Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Andrew111
Bywalec
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 26 lip 2008, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa

Head MG Radical Pro

Obrazek
Head Size:
100 sq. in. / 645 sq. cm.
Length: 27 inches / 69 cm
Strung Weight: 11.7oz / 332g
Balance: 4pts Head Light
Swingweight: 319
Stiffness: 64
Beam Width: 21 - 20 mm Tapered Beam
Composition: Microgel / Graphite

Chciałbym się dowiedzieć waszych opinii na temat tej rakiety i odczuć w czasie gry.
Osobiście grałem tą rakietą, ale chciałbym zobaczyć jeszcze co sądzą o niej moi ukochani forumowicze, zanim ujawnię swe osobiste doświadczenia :D
NTRP ~5.0
Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki. Jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć...
Awatar użytkownika
I3
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: 8 lis 2007, 22:50

Re: Head MG Radical Pro

Będzie miło jak opiszesz swoje wrażenia :). Niestety nie grałem tym szpadlem. Mam nadzieję, że najnowsza wersja ze skórką będzie miała balans bardziej HL.
"Niestety Szwajcar mógłby zatrudnić samego Boga i i tak z Nadalem na ziemi by nie wygrał. [...] Wiem, że ciężko się z tym pogodzić, że Federer nie wygra nigdy RG :twisted:." Pistol Pete
Dj Buhh
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 22 sie 2008, 01:14

Re: Head MG Radical Pro

Ja też jestem ciekaw tej rakiety, tym bardziej że teraz zmieniam sprzęt i najchętniej w ciągu tygodnia wybrałbym coś, koniecznie Head lub Babolat. Andrew, pisz szybko jak Ci się nią grało, a nie wydziwiasz:D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head MG Radical Pro

Pogrywałem normalnym Radicalem MG MP. Mam pozytywny stosunek do tej ramy. W miarę miękka, stabilna, dobrze oddaje i jest dość uniwersalna - w miarę początkujący już sobie krzywdy nie zrobi, choć nie polecam, a i były zawodnik też nie ma co marudzić.
Wersją PRO nie grałem.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Andrew111
Bywalec
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 26 lip 2008, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa

Re: Head MG Radical Pro

Dobrze więc... Grało mi się świetnie. Rakieta sama z siebie generuje dość dużo mocy, więc trzeba się dobrze ustawić i zawinąć dużą pętlę przed uderzeniem, o zejściu w nogach nie wspomnę. Czysto uderzona piłka z tej rakiety leci jak torpeda... Ci, co myślą o płaskiej nawalance, niech kupią coś innego. Jest to połączenie mocy i spina w moim przypadku. Mocno podkręcona z wejściem w przód piłka powoduje zagranie w okolice końcowej linii.
Jak podkreśliłem, rakieta wymaga solidnego zamachu i silnej łapy. Byle amatorowi rakieta będzie po prostu fruwać po korcie. Jeśli chodzi o minusy, to w moim przypadku serwis jeszcze się nie wstrzelił, ale to kwestia poćwiczenia, tak samo jak z wolejem. Na pierwszym treningu grałem go i było znacznie gorzej niż innymi szpadlami, a dzień później zaczęły wchodzić śliczne piłki. Tutaj się odzywa siła w łapie... Rakietę czuć w dłoni i zaraz po wzięciu w przeciwieństwie do np. apdc czuć jej wagę. Skracanie zamachu nie ma sensu. Ogólnie polecam dla graczy zaawansowanych i mogę zapewnić, że jeśli dacie tej rakiecie tego, czego ona potrzebuje, to odwdzięczy się wam po stokroć :)
Jeśli macie zamiar zmienić rakietę i spełniacie wymogi tej ramy, to śmiało mogę powiedzieć, że jest to coś czego potrzebujecie :) Zdziwiła mnie jakaś taka mała popularność tej rakiety, ale to raczej kwestia, że przeciętni gracze wolą coś lżejszego i bardziej zwrotnego :)
NTRP ~5.0
Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki. Jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć...
Dj Buhh
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 22 sie 2008, 01:14

Re: Head MG Radical Pro

Grałeś może Wilsonem [K] Blade 98? Jeżeli tak, to czy mógłbyś opisać wrażenia z gry Radicalem właśnie w stosunku do tej rakiety? Chodzi mi głównie o moc oddawaną przez ramy i "trudność" rakiety. Parametry mają dość podobne, Head jest jednak trochę cięższy, czy skutkuje to większą stabilnością? I czy jest on trudniejszy od Bladea? Z opisu rakieta przypadła mi do gustu i powoli robi się z niej mój faworyt jeśli chodzi o nowy sprzęt.
Pozdrawiam;)
Misiek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 322
Rejestracja: 23 kwie 2009, 14:41

Re: Head MG Radical Pro

Ja mogę powiedzieć, że [K]Blade 98 to zdecydowanie rakieta dla osób, które lubią pełny i zdecydowany zamach. Na pewno trzeba przykładać się do każdego uderzenia bo cienki profil ramy tego wymaga. Nie jest to rakieta dla osób, które mają słabą rękę...
Rakieta odwdzięcza się naprawdę sporym potencjałem i daje niesamowitą kontrolę.
Sam myślałem o Headzie, jednak ciężar... no cóż, moje umiejętności ledwo pozwalają na [K]Blade 98, dlatego nie brałem nic cięższego. Lepiej rozwijać się powoli niż od razu uderzać w takie ramy.

[K]Blade 98 to niesamowicie rozwojowy sprzęt i praktycznie ja z każdej godziny obcowania z nią na korcie dostrzegam jej walory. Polecam jeśli potrzebujesz dużo kontroli.

A co do Heada... Każda rakieta o wadze 330 gram jest trudna. Zwłaszcza jak ktoś będzie przesiadał się z około 280g :)
Awatar użytkownika
kobbe66
Orator
Orator
Posty: 543
Rejestracja: 12 kwie 2008, 15:33
Lokalizacja: Piła

Re: Head MG Radical Pro

Ja podobnie jak Vivid grałem sporo ale wersją MG MP. I podobnie jak on mam miłe odczucia, bardzo przyjazna rama dla gracza.
Ostatnio miałem okazję również trzymać w ręce [K]Blade 98 przy okazji forumowego meczu ze Smykiem. Wg mnie 98 ma zdecydowanie więcej mocy i dostępu do rotacji od Head'a.
Obrazek
Dj Buhh
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 22 sie 2008, 01:14

Re: Head MG Radical Pro

Misiek, mnie nie chodziło ogólnie jak się gra [K] Blade 98, tylko jak to wygląda w stosunku do Radicala MG Pro. Bo Wilsona testowałem i bardzo mi pasował, ale niestety jest za drogi jak się kupuje 3 ramy. Co innego Head (dla mnie), dlatego jestem ciekaw jak wygląda porównanie tych dwóch modeli, bo Heada nie mam gdzie przetestować:(
Co do masy, ja się przesiadam z Volkla Power Bridge 10 (325g bez naciągu) i masa nie stanowiła problemu, ale chcę coś innego, a ten Radical, jeżeli dobrze rozumiem wpływ poszczególnych parametrów, może być tym, czego szukam.
Andrew111
Bywalec
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 26 lip 2008, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa

Re: Head MG Radical Pro

Dj Buhh pisze:Grałeś może Wilsonem [K]Blade 98? Jeżeli tak, to czy mógłbyś opisać wrażenia z gry Radicalem właśnie w stosunku do tej rakiety? Chodzi mi głównie o moc oddawaną przez ramy i "trudność" rakiety. Parametry mają dość podobne, Head jest jednak trochę cięższy, czy skutkuje to większą stabilnością? I czy jest on trudniejszy od Bladea? Z opisu rakieta przypadła mi do gustu i powoli robi się z niej mój faworyt jeśli chodzi o nowy sprzęt.
Pozdrawiam;)
Grałem tym Wilsonem, ale w wersji starszej... Nowsza mi się wydaje taka drewniana i ogólnie na bardziej płaskie zagrania niźli zakręcone wywijasy. W stosunku Radical -> Wilson:
1. Moc: Head ma znacznie więcej mocy, co można stwierdzić po samych parametrach tej ramy. Jak grałem naturalnym naciągiem w Wilsonie, w zimny, jesienny wieczór, to z tej rakiety nic nie leciało :P Co do trudności, to head jest poprzeczkę wyżej. Wilsona może wziąć każdy osobnik grający czy płasko, czy kręcąc i piłka mu będzie siedziała. Head wymaga dużego wkładu od zawodnika. Wczoraj grając na punkty ze słabszą dyspozycją rama jakby mnie zmuszała do większego wysiłku, niczym trener :D Mówiła do mnie, że jak nie zacznę zginać nóg i wchodzić w piłkę, to będzie wyrzucać metrowe auty... Jak to każda rakieta z tej półki wymaga koncentracji i ogrania. Nie ma pałowania z samej ręki, bo przy twoim wieku masz jeszcze ciut za mało siły na granie z łapy, szczególnie na kortach ziemnych, a jak już spróbujesz się z tą rakietą pokłócić (bo sama w sobie nie lubi często granych płach) to jedna piłka Ci wejdzie, a 2 polecą w aut.
Ot, taka spontaniczna wypowiedź...
NTRP ~5.0
Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki. Jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć...
Dj Buhh
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 22 sie 2008, 01:14

Re: Head MG Radical Pro

Dzięki za odpowiedź, chyba się lekko napaliłem na tą ramę, bo z opisu bardzo mi pasuje :) Z racji, że nie bardzo mam jak ją przetestować, a chcę dość szybko kupić, chyba się zdecydowałem :) Najwyżej sprzedam :D

Wróć do „Head”