Awatar użytkownika
Erni2504
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2009, 18:22

Rakieta Adidas Florence de la Courtie

Witam,
dzisiaj znalazłem u siebie na strychu dwie rakiety do tenisa firmy Adidas. Są to chyba stare modele ponieważ wykonane są z drewna. Znajdują się na nich symbole "ads 540" i "Florence de la Courtie". Wydaje mi się, że są one jeszcze starsze od polskiego Nefryta. Zwracam się z prośbą do specjalistów d/s tenisa ziemnego o informacje dot. sprzętu, który posiadam. Jestem bardzo ciekawy co to i z jakiego okresu (pi razy drzwi). Mogę dołączyć fotki.

Pozdrawiam i dziękuję.
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: rakieta Adidas Florence de la Courtie

Wystarczy 10 sekund w Google. To zwykłe, stare, drewniane rakiety. Cena z ebay'a - 1 euro.

EDIT: I druga informacja... Florence de la Courtie to tenisistka. Grała np. w Roland Garros w 1960 roku.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
Erni2504
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2009, 18:22

Re: rakieta Adidas Florence de la Courtie

napalm pisze:Wystarczy 10 sekund w Google. To zwykłe, stare, drewniane rakiety. Cena z ebay'a - 1 euro.
Dziękuję bardzo,
w googla zaglądałem zanim zajrzałem na forum. Myślałem, że tutaj dowiem się czegoś więcej od osób , które są fachowcami w tej dziedzinie ale chyba się pomyliłem. Cena z E-bay 1 euro - bardzo cenne info, za co dziękuję, ale niestety nie interesuje mnie sprzedaż lub coś podobnego ( nie wyzbywam się swoich .... różności). Szkoda, że nikt nie mógł mi pomóc.
Przepraszam, że zabieram czas i zaśmiecam forum .
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: rakieta Adidas Florence de la Courtie

Podejrzewam że są to rakiety z okolic lat 60-70-tych... raczej drewno bez dodatków włókna szklanego (te były już w latach 80-tych ale wśród modeli z tego okresu nie widziałem tych dwóch - tj. w katalogu Adidasa).

P.S.: Drewno to nie mój okres...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Erni2504
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2009, 18:22

Re: rakieta Adidas Florence de la Courtie

El Diablo pisze:Podejrzewam że są to rakiety z okolic lat 60-70-tych... raczej drewno bez dodatków włókna szklanego (te były już w latach 80-tych ale wśród modeli z tego okresu nie widziałem tych dwóch - tj. w katalogu Adidasa).

P.S.: Drewno to nie mój okres...
Dzięki za info,
na rakiecie jest jeszcze napis "carbon - graphite". Czyżby było to drewno z domieszką czegoś? Jest to moja czysta ciekawość, gdyż lubię wiedzieć co mam, a mam dużo "staroci" i ...

Pozdrawiam Ernest.

Gdzie można zdobyć taki katalog Adidasa?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: rakieta Adidas Florence de la Courtie

Erni2504 pisze:Czyżby było to drewno z domieszką czegoś?
Z dodatkiem carbonu (węgla)...
Erni2504 pisze:Gdzie można zdobyć taki katalog Adidasa?
Adidas Racquets.jpg
Adidas Racquets.jpg (112.92 KiB) Przejrzano 973 razy
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Erni2504
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2009, 18:22

Re: Rakieta Adidas Florence de la Courtie

Niestety w tym katalogu jej nie ma. Ale jest bardzo podobna do "Junior", tylko kolorystyka troszeczkę inna. No cóż będę szukał dalej dopóki nie dowiem się dokładnie co to za cudo.
Dzięki serdeczne za info i pozdrawiam.

Wróć do „Pozostałe”