paged69
Nowy
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 13 lis 2009, 01:36

NTRP 3.5 - 4.0

Witam,
proszę o sugestie jakie modele powinienem przetestować zanim kupię rakietę.

1. NTRP 3.5 - 4.0. Od maja ubiegłego roku regularnie 1h w tygodniu gry z trenerem. Kilka lat temu sezon gry z trenerem + incydentalne sparingi. Od niedawna polubiłem grę "na poważnie" :-): klubowy turniej i challenger.

2. Chwyty: wolej - kontynentalny, pozostałe: kombinacja eastern - semiwestern; bekhend dwuręczny, dużo rotacji awansującej, slajs defensywny ale ćwiczę atak ("być jak Edberg" :))

3. Allrounder, zdecydowanie...

4. ~300g, balans neutralny lub lekko na rączkę.

5. 1) Donnay (chyba) i Artengo z Decathlonu - modeli nie pamiętam.
2) Yonex RDS003 - kupiłem używaną bo właściciel klubu jest fanem Yonexa i mogłem przetestować kilka modeli. Z rozpędu wybrałem tą ale jakoś nie mogłem się z nią dogadać. Rakieta jak dla mnie bez wyrazu. Yonexy raczej odpadają bo w ogóle "dziwnie" mi się nimi grało.
3) Babolat Pure Drive - rakieta trenera, trenowałem nią wiosną, potem był powyższy Yonex i od września znowu pożyczam na treningi tego Babolata. Jak dla mnie ma sporo mocy - czasami nawet za dużo, podoba mi się łatwość z jaką można nadać rotację, mój serwis nabrał dzięki niej nowej jakości. Wolej najstabilniejszy z powyższych. Niestety, brakuje mi komfortu, do tego stopnia, że po bardziej forsownym treningu lub meczu boli mnie nadgarstek. Być może to kwestia techniki albo naciągu (nie mogę wymienić bo nie moja) ale to przyczyna dla której szukam do testowania czegoś innego. Inaczej po prostu odkupiłbym tą rakietę od trenera bo już głupio mi pożyczać. Ponadto brakuje mi w tej rakiecie czucia - jeśli można tak to nazwać.

Ostatni trening (1h) pograłem Head MicroGel Mid+. Nawet ok ale wydała mi się mniej stabilna przy woleju/półwoleju niż Babolat. Niestety za mało czasu ją testowałem no i nie była do kupienia.

6. Oczekuję przede wszystkim komfortu, łatwości nadawania rotacji i lepszego czucia - grając Babolatem mam wrażenie że nic nie czuję i gram "na pamięć". Siła ma pochodzić z techniki. Nie wiem czy taka kombinacja jest możliwa, a nie potrafię przełożyć parametrów rakiet na moje oczekiwania. Co do wagi to myślę że okolice 300g.

7. Rakieta ma zdecydowanie wspierać rozwój (lekko trudna).

8. Jedna rakieta, cena prawie bez znaczenia.

Fajnie by było gdyby można znaleźć coś z Wilsona lub Babolata. Lokalny sklepik może mieć testery tych marek więc mógłbym potestować trochę dłużej. Inaczej pozostaje testowanie wysyłkowe.

Dziękuję!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 3.5 - 4.0

paged69 pisze:Ostatni trening (1h) pograłem Head MicroGel >>>......<<< Mid+. Nawet ok ale wydała mi się mniej stabilna przy woleju/półwoleju niż Babolat. Niestety za mało czasu ją testowałem no i nie była do kupienia.
Zgubiłeś model...

Potestuj sobie modele alternatywne do PD innych producentów oraz Aeropro Drive'a.

Z oferty innych producentów weź na warsztat nast. modele:
Wilson [K]obra Team FX lub [K]obra Tour.
Head MG Extreme jak mało to Pro.
Dunlop AG lub AG 4D 500.

Tak w ogóle to powiem Ci że "olałem" Twoje zdanie o tym jakie powinny być parametry. Dla mnie kluczowe były Twoje odczucia w stosunku do PD. Ja bym zaczął od podanych Wilsonów, sztywność jest naprawdę niska, potem APD, na koniec Heady i Dunlopy (ze względów logistycznych).
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
paged69
Nowy
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 13 lis 2009, 01:36

Re: NTRP 3.5 - 4.0

El Diablo pisze:
paged69 pisze:Ostatni trening (1h) pograłem Head MicroGel >>>......<<< Mid+. Nawet ok ale wydała mi się mniej stabilna przy woleju/półwoleju niż Babolat. Niestety za mało czasu ją testowałem no i nie była do kupienia.
Zgubiłeś model...
Sprawdziłem: to był Head Radical - i w zasadzie zrobił na mnie najlepsze wrażenie, w szczególności swoją poręcznością. Może coś podobnego z Wilsona? Tylko co? Możesz coś podpowiedzieć?
El Diablo pisze: Z oferty innych producentów weź na warsztat nast. modele:
Wilson [K]obra Team FX lub [K]obra Tour.
Head MG Extreme jak mało to Pro.
Dunlop AG lub AG 4D 500.
Dzięki za sugestie. Może w weekend będę mógł przetestować jakąś Kobrę. Pograłem ok 1h Head MG Extreme Pro. Niestety to nie dla mnie. Znacznie lepiej leżał mi Head Radical. Zdziwiłem się, że rożnica w grze różnymi rakietami może być dla mnie tak odczuwalna.

Swoją drogą, to ile czasu (godzin) potrzebujecie aby przetestować i stwierdzić, że to rakieta właśnie dla Was?
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: NTRP 3.5 - 4.0

Ale nadal nie napisałeś jaki to był Radical, a modeli jest kilka MP, TEAM, PRO i każdy różni się od siebie wieloma parametrami :)
Obrazek
_____
paged69
Nowy
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 13 lis 2009, 01:36

Re: NTRP 3.5 - 4.0

htb pisze:Ale nadal nie napisałeś jaki to był Radical, a modeli jest kilka MP, TEAM, PRO i każdy różni się od siebie wieloma parametrami :)
Przepraszam za nieporozumienie. Był to Head MicroGel Radical Mid+ - mam nadzieję, że to w pełni identyfikuje rakietę którą grałem.

Na swoje usprawiedliwienie dodam, że do czasu kiedy zacząłem czytać to forum, niespecjalnie interesowałem się czym gram :) - jeżeli tylko to czym gram nie sprawiało mi problemów zdrowotnych. Zatem niuanse sprzętowe są dla mnie jeszcze trochę obce.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: NTRP 3.5 - 4.0

Dobrze opisałeś od początku, to htb się zamotał :)
Jak masz Radical i Mid+ (inaczej MP) to jest tylko jeden.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: NTRP 3.5 - 4.0

Może być ciężko z testami, ale powinny pasować do opisu, Völkl Powerbridge8 i Becker Pro.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: NTRP 3.5 - 4.0

Faktycznie to mi się coś na oczy rzuciło. Przepraszam za zamieszanie.
Obrazek
_____
paged69
Nowy
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 13 lis 2009, 01:36

Re: NTRP 3.5 - 4.0

Witam,
jeżeli to kogoś interesuje to skończyło się na dwóch rakietach:
1) Babolat Pure Storm - neutralna
2) Fisher M Speed Pro - kupiłem niechciany przez nikogo tester bo cena była śmieszna. Rakieta jest dla mnie na wyrost, okrutna ale pociągająca. Okrutna bo nie wybacza żadnych błędów ale jednocześnie pociągająca bo dobrze zaatakowana piłka to tak jak przedłużenie ręki. Wiem co robię źle i jest czym i nad czy pracować.

Piotr
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: NTRP 3.5 - 4.0

El Diablo pisze:Z oferty innych producentów weź na warsztat nast. modele:
Wilson [K]obra Team FX lub [K]obra Tour.
Zapomnij natychmiast o [K]obra Team FX. To rakieta raczej dla kogoś kto chce się popisać "ciężką" ramą, a umiejętności mu nie staje. Za mało precyzyjna, rozmaślona... to ciężkawy tweener, a nie rakieta "raczej wymagająca".

Jeśli odbijałeś Radicalem i było dobrze... to czego jeszcze szukasz ;)
paged69 pisze: Fisher M Speed Pro - (...) na wyrost, okrutna ale pociągająca.
Uważaj z takimi rakietami. Dziś mogę odpowiedzialnie stwierdzić, że takie same odczucia miałem biorąc do ręki Yonex'a RDS001MP. Jak się trafia, to piłka tak z niej schodzi, że mióóóóód... Tylko w warunkach meczowych nie zawsze to wychodzi, a jak nie wychodzi - tracisz punkt. Zaczynasz "uważać" i "heblować". Nie ryzykujesz żadnego trudniejszego uderzenia, bo jeśli popełnisz błąd, to w plecy. Przestajesz się rozwijać i iść do przodu tylko uciekasz do głębokiej defensywy i zaczynasz tenisowo zwijać. Na trening takie wyzwanie jest ciekawe, ale do gry lepsza jest rakieta dopasowana do możliwości.

Odpowiadając więc na Twoje pytanie:
paged69 pisze:Swoją drogą, to ile czasu (godzin) potrzebujecie aby przetestować i stwierdzić, że to rakieta właśnie dla Was?
. Mecz, dwa mecze ze znanym przeciwnikiem w "normalnych" okolicznościach... szczególnie końcówki. Jeśli rakieta z Tobą współpracuje i nie zmusza Cię do przesadnego konserwatyzmu/ryzykanctwa aby osiągnąć przy jej użyciu spodziewane efekty (takie jak zwykle lub lepsze) - jest dobra (dla Ciebie). Jeśli masz poczucie, że jest za mało dokładna/za mało wyrozumiała to znaczy, że jest poniżej/powyżej Twojego poziomu...
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
paged69
Nowy
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 13 lis 2009, 01:36

Re: NTRP 3.5 - 4.0

YOGItheBEAR pisze: Jeśli odbijałeś Radicalem i było dobrze... to czego jeszcze szukasz ;)
Radicalem grałem niecałą godzinę. Wydawało mi się, że wtedy jest ok. Ponieważ obawiałem się, że mi się tylko wydawało to postanowiłem potestować. Niestety nie znalazłem żadnego testera nawet wysyłkowo, to znalazłem coś innego
YOGItheBEAR pisze:
paged69 pisze: Fisher M Speed Pro - (...) na wyrost, okrutna ale pociągająca.
Uważaj z takimi rakietami. (...) Na trening takie wyzwanie jest ciekawe, ale do gry lepsza jest rakieta dopasowana do możliwości.
Masz rację. Kupiłem obie i - nie wiem czy to nie herezja - Babolatem zamierzam grać w meczach, a Fischerem trenować. Rakieta jest bardzo wymagająca ale i dydaktyczna bo jeśli coś sknocę to wiem co. No i trening, pomimo dużej ilości złych piłek, sprawia mi ogromną frajdę. Jest co poprawiać.

Piotr
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: NTRP 3.5 - 4.0

Fischer M Speed Pro (No One?).
Kupiłeś wersję SL tak?
Jeśli tak to mogłeś kupić z Fischera ten model w wersjacj SL i UL (zamiast tego Babolata). Miałbyś bardziej podobne, a ten Pure Storm jest na papierze prawie identyczny jak wersja UL ;)
Awatar użytkownika
pivdy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 27 paź 2009, 23:13
Lokalizacja: Kielce

Re: NTRP 3.5 - 4.0

paged69 pisze:Radicalem grałem niecałą godzinę. Wydawało mi się, że wtedy jest ok. Ponieważ obawiałem się, że mi się tylko wydawało to postanowiłem potestować. Niestety nie znalazłem żadnego testera nawet wysyłkowo, to znalazłem coś innego
Miałem podobny problem z testerami Head-a. W Protenisie chcieli 15 zł za dobę i w sumie się zdecydowałem, ale okazało się że nie mieli obydwu interesujących mnie modeli. Zacząłem ze strony Head.pl obdzwaniać wymienionych tam przedstawicieli i udało mi się. Skorzystałem z oferty pana Laskowskiego i ... 15 zł za tydzień.

Wróć do „Rakiety”