Awatar użytkownika
bombay1982
Bywalec
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 28 lip 2009, 19:26
Lokalizacja: Dublin

Re: Podróbka czy oryginał

Znalazłem strone internetową, która zajmuje się pośrednictwem sprzedawców hurtowych z Chin. Patrzałem na mojego APDC i APD ( obydwie kupione w renomowanych sklepach ) i obydwie są także z Chin, co mnie zdziwiło jak sprawdziłem własne dzisiaj. Chce sprowadzić sobie 6 sztuk ( minimalne zamówienie ) i sprawdzić na własną rękę czy są podróbkami czy nie.

Dla zainteresowanych link do PDC dla przykładu

http://www.dhgate.com/1pcs-Babolat-babo ... b5ebf.html

Cena jest bardzo atrakcyjna ok. 50 euro, ale trzeba też doliczyć koszty przesyłki i cło, ale jak są oryginalne to otwieram biznes na ebay ;)
Rakieta: Babolat Pure Storm GT
Naciąg: Luxilon Big Banger ALU Power 16L / 22kg
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Podróbka czy oryginał

bombay1982 pisze:Patrzałem na mojego APDC i APD ( obydwie kupione w renomowanych sklepach ) i obydwie są także z Chin, co mnie zdziwiło jak sprawdziłem własne dzisiaj.
I to Cię tak zdziwiło? A skąd miały być?
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
bombay1982
Bywalec
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 28 lip 2009, 19:26
Lokalizacja: Dublin

Re: Podróbka czy oryginał

Np. z Europy.
Rakieta: Babolat Pure Storm GT
Naciąg: Luxilon Big Banger ALU Power 16L / 22kg
Awatar użytkownika
yidam
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 480
Rejestracja: 6 sie 2007, 17:09
Lokalizacja: Calgary, AB, Canada

Re: Podróbka czy oryginał

El Diablo pisze:Przykład [K]6.1 Tour i wiarygodnego sklepu...
Abstrahując od oryginalności, bądź nie packi z tematu.
Ja swojego Toura kupiłem z pokrowcem. Może się ktoś w sklepie machnął? Nota bene wygląda na pokrowiec uniwersalny i kijek ma w nim trzy cale luzu.
Wilson [K]Factor 6.1 Tour
"In government, the scum rises to the top." - Friederich Hayek
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Podróbka czy oryginał

Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Podróbka czy oryginał

bombay1982 pisze:
napalm pisze:
bombay1982 pisze:Patrzałem na mojego APDC i APD ( obydwie kupione w renomowanych sklepach ) i obydwie są także z Chin, co mnie zdziwiło jak sprawdziłem własne dzisiaj.
I to Cię tak zdziwiło? A skąd miały być?
Np. z Europy.
:rolleyes:

Przeliteruję Ci... Babolat produkuje swoje rakiety w Chinach podobnie jak większość producentów rakiet. To skąd do <REG.1> miały by być?! Europy? Nie no świetny żart. Powoli jestem znużony <REG.1>, jesteś <REG.1> czy tylko udajesz?

Nie rozumiem skąd co rusz pojawiają się ludzie z hasłami: Teee... to może ściągniemy sobie z Chin??? :fugly:

Dla przykładu wrzucamy co jakiś czas fotki podrobionych modeli i jasno wynika z nich że po fotach często nie można poznać czy coś jest oryginalne. Co więcej podkreślaliśmy, że są również, rzadko bo rzadko, modele oryginalne ale niespełniające wymogów kontroli jakości (a przecież nawet te, które je spełniają często mają takie odchyły, że człowieka roznosi...), co z tego że wygląda, ma tą samą matryca i jest jakby nie było oryginalne skoro parametry się nie pokrywają? Jeśli ktoś uważa, że to nie ma znaczenia to dobrze... dla ich ortopedów i rehabilitantów.

Na każdym szczeblu znajdzie się ktoś kto rozpuszcza pierdoły. Może być nawet bardziej związany z daną tematyką, a i tak okazuje się że pusto w czajniku. Hasło o którym myślę dotyczyło właśnie rakiet Babolata. Pytanie dotyczyło gdzie są produkowane rakiety Babolata.

Ktoś rzucił hasło Chiny. A Pani ekspert stwierdziła... Nieee! Made in China (Wykonano w Chinach) oznacza że materiały są z Chin ale rakiety zostały wyprodukowane we Francji... :::lghcry:::

Większej bzdury jeszcze nie widziałem...



REG.1 - Regulamin przede wszystkim... grunt to samokontrola! :P
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Podróbka czy oryginał

Eeee... że tak powiem, ED co Ci tam nie pasuje? Dla mnie jest to spójne.
Chłopak popatrzył na packi, firma Francuzka a made in China, dość logiczne w dzisiejszych czasach ale może i ktoś nie zwraca na to uwagi, to nie grzech...
Pada pytanie - a liczył że skąd? No i sensowna odpowiedź że np. z Europy.
Firma z kraju europejskiego to zakładał, naiwnie, że pewnie robione na naszym kontynencie bo bliżej ... :)
Ale nadal jest to dla mnie logiczne. Coś mi umknęło?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Podróbka czy oryginał

Vivid pisze:Firma z kraju europejskiego to zakładał, naiwnie, że pewnie robione na naszym kontynencie bo bliżej ... :)
Wałkowaliśmy ten problem wielokrotnie... bez odbioru.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Podróbka czy oryginał

Forum nie jest od rozpoznawania czy rakieta jest oryginalna czy nie!
Podkreślałem już to w innych temat.

Jesteśmy uczynni i dlatego wrzucamy porównania oryginał-podróba aby uświadamiać "łowców okazji". NIC PONAD TO!

Temat zamykam.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Pozostałe”