Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Pytania o instruktora

Witam. Jestem tu nowy ale starałem się przeczytać rzeczy na ten temat. Mam kilka pytań:
1. Czy zaczynając grać w tenisa w wieku 18 lat (tyle teraz mam i chcę zacząć grę) można zostać wartościowym instruktorem? W tym wieku już przepadła szansa na karierę zawodnika a uwielbiam ten sport dlatego chciałbym zostać trenerem.
2. Ile zarabia instruktor w dużym mieście?
3. Czy są jakieś fora albo strony przeznaczone dla instruktorów. Żeby było można się podzielić wiadomościami, rodzajami treningów, jakich sprzętów używać itd? Ja znalazłem jedną ciekawą. http://www.top-tennis-training.net/#/fo ... 4555523100
4. Zna ktoś jakiegoś dobrego instruktora z trójmiasta? Bo chcę zacząć trenować ale nie znam żadnego.
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Pytania o instruktora

Czy dobrze zrozumiałem?
Nie umiesz grać, ale chcesz się nauczyć i być instruktorem?
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pytania o instruktora

Dokładnie.
Awatar użytkownika
matirow
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 19 sty 2012, 22:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: Pytania o instruktora

Idź lepiej jak nie masz pracy a jesteś np. tylko po liceum na kurs zawodowy np. na CNC czy też jakiś sprzęt ciężki i szukaj pracy albo na studia. W to trzeba grać od małego żeby potem uczyć innych. Nie ten kierunek obrałeś jeżeli chodzi o pracę.
Obrazek Biomimetic 500
Gracz leworęczny
NTRP 2.0
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Pytania o instruktora

matirow pisze:Idź lepiej jak nie masz pracy a jesteś np tylko po liceum na kurs zawodowy np. na CNC czy też jakiś sprzęt ciężki i szukaj pracy albo na studia. W to trzeba grać od małego żeby potem uczyć innych. Nie ten kierunek obrałeś jeżeli chodzi o pracę.
Ma 18 lat, czemu nie? Po jakichś 5-6 latach intensywnej nauki z trenerem na indywidualnych lekcjach będzie umiał tyle że będzie w stanie czegoś nauczyć, zdobędzie papiery i zacznie powoli odbierać co wydał na trenera. Na początku z tego nie wyżyje ale przy dobrych wiatrach po kolejnych latach odbije całość. Ile zarobi taki początkujący instruktor? Jak złapie 2-3 lekcji dziennie to powinien być przeszczęśliwy. Każda 50zł to 100-150zł dziennie. 24dni to 2400-3600 miesięcznie. Koszty sprzętu, piłek, dojazdów na zawołanie i innych rzeczy trzeba odliczyć, czasami "wejściówkę" na korty.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pytania o instruktora

Dzięki za info.
Z góry mówię: nie chcę tego dla kasy. Można zarobić tyle samo i nie biegać po korcie ucząc kogoś. Ale mi tenis się podoba. I kariera zawodnika: niestety już tylko marzenia. Ale uwielbiam ten sport. Nawet jakby za godzinę z instruktorem płaciliby 5 zł i tak bym o tym myślał ze względu na to, że uwielbiam tenis. Na początku (jeżeli w ogóle) będę to traktował jako hobby. Dopiero jeżeliby okazało się za parę/paręnaście lat, że jestem w tym dobry to może wtedy bym spojrzał na to bardziej jako utrzymanie.
Znacie jakiś dobrych instruktorów tenisa w trójmieście? Bo nie ma za dużo informacji w necie.
A i co masz na myśli "intensywnej nauki"? to znaczy ile tygodniowo? Godzina, dwie, dziesięć?
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Pytania o instruktora

Podjedź na Lechię do Wrzeszcza. Jest tam jedna babeczka, która fajnie uczy i nieźle wymiata (kilka razy miałem kort obok i zrobiła na mnie dobre wrażenie). Patrzenie z boku to nie to samo ale czasem i z daleka widać kto ma do tego smykałkę, a kto się nie nadaje ;-)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Pytania o instruktora

Sebex pisze: Znacie jakiś dobrych instruktorów tenisa w trójmieście? Bo nie ma za dużo informacji w necie.
A i co masz na myśli "intensywnej nauki"? to znaczy ile tygodniowo? Godzina, dwie, dziesięć?
Godzina nauki dziennie moim zdaniem.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
matirow
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 19 sty 2012, 22:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: Pytania o instruktora

PitS ja rozumiem że może jak się uprze. Bardziej wydawało mi się że to ludzie w średnim wieku często po jakieś tam karierze amatorskiej czy profesjonalnej biorą się za to. Albo człowiek młody ale grający od małego mający spore doświadczenie. Te jak to mówisz 5-6 lat trzeba intensywnie poświęcić i ciężko pracować. I tak się musi zająć czymś aby żyć czyli pracować bo te 5-6 lat to szmat czasu a skoro nie ma doświadczenia trzeba łożyć na kort, trenera, sprzęt. Ja też jestem początkującym graczem i wiem że teraz na jakąkolwiek karierę nie ma szans nawet trenerską bo to ja sam wymagam pomocy trenera :). Mi pozostaje wyrobić się na jakiś tam poziom który pozwoli mi na rekreacyjne pykanie i wygrywanie z amatorami z mojego poziomu. Jednak jeżeli masz tam jakieś marzenia i spory upór to wszystko się może ułożyć tak jak planujemy. Więc powodzenia.
Obrazek Biomimetic 500
Gracz leworęczny
NTRP 2.0
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Pytania o instruktora

Jak w ogóle zostać instruktorem ? Wysyłasz papiery do PZT, robisz jakieś szkolenia*, czy trzeba kończyć np. AWF ?


*Tak, wiem,że w dzisiejszych czasach tylko wysyłasz im kasę i po paru dniach już jesteś instruktorem...
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
matirow
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 19 sty 2012, 22:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: Pytania o instruktora

Jak zostać instruktorem tenisa? Kursy - trenerzy, instruktorzy PZT

Schemat wygląda następująco:
Kurs istruktorski: Instruktor -> trener klasy 2 -> trener klasy 1 -> trener klasy mistrzowskiej

Aby zrobić kurs trenerski należy najpierw ukończyć kurs intruktora tenisa (koszt około 1000 zł i więcej), po trzech latach bycia instruktorem istnieje możliwość zapisania się na kurs trenera tenisa ziemnego drugiej klasy (koszt może wynosić kilka tysięcy złotych).

Poniższej przedstawiamy opis zasad podstawowego kursu - na instruktora tenisa ziemnego. Informacje pochodzą z AWF'u Wrocław (awf.wroc.pl)

Kurs instruktora sportu ze specjalnością tenisa ziemnego - umożliwia zdobycie uprawnień zawodowych w zakresie tenisa ziemnego. Przygotowuje kursantów do pracy w klubach sportowych, ośrodkach wypoczynku, na obozach sportowych i koloniach, prowadzenia zajęć w ramach lekcji wychowania fizycznego oraz SKS-ów i UKS-ów (podniesienie kwalifikacji zawodowych nauczycieli). Czas trwania kursu wynosi - 100 godzin zajęć realizowanych w ciągu 3 miesięcy (system weekendowy).

Program kursu obejmuje m.in.:

Zapoznanie z metodyką nauczania, teorią i organizacją zasad prowadzenia zajęć, z zakresu tenisa ziemnego, z osobami w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania.

Wyposażenie w praktyczne umiejętności prowadzenia zajęć o charakterze ogólnorozwojowym dla dzieci w różnym wieku.

Znajomość i umiejętność poprawnej demonstracji podstawowych elementów technicznych, oraz przepisów gry i sędziowania z zakresu tenisa ziemnego.

Przygotowanie organizacyjne do przeprowadzenia konkursów, zawodów i pokazów z zakresu tenisa ziemnego.

Zapoznanie uczestników z genezą i historią tenisa ziemnego, rozwojem tenisa ziemnego na świecie i w Polsce, oraz bezpieczeństwem prowadzenia zajęć.

Znaczenie roli gry sportowej w edukacji młodzieży (współpraca w zespole, wykorzystanie czasu wolnego).


Uczestnicy: Absolwenci szkół średnich, studiów wyższych magisterskich i zawodowych posiadający zaświadczenie o ukończeniu części ogólnej, oraz absolwenci AWF-ów – wydziałów Wychowania Fizycznego.

Forma organizacyjna: System weekendowy (soboty i niedziele).

Formy zaliczenia: Kurs kończy się egzaminem praktycznym i teoretycznym. Po zdaniu egzaminów, uczestnicy otrzymują legitymację instruktorską (opłata 15zł).

Warunki naboru: złożenie dokumentów – kolejność zgłoszeń.

Termin rozpoczęcia: po skompletowaniu grupy minimum 15 osób.

Odpłatność: 800 zł (przedpłata 200zł i jedna rata).


Wymagane dokumenty:

Odpis dyplomu ukończenia studiów lub świadectwo ukończenia szkoły średniej (przy wykształceniu średnim),
Karta zgłoszenia
Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uczestnictwa w kursie w Akademii Wychowania Fizycznego wystawione na załączonym formularzu przez lekarza medycyny pracy.
Kserokopia potwierdzenia wpłaty zadatku w wysokości 200 zł na poczet opłaty za kurs.
2 zdjęcia legitymacyjne (podpisane miękkim ołówkiem).


Proszę bardzo można się zapoznać
Obrazek Biomimetic 500
Gracz leworęczny
NTRP 2.0
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Pytania o instruktora

W sumie nie chodziło mi o aż tak szczegółowe informacje, ale dzięki. Poczytam sobie, może sobie tą instruktorkę zrobię jak będę dorosły ;).
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Pytania o instruktora

matirow pisze:PitS ja rozumiem że może jak się uprze. Bardziej wydawało mi się że to ludzie w średnim wieku często po jakieś tam karierze amatorskiej czy profesjonalnej biorą się za to. Albo człowiek młody ale grający od małego mający spore doświadczenie. Te jak to mówisz 5-6 lat trzeba intensywnie poświęcić i ciężko pracować. I tak się musi zająć czymś aby żyć czyli pracować bo te 5-6 lat to szmat czasu a skoro nie ma doświadczenia trzeba łożyć na kort, trenera, sprzęt. Ja też jestem początkującym graczem i wiem że teraz na jakąkolwiek karierę nie ma szans nawet trenerską bo to ja sam wymagam pomocy trenera :) Mi pozostaje wyrobić się na jakiś tam poziom który pozwoli mi na rekreacyjne pykanie i wygrywanie z amatorami z mojego poziomu. Jednak jeżeli masz tam jakieś marzenia i spory upór to wszystko się może ułożyć tak jak planujemy. Więc powodzenia.
Oczywiście że masz rację, że to jest cholernie trudne bo tych paru lat, worka pieniędzy, braku gwarancji zatrudnienia po takim wysiłku należy jeszcze dodać talent tenisowy.
Daniz nam w jednym wątku zarzucił, że odpisujemy: nie masz szans bo masz raka.

Podałem więc trudności jakie trzeba pokonać, choć nawet patrząc na to forum to połowa zapaleńców traci zapał po roku miłości do tenisa, a takich których ja pamiętam od początku mojej rejestracji policzyłbym na palcach rąk i nóg.
Ale może On akurat nie ma raka?

Odpisałeś bardzo pragmatycznie, można zostać spawaczem, operatorem CNC, pójść na studia i zostać programistą CNC, ważne żeby w końcu robić to co się najbardziej lubi. najlepiej jeśli za to dobrze płacą. To bywa utopią ale miło próbować.
Zawodnicy albo medaliści MP którzy są trenerami maja łatwiej bo za nich świadczą ich wyniki, a to się wiąże z kasą. Jak widać śmietanę spijają w każdym zawodzie Ci, którzy są w nim dobrzy, reszta jako tako wiąże koniec z końcem.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pytania o instruktora

Jeżeli dobrze pamiętam to gdzieś czytałem, że Nick Bollettieri zaczął grać jak miał 18 lat. A wiadomo kim jest teraz. Oczywiście jeden na milion. Ale jest jakaś motywacja, bo wiem, że się da.
Czyli uważasz, że tak minimum 5 godzin w tygodniu? :)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Pytania o instruktora

Mazzakollo pisze:W sumie nie chodziło mi o aż tak szczegółowe informacje, ale dzięki. Poczytam sobie, może sobie tą instruktorkę zrobię jak będę dorosły ;).
Tak to widzę, maturę musisz mieć na instruktora, studia wyższe na trenera sportu kwalifikowanego.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
matirow
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 19 sty 2012, 22:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: Pytania o instruktora

Nick Bollettieri podjął instruktaż tenisa jak miał chyba 25 lat. Wcześniej się uczył był w wojsku, a do czynienia a tenisem to niestety nie wiem od kiedy miał czy tak późno zaczął i tyle osiągnął czy jednak grał już wcześniej i zajął się trenowaniem. To się muszą wypowiedzieć już ludzie którzy wiedzą coś na ten temat.
Obrazek Biomimetic 500
Gracz leworęczny
NTRP 2.0
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Pytania o instruktora

Sebex pisze:Jeżeli dobrze pamiętam to gdzieś czytałem, że Nick Bollettieri zaczął grać jak miał 18 lat. A wiadomo kim jest teraz. Oczywiście jeden na milion. Ale jest jakaś motywacja, bo wiem, że się da.
Czyli uważasz, że tak minimum 5 godzin w tygodniu? :)
To zły przykład, zapytaj McEnroe co o nim myśli a się zdziwisz.
W tym roku pierwszy raz od czterdziestu paru lat żaden Amerykanin nie awansował do ćwierćfinału AO. Wtedy w nim nie startowali a teraz po raz pierwszy w historii poodpadali na takim wczesnym etapie. Możesz to zapisać Nickowi. To jego zasługa.

Dziś rano mogłeś podziwiać jego szczytowe osiągnięcie Marię "awarię". Sprostaczenie tenisa jakie nam zafundował, może po części wynikać z tego że nauczył co sam zdążył posiąść. Niestety.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Pytania o instruktora

PitS pisze:
Sebex pisze:Jeżeli dobrze pamiętam to gdzieś czytałem, że Nick Bollettieri zaczął grać jak miał 18 lat. A wiadomo kim jest teraz. Oczywiście jeden na milion. Ale jest jakaś motywacja, bo wiem, że się da.
Czyli uważasz, że tak minimum 5 godzin w tygodniu? :)
To zły przykład, zapytaj McEnroe co o nim myśli a się zdziwisz.
A co o nim myśli :D ?
Ja generalnie o Nicku za dużo nie wiem, tylko tyle, co wyczytałem w autobiografii Agassiego.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Pytania o instruktora

Mazzakollo pisze: A co o nim myśli :D ?
Ja generalnie o Nicku za dużo nie wiem, tylko tyle, co wyczytałem w autobiografii Agassiego.
Za czasów Agassiego, Stany miały rzeszę wybitnych graczy grających różnoraki tenis. Agassi, Connors, Courier, Sampras, Chang, Todd Martin... z których co najmniej połowa dotrwała zwykle do połówek WS.
Teraz? Wszyscy grają to samo. Po co marnować czas na uczenie woleja jak to się nie przydaje. A dropszot i lob? Po co to komu. A slajs? To nieprzydatne obronne uderzenie!

Marysia jak dziś przestało żreć to poległa, bo ona nie miała na co zmienić swojej gry, nie umiała nic więcej ponad to co próbowała pokazać.
Trener nie wie jakiego będzie miał ucznia, musi umieć nauczyć wszystko żeby uczeń miał szansę na jakieś zmiany jak nie żre w trakcie pojedynku. Żeby to mógł zrobić, musi to znać. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Pytania o instruktora

To z Sharapovą , jedyne co ona umie to łupnięcie prawa, łupnięcie lewa - nic więcej :/ .
I mówisz, że to Nick tak namieszał w stylu gry naszych zawodników :D ?
Dobrze że chociaż mój trener jest oldschoolowy i uczy mnie wszystkiego, nawet wpaja nam nieużywane w dzisiejszych czasach serve&volley :D.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.

Wróć do „Gra rekreacyjna”