deore
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 30 mar 2012, 12:23

2,5 - 3 NTRP

1. NTRP 2,5-3
2. Kontynentalny, bekhend dwuręczny
3. Allrounder
4. <300g
5. Wilson Blade Comp
6. Oczekuję większej kontroli
7. Rakieta rozwojowa (lekko trudna)
8. Do 350zł, jedna rakieta

Myślałem o rakiecie Dunlop Aerogel 4D 500. Będzie dla mnie odpowiednia?
Bo Head MG Radical MPto raczej za wysokie loty.
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: 2,5 - 3 NTRP

A AG500 to chyba z kolei zbyt niskie. Odbijałeś tym?
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
deore
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 30 mar 2012, 12:23

Re: 2,5 - 3 NTRP

Nie. W ogóle nie miałem styczności z lepszymi rakietami. Oprócz tego Blade Comp'a to grałem Pro's Pro i Wilson Impact, więc porównywalne rakiety. Na TW znalazłem 4.0+ NTRP dla tego Dunlop'a ale nie wiem na ile to wiarygodne dane.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: 2,5 - 3 NTRP

Myślę, że Radical Team mógłby przypasować, na papierze wydaje się być bardzo sensowny.
deore pisze:Na TW znalazłem 4.0+ NTRP dla tego Dunlop'a ale nie wiem na ile to wiarygodne dane.
Z polskiego NTRP na amerykańskie przelicza się prawie jak waluty ;).
Prezes fanklubu Staśka :D
deore
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 30 mar 2012, 12:23

Re: 2,5 - 3 NTRP

Obawiam się tylko że mogę podzielić losy kalena (NTRP 2-3)
kalen pisze:Dotychczas grałem Head Radical MP Microgel - trudna dla mnie jak diabli, tzn. radzę z nią sobie ale jak wezmę do ręki byle jaką rakietę lżejszą i z większym łbem to kontrola wzrasta 3x a gracze z którymi przegrywałem grając Radkiem dostają bęcki.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: 2,5 - 3 NTRP

deore pisze:Obawiam się tylko że mogę podzielić losy kalena (NTRP 2-3)
Dlatego polecam wersję Team, jest lżejsza, ma większą główkę, szerszą ramę... po prostu inna rakieta.
Prezes fanklubu Staśka :D
deore
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 30 mar 2012, 12:23

Re: 2,5 - 3 NTRP

Nie mogę nigdzie znaleźć tej rakiety. A co myślicie o Head MG Extreme MP? Zauważyłem że też ma większą główkę.
Awatar użytkownika
Jacques D.
Orator
Orator
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: 2,5 - 3 NTRP

No zaraz ale o ile wiem Radicale i Extremy to jednak rakiety do mocno różnych stylów gry. Sam gram Radicalem MG MP a Extremem miałem okazję odbijać i wrażenia były wyraźnie odmienne.
Obrazek

NTRP 3.0

I know the pieces fit.
deore
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 30 mar 2012, 12:23

Re: 2,5 - 3 NTRP

A mógłbyś mi przybliżyć jakie style gry i poziomy NTRP pasują do tych rakiet?
Awatar użytkownika
Jacques D.
Orator
Orator
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: 2,5 - 3 NTRP

Jestem ostatni jeśli chodzi o jakiekolwiek znawstwo sprzętowe. Mogę Ci tylko opisać swoje wrażenie (o ile wiem w miarę pokrywają się z przeznaczeniem tych rakiet). Extreme wydał mi się dobry do gry głównie z końcowej i trochę mocniejszą rotacją. Nie jest absolutnie tak, że ta rakieta w ogóle nie ma czucia, ale przy graniu slajsa czy woleja zdecydowanie lepiej wg mnie sprawuje się Radical. Natomiast jeśli chciałbyś grać trochę mocniejszym topspinem to przy Radicalu będziesz się musiał trochę nad tym natrudzić. Wszystko rozbija się o to jakim allrounderem jesteś/chcesz być, Murray jest tak klasyfikowany i Federer też, różnica chyba zauważalna. ;)

Natomiast jeśli chodzi o poziomy NTRP to moim zdaniem jest to w bardzo dużej mierze kwestia indywidualnych preferencji. Tzn. teoretycznie o ile wiem Radical jest uważany za trudniejszego w obsłudze niż Extreme, a w praktyce mnie np. o wiele lepiej operuje się właśnie nim, bo zwyczajnie bardziej pasuje do mojego stylu gry. Dlatego ja bym go wcale tak z gruntu nie wykluczał, to ambitna rakieta, ale też bez przesady, nie jest to Prestige którym byś się męczył zamiast efektywnie grać.

Zaznaczam ,że cały czas odnoszę się do Radicala w wersji MG MP. Radicala Team nigdy nie miałem w ręku. ;)
Obrazek

NTRP 3.0

I know the pieces fit.
deore
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 30 mar 2012, 12:23

Re: 2,5 - 3 NTRP

Dzięki wielkie za podzielenie się wrażeniami z gry tymi rakietami. Na pewno wezmę je pod uwagę przy kupnie rakiety. Jakby ktoś podzielił się jeszcze wiedzą w tym temacie byłbym wdzięczny.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: 2,5 - 3 NTRP

wyczesany pisze:Myślę, że Radical Team mógłby przypasować, na papierze wydaje się być bardzo sensowny.
deore pisze:Na TW znalazłem 4.0+ NTRP dla tego Dunlop'a ale nie wiem na ile to wiarygodne dane.
Z polskiego NTRP na amerykańskie przelicza się prawie jak waluty ;).
Dawno już chciałem o to spytać: czy faktycznie NTRP podawane przy rakietach na TW (opis) jest zawyżone?
Jeśli tak, to jak np. interpretować 'na nasze' podane NTRP 4.0+ przy Head MicroGEL Extreme?
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: 2,5 - 3 NTRP

Trochę jest, trochę nie jest. Każdy przez chwilę zagra każdą rakietą, ale... No właśnie. Mając NTRP poniżej wskazanych musisz liczyć się z tym, że rakieta może okazać się wymagająca i być może inna dała by więcej frajdy i skuteczności w grze. Nie oznacza jednak, że mając NTRP 3.5 nie dasz sobie kompletnie rady. Jeśli widzisz w sobie potencjał rozwojowy (w perspektywie roku) - możesz sobie pozwolić na lekkie przeskalowanie, ale jeśli w zasadzie Twoje NTRP "stoi", to.. może lepiej się nie szarpać?
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: 2,5 - 3 NTRP

Przypuszczałem, że nie ma na to odpowiedzi wprost.
Pozostaje więc kwestia czasu, czyli testowanie i próbowanie oraz poproszenie o poradę na forum.
Dobrze też, aby realnie ocenić swoje NTRP (szkoda, że nie przy wszystkich rakietach jest podane - łatwiej bym się w tym odnalazł).
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: 2,5 - 3 NTRP

USA to specyficzny kraj jeśli chodzi o samoocenę umiejętności tenisowych. Wychodząc na kort już masz w zasadzie 3,0. rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: 2,5 - 3 NTRP

El Diablo pisze:USA to specyficzny kraj jeśli chodzi o samoocenę umiejętności tenisowych. Wychodząc na kort już masz w zasadzie 3,0. rotfl
Ale warunkiem koniecznym jest posiadanie na stopach Barricade'ów 3.0 rotfl .

A właśnie założyłem wątek , bo chcę zweryfikować swoje NTRP. Jak ktoś się zdecyduje mnie przemaglować, to się okaże, czy bliżej mi do US&A, czy do chodzących po ziemi :] .
Sorki za OT - koniec.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: 2,5 - 3 NTRP

Zawsze jak Ci się nikt nie zgłosi to mój adres znasz. :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: 2,5 - 3 NTRP

El Diablo pisze:Zawsze jak Ci się nikt nie zgłosi to mój adres znasz. :wink:
:::gd:::
Bardzo dziękuje za propozycję! Nawet jak się ktoś zgłosi to chętnie skorzystam, jeśli się nie rozmyślisz ;-).
Resztę przez PW bo koledze zaśmiecimy główny temat i znowu dostanę warna ;-).

>>>Grzeczne chłopczyki... ;) - przyp. YtB<<<
Beware of the Hologram.
It will trick us!
kalen
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 2 lut 2012, 22:05

Re: 2,5 - 3 NTRP

A kalen zdecydował się na Dunlopa 4D 500 i dziś pierwszy malutki teścik na mączce.

Wróć do „Rakiety”