Michał
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 1 lut 2010, 22:03

NTRP 1.5 - rakieta

Cześć!

Zwracam się do Was z prośbą o dobranie dla mnie rakiety, ponieważ ja sam się już w tym wszystkich nieco zgubiłem.

Swój NTRP określić mogę jako 1.5 tzn. powoli wiem z czym to się je i sam tenis nie jest już tak wielką zagadką jaką był na początku. Na razie niestety jak jest sezon tylko pogrywam w tenisa a chciałbym w końcu móc powiedzieć „gram”. Bo na razie gra przypomina raczej ćwiczenia z serwowania. Tak więc pierwsze zapoznanie z tą wspaniałą grą mam już za sobą.

Jak gram? Dość ciężko udzielić mi odpowiedzi na to pytanie, gdyż właściwie sam nie wiem, jeszcze nie wyrobiłem w sobie nic konkretnego. Wiem natomiast, że podczas gry zazwyczaj zasuwam po całym polu – allrounder. Ze zdziwieniem odkryłem także, że mimo iż na co dzień nie zaliczam się do jakiś siłaczy to na korcie nie do końca udaje mi się zapanować nad tą rakietą i własną siłą przez co ten mały, żółty, włochaty stworek szybuje bardzo daleko. Spostrzegłem także, że mimo iż nie potrafię prawidłowo wykonać forehandu ( tak wiem, cienko ale do wszystkiego usiłuję dojść sam bez trenera, niestety) to wykonuję odbicie nazwijmy umownie to forehandem ;] o wiele częściej niż backhand, ba nawet niekiedy, gdy ewidentnie powinienem odbić backhandem ja się ustawiam do forehandu. Jeśli już coś mnie przymusi do odbicia backhandem to z reguły jest to jednoręczny.

Hmm jeśli chodzi o preferencje co do rakiety balans itd. i inne magiczne określenia to przyznam się, że nie wiem i dlatego nie chciałbym dobrać sobie czegoś złego. Sądzę, że balans powinien być neutralny. A czym grałem wcześniej? Nawet nie pytajcie :) Moja obecna rakieta zniechęciłaby do gry nawet najbardziej zapalonego amatora. Nawet nie wiem kto się odważył ją wyprodukować ale wiem, że waży aż 315g (!) jest mało mobilna i nie ma nic co by tłumiło drgania i zapewne jest cała z alu. Efekt jest taki, że po każdej grze, gdy wracam do domu mam obolałe ręce, które aż niemal parzą a sama rakieta potrafi niekiedy wypaść z dłoni w czasie gry bo po prostu ciężko ją utrzymać.

Czego oczekuję od rakiety? No cóż na pewno nie ma sprzętu, który „sam gra” ale jest co nieco czego w miarę możliwości chciałbym otrzymać od rakiety. Po pierwsze jak najlepsza kontrola nad piłką – chciałbym przynajmniej, piłką trafiać w kort żeby jak najdłużej sobie pograć z przeciwnikiem, a nie zaraz szukać jej po krzakach. Rakieta oczywiście ma wspomagać mój rozwój bo nie dość, że bardzo nie wiele potrafię to jeszcze gram bez trenera więc tutaj nie miałaby co optymalizować na moim poziomie. Rakieta ma być jak najbardziej mobilna pod każdym względem. O jakiś innych preferencjach nie jestem w stanie się wypowiedzieć bo nie mam możliwości przetestowania różnych rakiet po prostu będę musiał nabyć teraz jak najlepszą i nią grać.

Rakieta ma być jedna do ok. 350 zł +/-. Jako, że nie grałem żadną rakietą z dobrej stajni także każda firma będzie dobra. Sam na razie natrafiłem w internecie na jakieś Wilsony (nPower chyba) ale wolę by mi tu jakiś doświadczony gracz polecił ciekawy sprzęt.

Swoją drogą muszę nabyć nowe piłki na nadchodzący sezon i mam pytanie czy Dunlopy Fort będą dobre?

PS: Jeśli o czymś zapomniałem to piszcie a spróbuje udzielić odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Michał
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 1.5 - rakieta

Michał pisze:Ze zdziwieniem odkryłem także, że mimo iż na co dzień nie zaliczam się do jakiś siłaczy to na korcie nie do końca udaje mi się zapanować nad tą rakietą i własną siłą przez co ten mały, żółty, włochaty stworek szybuje bardzo daleko.
...
Po pierwsze jak najlepsza kontrola nad piłką – chciałbym przynajmniej, piłką trafiać w kort żeby jak najdłużej sobie pograć z przeciwnikiem, a nie zaraz szukać jej po krzakach.
Przykro mi że Cię muszę uświadomić ale wyrzucanie piłki to nie kwestia rakiety, a techniki.

Ty techniki nie masz i dowolną rakietą będziesz wyrzucał.

To jest typowe u początkujących amatorów. Wyrzucają piłkę i wydaje im się że potrzebują szpadla o większej kontroli etc. ale tak nie jest.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Michał
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 1 lut 2010, 22:03

Re: NTRP 1.5 - rakieta

Dobrze, ja doskonale wiem, że daleko mi do osiągnięcia czegoś, a techniki wprawdzie nie mam ale po to tu pisze, żeby ktoś polecił jakiś dobry sprzęt bo to co teraz mam woła o pomstę do Nieba. Pisałem, że w tenisa nie mam wsparcia trenerskiego więc nie ma się czemu dziwić, że poziom gry na razie jest słaby, a nowa, lepsza rakieta pozwoliłaby mi lepiej się rozwijać. Ja doskonale wiem, że dobry pilot i na drzwiach od stodoły poleci ale ja nie jestem dobrym pilotem, a ciężko dojść do czegoś na rakiecie, która ewidentnie hamuje rozwój.
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: NTRP 1.5 - rakieta

Zasadniczo jeśli dobrze ustawisz priorytety, to na Twoim poziomie trudno jest popełnić błąd w doborze rakiety. Powinieneś poszukać czegoś o neutralnym balansie w przedziale wagowym 275-290g (przy górnej granicy już trzeba uważać, bo zaczynają się "lajtowe" ramy zawodnicze). Jeśli nie masz problemu z trafieniem w piłkę, to szukaj ram MidPlus (około 100 cali^2 ze wskazaniem raczej w stronę 97" niż 103"). Na tym etapie rama nie powinna też być zbyt cienka - szukaj powyżej 21mm w najcieńszym miejscu.

W zasadzie każda rama spełniająca te kryteria i nie zrobiona z czegoś alu będzie spełniała Twoje oczekiwania w zadowalającym stopniu. Możesz więc wybrać sobie producenta, który Ci z jakiegoś powodu "pasuje mentalnie" i znaleźć coś takiego w jego ofercie.

P.S.: Na tym etapie lepiej zainwestować we wsparcie trenerskie - nabierasz nawyków i jeśli będą złe położą się cieniem na Twoich późniejszych dokonaniach na korcie. powodzenia.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Michał
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 1 lut 2010, 22:03

Re: NTRP 1.5 - rakieta

Dzięki YOGI za podpowiedź. W takim razie, któraś z tych rakiet byłaby dobra i jeśli tak to, która z nich wypadnie najlepiej na korcie (pytam bo może miał ktoś z nimi styczność)?

Wilson: [K]Court czy któryś z Dunlopów: Rapid 265/260?

Jak ktoś ma sprawdzony już model i wie, że się dobrze spisuje prosiłbym o podanie bo jak wspomniałem nie mam możliwości przetestowania rakiet i muszę się na jedną zdecydować i nią machać.

No a co do trenera to niestety ciężko będzie ale fakt przydałby się.

Pzdr.
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: NTRP 1.5 - rakieta

Michał pisze:Wilson: [K]Court czy któryś z Dunlopów: Rapid 265/260?
Nie powiem Ci z całą pewnością, która lepiej wypadnie na korcie - to zależy od Twojej ręki głównie. Niemniej jednak wskazane przez Ciebie rakiety są hmm... raczej lekkie. Radzę poszukać czegoś 275g (minimum 270g), więc na dzień dobry odstrzeliłbym Rapid 260. Zdaje się, że Dunlop robi Rapid w wersji co najmniej 270 - może taką znajdziesz?
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®

Wróć do „Rakiety”