kameleon
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 28 lip 2008, 00:47
Lokalizacja: Warszawa

W najbliższym tygodniu/dwóch zdrożeją rakiety...

Jest to niepotwierdzona informacja, jednak z paru źródeł już doszły mnie takie pogłoski więc może się sprawdzić. Mianowicie od przyszłego tygodnia lub jeszcze następnego ceny rakiet w internetowych sklepach pójdą o 30% w górę. Ktoś próbował mi wytłumaczyć z czego to wynika ale za bardzo nie zrozumiałem wywodu więc ciężko mi go przytoczyć. Większe sklepy pewnie utrzymają normalną cenę dłużej korzystając z modeli, które będą już miały na składzie ale prędzej czy później i tam cena powinna pójść w górę.

Bez względu na to czy to prawda czy nie to jak macie robić jakieś tenisowe zakupy w sieci na wszelki wypadek można je przyspieszyć, chociaż osobiście nie wierzę w aż tak wielką podwyżkę.
Jak się uda to przebijam na drugą stronę, a przy odrobinie szczęścia to czasem nawet w kort!
Awatar użytkownika
I3
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: 8 lis 2007, 22:50

Re: W najbliższym tygodniu/dwóch zdrożeją rakiety...

To ciekawe po ile Prince-y będą chodzić :lol:.
"Niestety Szwajcar mógłby zatrudnić samego Boga i i tak z Nadalem na ziemi by nie wygrał. [...] Wiem, że ciężko się z tym pogodzić, że Federer nie wygra nigdy RG :twisted:." Pistol Pete
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: W najbliższym tygodniu/dwóch zdrożeją rakiety...

Towar wart jest tyle za ile można go sprzedać a nie tyle ile nam wychodzi ze zmian kursów złotego. To nie paliwo że każdy musi kupić. :D
Nie widzę specjalnie rynku, który wchłonie tą podwyżkę.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: W najbliższym tygodniu/dwóch zdrożeją rakiety...

Sklepy, które mają zakupiony sprzęt jeszcze za mocnego złotego mogą to wykorzystać aby sprzedać niedobitki, które będą bardziej atrakcyjne. Jeśli słabość złotówki się utrzyma będzie to dobry czas na "rzucenie" używek na portale aukcyjne.

Słabość złotówki to fakt, który zaczynają wykorzystywać klienci z zagranicy. Np. obecnie pomagam w zakupie rakiet gościowi ze Słowenii... żeby było śmieszniej pojedyncze ramy opłacają się bardziej niż te oferowane na TW (np. Kneissl Tom's Machine).


To oczywiście moje gdybanie... artykuł który zapowiadał wzrost cen artykułów tenisowych czytałem w październiku... póki co nic się nie zmieniło ale kiedyś musi to nastąpić.

PitS pisze:Towar wart jest tyle za ile można go sprzedać a nie tyle ile nam wychodzi ze zmian kursów złotego. To nie paliwo że każdy musi kupić. :D
Nie widzę specjalnie rynku, który wchłonie tą podwyżkę.
Myślę że możemy być świadkami "testowania" klientów... ile ofiara jest w stanie przełknąć, że tak się wyrażę.
I3 pisze:To ciekawe po ile Prince-y będą chodzić :lol:.
Ceny Prince'ów to problem m.in. Polski... ale rakiety tego producenta nie odbiegają aż tak bardzo cenowo w "normalnych" krajach.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: W najbliższym tygodniu/dwóch zdrożeją rakiety...

Ostatnio rozmawiałem z kolegą, który pracuje dla jednego z producentów notebooków.
Powiedział, że ceny w najbliższym czasie z pewnością pójdą w górę, niemniej producenci będą starali się kosztem swoich marży utrzymać rynek.
Myślę, że tutaj będzie podobnie, kto będzie chciał się utrzymać na rynku, nie może wywindować cen zbyt mocno w stosunku do tego do czego przyzwyczaił.
Najgorzej będą pewnie miały firmy, które przyzwyczaiły klientów do nieustannych praktycznie promocji (typu Dunlop).
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: W najbliższym tygodniu/dwóch zdrożeją rakiety...

To właśnie mam na myśli. W moim segmencie ceny detaliczne producenta dawno już są wirtualne, oni podnoszą, my nie mamy gdzie. Oni nie sprzedają, oni mają tylko ceny, my dzielimy się już z klientem połową naszej "wirtualnej marży".
To samo będzie pewnie ze sprzętem tenisowym.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: W najbliższym tygodniu/dwóch zdrożeją rakiety...

ppeter pisze:...niemniej producenci będą starali się kosztem swoich marży utrzymać rynek.
To jest logiczne postępowanie... ale jak wiemy logika u nas to towar deficytowy :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: W najbliższym tygodniu/dwóch zdrożeją rakiety...

Rynek rakiet w Polsce jest mocno specyficzny. Praktycznie monopol (oligopol dokładnie). Trzy firmy - Wilson, Head i Babolat. Reszta robi za tło. Tu konkurencja w porównaniu z innym rynkami jest praktycznie zerowa. Widać to po działaniach (ich braku) dystrybutorów i stosunku do klienta. Na takim rynku i z taką pozycją można spodziewać się większego "irracjonalizmu rynkowego" niż u innych.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
genowef
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:54

Re: W najbliższym tygodniu/dwóch zdrożeją rakiety...

W czerwcu za wycieczkę zagraniczną płaciłem według kursu 3,35 - dzisiejszy kurs euro przekracza 4,7. Podwyżki prędzej czy później są nieuniknione w sytuacji, w której kurs nie powróci do poziomu ok. 4.

Na razie ceny podniósł Babolat o 10-15%. Nowe serie rakiet i kolekcje obuwia/odzieży w cenach promocyjnych na pewno nie będą sprzedawane.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: W najbliższym tygodniu/dwóch zdrożeją rakiety...

genowef pisze:Na razie ceny podniósł Babolat o 10-15%. Nowe serie rakiet i kolekcje obuwia/odzieży w cenach promocyjnych na pewno nie będą sprzedawane.
Nie Babolat, a pewien Pan, który nawet w czasach mocnego złotego nie kwapił się do jakichkolwiek obniżek.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Dj Buhh
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 22 sie 2008, 01:14

Re: W najbliższym tygodniu/dwóch zdrożeją rakiety...

Hahaha, 750zł za Babolata Aero Storm :lol: <:D i w ogóle wszystko :D To mnie po prostu rozbroiło... Hahaha <:D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: W najbliższym tygodniu/dwóch zdrożeją rakiety...

Tak około tematu ale jednak... chciałem pokazać przykład że są pewne granice cenowe, których przekroczenie powoduje po prostu zaleganie sprzętu na półkach sklepowych.

http://www.tennis-warehouse-europe.com/ ... B11SE.html

Możecie nie pamiętać ale ta rakieta pojawiła się wraz z wyjściem BB11-tek i kosztowała... 500 Euro. Chodzi mi tylko o to że konsument nie przełknie wszystkiego... oczywiście porównywanie 500 Euro na Świecie i 800zł w Polsce jest trochę nie na miejscu ale każdy chyba dostrzeżenie korelację. Pamiętajmy że Babolaty zbudowały swoją pozycję w Polsce również dzięki niskim cenom na początku swojego istnienia... oczywiście nie był to główny czynnik ale też miał swój wpływ na status Babolata w Polsce.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: W najbliższym tygodniu/dwóch zdrożeją rakiety...

No fakt, inni oferowali rakiety w sklepach po 750-900zł a Babolce wchodząc na rynek chodziły po 400-450zł. Czyli w cenie jednego Heada czy Wilsona miało się dwa Babolaty.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: W najbliższym tygodniu/dwóch zdrożeją rakiety...

Dlatego dziwi mnie, dlaczego np. Yonex trzyma takie wysokie ceny, bo ok. 600 zł to dużo i tylko pasjonaci je kupują. Większość kieruje się tym czym grają znajomi, tym sami grają. Myślę tu o rekreacyjnych graczach, którzy na początku nie wiedzą co daje różny balans, przekrój itp. Liczy się nazwa firmy. A Yonex robi świetne rakiety trzymając ceny na podobne do wielkiej trójki nie zdobędzie większego kawałka rynku rakiet, chyba, że więcej czołowych graczy przerzuci się na Yonki np. taki Federer :D
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: W najbliższym tygodniu/dwóch zdrożeją rakiety...

PIOTR69 pisze:Dlatego dziwi mnie, dlaczego np. Yonex trzyma takie wysokie ceny, bo ok. 600 zł to dużo i tylko pasjonaci je kupują.
Przepraszam bardzo... te rakiety są robione w Japonii. Inni producenci nie płacą większych kwot za produkcję (Yonex) czy kontrolę jakości (Fischer), a i tak kwoty jakie sobie krzyczą często są wyższe. Jest też kwestia siły jena.

Czy tu nie ma czasem bardziej pobożnych życzeń bo Tobie zależy na zakupie rakiet tego producenta? :D

A u Babolata co? W Polsce za "sensowne" ramy od tego producenta trzeba obecnie zapłacić 650-750zł. Śmiech...
PIOTR69 pisze:... którzy na początku nie wiedzą co daje różny balans, przekrój itp. Liczy się nazwa firmy.
Głupota kosztuje...
PIOTR69 pisze:A Yonex robi świetne rakiety trzymając ceny na podobne do wielkiej trójki nie zdobędzie większego kawałka rynku rakiet, chyba, że więcej czołowych graczy przerzuci się na Yonki np. taki Federer :D
Dla Yonexa tenis nie jest najważniejszy... badminton to królestwo Yonka.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
genowef
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:54

Re: W najbliższym tygodniu/dwóch zdrożeją rakiety...

El Diablo pisze:
genowef pisze:Na razie ceny podniósł Babolat o 10-15%. Nowe serie rakiet i kolekcje obuwia/odzieży w cenach promocyjnych na pewno nie będą sprzedawane.
Nie Babolat, a pewien Pan, który nawet w czasach mocnego złotego nie kwapił się do jakichkolwiek obniżek.
Chyba nie do końca - w czerwcu 2008 ceny poszły w dół. Rakiety z serii Aero zeszły z 790 na 690. To samo działo się chyba z Pure Drive.

Nie rozumiem do końca aluzji "pewien Pan"... Jakiś uraz do dystrybutora?
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: W najbliższym tygodniu/dwóch zdrożeją rakiety...

Żeby od razu uraz, chyba nie. Diabeł Babolatów nie kupuje więc chyba nie. Nie gra też w turniejach Babolat Tour więc też nie zetknął się z nagrodą jaką dystrybutor tej marki fundował za drugie miejsce w turnieju. Przy puli nagród 6.000 - był to kubek, i jak tu nie mówić o drożyźnie :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: W najbliższym tygodniu/dwóch zdrożeją rakiety...

genowef pisze:Chyba nie do końca - w czerwcu 2008 ceny poszły w dół. Rakiety z serii Aero zeszły z 790 na 690. To samo działo się chyba z Pure Drive.

Nie rozumiem do końca aluzji "pewien Pan"... Jakiś uraz do dystrybutora?
Babolaty są horrendalnie drogie w Polsce. Polecam obejrzeć również cennik rakiet innych marek w sklepie dystrybutora Babolca na Polskę... KOMEDIA!
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
I3
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: 8 lis 2007, 22:50

Re: W najbliższym tygodniu/dwóch zdrożeją rakiety...

Ale wiecie, już parę razy mieliśmy siłę przebicia tak jak z tym PS-em nowym :P. To może jak jeszcze trochę ponarzekamy to obniżą! :D
"Niestety Szwajcar mógłby zatrudnić samego Boga i i tak z Nadalem na ziemi by nie wygrał. [...] Wiem, że ciężko się z tym pogodzić, że Federer nie wygra nigdy RG :twisted:." Pistol Pete

Wróć do „Pozostałe”