Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Kącik motoryzacyjny

Do tego to ja się nie odniosę, nie oglądam. Wszyscy tu wiedzą o jaki to program chodzi to może nie jest tak źle?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
lion_dragon
Weteran
Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 21 lut 2010, 11:02

Re: Kącik motoryzacyjny

Pomiędzy 6:46 - 6:50 tego filmu ze stacji benzynowej Pan Policjant :) stwierdza, że zabrania się przy postoju mieć otwarte drzwi, czyli dokładnie jakie przewinienie popełnili Ci z Maserati :). Tak więc, widzę wyraźną sprzeczność pomiędzy rozstrzygnięciem w tych dwóch sytuacjach.

To odnośnie literalnych cytowań, natomiast mój zdrowy rozsądek przemawia, że na stacji benzynowej winna była kobieta, która jak widać na kamerze wjechała kompletnie za szeroko. Kamery słabo to pokazywały, gdyż były obcięte kadry. Jednakże, gdyby nałożyć realne odległości i pokazać to w jednym ujęciu wyglądałoby to tak, że Pani prawie wjeżdża w ten zaparkowany samochód - potem widać jak mocno musi odbić kołami, żeby zbliżyć się do swojego dystrybutora. Na miejscu tego kierowcy zrobiłbym zdjęcie komórką i nie przyjąłbym mandatu, lecz spróbował dokonać jakieś zwizualizowanej rekonstrukcji zdarzeń bazując na dostępnym materiale filmowym.
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Kącik motoryzacyjny

PitS pisze:Do tego to ja się nie odniosę, nie oglądam. Wszyscy tu wiedzą o jaki to program chodzi to może nie jest tak źle?
A dokładniej PitS... To do mojego posta?
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Kącik motoryzacyjny

karjar pisze:
PitS pisze:Do tego to ja się nie odniosę, nie oglądam. Wszyscy tu wiedzą o jaki to program chodzi to może nie jest tak źle?
A dokładniej PitS... To do mojego posta?
Dokładnie, dlatego nie cytowałem. Nie wiem jak tam jest z oglądalnością, ale widzę że wszyscy zorientowani w programie, wiedzą jaka stacja, jaki program, co to za blondyna. O_O
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
lion_dragon
Weteran
Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 21 lut 2010, 11:02

Re: Kącik motoryzacyjny

PitS pisze:Dokładnie, dlatego nie cytowałem. Nie wiem jak tam jest z oglądalnością, ale widzę że wszyscy zorientowani w programie, wiedzą jaka stacja, jaki program, co to za blondyna. O_O
Wszyscy oprócz mnie :) - nie mam telewizora więc pierwsze słyszę o tym programie :).
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Kącik motoryzacyjny

PitS pisze:
karjar pisze:
PitS pisze:Do tego to ja się nie odniosę, nie oglądam. Wszyscy tu wiedzą o jaki to program chodzi to może nie jest tak źle?
A dokładniej PitS... To do mojego posta?
Dokładnie, dlatego nie cytowałem. Nie wiem jak tam jest z oglądalnością, ale widzę że wszyscy zorientowani w programie, wiedzą jaka stacja, jaki program, co to za blondyna. O_O
No, już wiesz, że nie wszyscy, L_D jest przykładem :D . Pani dla mnie podobna zupełnie do nikogo, program znam, oglądalności nie mierzę. Napisałem, że nie niepopularny, nieznany, tylko raczej spowszedniały, co nie wyklucza znajomości bez zbytniej oglądalności. Nie będę się tu upierał, nie mam danych :). Ot, takie dywagacje... :D
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kącik motoryzacyjny

Odnośnie drugiego filmu, a raczej komentarza pod nim. Nie to żebym chciał bronić Kornackiego. Ale gość opisuje sytuację, która nie miała miejsca. Pisze że Kornacki otworzył drzwi w momencie jak ruszał autobus. A było tak że autobus zatrzymał się i dopiero wysiadła Socha, nawet widać że chwilę czekała żeby otworzyć drzwi aż autobus się zatrzyma. Potem Kornacki wsiada i siedzi już w środku gdy autobus zaczyna ruszać. Wina kierowcy autobusu jest moim zdaniem ewidentna tak jak napisał PitS, bo nie upewnił się, że nikogo nie zawadzi, ale mandat też powinna zarobić ekipa za parkowanie na przystanku. Czy zarobiła nie wiadomo, napisali że tylko motorniczy autobusu dostał :).
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kącik motoryzacyjny

Oglądałem ten odcinek Drogówki gdzie była akcja ze stacji benzynowej. Uważam, że tam policjant popełnił błąd. Tak samo więc i tu - sprawcą kolizji jest kierowca autobusu a Socha mandat za parkowanie na przystanku? ... Nie jest to takie oczywiste. Ona się zatrzymała, parkowanie następuje o ile pamiętam powyżej minuty, także o parkowaniu nie ma mowy. Gdy chcemy się bezpiecznie zatrzymać i np. zmienić za kierownicą to przystanek, nieużywany w danej chwili, jest dobrym miejscem, jest to dozwolone o ile pamiętam, ale mogę się mylić.

Tu tak w ogóle jest klasyczny przypadek z jakim kierowcy mają problem - czym innym jest najechanie na auto stojące a czym innym kolizja dwóch aut pozostających w ruchu.
Zauważcie jak oglądacie już programy typu Drogówka czy Wypadek-Przypadek, jednym z podstawowych pytań jest czy oba pojazdy były w ruchu? Czym to skutkuje? Nawet jak wyjadę z podporządkowanej na środek skrzyżowania, zatrzymam się bo nie mogę zjechać a wtedy ktoś we mnie rąbnie to ja dostanę mandat za wjechanie na skrzyżowanie gdy nie mogłem go bezpiecznie opuścić ale za najechanie odpowie kierowca jaki we mnie wjechał mimo, że był na pierwszeństwie. Chodzi o to, że pojazd stał i wtedy nie jest to kolizja a najechanie. Kolizja jest gdy oba pojazdy są w ruchu. Naprawa będzie z OC tego co miał pierwszeństwo. Kierowcy często tego nie rozumieją i potem tylko koszty w sądzie rosną ...
Chodzi też o rozgraniczenie przewinień w kodeksie, to, że ktoś popełnia czyn zabroniony nie oznacza, że inni mogą robić co chcą. Jak wjadę na miejsce dla niepełnosprawnych to nie znaczy, że niepełnosprawny może zaparkować mi za zderzakiem i mnie zastawić. Jak wezwiemy policję to ja beknę za parkowanie na miejscu do jakiego nie jestem uprawniony a niepełnosprawny za zastawienie (czyli też za parkowanie :) ).
Sami wiecie jak złośliwi są tramwajarze, każdy doświadczony kierowca wam powie żeby nigdy nie stać bokiem na obrysie torów bo złośliwie przerysują auto, niby jechałem z boku... Jak już to wjechać na środek torowiska, wtedy nie kozaczą bo sprawa jest ewidentna, wjechałem, stałem, on na mnie najechał, świadków pełno.
Ciekawe jak to się ostatecznie zakończy, może w sądzie? W końcu naprawa to pewnie jakieś 40.000zł-50.000zł i nie w warsztacie pana Franka tylko w ASO wg. tzw. technologi poroducenta ...

Zwyczajnie potocznie słowa kolizja i najechanie czasem używa się wymiennie i się ludziom myli.

Jak patrzę na tą sytuację to oceniam ją dwojako. Kodeksowo winny jest kierowca autobusu, kropka. Natomiast Kornacki zachował się jak blondynka, wstyd. To jest duże miasto, jak już chcemy wsiadać do auta od strony ulicy to upewniamy się czy nic nie jedzie, otwieramy drzwi, wsiadamy i natychmiast zamykamy te drzwi. Tym bardziej jak siedzimy w takim GT z drzwiami jak stodoła, to nie Fiat 500. A facet wsiadł jak basza, drzwi na oścież i zadowolony ...
Tak po ludzku facet się trochę ośmieszył ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Kącik motoryzacyjny

Panowie, jak wygląda kwestia ubezpieczenia samochodu w przypadku sprzedaży? Przechodzi na nabywcę, czy wygasa?
Co innego czytam w internecie, co innego słyszę w salonie.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kącik motoryzacyjny

OC tylko przechodzi o ile sprzedający/ubezpieczalnia nie zmusi do wypowiedzenia kupującego.
AC i reszta wygasa w chwili sprzedaży (AC jest ważne do północy dnia sprzedaży). Przysługuje sprzedającemu zwrot AC.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kącik motoryzacyjny

Wpadłem do dilera VW zobaczyć nowe dziecko - Up!
Jak to ma być maluch segmentu A to ja mam spore obiekcje O_O , samochód spokojnie wielkości B i miejsca w środku zdecydowanie jak na segment B a nie A.
Jak ktoś szuka fajnego miejskiego wozidełka to może być to fajny pomysł, kwestia jak skalkulują cenę za sensownie wyposażony model. Trzeba pamiętać, że taka sama (prawie) będzie bliźniacza Skoda Citygo i Seat Mii.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Kącik motoryzacyjny

Przesiadłem się dziś na letnie gumy. Jednak zmarzłem przy tym tak, że zacząłem mieć obiekcje, czy to słuszna decyzja była. :D Niemniej jednak zakładam, że moje slikowate TOYO dadzą sobie już radę. W porównaniu do Pirelek letnie Toyki są zdecydowanie twardsze w czuciu. Nieco bardziej też przez to hałasują. Wcześniej mi to nie przeszkadzało, ale... jak się posmakowało luksusów, to teraz powrót do rzeczywistości nieco boli. :twisted: Na szczęście trzymają przyzwoicie. Przynajmniej dziś - na suchym... ;)
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kącik motoryzacyjny

Będę musiał przestudiować rynek bo na zimę muszę kupić kapcie i felgi. Letnie mam Continental. Faktycznie są ciche, nie mam do nich uwag po pierwszym 1000km.
Teraz coś przyjemnego trzeba wyszukać powoli na zimę ale już większe baloniki - 175/65/R15.
Sugestie mile widziane ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kącik motoryzacyjny

Ja dostałem do Subaraka Nokiany WR2 na zimę i ani razu mnie nie zawiodły, kawał solidnej opony.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Kącik motoryzacyjny

Ja mam mały budżet w tym roku a muszę kupić. Jak dziś występowałem w Uwaga Pirat to bardziej bałem się o moje slicki i dowód niż o wykroczenie.

Wybrałem po prostu asymetryki Barum Brillant.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kącik motoryzacyjny

Miałem ostatnio Goodyear Ultra Gripy zimowe i nie polecam, twarde i głośne ... Także nie marka i model czyni z kapcia dobry wybór.

PitS, jak jeździasz jak kierowca F1 to masz i slicki rotfl Niech się misiaczki gonią :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Kącik motoryzacyjny

Vivid pisze:Miałem ostatnio Goodyear Ultra Gripy zimowe i nie polecam, twarde i głośne ... Także nie marka i model czyni z kapcia dobry wybór.

PitS, jak jeździasz jak kierowca F1 to masz i slicki rotfl Niech się misiaczki gonią :P
Wyrosłem, minęły czasy kiedy myśmy mieli Łady a oni Polonezy. Wtedy oni mogli się gonić, bo przecież nie mnie. :rolleyes:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kącik motoryzacyjny

W osobówkach to jakoś mało im się chce kapcie sprawdzać, jak sam widzisz nie było problemu, choć nie wiem w jakim masz stanie ogumienia ale jak mówisz że zjechane to Ci wierzę.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Kącik motoryzacyjny

Vivid pisze:W osobówkach to jakoś mało im się chce kapcie sprawdzać, jak sam widzisz nie było problemu, choć nie wiem w jakim masz stanie ogumienia ale jak mówisz że zjechane to Ci wierzę.
Poniżej ścieżki oznaczającej minimalną głębokość bieżnika, za to na suchym jest wyśmienicie.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Kącik motoryzacyjny

Ja wlaśnie przed zmianą... niestety z przymusu. Jakiś "mądrala" (czasem szkoda, że na forum nie można przeklinać) rozciął mi dzisiaj dwie opony. Zakładałem, że nie spodobały mu się moje tablice (w końcu gdzie będzie się gdańszczanin woził po Wawie). Inna teorię przedstawił mi jednak Pan policjant. Podobno to jeden ze sposobów na kradzenie samochodów osób zamiejscowych. Złodzieje obserwują co robi właściciel i jeżeli oddala się w poszukiwaniu pomocy to na bezczela ładują furę na lawetę i tyle. Alarm może wyć, nikt nie zwróci uwagi na lawetę zabierającą unieruchomione auto z dziurawymi kapciami. Teraz nieplanowany wydatek, przy tym rozmiarze to 3 klocki pękną lekko :-(

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”