live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Iga Świątek

CFA pisze: 27 lut 2022, 11:54
Zauważ, że dyskutujesz z kilkoma tylko osobami, ale jak trzeba konkretów, to umykasz z podkulonym ogonem.
(vide pytanie o sygnały)
Wypisz wymaluj walczy na wielu frontach jak jego alter ego ze wschodu :idioticus: :idioticus: :idioticus:
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 27 lut 2022, 11:22

Tylko ostrożnie, żebyś się o swój krótki ogonek nie wykopyrtnął :lol: :lol:
Nie lecz kompleksów...

Coś tam mamrotał o "sygnałach" u Igi, rozwiń szeroko myśl, wykorzystaj swój szeroki wachlarz możliwości
w ostateczności może być "zdroworozsądkowo" :!ok!:
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

CFA pisze: 27 lut 2022, 11:54 Wbiłem się tutaj trzy lata temu, bo szukałem miejsca gdzie można na poziomie znacznie wyższym niż
jakieś fora portalowe podyskutować o tenisie, dowiedzieć się czegoś więcej, gdzie ktoś od czasu do czasu podzieli się jakąś ciekawostką czy spostrzeżeniem dotyczącym touru. Nie przypominam sobie, żebyś dał coś "normalnie" temu forum.
W kwestiach stricte touru to się rzadko wypowiadam, nie liczę tu darcie łacha ze Świątek, wcześniej Radwy, czy serbskiego bazarowego cwaniaczka skazanego prawomocnie i wywalonego na zbity pysk z Australii. Natomiast swoje wniosłem w innych zagadnieniach. To faktycznie stare dzieje ;)
Większość for jakie były, czy jeszcze dogorywają :P koncentrowały się na rozgrywkach zawodowych. Mnie już to nie interesuje, naoglądałem się w życiu tych spotkań. Teraz oglądam raczej tylko końcówki ważniejszych turniejów, i to też jak mnie czymś skład zachęci.

Live, nie zapomniałem ;)
Sio, do budy! :lol: :lol: :lol:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 28 lut 2022, 19:29
W kwestiach stricte touru to się rzadko wypowiadam, nie liczę tu darcie łacha ze Świątek, wcześniej Radwy, czy serbskiego bazarowego cwaniaczka skazanego prawomocnie i wywalonego na zbity pysk z Australii. Natomiast swoje wniosłem w innych zagadnieniach. To faktycznie stare dzieje ;)
Większość for jakie były, czy jeszcze dogorywają :P koncentrowały się na rozgrywkach zawodowych. Mnie już to nie interesuje, naoglądałem się w życiu tych spotkań. Teraz oglądam raczej tylko końcówki ważniejszych turniejów, i to też jak mnie czymś skład zachęci.
Te, sygnalista alias bazarowy cwaniaczku, nie tłumacz się, lepiej opowiedz o percepcji i przetworzeniu owych "sygnałów" od juniorki Igi. :lol:
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 28 lut 2022, 19:29 W kwestiach stricte touru to się rzadko wypowiadam, nie liczę tu darcie łacha ze Świątek, wcześniej Radwy, czy serbskiego bazarowego cwaniaczka ... Natomiast swoje wniosłem w innych zagadnieniach. To faktycznie stare dzieje ;)
A jakbyś dzisiaj oceniał potencjał Świątek, czy ma szansę na wygranie jakiegoś turnieju rangi WTA1000 lub szlema, czy też cały czas wróżysz jej pałętanie się po góra 250-tkach i dochodzenie QF, a w przerwach sztundowanie? Ja rozumiem, że jak miała 16 lat to trudno było definitywnie coś twierdzić, ale dzisiaj wiesz więcej.

Wg mnie przyczyną do tej nagłej zwyżki formy są ... buty :wink: . Zawsze jej się rozwiązywały i traciła część energi i koncentracji na zawiązywanie butów. Aż podejrzewałem, że to jest jej zagrywka taktyczna na rozproszenie przeciwniczki. W końcu wyrobiła tik do schylania się i poprawiania butów. W Doha tego nie było, chyba raz się schyliła ale się zorientowała, że nie ma co poprawiać.
Wreszcie kupili jej dobre buty, nie za ciężkie, ze sznurówkami które się nie rozluźniają, i może pilnować gry.
[To trochę żartem, ale detal z butami został poprawiony :::gd::: ]
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

No wreszcie coś merytorycznego w tym wątku 👍
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Buty ważna rzecz ;) W końcu np. hohvar przez buty przegrał niestety ze mną na jednym z TF-ów ;)

A co do oceny potencjału Świątek? To jak dla mnie w kontekście tego o co było pytanie zły punkt odniesienia. Sam potencjał oceniam na całkiem dobry. Ale to jest tylko całkiem dobry. Bardziej bym mówił o szansach, a te już są wyraźnie większe. To pokłosie słabości i niestabilności żeńskiego touru. Świątek gra całkiem stabilnie na tle reszty, ale brakuje tam, gdzie właśnie większości brakuje, tam gdzie jest już tak granica między realnym topem a aspirującymi. Turnieje rangi 1000? Przecież już jeden chyba wygrała. Tu w sumie nie potrzebuje aż tak dużo szczęścia, dyspozycji dnia, gorszego dnia rywalki, ale nadal potrzebuje. Co do Szlema, przy takim tourze, nie można wykluczyć. Ale jak to niektórzy naiwni wieszczyli multiszlemy to takie bardzo delikatnie mówiąc pobożne życzenia :P Nawet biznesman Rydzyk z Torunia nie ma aż tak dużej tacy żeby się hajs ofiarny zmieścił, który by to umożliwił rotfl Prawdziwego Szlema to ona jeszcze nie wygrała, i na dziś to z większym prawdopodobieństwem nie wygra. A co będzie za kilka sezonów to ... może wróżki wiedzą :)
Dla mnie Świątek nadal jest jednowymiarowa, jak to było - Najman WTA? :P :D

I na koniec:
Live :) do budy! :lol:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 1 mar 2022, 18:59 Buty ważna rzecz ;) W końcu np. hohvar przez buty przegrał niestety ze mną na jednym z TF-ów ;)

A co do oceny potencjału Świątek? To jak dla mnie w kontekście tego o co było pytanie zły punkt odniesienia. Sam potencjał oceniam na całkiem dobry. Ale to jest tylko całkiem dobry. Bardziej bym mówił o szansach, a te już są wyraźnie większe. To pokłosie słabości i niestabilności żeńskiego touru. Świątek gra całkiem stabilnie na tle reszty, ale brakuje tam, gdzie właśnie większości brakuje, tam gdzie jest już tak granica między realnym topem a aspirującymi. Turnieje rangi 1000? Przecież już jeden chyba wygrała. Tu w sumie nie potrzebuje aż tak dużo szczęścia, dyspozycji dnia, gorszego dnia rywalki, ale nadal potrzebuje. Co do Szlema, przy takim tourze, nie można wykluczyć. Ale jak to niektórzy naiwni wieszczyli multiszlemy to takie bardzo delikatnie mówiąc pobożne życzenia :P Nawet biznesman Rydzyk z Torunia nie ma aż tak dużej tacy żeby się hajs ofiarny zmieścił, który by to umożliwił rotfl Prawdziwego Szlema to ona jeszcze nie wygrała, i na dziś to z większym prawdopodobieństwem nie wygra. A co będzie za kilka sezonów to ... może wróżki wiedzą :)
Dla mnie Świątek nadal jest jednowymiarowa, jak to było - Najman WTA? :P :D
Bazarowy cwaniaczek w trybie "zdroworozsądkowym" ::!vgoodv!:: , takich bredni jak wyżej dawno nie czytałem :::vnice:::
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

O! Jest live :::yay:::
Do budy! I nie szarp już łańcucha, nie da się zerwać :lol: :lol: :lol:

To się robi chwilowo zabawne :::gd:::
Burek tylko ujada bo przecież na coś, cokolwiek konstruktywnego go nie stać :lol:

Spokojnie, uspokajam Czytelników, zacznę to byleco ignorować żeby tu zbytnio nie śmiecić ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Czy nie można tych 2-ch osób zablokować, przynajmniej w tym temacie?
Moderatorzy - jesteście jak fifa i uefa razem wzięci, czyli do d..y!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

TomPL pisze: 2 mar 2022, 09:49 Czy nie można tych 2-ch osób zablokować, przynajmniej w tym temacie?
Moderatorzy - jesteście jak fifa i uefa razem wzięci, czyli do d..y!
Weto! :P
Jak odetniesz 358 wcielenie stoflera i kasztana live to zrobi się tu jak na X Plenum KC PZPR :/
OK, wiem, że to twoje klimaty :P. ale mniej egoizmu rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 6 maja 2018, 12:32 Ja mówię, że nic z niej nie będzie. Koszyczek i sztundki.
Ale może spotkamy się tu za te 15 lat, pewnie nie pozostanie ci nic innego jak przyznać mi rację, i tyle.
I wcale nie chodzi tu o to przysłowiowe - co się stało, że się posrało. :P Ważny jest efekt końcowy.
Nie można od każdego oczekiwać kilkunastu Szlemów i okupacji fotela lidera przez przynajmniej dekadę. Jeżeli chcemy mówić o jakimś rozsądnym wyniku jaki można uznać za dobry to dla mnie jest to klika lat w Top100, do tego 3-4 ćwiartki w 500-tkach i ze 3-4 połówki w 250-kach. Chodzi o pewną powtarzalność wyniku. Nawet jak się komuś fartnie finał Szlema to co z tego, jak potem już nic? ...
Jeżeli Iga to osiągnie to oddam honor. ;)
Chyba pora trochę powspominać rotfl rotfl rotfl , obecnie twój ptasi móżdżek z przebiegłością bazarowego cwaniaczka zaklina rzeczywistość. Niestety dalej jest tylko bełkot, z którym nie sposób polemizować.

Pingwin rozwiń myśl: "Ważny jest efekt końcowy."
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Indian Wells 2022 WTA1000: Bye - Burel - Tauson - Kasatkina - Keys - Krejcikova Gauff - Kontaveit

2R Rogers - Ostapenko : to będzie porządny test pracy Sierzputowskiego. Ostapenko ryzykuje szybki wylot jak nie będzie skoncentrowana, Sierzputowski też.
Nasza gwiazda jest faworytką turnieju :::gtr::: , pod nieobecność Barty.
Krawcowa out.
Ostatnio zmieniony 8 mar 2022, 22:00 przez arttenis, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Znowu Kasatkina...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

TomPL pisze: 8 mar 2022, 16:23 Znowu Kasatkina...
To już chyba 3 raz w krótkim czasie. Ale z drugiej strony jeżeli rankingi są stabilne i do imprez zgłasza się podobny skład osobowy to siłą rzeczy gdzieś muszą się trafiać w ćwiartce czy połówce drabinki.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Iga Świątek

TomPL pisze: 8 mar 2022, 16:23 Znowu Kasatkina...
Znowu to by była w 2. czy 3. rundzie, ale że doczłapie się do 4. to wysoce nieprawdopodobne.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Marcoone
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 2 lip 2012, 22:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Iga Świątek

Iga testuje ;)

Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Marcoone pisze: 11 mar 2022, 20:17 Iga testuje ;)
Na razie się kompromituje, nie wiem co testuje. Przerżnęła 1-szego 5:7, prowadząc 3:1, Kalinina robi 3 DF na gema.
E: Zmieniła strój, widać coś jej ciążył.
57 60 61
Zwaliła na wiatr. Zobaczymy jak z wiatrem daje radę Tauson.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2022, 22:22 przez arttenis, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Marcoone
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 2 lip 2012, 22:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Iga Świątek

Rakietę "testuje", a właściwie to promuje na TW. W moim poście jest wstawiony film.

I się tak nie denerwuj. Raz się wygrywa, raz przegrywa ;) Na razie w 2-gim 2:0 dla Igi.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Iga Świątek

Jest coraz lepiej. Drugi wygrany do zera, w trzecim 4:0.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”