Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

Novak? Może przyjechać do nas i robić za wzorzec polaka-cebulaka :)
Nie wiem, wróżką nie jestem, nawet wróżbitą Maciejem też nie :P, ale jakoś spokojnie podchodzę do USO21.
Jak ten ajatollah kortowej wiochy i żenady przerżnie to będzie tu ... bardzo cicho ;) (a powinno być wesoło)
Zatem luuuuuuuuuuuuuuuuuuzik świnki rotfl

Warto jednak przypomnieć, że nadal tchórzliwi psychofani nie podjęli się omówienia wiochy (nie, nie chodzi o wioskę) olimpijskiej :twisted:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

rafbat pisze: 11 sie 2021, 07:04 Nie ma wśród nas osoby, która podważałaby to, że Serb to wybitny tenisista. Jednak swoim zachowaniem i całą tą otoczką około sportową sprawia, że nie da się go lubić i wielbić tak jak Federera czy Nadala.
Nie pałam specjalną miłością do Serba, ale dlaczego niby miałbym lubić czy wielbić tych innych, którzy swoim zachowaniem i otoczką też mnie jakoś nie zachwycają?
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

CFA pisze: 11 sie 2021, 21:39
rafbat pisze: 11 sie 2021, 07:04 Nie ma wśród nas osoby, która podważałaby to, że Serb to wybitny tenisista. Jednak swoim zachowaniem i całą tą otoczką około sportową sprawia, że nie da się go lubić i wielbić tak jak Federera czy Nadala.
Nie pałam specjalną miłością do Serba, ale dlaczego niby miałbym lubić czy wielbić tych innych, którzy swoim zachowaniem i otoczką też mnie jakoś nie zachwycają?
Słuszne pytanie, też chciałem je zadać.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

CFA pisze: 11 sie 2021, 21:39
rafbat pisze: 11 sie 2021, 07:04 Nie ma wśród nas osoby, która podważałaby to, że Serb to wybitny tenisista. Jednak swoim zachowaniem i całą tą otoczką około sportową sprawia, że nie da się go lubić i wielbić tak jak Federera czy Nadala.
Nie pałam specjalną miłością do Serba, ale dlaczego niby miałbym lubić czy wielbić tych innych, którzy swoim zachowaniem i otoczką też mnie jakoś nie zachwycają?
Ale kto Ci każe? :)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

CFA pisze: 11 sie 2021, 21:39
rafbat pisze: 11 sie 2021, 07:04 Nie ma wśród nas osoby, która podważałaby to, że Serb to wybitny tenisista. Jednak swoim zachowaniem i całą tą otoczką około sportową sprawia, że nie da się go lubić i wielbić tak jak Federera czy Nadala.
Nie pałam specjalną miłością do Serba, ale dlaczego niby miałbym lubić czy wielbić tych innych, którzy swoim zachowaniem i otoczką też mnie jakoś nie zachwycają?
To normalne zachowanie przeciętnych jednostek ludzkich. Jeśli się kogoś nie lubi, pała do niego niechęcią a wręcz nienawiścią, próbuje się na siłę wybielać jego konkurentów, szukać u nich cech, których nie mają, nie wspominać o wadach a nawet je ignorować, uważając za nieistotne. Robi się to dla kontrastu, który ma wyeksponować pierwszy plan i odsunąć w cień drugi. To żałosna zagrywka ludzi nie potrafiących myśleć obiektywnie i ponad podziałami. Identycznie jest w życiu realnym, w pracy, w rodzinie, w biznesie. Bo nie każdy może być ponadprzeciętny, pamiętajcie o tym. :oldtimer:
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

Raz, wydaje mi się, że jednak rafbat wyraził własne zdanie i nie przenosił je na innych. Tak ocenia Serba, inni nie muszą się z tym zgadzać.
Dwa, jak kogoś oceniam negatywnie, nie oznacza to automatem, że "gloryfikuję" tych pozostałych. O nich też można mieć złe zdanie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

Vivid pisze: 11 sie 2021, 23:28 Raz, wydaje mi się, że jednak rafbat wyraził własne zdanie i nie przenosił je na innych. Tak ocenia Serba, inni nie muszą się z tym zgadzać.
Nie no, napisał "nie da się go lubić", a nie "ja nie jestem w stanie go lubić". To trochę różnica.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

Derler pisze: 8 sie 2021, 09:11
Maestro pisze: 7 sie 2021, 23:08 To logo to jakiś żart czy jawne prowokowanie do zadymy w komentarzach?
To nie żart. To faworyt do zwycięstwa w turnieju. Poczytaj typy bukmacherów. :mrngpress:
Mam nadzieję, że inni nie będą mieć problemu z tym, że logo nie zawiera zdjęcia kortu, setny już raz.
A ja mam nadzieję, że innym będzie przeszkadzało zrywanie z tradycją wstawiania kortów.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

Maestro pisze: 12 sie 2021, 21:09
Derler pisze: 8 sie 2021, 09:11
Maestro pisze: 7 sie 2021, 23:08 To logo to jakiś żart czy jawne prowokowanie do zadymy w komentarzach?
To nie żart. To faworyt do zwycięstwa w turnieju. Poczytaj typy bukmacherów. :mrngpress:
Mam nadzieję, że inni nie będą mieć problemu z tym, że logo nie zawiera zdjęcia kortu, setny już raz.
A ja mam nadzieję, że innym będzie przeszkadzało zrywanie z tradycją wstawiania kortów.
Jakoś nie widzę lasu rąk... rotfl A jednak jesteś konserwatywny w myśleniu. Niektórzy uważają, że to zaleta. Ja preferuję raczej działanie idące w kierunku progresu. Tak mam.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

Gary pisze: 12 sie 2021, 20:55
Vivid pisze: 11 sie 2021, 23:28 Raz, wydaje mi się, że jednak rafbat wyraził własne zdanie i nie przenosił je na innych. Tak ocenia Serba, inni nie muszą się z tym zgadzać.
Nie no, napisał "nie da się go lubić", a nie "ja nie jestem w stanie go lubić". To trochę różnica.
Nie zgodzę się. "Nie da się go lubić" to figura retoryczna. Nie musi oznaczać odniesienia do ogółu, może również wyrażać tylko własne odczucia. Sformułowanie jakie Ty przytaczasz - "ja nie jestem w stanie go lubić" jest oczywiście czytelniejsze co do intencji określenia odniesienia.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

Vivid pisze: 13 sie 2021, 07:45
Gary pisze: 12 sie 2021, 20:55
Vivid pisze: 11 sie 2021, 23:28 Raz, wydaje mi się, że jednak rafbat wyraził własne zdanie i nie przenosił je na innych. Tak ocenia Serba, inni nie muszą się z tym zgadzać.
Nie no, napisał "nie da się go lubić", a nie "ja nie jestem w stanie go lubić". To trochę różnica.
Nie zgodzę się. "Nie da się go lubić" to figura retoryczna. Nie musi oznaczać odniesienia do ogółu, może również wyrażać tylko własne odczucia. Sformułowanie jakie Ty przytaczasz - "ja nie jestem w stanie go lubić" jest oczywiście czytelniejsze co do intencji określenia odniesienia.
Widzę, że następuje rozkład zdania na czynniki pierwsze. Każdy ma jakąś swoją interpretację. Ja odebrałem wypowiedź rafbata jako jakieś ogólne uwielbienie Federera i Nadala. Tak to dla mnie wybrzmiało z całym kontekstem. Dla niego pewnie takim samym ogólnym zniesmaczeniem darzony jest Serb. Proponuję osobny wątek, w którym będzie można wymieniać kogo się lubi a kogo nie. Zajmijmy się tutaj US Open a nie zdjęciem i tym kto na nim jest :-).
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

CFA pisze: 13 sie 2021, 10:27 Proponuję osobny wątek, w którym będzie można wymieniać kogo się lubi a kogo nie.
Czy ma to sens? ;) Z grubsza to poza fanami Serba wszyscy inni w ich mniemaniu wielbią Hiszpana i/lub Szwajcara :P I nie ma w sumie znaczenia, że dawniej byli też inni tenisiści. Przecież nie można lubić tych poprzednich a mieć w zadku tych obecnych rotfl

Poza tym ludzie się tu jednak lubią, a ja mam największy elektorat negatywny i czuję się absolutnym G.O.A.T.-em na tym polu :::yay::: Kiedyś był BM, Marcin też miał na polu wk...wiania wszelkiej maści żłobów, którzy się tu przyplątywali, spore osiągnięcia, ale nieskromnie powiem, że już Go przegoniłem ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

Vivid pisze: 13 sie 2021, 14:38
CFA pisze: 13 sie 2021, 10:27 Proponuję osobny wątek, w którym będzie można wymieniać kogo się lubi a kogo nie.
Czy ma to sens? ;) Z grubsza to poza fanami Serba wszyscy inni w ich mniemaniu wielbią Hiszpana i/lub Szwajcara :P I nie ma w sumie znaczenia, że dawniej byli też inni tenisiści. Przecież nie można lubić tych poprzednich a mieć w zadku tych obecnych rotfl

Poza tym ludzie się tu jednak lubią, a ja mam największy elektorat negatywny i czuję się absolutnym G.O.A.T.-em na tym polu :::yay::: Kiedyś był BM, Marcin też miał na polu wk...wiania wszelkiej maści żłobów, którzy się tu przyplątywali, spore osiągnięcia, ale nieskromnie powiem, że już Go przegoniłem ;)
Vivid G.O.A.T - gruby, obleśny amator tenisa rotfl.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

Jakuboto pisze: 13 sie 2021, 19:47 Vivid G.O.A.T - gruby, obleśny amator tenisa rotfl.
Jeżeli już to nie amator tenisa a amatorski tenisista :P Ja tenisa nie znam tylko od strony kanapy/fotela i pilota od telewizora :P

Vivid?
GOAT - Greatest Of All Tennisplayers rotfl
GOAT - Greatest Of All Treats :twisted:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

Tak wiem że nikogo poza Majorka to nie obchodzi, ale Nadal nie zagra do końca roku.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

ReTo pisze: 20 sie 2021, 18:46 Tak wiem że nikogo poza Majorka to nie obchodzi, ale Nadal nie zagra do końca roku.
Jeszcze mnie obchodzi. :::cheese:::
To dobra wiadomość! Wychodzi na to, że jeśli Novak nie weźmie NY - szansa na GOAT-a odwlecze się do stycznia, do rozstrzygnięcia w Melbourne. Nie będę już przypominał kto tam ostatnimi laty rządzi. :lol:
Jest dobrze. :::gd::: Chyba się dzisiaj napiję. :::%%%:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

A z jakiego powodu Thiem zrezygnował z gry do końca sezonu?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

Kontuzja nadgarstka, z którą zmaga się od dłuższego czasu.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

ReTo pisze: 21 sie 2021, 21:36 Kontuzja nadgarstka, z którą zmaga się od dłuższego czasu.
Powinien sobie znaleźć dziewczynę rotfl.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2021

Dokładnie, lub zmienić rękę.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”