Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Piłki sezon 2024

Hello grajki i grajczarki (?)

Z jakimi ulubionymi piłkami wchodzicie w tenisowy nowy rok? Obrodziło coś ciekawego na sklepowych półkach? Jakie kamulce zdecydowanie odradzacie? Które piłki trzymają jakość, a które zeszły na psy? I ogólnie dlaczego kiedyś było lepiej (patrz: Wilson AO i inne takie), a dzisiaj nie ma czym grać.

Innymi słowy - wszystko o piłkach tenisowych AD 2024. Zapraszam!
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Piłki sezon 2024

Na Warmii najczęściej spotykam Tretorny Serie+ Control. Całkiem spoko, stabilne, powtarzalne, parę godzin wytrzymują.
Inne sporadycznie, więc się nie wypowiem...
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Piłki sezon 2024

Ostatnio tak się złożyło, że obejrzałem kilkanaście materiałów na YT o piłkach nagrywanych w rozmaitych częściach świata. I wszędzie to samo jęczenie na drastyczne obniżenie jakości produkowanych obecnie piłek.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Piłki sezon 2024

To tylko powiem, że Wilson RG All Court to dramat, po niecałej godzinie gry tracą wszelkie parametry. Wersja Clay jest nieco lepsza ale i droższa...
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Piłki sezon 2024

Dziwi mnie zarówno brak innowacji w tym obszarze tenisa, jak i fakt że nikt nie specjalnie próbuje robić jakiś produkt premium, taką piłkę powszechnie uważaną za lepszą od innych. Widocznie dla wszystkich najważniejsze żebyśmy jak zawodowcy zaczęli wyrzucać piłki po każdych siedmiu gemach.

Taka ogólna refleksja: tenis nigdy nie był sportem przesadnie tanim, ale obecnie staje się po prostu cholernie drogi. Rakiety po tysiączku i lepiej, korty zimą to już jakiś produkt luksusowy (przynajmniej w Wawie), piłki do wyrzucenia po dwóch godzinach gry, naciąganie rakiet co raz częściej po 50 zł (również Wawa). Do tego praktycznie brak ścianek tenisowych czy kortów publicznych/otwartych, gdzie dzieciaki lub osoby mniej zamożne mogłyby złapać jakiś kontakt z tym pięknym sportem.

Dobra, miało być o piłkach.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Piłki sezon 2024

A jeszcze... Head Pro kiedyś (3-4 lata temu?) były całkiem OK ale teraz nie wiem a widzę że zmienili desing ;)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Piłki sezon 2024

Artlight pisze: 7 lut 2024, 21:50 Taka ogólna refleksja: tenis nigdy nie był sportem przesadnie tanim, ale obecnie staje się po prostu cholernie drogi. Rakiety po tysiączku i lepiej, korty zimą to już jakiś produkt luksusowy (przynajmniej w Wawie), piłki do wyrzucenia po dwóch godzinach gry, naciąganie rakiet co raz częściej po 50 zł (również Wawa). Do tego praktycznie brak ścianek tenisowych czy kortów publicznych/otwartych, gdzie dzieciaki lub osoby mniej zamożne mogłyby złapać jakiś kontakt z tym pięknym sportem.
Sporo w tym prawdy, choć z drugiej strony pamiętam jak w 2005 albo 2006 roku zobaczyłem katalog Wilsona i n6.1 Toura za 650zł... jakoś ten obecny tysiak robi na mniejsze wrażenie.
Prezes fanklubu Staśka :D

Wróć do „Piłki”