucie jeden!" rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
roj
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: 15 gru 2012, 09:08

Re: Formuła 1

Vivid pisze:"Wentyl" wygrał? No to mój Ojciec znów coś będzie marudził - "A żeby ci tak dętka poszła Helmucie jeden!" rotfl
No i już widzę dlaczego jest problem. Trzeba Ojcu powiedzieć, że oni jeżdżą na bezdętkowych rotfl.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Formuła 1

Na razie nic nie wskazuje na dominację RB w tym sezonie, ale zobaczymy jutro co będzie w kwalifikacjach a potem w wyścigu, kto przepracował zimę najlepiej. A po 2-3 wyścigach, myślę że sprawa się wyjaśni kto w tym sezonie będzie się liczył.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Formuła 1

No i zaczęli, a raczej próbowali zacząć. Nie wiem, dokąd zmierza ten sport, ale jeśli odwołuje się kwalifikacje z powodu normalnego deszczu, a na ledwo mokrym torze w Q1 połowa stawki rozwala bolidy, to ja dziękuję, pozdrawiam i poczekam, aż ścigać się będą faceci, a nie metroseksualne krzyżówki Biebera z Gołotą.
Chyba się wpieniłem, w razie czego administracja wywali (:] .
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Formuła 1

hokej pisze:No i zaczęli, a raczej próbowali zacząć. Nie wiem, dokąd zmierza ten sport, ale jeśli odwołuje się kwalifikacje z powodu normalnego deszczu, a na ledwo mokrym torze w Q1 połowa stawki rozwala bolidy, to ja dziękuję, pozdrawiam i poczekam, aż ścigać się będą faceci, a nie metroseksualne krzyżówki Biebera z Gołotą.
.
Tylko czekać, aż szejkowie zaczną robić tory pod dachem. Wtedy do historii przejdą najdramatyczniejsze wyścigi w historii F1 rozgrywane w strugach deszczu, zwłaszcza za ery Schumiego. Dzisiejsi kierowcy potrzebują warunków idealnych, żeby w ogóle wsiąść do bolidu. Nie dziwię się, że Kubica wybrał bardziej męską odmianę sportów motorowych :].
Polubiłem czerwone badziewie...

Wróć do „Inne sporty”