Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drac vs. htb

Mi APD nie podeszło, chociaż bałem się tego że mi się spodoba :) Ale to norma, jak na razie żadna rakieta którą wziąłem do ręki za pierwszym razem mnie nie zauroczyła. Najlepiej zaprezentował się Radek i dlatego go kupiłem, chociaż na razie nie jest to szczyt marzeń :) Powoli przekonuje się do Extrema, który za pierwszym razem jak go miałem w rękach okazał się strasznie nijaki. Tak więc do APD też jeszcze wrócę i wtedy zobaczymy.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drac vs. htb

htb pisze: No właśnie on ostatnio widząc naszą wspaniałą grę stwierdził do mojej małżonki że w debla by nas zlali bez najmniejszych problemów :(
Hmm z tego co mówisz, to chyba wygląda na to, że ten trener, to jest bardziej zainteresowany małżonką... niż uczeniem ciebie tenisa rotfl
Drac pisze:Któryś z nas "orłów" by się umówił z kolegą na singla i sprawdził na własnej skórze, czy jest sens brać do gry kogoś dużo lepszego, żeby się nudził.
To ja, jako oaza spokoju piszę się na taki poligon rotfl :wink: Może na przyszły tydzień coś się uda ustawić, bo z tego co pamiętam, to Spayki chyba może w ciągu dnia grać... tak ok. południa...
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Drac
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 342
Rejestracja: 22 wrz 2009, 13:03
Lokalizacja: Rivia

Re: Drac vs. htb

basic pisze:
htb pisze: No właśnie on ostatnio widząc naszą wspaniałą grę stwierdził do mojej małżonki że w debla by nas zlali bez najmniejszych problemów :(
Hmm z tego co mówisz, to chyba wygląda na to, że ten trener, to jest bardziej zainteresowany małżonką... niż uczeniem ciebie tenisa rotfl
Też mi to tak wygląda :P. Htb, musisz poważnie z Mateuszem o tym porozmawiać :D.

Zapomniałem dodać jeszcze do meczu, że jak to z Htb, nie obyło się bez masy piłek po linii i stycznych z nią, on ma jakiś radar na kreski ustawiony, m.in. w ważnym momencie, przy moim gemie serwisowym po kresce odskok piłki i zrobiło się 15:30 dla niego, a później po ramie w pół kortu 15:40 i poleciał mi gem, zagrania niezamierzone, ale ciężko się z tym pogodzić.
Kupię: Wilson Pro Staff Original 6.0 Mid | Head iPrestige Mid
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drac vs. htb

Drac pisze:Zapomniałem dodać jeszcze do meczu, że jak to z Htb, nie obyło się bez masy piłek po linii i stycznych z nią, on ma jakiś radar na kreski ustawiony, m.in. w ważnym momencie, przy moim gemie serwisowym po kresce odskok piłki i zrobiło się 15:30 dla niego, a później po ramie w pół kortu 15:40 i poleciał mi gem, zagrania niezamierzone, ale ciężko się z tym pogodzić.
Czepiasz się. Chyba normalne że staram się grać po liniach, bo wiem że to jest dość upierdliwe, zwłaszcza jak trafiasz w linię :) A od ramy się proszę się odczepić. Jedna mi się trafiła przez cale spotkanie a narzekasz jakbym walił ramę za ramą :)
Poza tym co z tego że gram sporo po liniach jak i tak dużo więcej psuje. Powodu do narzekania będziesz miał jak 80% piłek będzie leciało po liniach rotfl
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Drac
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 342
Rejestracja: 22 wrz 2009, 13:03
Lokalizacja: Rivia

Re: Drac vs. htb

htb pisze:Chyba normalne że staram się grać po liniach, bo wiem że to jest dość upierdliwe
Normalnie... świnia ;). Już się nie dziwię, że narzekałeś po meczu, że nie udawało Ci się piłek po rogach grać, skoro rogi to banał w porównaniu z trafieniem w kreskę ;). Poza tym balonowałeś nie zgorzej ode mnie wczoraj :P.
Kupię: Wilson Pro Staff Original 6.0 Mid | Head iPrestige Mid
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drac vs. htb

Drac pisze:Poza tym balonowałeś nie zgorzej ode mnie wczoraj :P
No wiesz próbowałem baloniarza zniszczyć jego własną bronią, ale ja nie mam do tego cierpliwości i to chyba kolejny mój problem :(
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drac vs. htb

htb pisze:Czepiasz się. Chyba normalne że staram się grać po liniach, bo wiem że to jest dość upierdliwe, zwłaszcza jak trafiasz w linię :)
Taa, skąd ja to znam, to walenie po liniach (:] :wink:
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Drac vs. htb

Drac pisze:Dodam tylko, że fh i bh jak zwykle nie funkcjonowały u mnie i co z tego, że tylko te uderzenia ćwiczę na treningach. Slajsowałem bez umiaru i przepychałem pseudo fh/bh piłki na drugą stronę. Krew mnie zalewa na taką "grę", jestem zniesmaczony i zniechęcony, nie chce mi się iść na kolejny trening ćwiczyć fh i bh, bo i tak w meczu wszystko się rozleci.
Wiem, że sprzed kilku dni, ale dopiero teraz przeczytałem.

Nie wiem, czy Tobie pomoże to, co pomogło mnie, ale też miałem kiedyś taki problem, że nie wdrażałem w mecze tego, co ćwiczyłem na treningach. A wszystko przez to, że grałem z ludźmi, z którymi już miałem zagrane kilka meczów i chciałem za wszelką cenę utrzymać dobry bilans. Dlatego z kolegą, z którym nigdy nie przegrałem nadal grałem lekko i na środek, bo po pierwsze to umiałem dobrze, a po drugie on średnio sobie z tym radził. Dlatego postaraj się zagrać z kimś nowym, albo lepszym od siebie, z kim przegrywasz. W pierwszym przypadku nie masz jeszcze "porachunków" i wyrobionych sposobów na grę, a w drugim - nic do stracenia, skoro stare granie nie działało, to można spokojnie próbować nowego. Tak czy owak - powodzenia.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drac vs. htb

Ja żeby zagrać z kimś mocniejszym niż kolega Dracula :) to muszę poprawić własny serwis. Inaczej szybko będzie się gra kończyła :( A z lekkim graniem to właśnie to mnie wkurza najbardziej, że nie potrafię tak. Mam wrażenie że lepiej mi idą właśnie szybsze i mocniejsze wymiany. Natomiast jak z takiej wolniejszej próbuje przywalić mocno to dno i 5 metrów mułu czy jakoś tak :( no ale tutaj to już pewnie technika się kłania, bo grając mocniej to jednak chyba korzysta się trochę z siły przeciwnika, a jak trzeba uderzyć szmatę to już d..a zbita :(
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Drac
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 342
Rejestracja: 22 wrz 2009, 13:03
Lokalizacja: Rivia

Re: Drac vs. htb

Gary pisze: A wszystko przez to, że grałem z ludźmi, z którymi już miałem zagrane kilka meczów i chciałem za wszelką cenę utrzymać dobry bilans.
Dzięki za uwagę. Faktycznie przed kolejnymi spotkaniami myślę też o bilansie meczów, trochę spina świadomość, że mogę popłynąć tym razem, koledzy z którymi gram są na podobnym poziomie, ale jakoś udaje się dowieźć wygraną. To o czym mówisz to może być składowa, ale treningi i mecze to dwie różne historie. Na treningach trener nagrywa kilkadziesiąt piłek na bh, później fh, w ten sposób jest się już przygotowanym do uderzenia, nie trzeba go odczytać, dobiec jak w grze, ustawić się, itd. A i to nawet na treningach takie elementy jaki odprowadzenie rakiety i szybsze złożenie się nie są odtwarzane automatycznie i potrafią szwankować.
Gary pisze: Dlatego postaraj się zagrać z kimś nowym, albo lepszym od siebie, z kim przegrywasz.
Z tym bywa ciężko, kilka razy umawiałem się z ludźmi z Internetu, którzy za wysoko albo za nisko oceniają swoją grę i kończyło się na jednym spotkaniu. Z forum z kolei część osób ma mało czasu, żeby w ogóle grać albo grywa w innych godzinach albo za duża różnica poziomów, a niby sporo osób z Wawy. Ostatnio grywam z Htb i Basic-em jakoś raz na tydzień albo dwa, ale chęci do gry mam większe, muszę znaleźć sobie jednego czy dwóch maniaków, którzy mogliby regularnie i często grywać :).
Kupię: Wilson Pro Staff Original 6.0 Mid | Head iPrestige Mid
Awatar użytkownika
Drac
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 342
Rejestracja: 22 wrz 2009, 13:03
Lokalizacja: Rivia

Re: Drac vs. htb

htb pisze:Ja żeby zagrać z kimś mocniejszym niż kolega Dracula :) to muszę poprawić własny serwis. Inaczej szybko będzie się gra kończyła :(
Niekoniecznie szybciej. Grając z kimś mocniejszym masz ten komfort, że możesz pozwolić sobie na przegraną, bo grasz z lepszym, a przez to mniejsze obciążenia jest na Tobie bo i tak jesteś skazany na przegraną. To rozluźnia. Zobacz np. mecz Basic-a, gdy urwał TadX seta.
Kupię: Wilson Pro Staff Original 6.0 Mid | Head iPrestige Mid
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Drac vs. htb

Drac pisze:...treningi i mecze to dwie różne historie. Na treningach trener nagrywa kilkadziesiąt piłek na bh, później fh, w ten sposób jest się już przygotowanym do uderzenia, nie trzeba go odczytać, dobiec jak w grze, ustawić się, itd. A i to nawet na treningach takie elementy jaki odprowadzenie rakiety i szybsze złożenie się nie są odtwarzane automatycznie i potrafią szwankować.
Masz dużo racji w tym co piszesz, ale zwróć uwagę na jedno: nie może być tak, że trening sobie, a mecz sobie. Trening ma pomagać w lepszym graniu na punkty. Dlatego też obok ćwiczeń czysto technicznych poprosiłbym trenera o ćwiczenie też sytuacji meczowych. Odczytywania piłek, uderzeń po przegonieniu po korcie itp. To potem zaprocentuje. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Drac
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 342
Rejestracja: 22 wrz 2009, 13:03
Lokalizacja: Rivia

Re: Drac vs. htb

Gary pisze:Dlatego też obok ćwiczeń czysto technicznych poprosiłbym trenera o ćwiczenie też sytuacji meczowych. Odczytywania piłek, uderzeń po przegonieniu po korcie itp. To potem zaprocentuje. :wink:
Widocznie nadaję się w tym momencie jedynie do odbijania prosto nagranych piłek :). Ostatnio poprosiłem o poganianie mnie na boki i na treningu nie było tak źle. Skończmy na tym, temat OT się robi, raczej na dział "mój tenis".

Tak jeszcze sobie myślę... twoje NTRP to jakieś 5.0, moje 2.5, moglibyśmy zagrać mecz, jakbym nie dawał kompletnie rady to wyjąłbym asa z termobaga w postaci Htb albo Basica i dogralibyśmy mecz we dwóch na jednego, akurat 5.0 na 2 x 2.5 :D.
Kupię: Wilson Pro Staff Original 6.0 Mid | Head iPrestige Mid
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drac vs. htb

Drac pisze:twoje NTRP to jakieś 5.0, moje 2.5, moglibyśmy zagrać mecz, jakbym nie dawał kompletnie rady to wyjąłbym asa z termobaga w postaci Htb albo Basica i dogralibyśmy mecz we dwóch na jednego, akurat 5.0 na 2 x 2.5 :D.
Hehe, widzę że u samego mistrza chcesz podpatrzeć jak się naprawdę balonuje :) A poważnie to niezły pomysł, żeby wypożyczyć kogoś kto potrafi grać w tenisa żeby nas zlał :) Myślę że nawet wspólnie możemy się umówić, bo myślę że przez np. dwie godziny to każdy z nas zdąży zebrać po trzy sety w plecy :)
Obrazek
_____

Wróć do „Rozgrywki forumowiczów”