Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Dunlop Maxply McEnroe

Dunlop Maxply McEnroe

Obrazek

Parametry
Główka: 98 cali kw. / 632 cm kw.
Długość: 27 cali/ 68,58 cm
Waga: ~320g (naciągnięta)
Balans: 33,5 cm / 3 pkt. Head Light
Swingweight: 327
Sztywność: 69 (68 wg TW...)
Szerokość ramy: 21mm
Materiał: Grafit "Hot Melt"
Poziom mocy: Niski-Średni
Szybkość zamachu: Szybki-Średni
Układ Strun: 16x19

Najpierw króciutki wstęp... Dunlop twierdzi że jest to obecna rakieta John McEnroe którą gra w "seniorach" ile w tym prawdy nie wiem, ale najważniejsze żeby nam się dobrze danym modelem grało, a nie to kto nim rzekomo gra. Wykonana w technologii Hot Melt wykonana z "Plysów" tj. w wyniku nakładania cienkich warstw grafitu warstwa po warstwie co ma zapewnić odpowiednią sztywność ramy i precyzję uderzeń... na życzenie Johna rakieta otrzymała szatę graficzną w stylu retro...

Model pojawił się wraz z wyjściem serii M-Fil i właściwie można powiedzieć że mimo iż nie jest wykonany w tej technologii to jest jakby hybrydą 3 modeli z tej serii, a mianowicie: wagą zbliżony jest bardziej do M-Fila 200 (nie waży tyle ale jest cięższy niż jakikolwiek inny M-Fil), oparty jest na tej samej matryca co M-Fil 300 jednakże sztywność zbliżona jest do M-Fila 500...

Maxply McEnroe określiłbym jako lekką ramę zawodniczą o sporej ilości mocy jak na tę kategorię... spory swingweight w połączeniu z otwartym wzorem naciągu sprawia iż rotowane serwisy i slice'y nie stanowią problemu, płaskie serwisy przynajmniej w moim przypadku trochę "zgrzytały" ale to bardziej kwestia mojej słabości technicznej oraz timingu. 320g i swingweight na poziomie 327 sprawia że nawet mocne piłki można skontrować bez większych problemów...
Sztywność w moim odczuciu jest umiarkowana, ani za niska ani za wysoka, nie zabiera dużo mocy z ramy, a jednocześnie nie wpływa negatywnie na łokieć... właściwie mimo że rakieta sama w sobie oferuje sporo mocy to można nią spokojnie zagrać dropshota który zdechnie na korcie jak zgniłe jabłko... Ze względu na ogólną charakterystykę uważam iż ten model najlepiej się sprawdzi się w rękach baselinera lub allroundera grającego częściej na linii końcowej. Wg mnie rakieta nadaje się dla zawodników na poziomie minimum 3,5 którzy szukają precyzyjnej ramy o niewyśrubowanej wadze z jednoczesnym sporym zapasem mocy...

O mnie:
NTRP: 2.5
Styl gry: Allrounder
FH: Eastern
BH: Jednoręczny kontynentalny


Uwaga: Recenzja jest własnością Tenis.net.pl. Kopiowanie i wszelkie manipulacje bez zgody Administratora zabronione.

Wróć do „Rakiety”