Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Krecz, walkower i konsekwencje dla rozgrywek

Mam pytanie o zwyczajowe procedury w takich sytuacjach jak poniżej:

turniej ("gminny" :wink: ) gramy systemem każdy z każdym w 2 grupach, z których wychodzi po 4 najlepszych.
W meczu ze mną zawodnik skreczował, i jak się okazało, doznał kontuzji na tyle poważnej, że wycofuje się z dalszych meczów. Rozegrał 4 mecze, pozostały mu jeszcze 2. Czy w tej sytuacji:
a/ zaliczyć rozegrane mecze, a w pozostałych przyznać walkowera
b/ anulować wszystkie mecze z jego udziałem (także dotychczas rozegrane).

Dodam, że wybór rozwiązania jest nie bez znaczenia dla rozstrzygnięcia, kto wyjdzie z grupy (na 4 rozegrane mecze 2 przegrał i 2 wygrał). Przyjmując wersję a/ wychodzi zawodnik X (bo z nim wygrał), a wersję b/ - zawodnik Y (wygrał z X-em, ale przegrał z kreczującym). No i kwestia pewnego rodzaju "równego traktowania" wszystkich: ci, którzy nie grali, dostali walkowera, ale to kwestia przypadku czy raczej takiego a nie innego układu gier. Przy innym układzie kolejności rozgrywanych meczów "szczęśliwcami" mogliby być inni (np. zawodnik Y, który zdążył się z nim spotkać i przegrał)

Niestety, nie przewidzieliśmy tego typu sytuacji regulaminie przed rozpoczęciem rozgrywek :dvl(: ).
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Krecz, walkower i konsekwencje dla rozgrywek

Walkowery dla tych, którzy nie grali (jeśli trzeba liczyć gemy, to liczone jako 6/0 6/0), a mecze rozegrane powinny się liczyć.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Krecz, walkower i konsekwencje dla rozgrywek

Gary pisze:Walkowery dla tych, którzy nie grali (jeśli trzeba liczyć gemy, to liczone jako 6/0 6/0), a mecze rozegrane powinny się liczyć.
Niestety, tak powinno być. Nie zrobił tego celowo, tak wyszło. Gdyby był rezerwowy, przynajmniej pourywałby gemy w brakujących meczach.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Krecz, walkower i konsekwencje dla rozgrywek

Zawsze w takich wypadkach przypomina mi się problem z systemem grupowym, kiedy Blake skreczował.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Krecz, walkower i konsekwencje dla rozgrywek

Dziękuję za sugestie, też mi się tak wydawało, ale właśnie dziś grałem z Y-em, który optował za pominięciem pana kontuzjowanego, z oczywistych względów...
Zaproponuję to rozwiązanie gminnemu szefowi :wink:.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Krecz, walkower i konsekwencje dla rozgrywek

Dodam jeszcze, bo mi się przypomniało, że gdzieś, w regulaminie jakiegoś turnieju czy ligi widziałem, takie sformułowanie, że jak ktoś się wycofa przed rozegraniem połowy spotkań, to się go nie liczy, jak ma połowę lub więcej, to walkowery dla reszty, myślę, że to rozwiązanie możesz zaproponować jako docelowe, o ile macie zamiar kontynuować gminne turnieje, a nie zakończyć na tym, który gracie (i o ile planujecie spisywać jakieś reguły, ale z doświadczenia wiem, że ich jasność się przydaje).
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Krecz, walkower i konsekwencje dla rozgrywek

Tak sobie też to w pierwszym odruchu tłumaczyłem: rozegrał 4 na 6 meczów, więc powinno się liczyć.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)

Wróć do „Turnieje amatorskie”