Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: dwn vs Napalm

dwn pisze:
napalm pisze:Powoli zaczynam przyzwyczajać się do "danielowskiego" slice'a. Jeszcze parę spotkań i urwę seta. :wink: A później to "drżyjcie Narody!". rotfl
Mam nadzieję że do tej pory wykrystalizuje się u mnie jakiś "danielowski super topspin bekhend" trafiany na przyzwoitym procencie bo slajsa już mi obijasz dość agresywnie :)
Zaczniesz obiegać wszystko na forehand i mogę się z setem pożegnać. :::XD!:::
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
dwn
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 7 lip 2006, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: dwn vs Napalm

napalm pisze:
dwn pisze:
napalm pisze:Powoli zaczynam przyzwyczajać się do "danielowskiego" slice'a. Jeszcze parę spotkań i urwę seta. :wink: A później to "drżyjcie Narody!". rotfl
Mam nadzieję że do tej pory wykrystalizuje się u mnie jakiś "danielowski super topspin bekhend" trafiany na przyzwoitym procencie bo slajsa już mi obijasz dość agresywnie :)
Zaczniesz obiegać wszystko na forehand i mogę się z setem pożegnać. :::XD!:::

Ja ledwo dobiegam... a o obieganiu to nawet nie ma mowy :). Może potrenuje zagrania po taśmie bo jedno dzisiejsze zasłużyło na miano perfidnego :).
NTRP 4.0 - technika
NTRP 2.0 - kondycja
Więcej sprzętu niż talentu...

Moje boje....
https://www.youtube.com/watch?v=tNm9cvNEsU0
https://www.youtube.com/watch?v=pIzwEe-PSdI
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: dwn vs Napalm

dwn pisze:Może potrenuje zagrania po taśmie bo jedno dzisiejsze zasłużyło na miano perfidnego :)
Mówisz o tej piłce na przełamanie dla mnie, kiedy po moim ataku zagrałeś wysoką świecę która spadła pionowo na taśmę i odbiła się 5 cm za siatką? rotfl
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
dwn
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 7 lip 2006, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: dwn vs Napalm

napalm pisze:
dwn pisze:Może potrenuje zagrania po taśmie bo jedno dzisiejsze zasłużyło na miano perfidnego :).
Mówisz o tej piłce na przełamanie dla mnie, kiedy po moim ataku zagrałeś wysoką świecę która spadła pionowo na taśmę i odbiła się 5 cm za siatką? rotfl
Dokładnie o tej, ale widzę tutaj jeszcze rezerwę bo powinna się odbić góra 2 cm za siatką :).
NTRP 4.0 - technika
NTRP 2.0 - kondycja
Więcej sprzętu niż talentu...

Moje boje....
https://www.youtube.com/watch?v=tNm9cvNEsU0
https://www.youtube.com/watch?v=pIzwEe-PSdI
dwn
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 7 lip 2006, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: dwn vs Napalm

Po blisko 1,5 miesięcznej przerwie znów spotkaliśmy się na korcie. Zagraliśmy w tym tygodniu dwa pojedynki. Szczegółowe wyniki podane w pierwszym poście zaś co najważniejsze oba zakończyły się moimi wygranymi. Pierwszy środowy meczyk praktycznie bez historii. Moje solidne trzymanie piłki w korcie przeplatane w miarę możliwości mocnym forhendem gdy nadażyła się okazja ku temu. Piotrek tradycyjnie żongluje rakietami co kilka gemów i nie wytrzymuje dłuższych wymian jesli do nich dochodzi.
Dzisiejszym mecz jakże odmienny od dotychczasowych. Po pierwsze Piotrek wyciągnął z zakamarków dwie rakiety o dużej wadze i małej głowie. Uważane za sprzęty trudne dla amatora w dłoni Napalma stały się narzędziami, które bardzo poprawiły jego grę w spotkaniach ze mną.
Po drugie praktycznie całe spotkanie kolega grał jedną rakietą co do tej pory nie miało miejsca.
Połączenie tych dwóch faktów dało mu bardzo dobry serwis, który w większości musiałem odgrywać dość pasywnie umożliwiając Piotrkowi budowanie akcji podczas, których grał dość precyzyjnie jak na niego. Pomimo tego mecz zakończył się moją wygraną dlatego też i ja musiałem coś grać aby taki wynik osiągnąć. Było mi dużo trudniej niż do tej pory o czym świadczy fakt że przez 2h udało nam się rozegrać "tylko" nieco ponad dwa sety co w porównaniu do poprzednich spotkań gdzie rozgrywaliśmy nawet pełne cztery mówi samo za siebie. Uratowała mnie jak zwykle regularność, kilka ostrych forhendów i..... wiatr który sądzę że mi pomagał :). Krótko mówiąc zbliża się moment mojej porażki z Piotrkiem bo wiek, siła uderzeń jest po jego stronie :). Mimo to, aby jednak zwiększyć swoje szanse zaczynam grać dużo ryzykownej czyli przy liniach. Kosztuje mnie to więcej błędów niż zwykle, ale coż...
Dzięki za grę i do następnego :D.
NTRP 4.0 - technika
NTRP 2.0 - kondycja
Więcej sprzętu niż talentu...

Moje boje....
https://www.youtube.com/watch?v=tNm9cvNEsU0
https://www.youtube.com/watch?v=pIzwEe-PSdI
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: dwn vs Napalm

Ciekawa sprawa. Do tej pory z Danielem grałem rakietami wyposażonymi w kosmiczne technologie, bazalty, izometryczne kształty główki, dziury i inne cuda wianki, a bęcki zbierałem aż miło. Dzisiaj do ręki wziąłem kawał ramiszcza, jakim jest Pro Staff 6.0 Mid. Grałem nim około 1h 40 minut i ... kompletnie inny świat. Czucie, kontrola, stop-volley'e, ostre slice'y i co tam jeszcze można dodać grały się same. :wink: Wynik mówi sam za siebie. Jeszcze parę spotkań i ugram seta, a później kto wie... :::yay:::
Na ostanie 20 minut wziąłem nSix One Tour'a. Porównując ją do PSa 6.0, nCode pomaga w grze. Zdecydowanie więcej mocy, mój forehand zyskał na sile.
No a Daniel jak to Daniel. Chcesz pograć? Ostrzeliwuj mu backhand i trzymaj z dala od forehandu. Dzisiaj były małe problemy z kończeniem dość łatwych piłek, no ale nie wszystko zawsze gra w 100%.

Do następnego. :::gd:::
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
dwn
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 7 lip 2006, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: dwn vs Napalm

Po trzech miesiącach przerwy w naszych bojach znowu spotkaliśmy się na korcie. Dla mnie to drugi meczyk dzisiaj po porannej lidze na OTC więc można powiedzieć, że przyjechałem rozgrzany. Suchy wynik dość jednostronny bo zdaje się 6:1, 6:0, 6:1 w moją stronę.
Muszę oddać prawdzie, że po pierwszych gemach gra Piotrka wprowadziła mnie w przekonanie, że dzisiaj jest ten dzień gdy zejdę z kortu pokonany. Sprawił to pierwszy ( drugi też) serwis i bardzo mocna i celna gra z obu stron Napalma. Parę razy wyciągałem z 0:40 lub 15:40, czasem przy pomocy taśmy lub linii. Wpadło też parę asów z mojej strony i tak po około 1,5 seta nerwy koledze puściły a dalszy przebieg meczu był już pod moje dyktando.
Na koniec 30 minut ostrego łupania bez punktów a mój dzień z 4h spędzonymi na korcie dobiegł końca.
NTRP 4.0 - technika
NTRP 2.0 - kondycja
Więcej sprzętu niż talentu...

Moje boje....
https://www.youtube.com/watch?v=tNm9cvNEsU0
https://www.youtube.com/watch?v=pIzwEe-PSdI
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: dwn vs Napalm

Tyłek mnie boli jeszcze dzisiaj od wczorajszego lania. Zacząłem z wysokiego C, a skończyłem przy jakiejś zgniłej bukwie Я. Daniel miał wczoraj dzień, większość slice'ów zagrywał pod końcową, loby również. U mnie na plus jedynie serwis, reszta piach.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: dwn vs Napalm

Wczoraj tradycyjny oklep zadka 1:6 2:6 2:6. Mimo wszystko z gry na grę wymiany są coraz ciekawsze. Zagrałem sporo winnerów forehandowych, ale za dużo błędów z backhandu. Ewidentnie nie pilnuję pozycji. No i powoli powoli przyzwyczajam się do dwn-owego slice'a. :wink:
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
dwn
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 7 lip 2006, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: dwn vs Napalm

Co do sobotniego spotkania to grałem bardzo dobrze jak na siebie. Piotrek jak wspomniał utrzymuje wymiany dzięki temu staje się dla mnie coraz bardziej wartościowym sparingpartnerem. Gdyby mniej psuł z BH wynik byłby bardziej wyrównany. Mimo błędów gra agresywny BH i za to należy się pochwała. Ja nadal zbyt często korzystam ze slajsa. Korzysta na tym moja skuteczność lecz cierpi satysfakcja z gry.
NTRP 4.0 - technika
NTRP 2.0 - kondycja
Więcej sprzętu niż talentu...

Moje boje....
https://www.youtube.com/watch?v=tNm9cvNEsU0
https://www.youtube.com/watch?v=pIzwEe-PSdI
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: dwn vs Napalm

Kolejne spotkanie za Nami. U mnie trochę zmian, ponieważ po prawie dziesięciu latach grania jednoręcznym backhandem wróciłem do dwuręcznego. Nie było tragedii jak na pierwszy raz. Dzisiaj głównie skupiliśmy się na luźnym przebijaniu. Dopiero kiedy zacząłem oddychać rękawami zaproponowałem zagranie seta (wiadomo, można dłużej po piłki pochodzić, udawać że się łapie koncentrację przy drugim serwisie, ogólnie zyskać trochę czasu na odpoczynek rotfl ). :lol:
Czuję lewy nadgarstek, ale to normalne, po tylu latach nieużywania. :wink:
Daniel testował swoją starą ramę i dodatkowo skupił się na graniu agresywnego backhandu. Jak domknął uderzenie to wchodziło. :::gd:::
Brakuje mi trochę mocy w porównaniu do 1HBH. Pod koniec wziąłem trochę sztywniejszą ramą, z większą mocą i było lepiej.
Ogólnie sporo pracy przede mną. Czas zacząć brać kamerę na kort i się nagrywać.
No i po powrocie do domu czekały na mnie zasłużone schabowe z kapustą i ziemniakami, także opanowała mnie błogość. ;-P
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: dwn vs Napalm

napalm pisze: No i po powrocie do domu czekały na mnie zasłużone schabowe z kapustą i ziemniakami, także opanowała mnie błogość. ;-P
:!exec!:
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: dwn vs Napalm

napalm pisze:Ogólnie sporo pracy przede mną. Czas zacząć brać kamerę na kort i się nagrywać.
Pochwalisz się, prawda?
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: dwn vs Napalm

logigamer pisze:
napalm pisze: No i po powrocie do domu czekały na mnie zasłużone schabowe z kapustą i ziemniakami, także opanowała mnie błogość. ;-P
:!exec!:
Wiem, brakowało domowej roboty kompotu. rotfl
wyczesany pisze:
napalm pisze:Ogólnie sporo pracy przede mną. Czas zacząć brać kamerę na kort i się nagrywać.
Pochwalisz się, prawda?
Zobaczymy czy sam przeżyję oglądanie siebie na ekranie. I tak mam już nadciśnienie i jestem na lekach. :wink:
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: dwn vs Napalm

napalm pisze:
wyczesany pisze:
napalm pisze:Ogólnie sporo pracy przede mną. Czas zacząć brać kamerę na kort i się nagrywać.
Pochwalisz się, prawda?
Zobaczymy czy sam przeżyję oglądanie siebie na ekranie. I tak mam już nadciśnienie i jestem na lekach. :wink:
Wspólnie się pośmiejemy. :D
Jak będziesz się stawiał to wezmę swój upośledzony aparat na TFa i będziesz gwiazdą filmiku z tej edycji. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: dwn vs Napalm

napalm pisze: Wiem, brakowało domowej roboty kompotu. rotfl
Cieszę się, że zrozumiałeś mój BÓL! rotfl
wyczesany pisze:... to wezmę swój upośledzony aparat na TFa i będziesz gwiazdą filmiku z tej edycji. ;)
Ja mam małpkę S(ł)ony, który całkiem całkiem przyjemne filmy w FHD kręci. Wezmę też statyw. W każdym bądź razie... mianowałem Cię właśnie na nadwornego profi turniejowego kamerzystę! rotfl
dwn
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 7 lip 2006, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: dwn vs Napalm

Faktycznie jak napisał Piotrek wczoraj trochę pograliśmy na większym tempie niż dotychczas. Sporo gry pod rękę celem wyrobienia sobie uderzeń skutkowało szybszym zmęczeniem.
Spodobało mi się płynne przejście Piotrka w grze bekhendowej. Widać, że to kiedyś grał. Większa celność lecz mniejsza siła. Zachować celność przy zwiększeniu siły i profity w grze na punkty same przyjdą. Ja cały czas zmuszam się do gry agresywnej z bekhendu. Zbyt często jednak wracam do slasja do tego stopnia, że chyba muszę zatrudnić kogoś aby mnie za każdego slajsa kopnął w d...e :D .
Pograłem przerobionym swoim Dunlopem M-Filem 400. Wrażenia pozytywne. Niebawem zacznę grać chyba jakimiś samograjami. Przy moim tłuczeniu z końcowej bez biegania do siatki z własnej inicjatywy to chyba najlepsze rozwiązanie. Siła uderzeń na tym zyskuje, celność może troszkę spadła ale nadal jest na akceptowalnym poziomie.
Wywody Piortka o schabowym po zejściu z kortu wymusiły na mnie zakup wiadra w KFC w drodze powrotnej :D. Uzupełniłem w ten sposób wybiegane kalorie.
NTRP 4.0 - technika
NTRP 2.0 - kondycja
Więcej sprzętu niż talentu...

Moje boje....
https://www.youtube.com/watch?v=tNm9cvNEsU0
https://www.youtube.com/watch?v=pIzwEe-PSdI
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: dwn vs Napalm

dwn pisze: Spodobało mi się płynne przejście Piotrka w grze bekhendowej. Widać, że to kiedyś grał. Większa celność lecz mniejsza siła. Zachować celność przy zwiększeniu siły i profity w grze na punkty same przyjdą.
Generalnie to jestem w kropce. Tak mnie bolą nadgarstki że nie wiem czy się w tym tygodniu pojawię jeszcze na korcie. Muszę przemyśleć sprawę.
dwn pisze:Wywody Piortka o schabowym po zejściu z kortu wymusiły na mnie zakup wiadra w KFC w drodze powrotnej :D. Uzupełniłem w ten sposób wybiegane kalorie.
Słuszna droga! :::gd:::
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

Wróć do „Rozgrywki forumowiczów”