Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Siatkówka

Bardzo liczyłam na tą wygraną, nasi grają nierówno i trudno określić jaka jest przyczyna danej dyspozycji na określony dzień, dlatego to, czy staniemy na pudle czy nie to teraz w zasadzie loteria. Szkoda, że nie widziałam szalejącego Anastasiego, to musiał być widok! O_O
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Siatkówka

Nawet Oni musieli wykazać się typową "polskością" :rolleyes:.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Siatkówka

Coś za dużo tych spotkań które mają nam przypominać o pokorze lub tych "ostatnich" wpadek.

No chyba że trener uznał że nie ma co czekać na najtrudniejsze zespoły do finału bo formy nie utrzymamy i trzeba je rozbić od razu. :::yay::: :wink:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Siatkówka

Ania pisze:Szkoda, że nie widziałam szalejącego Anastasiego, to musiał być widok! O_O
Uwierz, że najgorzej jest wtedy, gdy trener nie odzywa się do Ciebie nawet słowem ;).

Mam nadzieję, że jednak medal uda się wywalczyć. Nie składajmy broni ;).
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siatkówka

Będzie dobrze. Ja tam dalej wierzę :).
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Siatkówka

Mecz był o pietruszkę więc jeszcze nie czas na płacz. Zobaczymy co będzie w ćwierćfinale bo dopiero tam poznamy rzeczywistą formę naszych siatkarzy. Jakoś dziwnie spokojny jestem.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Siatkówka

kolt pisze:Mecz był o pietruszkę
Niezupełnie. Stawką było miejsce w grupie, a w konsekwencji: rywal, którego trzeba będzie pokonać w ćwierćfinale. Uważam, że to różnica grać na przykład z Rosją/Brazylią lub Serbią/Niemcami.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
sledz136
Orator
Orator
Posty: 612
Rejestracja: 28 mar 2011, 23:59

Re: Siatkówka

Obiektyw pisze:Będzie dobrze. Ja tam dalej wierzę :).
Właśnie! Mam nadzieję że nasi siatkarze nie sprawdzają facebooków, forów stron typu WP czy Onet i od TVP-znawców też trzymają się z daleka, bo to się załamać idzie. Polacy ludźmi wielkich kompleksów i małej wiary są i basta.
W erze specjalistów jesteś albo ekspertem od mączki, albo od trawy, lub od nawierzchni twardych, chyba, że jesteś Rogerem Federerem.
James Scott Connors
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Siatkówka

Bez sensu grali memoriał Huberta Wagnera. Są przemęczeni i słabi. Z dużej chmury mały deszcz.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Siatkówka

hohvar pisze:
kolt pisze:Mecz był o pietruszkę
Niezupełnie. Stawką było miejsce w grupie, a w konsekwencji: rywal, którego trzeba będzie pokonać w ćwierćfinale. Uważam, że to różnica grać na przykład z Rosją/Brazylią lub Serbią/Niemcami.
Nikt nie wie co by się stało w meczu ćwierćfinałowym jeśli przyszłoby grać z Niemcami/Serbią (bo zakładam, że zagramy jednak z Rosją lub Brazylią). To są tylko spekulacje i domysły które w sporcie bywają mylące. Nie siejmy defetyzmu - dopóki nie zobaczymy meczu ćwierćfinałowego nie jesteśmy w stanie ocenić czy dzisiejsza przegrana coś nam popsuła. Wolę aby przegrali z Australią w meczu grupowym mając pewny awans, niż potem w meczu z potencjalnie słabszymi Niemcami w 1/4. Czas pokaże i niedługo będziemy mądrzejsi. Mam tylko nadzieję, że osoby które teraz wieszają psy na siatkarzach będą miały na tyle jaj aby w przypadku wygranej w ćwierćfinale odszczekać swoje słowa.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Siatkówka

sledz136 pisze:Polacy ludźmi wielkich kompleksów i małej wiary są i basta.
Zgadzam się w 100%. Niedawno mieliśmy próbkę przy porażce A. Radwańskiej na tych IO. Nie tyle bolało rodaków to, że przegrała, tylko to, że nie będzie medalu. Z tym jest kruchutko. Stąd całe ciśnienie na siatkarzy.
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Siatkówka

Podejrzewam, że dostaną w pupkę od Brazylii albo Rosji. Jak się chce wygrywać to Australię się ogrywa. A tak przy dwóch porażkach to im się w głowach odłoży.

Obym się mylił, ale Polacy na tych Igrzyskach celebrują, z małymi wyjątkami, tradycje epickich i trochę mniej epickich przegranych.

EDIT: Nasi siatkarze plażowi również ładnie wpisali się w konwencję epickich przegranych. Nawet bardzo epickich. Prowadzili w tie-breaku 11:8, wystarczyło grać punkt za punkt i byliby w półfinale. Ale nie zawiedli rodaków. Szkoda. Wolałbym, żeby mnie zawiedli.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Siatkówka

W drugiej grupie te mecze też różne bywały, my liczyliśmy, że po ostatnich sukcesach przejdą grupę jak burza. Teraz faktycznie gra zaczyna się od początku i teraz już nie ma miejsca na wpadkę. Może to i lepiej, że zagrają z Rosją lub Brazylią, może to ich zmobilizuje, a zwycięstwo pozwoli wskoczyć na lepszy poziom gry.

Szkoda naszych "plażowiczów", grali naprawdę fajnie.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Siatkówka

To nie ma znaczenia z kim się gra, jeśli jest się odpowiednio przygotowanym, do startów podchodzi z nadzieją ale bez bufonady. Bułgaria to mógł być wypadek przy pracy, ale Australia?

A podobno teraz mieli z wszystkimi wygrywać. Moim zdaniem obecnie będzie ciężej, bo teraz oni sami nie wiedzą na co ich stać i sami będą sobie teraz zadawać pytanie, co mogą osiągnąć.

Sugeruję Rosję, szybkie 0:3 i brutalny powrót do rzeczywistości.

PS. Gdzie można napisać o epickich porażkach Ani Rogowskiej i Marcina Dołęgi? Taki smutny żart niestety.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Siatkówka

RatRace pisze:
PS. Gdzie można napisać o epickich porażkach Ani Rogowskiej i Marcina Dołęgi? Taki smutny żart niestety.
Miałem odpisać że tam gdzie założysz temat, ale ppeter zepsuł żart. :wink:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Siatkówka

Rosjanie będą naszymi rywalami w ćwierćfinale.
Ja zauważyłam taką anomalię, że Polacy przegrywają z tymi, z którymi mają wygrać i wygrywają z tymi, z którymi powinni przegrać, dlatego mocno wierzę w awans do półfinału :-). Mecz jutro o godz. 20.30.
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Siatkówka

kolt pisze: Wolę aby przegrali z Australią w meczu grupowym mając pewny awans, niż potem w meczu z potencjalnie słabszymi Niemcami w 1/4. Czas pokaże i niedługo będziemy mądrzejsi.
Też bym wolał, ale dlaczego w ogóle zakładać, że z kimś "muszą" przegrać? Toż przed rozpoczęciem rozgrywek prawie już mistrzami byli, a już na pewno mecze z GBR i AUS miały być spacerkami (podesłać linki?).
Prawda jest taka, że rzeczywiście polscy siatkarze nie bardzo lubią grać z pozycji faworytów, a z Niemcami pewnie tak by to wyglądało i jeszcze więcej peanów na ich cześć byśmy przed meczem wysłuchiwali. To ich zwykle krępuje i jakoś umiejętności jakby odejmuje. Może zatem faktycznie lepiej, że muszą się na Rosję zmobilizować maksymalnie?
kolt pisze: Mam tylko nadzieję, że osoby które teraz wieszają psy na siatkarzach będą miały na tyle jaj aby w przypadku wygranej w ćwierćfinale odszczekać swoje słowa.
Jeśli to było do mnie (a kontekst cytatu na to wskazuje; choć "psów" na nikim nie wieszałem), to powiem, że nie prowadzę polemiki na poziomie szczekanie czy odszczekiwania. Coś kolega zbytnio w kynologię z siatkówki zbacza.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Jacques D.
Orator
Orator
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siatkówka

hohvar pisze:
kolt pisze: Mam tylko nadzieję, że osoby które teraz wieszają psy na siatkarzach będą miały na tyle jaj aby w przypadku wygranej w ćwierćfinale odszczekać swoje słowa.
Jeśli to było do mnie (a kontekst cytatu na to wskazuje; choć "psów" na nikim nie wieszałem), to powiem, że nie prowadzę polemiki na poziomie szczekanie czy odszczekiwania. Coś kolega zbytnio w kynologię z siatkówki zbacza.
:::gd::: :::gd:::

Błędem jest, jak to zwykle w Polszy, pompowanie balona. Radwa w formie? Radwa murowana do złota! Siatkarze w formie? Siatkarze murowani do złota! Tymczasem i w jednej i w drugiej dyscyplinie dobrych zawodników/zespołów jest mnóstwo, dobra forma zaś nie trwa wiecznie. Zresztą, kogo można naprawdę określić mianem "murowanego kandydata do złota"? Bolta i Phelpsa, co najwyżej, a i oni muszą uważać, bo też mają w swoich dyscyplinach godnych rywali.

Nikt nie mówi, że siatkarze się nie ogarną, bo potencjał do tego na pewno mają, ale jak na razie ta zasada niestety się sprawdza. Jak na razie tryumfy odnieśli ci, na których liczono, ale po cichu i mniej śmiało - pompowanie balona zwykle przynosi tylko spektakularne... wtopy. ;)
Obrazek

NTRP 3.0

I know the pieces fit.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Siatkówka

hohvar pisze:
kolt pisze:
kolt pisze: Mam tylko nadzieję, że osoby które teraz wieszają psy na siatkarzach będą miały na tyle jaj aby w przypadku wygranej w ćwierćfinale odszczekać swoje słowa.
Jeśli to było do mnie (a kontekst cytatu na to wskazuje; choć "psów" na nikim nie wieszałem), to powiem, że nie prowadzę polemiki na poziomie szczekanie czy odszczekiwania. Coś kolega zbytnio w kynologię z siatkówki zbacza.
Też nie wieszałem psów jedynie wyraziłem wątpliwość że przegrywanie ze słabymi drużynami na pewno buduje morale, oraz czy na pewno jest konieczne do zdobycia złota olimpijskiego, czemu przeczy jedyny nasz przykład w tej dziedzinie. http://pl.wikipedia.org/wiki/Turniej_ol ... czyzn_1976
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
sledz136
Orator
Orator
Posty: 612
Rejestracja: 28 mar 2011, 23:59

Re: Siatkówka

Jacques D. pisze:
hohvar pisze:
kolt pisze: Mam tylko nadzieję, że osoby które teraz wieszają psy na siatkarzach będą miały na tyle jaj aby w przypadku wygranej w ćwierćfinale odszczekać swoje słowa.
Jeśli to było do mnie (a kontekst cytatu na to wskazuje; choć "psów" na nikim nie wieszałem), to powiem, że nie prowadzę polemiki na poziomie szczekanie czy odszczekiwania. Coś kolega zbytnio w kynologię z siatkówki zbacza.
:::gd::: :::gd:::

Błędem jest, jak to zwykle w Polszy, pompowanie balona. Radwa w formie? Radwa murowana do złota! Siatkarze w formie? Siatkarze murowani do złota! Tymczasem i w jednej i w drugiej dyscyplinie dobrych zawodników/zespołów jest mnóstwo, dobra forma zaś nie trwa wiecznie. Zresztą, kogo można naprawdę określić mianem "murowanego kandydata do złota"? Bolta i Phelpsa, co najwyżej, a i oni muszą uważać, bo też mają w swoich dyscyplinach godnych rywali.

Nikt nie mówi, że siatkarze się nie ogarną, bo potencjał do tego na pewno mają, ale jak na razie ta zasada niestety się sprawdza. Jak na razie tryumfy odnieśli ci, na których liczono, ale po cichu i mniej śmiało - pompowanie balona zwykle przynosi tylko spektakularne... wtopy. ;)
Bardzo proszę o nie zestawianie tych sportowców ze sobą. Siatkarze i Radwańska to zupełnie inne półki, a właściwie poziomy...
Tak samo typowe dla 'Polszy' jest pompowanie, jak i krytycyzm narratora wszechwiedzącego, pojawiający się już choćby po jednym nieudanym występie. Nie mówię że wygrają, czy też zdobędą medal, ale po tym co osiągnęli, właściwe na przestrzeni wielu ostatnich lat, zasługują na bardzo duży kredyt zaufania...
W erze specjalistów jesteś albo ekspertem od mączki, albo od trawy, lub od nawierzchni twardych, chyba, że jesteś Rogerem Federerem.
James Scott Connors

Wróć do „Inne sporty”