Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Zaraz Iga. Oby bez dramatów było. Może być nudno, szybko i do jednej bramki rotfl .
#JAZDAIGA
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Derler pisze: 1 cze 2022, 14:21 Żadne skowyty fanów Serba już nie pomogą.
A nie mówiłam? :D Pajac może być tylko jeden. Poczekaj, następnym razem Rafcio wjedzie o kulach, złoży wszystkich frajerów do ćwiartki włącznie, w trzech szybkich, a Wy dalej będziecie mogli bredzić o zwycięstwie ducha nad materią. :)
Derler pisze: 1 cze 2022, 14:21 Novak miał szansę ale jej nie wykorzystał. Był słabszy i tyle.
Pełna zgoda, dał ciała po całości. Szkoda, że inwencji starczyło tylko na półtora seta, była okazja pięknie się przejechać po kalece.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Pegula trzyma piłkę, nie ma nic za darmo a nie wszytko Idze wchodzi...
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Ale seta zamknęła. Trzymaj Iga.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Zaimponowała mi Amerykanka, że mimo pewnie nieograniczonych możliwości finansowych gra zawodowo w tenisa.

Zmienił się bardzo ten kobiecy tenis. Wymiana pokoleniowa wymiotła gdzieś te całe stada "histeryczek" kortowych.
A ze znanych wyjących została chyba tylko Azarenka.

Czy Serena to jakoś zakończyła karierę czy po po prostu przestała grać.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Jednak "still fresh #21" lepsza :)
A Serena to nie szykowała się na Wimbledon?
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Tak sobie jednym okiem oglądam tych okładających się rzemieślnika i rzeźnika (Rubliow i Cilic) i jednym uchem słucham komentatora i zastanawiam się jakie są te linie na kortach w Paryżu. Jakiś czas temu chyba był i na wielu kortach jest zatopiony biały plastik i tylko zmieniano jego porowatość, żeby piłka i gracze się nie ślizgali na tym. Usłyszałem tym jednym uchem, od komentatorów, że linie nie są plastikowe. Teraz w przerwie po trzecim secie zmoczyli kort wodą - nie zwróciłem uwagi (nie pokazali) jak odnowili linie, ale jak one stały się białe znowu? Jaka to technika? Może ktoś częściej bywający na kortach, grający coś podpowiedzieć? Jak ja jeszcze grałem to były wózkiem z wapnem rysowane, ale to było sto lat temu. W ostatnich latach byłem już na obiektach z zatopionym plastikiem. Co jest tutaj?
Tzn - te linie, które się guglują to nie jest plastik?
Burzum
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 13 sie 2011, 18:20

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

wydaje mi się, że są malowane, trwale. Jak oznaczenia na drogach. Mogę się mylić.

Przy czym w tym wypadku to malowanie to kilka cm warstwy.
--
From YT:

I hate those people who compare Federer to Jesus. I mean he is great but he is not Federer.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Ostatni ruski wywalony z turnieju :::yay::: . To Ci Marin zaskoczył O_O formą. Teraz skandynawskie starcie . Za późno jest ta sesja wieczorna jak na mój gust i długość meczu tenisowego . 19. byłaby idealna .
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Burzum pisze: 1 cze 2022, 20:38 wydaje mi się, że są malowane, trwale. Jak oznaczenia na drogach. Mogę się mylić.

Przy czym w tym wypadku to malowanie to kilka cm warstwy.
Nie ta jednostka.
CFA pisze: 1 cze 2022, 19:18 Tak sobie jednym okiem oglądam tych okładających się rzemieślnika i rzeźnika (Rubliow i Cilic) i jednym uchem słucham komentatora i zastanawiam się jakie są te linie na kortach w Paryżu. Jakiś czas temu chyba był i na wielu kortach jest zatopiony biały plastik i tylko zmieniano jego porowatość, żeby piłka i gracze się nie ślizgali na tym. Usłyszałem tym jednym uchem, od komentatorów, że linie nie są plastikowe. Teraz w przerwie po trzecim secie zmoczyli kort wodą - nie zwróciłem uwagi (nie pokazali) jak odnowili linie, ale jak one stały się białe znowu? Jaka to technika? Może ktoś częściej bywający na kortach, grający coś podpowiedzieć? Jak ja jeszcze grałem to były wózkiem z wapnem rysowane, ale to było sto lat temu. W ostatnich latach byłem już na obiektach z zatopionym plastikiem. Co jest tutaj?
Tzn - te linie, które się guglują to nie jest plastik?
Linie przygotowuje się poprzez odgarnięcie mączki aż do odkrycia warstwy wapienia. Odkryty pas smaruje się olejem lnianym, a następnie kładzie się 2 warstwy farby. Tak przynajmniej było kiedyś.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Tenisówka pisze: 1 cze 2022, 20:58 Ostatni ruski wywalony z turnieju :::yay::: .
:::gd::: :::gd::: :::gd::: :::gd::: :::gd::: :::gd::: :::gd::: :::gd::: :::gd::: :::gd::: :::gd::: :::gd::: :::gd::: :::gd::: :::gd:::

:bbbat: :bbbat: :bbbat: :bbbat: :bbbat: :bbbat: :bbbat: :bbbat: :bbbat: :bbbat:

:::hood2::: :::hood2::: :::hood2:::

::2guns:: ::2guns:: ::2guns:: ::2guns:: ::2guns:: ::2guns:: ::2guns::

:::gilotyna::: :::gilotyna::: :::gilotyna::: :::gilotyna::: :::gilotyna::: :::gilotyna::: :::gilotyna::: :::gilotyna::: :::gilotyna::: :::gilotyna:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

El Diablo pisze: 1 cze 2022, 21:19
CFA pisze: 1 cze 2022, 19:18 zastanawiam się jakie są te linie na kortach w Paryżu. ...Teraz w przerwie po trzecim secie zmoczyli kort wodą - nie zwróciłem uwagi (nie pokazali) jak odnowili linie, ale jak one stały się białe znowu? ...Co jest tutaj?
Tzn - te linie, które się guglują to nie jest plastik?
Linie przygotowuje się poprzez odgarnięcie mączki aż do odkrycia warstwy wapienia. Odkryty pas smaruje się olejem lnianym, a następnie kładzie się 2 warstwy farby. Tak przynajmniej było kiedyś.
W opisach znalazłem raczej jakieś takie linie plastikowe naciągane. Takie jakby parciane pasy białe jako linie też widziałem na kortach, ale to też śliskie jest - przynajmniej moje buty na tym jeździły. Jakoś nie bardzo sobie wyobrażam ten malowany wapień.
Burzum
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 13 sie 2011, 18:20

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Oczywiscie, mm.

1- Red brick dust: 1 - 2 mm <———————-
2- Crushed white limestone: 6 - 7 cm
3- Clinker (coal residue): 7 - 8 cm
4- Crushed gravel: at least 30 cm
5- Drain
--
From YT:

I hate those people who compare Federer to Jesus. I mean he is great but he is not Federer.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

CFA pisze: 1 cze 2022, 22:45 W opisach znalazłem raczej jakieś takie linie plastikowe naciągane. Takie jakby parciane pasy białe jako linie też widziałem na kortach, ale to też śliskie jest - przynajmniej moje buty na tym jeździły. Jakoś nie bardzo sobie wyobrażam ten malowany wapień.
Na szybko znalazłem tylko jedno źródło odnoszące się do kortów RG:
https://ftw.usatoday.com/2017/05/french ... now-photos
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Dawniej Karol Stopa co roku opowiadał na starcie turnieju jaka to jest odmienna technologia stosowana na Rolandzie z tymi liniami . Wszędzie mają plastik a tutaj line są wapienne ( pewnie to jest droższe dużo - ale tutaj się linie nie ślizgają chyba) . Na tyle technologia jest skuteczna, że się wycierają w czasie turnieju o ile widać
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Tylko Vivida, tylko Vivida, tylko Vivida,…

…nikomu nie żal! rotfl
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

I znowu Iga jak walec. To już naprawdę wygląda jak dominacja Sereny. Zawodniczki, które mogą się załapać na grę z Polką można wymienić na palcach 1 ręki, ale pewnie i tak odpadną wcześniej w turnieju...
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Artlight pisze: 2 cze 2022, 16:19 Tylko Vivida, tylko Vivida, tylko Vivida,…

…nikomu nie żal! rotfl
No co Ty, przecież wiadomo, że to wszystko przypadek. Iga szła sobie do sklepu, potknęła się i upadła na kort centralny, wygrała RG2020 (do tej pory nie wiadomo kogo tam nie było, że niby to się 'nie liczy' ) a potem kilka Mastersów i zrobiła kolejny ćwierćfinał i finał RG rotfl
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Koszyczek i sztundki... rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

SevenUP pisze: 2 cze 2022, 16:36Iga szła sobie do sklepu, potknęła się i upadła na kort centralny, wygrała RG2020 (…)
Piękne :D

Najlepsze jest to, że jak Iga kiedyś przegra pierwszy, piąty czy dziesiąty nawet mecz (bo przegra, takie życie sportowca, zwłaszcza na wysokim szczeblu), to Vivid będzie tu cały w skowronkach, dumnie prężył muskuły, jaki to z niego niby wizjoner-znaffca, jednocześnie kompletnie pomijając milczeniem dziesiątki wcześniejszych wygranych Igi, a przede wszystkim pozytywne piętno jakie Polka odciska dziś na całym światowym tourze. Jej przeciwniczki są praktycznie zgodne co do dwóch rzeczy: uderza forhand jak nikt w żeńskim tourze i wyznacza nowe standardy dla dziewczyn w przygotowaniu fizycznym. Jeśli inne dziewczyny pójdą jej śladem, to będziemy świadkami trwałej zmiany w żeńskim tenisie.

A, i jeszcze jedno: Martyn Pawelski - być może kolejny nasz mini (póki co) diamencik z tego samego pokolenia co Maks Kaśnikowski. Wiadomo, że w męskim tourze cholernie trudno jest przebić się na stałe do seniorskiej bardzo szerokiej czołówki (powiedzmy że chodzi wpierw o stałe miejsce w setce, a potem mozolne wspinanie w kierunku top 50 czy 25) ale być może za sprawą tych chłopaków czeka nas ciekawa tenisowa przyszłość…
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”