Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
majki1978
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 12 wrz 2008, 13:51
Lokalizacja: Bielsko-Biała

HEAD Microgel Extreme Pro - wrażenia z gry

Po 3 tygodniach intensywnej gry nowym kijem mogę chyba już co nieco o nim powiedzieć.

Rakieta jest dość ciężka (315g bez naciągu) i ma bardzo sztywną ramę. Główka 100".
Wrzuciłem naciąg Signum Pro Plasma Extreme. Na co dzień gram Fischerami (MPro No 1 98 i 105 - bardzo podobne do siebie modele w wersji 295 g.) i do nich będę porównywał.

Head waży 20 g więcej od Fischerów i różnica w wadze jest odczuwalna - po pierwszych kilku grach trochę bolało mnie przedramię ale to przeszło i rakieta jest okiełznana :)

Konkrety:

Serwis: po 1h gry asy zaczęły się sypać. Rakieta w porównaniu z Fisherem ma dużo większy pałer przy serwisie i pozwala na wbijanie soczystych gwoździ. Wytrawni gracze spokojnie połączą to jeszcze z rotacją, która jest trudniej dostępna niż w Fischerach ale i tak jest z tym lepiej niż się spodziewałem.
Punkt dla Heada.

Forehand/backhand topspinowy z głębi kortu
Soczyste uderzenia z za linii końcowej to żywioł tej rakiety. Przy tym bardzo łatwo nadaje się piłce rotację. Rakieta znowu mnie pozytywnie zaskoczyła kontrolą, która może nie jest taka jak w Fischerach, ale jednak jest na przyzwoitym poziomie.
Punkt dla Heada

stan meczu:
Head 2:0 Fischer

Slajs/dropshot
Tu nie ma rewelacji. Slajsy i czopy grane z końca kortu nie wchodzą tak idealnie jak Fischerem i osobom grającym dużo slajsa ta rakieta z pewnością nie przypadnie do gustu. Odrobinę lepsze wrażenie zrobiła na mnie przy dropshotach ale do Fischera się nie umywa. Przy tym elemencie o wiele większa waga rakiety jest wyraźnie odczuwalna i pomimo mocnego balansu na rączkę manewrowość rakiety przy tym elemencie jest słabiutka.
Punkt dla Fischera

Head 2:1 Fischer

Gra przy siatce.
Tu wynik był z góry przesądzony. Zwłaszcza z Fischerem 105 ta rakieta nie ma żadnych szans. Marna kontrola, dużo mocy. Dużo piłek leci w aut i trudniej je opanować. Ładny stopwolej to rzadkość i jak wyjdzie to trzeba go oprawić w ramkę i powiesić nad telewizorem. Fischer to najlepsza rakieta do gry przy siatce jaką grałem i tu się nic nie zmieniło, dlatego przy okazji polecam ją deblistom - warto spróbować.

Head 2:2 Fischer

Remis.
Podsumowując, rakieta, jak każdy się domyśla, idealna dla typowego baselinera chodzącego do siatki gdy mu każą, czyli dla mnie :)
Jeśli bardzo często bywasz przy siatce albo dużo grasz w debla to nie warto się nią interesować.
Kolejny plus to jej stabilność. Przy niecentrycznych uderzeniach rakieta jest jak skała i ciężko ją wyprowadzić z równowagi.
Duża masa rakiety jest bardzo odczuwalna i podejrzewam, że wielu graczy nie da rady jej ogarnąć. Ja jestem jeszcze młody i łapa daje radę ale przestrzegam innych.Dla osób które wolą rakiety do 300 g. polecam wersję extreme (nie extreme pro) która jest lżejsza i ma taką samą charakterystykę.
Fischer MPro No.1
NTRP 4.0
agassi66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: 7 lut 2008, 11:15

Re: HEAD Microgel Extreme Pro - wrażenia z gry

Nie zgodzę się z Tobą w dwóch punktach:
1. Nie grałem rakietą, która daje więcej na volleyu niż Extreme Pro (a trochę w życiu kijów przerobiłem), ma idealne połączenie stabilności, siły i precyzji. Manewrowość nie jest perfekcyjna, ale coś za coś.
2. Slice gra się bardzo przyjemnie, dropszot, czop nie stanowią problemu, trzeba tylko pamiętać o pracy nóg i odprowadzeniu rakiety bo to nie samograj.
Obrazek
majki1978
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 12 wrz 2008, 13:51
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: HEAD Microgel Extreme Pro - wrażenia z gry

Slajs - nie napisałem że jest źle, tylko w skrócie, że jest gorzej niż Fischerem.

Gra przy siatce - tu nie mogę się z Tobą zgodzić. Wygenerowanie silnego uderzenia przy woleju chyba nie jest problemem dla żadnej rakiety i zawodnika, nawet dla mięciutkiego Fischera. Pałer rakiety przy stopwoleju na pewno nie pomaga. Stabilność Heada na pewno pomaga, również przy siatce. Jednak czucie jest na niskim poziomie ze względu na ekstremalną niemal sztywność ramy i zwłaszcza przy woleju, kiedy czas na reakcję jest krótki, mała manewrowość przy grze przy siatce przeszkadzają. Fizyki nie przeskoczymy.

Nie zmienia to faktu, że na razie przerzucam się na Heada.
Rakieta więcej wybacza i bardziej wspomaga przy niecentrycznych uderzeniach, co dla mojego NTRP 4.0 nie jest bez znaczenia. Uważam, że dla mnie Head jest lepszy, co nie znaczy, że Fischery są złe. Dla mnie trochę jednak na wyrost.
Fischer MPro No.1
NTRP 4.0
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: HEAD Microgel Extreme Pro - wrażenia z gry

Ktoś na tym forum napisał kiedyś, że jak ktoś umie zagrać pięknego skróta lub stop woleja to go zagra nawet deską z płotu :P (Przynajmniej coś podobnego...)
jfd
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 26 paź 2009, 20:59

Re: HEAD Microgel Extreme Pro - wrażenia z gry

Dzięki za Twój opis, właśnie takiego czegoś szukałem.
Rakieta w istoscie jest ciężka, te 315g mówi samo za siebie. Szkoda, ze już teraz trudno dostać wersje Extreme (nie pro) z odpowiednią rączką.


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bratchus
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 7 lut 2007, 12:23
Lokalizacja: Olsztyn

Re: HEAD Microgel Extreme Pro - wrażenia z gry

Rzeczywiście, komfort gry z głębi kortu, dynamika, kontrola i rotacja to połączenie, które mnie skusiło na tę rakietę. Grając nią nie boli mnie ręka, myślę że długi zamach oraz uderzanie piłki przed sobą gwarantuje zdrową grę.
Moja gra nie sprowadza się tylko do gry z głębi kortu, dość często podchodzę do siatki - dlatego nie powiedziałbym, że rakieta nie nadaje się do woleja, tylko wszystko sprowadza się do prawidłowego wykonywania ruchu.
Sweet Spot jest na tyle duży, że gra przy siatce może sprawiać przyjemność, jednak można znaleźć inne wiosła, które dadzą lepsze czucie.
Ogólnie mówiąc nie zamierzam na chwilę obecną zmieniać tej rakiety ( w przyszłym roku planuje dokupić sobie jakiegoś Yonexa, najprawdopodobniej Lleytona :) ).
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: HEAD Microgel Extreme Pro - wrażenia z gry

Bratchus pisze:(w przyszłym roku planuje dokupić sobie jakiegoś Yonexa, najprawdopodobniej Lleytona :) ).
Trudno raczej Ci będzie znaleźć tą rakietę, a ED jej [łatwo] nie sprzeda...
viewtopic.php?f=2&t=2355&p=39867&hilit= ... tta#p39867
;)
out of business
Awatar użytkownika
jetfighter
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 22 wrz 2009, 21:45

Re: HEAD Microgel Extreme Pro - wrażenia z gry

Bratchus pisze:( w przyszłym roku planuje dokupić sobie jakiegoś Yonexa, najprawdopodobniej Lleytona :) ).
A że tak spytam jaki jest sens dokupowania całkiem innej rakiety? Będziesz raz grał Head'em a raz Yonexem?
Awatar użytkownika
Bratchus
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 7 lut 2007, 12:23
Lokalizacja: Olsztyn

Re: HEAD Microgel Extreme Pro - wrażenia z gry

Ze względu na to, że od dawna chciałem pograć Yonexem, oraz wynika to z mojego zamiłowania do testowania różnych rakiet.
Nie ukrywam również, że jeżeli ten Yonex okaże się inny w grze ( czytaj lepszy ) to przesiądę się na tę markę, pozostawiając Extreme Pro w torbie.

Wróć do „Head”