Dj Buhh
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 22 sie 2008, 01:14

Buty Nadala (Nike Cage) i innych zawodników.

Wie ktoś może, czy można gdzieś kupić buty takie jak ma Nadal? Chodzi mi o Nike Cage II, ale mające normalny "język" a nie coś w rodzaju zintegrowanej skarpetki, tak jak mają moje Cage. Wszystkie jakie widziałem w sklepach, to takie jak moje. Jeżeli nie można dostać takich w sklepie, to sugerowałoby, że rozwiązanie ogólnodostępne jest lepsze wg Nike, zatem dlaczego buty Nadala są inne? Nie do końca rozumiem tą kwestię. Ja osobiście wolę buty z grubym językiem, i gdybym miał taką możliwość, to kupiłbym właśnie takie.

Pozdro ;)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Buty Nadala (Nike Cage) i innych zawodników.

Zawodnicy (a przynajmniej obecnie Ci z najwyższej półki) dostają jakie obuwie chcą, a które często nie jest dostępne dla nas. Przykład: Federer czy Nadal mają buciory z innymi wzorami podeszwy. To nie jedyne różnice ale nie chce mi się ich wszystkich wymieniać.

Masz tu zdjęcie z finału US Open 2008:
Fed Vapor.jpg
Fed Vapor.jpg (37.44 KiB) Przejrzano 1410 razy
A Vapory, które wg Nike miał na kopytach w tym czasie mają zupełnie inny wzór.


To tak jak Cage'y nie dostaniesz z jodłą.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Buty Nadala (Nike Cage) i innych zawodników.

Po prostu producent przygotowuje dany model a zawodnik jak mu coś nie pasuje to zmienia. Niemniej do produkcji wszedł już inny wzór, zatwierdzony przez producenta.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Buty Nadala (Nike Cage) i innych zawodników.

Vi przypomnij mi... chyba Henin pomykała w Bareczkach no.II zamiast IV? Czy z którąś pomyliłem?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Dj Buhh
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 22 sie 2008, 01:14

Re: Buty Nadala (Nike Cage) i innych zawodników.

Kwestię podeszwy to rozumiem, bo w zależności od nawierzchni, zależnie czy zawodnik lubi się ślizgać czy raczej bardziej wgryzającej się w kort podeszwę. Ale tej konstrukcji buta nie rozumiem lekko. Bo przecież jeśli chodzi o trzymanie stopy raczej każdy ma takie same wymagania (co innego masa, wentylacja czy właśnie podeszwa), żeby but trzymał i ograniczał ryzyko kontuzji. A tej odmiennej konstrukcji języka nie rozumiem lekko, tym bardziej, że ja właśnie chciałbym taki język, a nie "skarpetkę" jaka jest...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Buty Nadala (Nike Cage) i innych zawodników.

To jest kwestia subiektywnych odczuć. Zawodowiec gra na ekstremum, nie powinno go nic rozpraszać. Może mu po prostu coś w konstrukcji przeszkadzać, wygląd, kolor, kształt, cokolwiek. Nie musi tego tłumaczyć racjonalnie, po prostu ma być to zmienione i koniec.
A jak producent ma już matryce, przygotowane elementy do składania czy nawet kilkadziesiąt tysięcy (może setek tysięcy) gotowych par to nie będzie ich zmieniać, logiczne nie?
El Diablo pisze:Vi przypomnij mi... chyba Henin pomykała w Bareczkach no.II zamiast IV?
Zgadza się.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Inny sprzęt”