Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Idzie Miami, jest już drabinka? Można będzie oszacować kiedy skończy się pakiet kelnerski i będzie mogła zrobić to co ma już obcykane - przerżnąć z zawodniczką wyższej klasy :::yay:::

A tak przy okazji, wczoraj grali po mnie Koledzy, którzy uczestniczyli poniekąd w moim przekomarzaniu się z Markiem na temat tego jak Iga Ś. przerżnie gładko z Muguruzą (jeżeliby doszło do meczu). Tomek ledwo wszedł pod balon to stwierdził, że miałem rację. On też uważał, że Muguruza będzie górą, ale nie po jakiejś demolce.

Pospekulujemy? Kto tym razem odstrzeli to wasze Bambi? :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Iga Świątek

Będziesz bardzo biedny Vidziu jeśli Iga wygra jeszcze jeden turniej WS.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iga Świątek

El Diablo pisze: 14 mar 2021, 07:44 Będziesz bardzo biedny Vidziu jeśli Iga wygra jeszcze jeden turniej WS.
Nie sądzę. Przecież ustawił wentyl na wygrane Igi z czołowymi zawodniczkami i dał tam warunek, że muszą one być w formie. Więc albo turniej będzie typu paryskiego albo przeciwniczki mierne.
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 14 mar 2021, 06:24 Idzie Miami, jest już drabinka? Można będzie oszacować kiedy skończy się pakiet kelnerski i będzie mogła zrobić to co ma już obcykane - przerżnąć z zawodniczką wyższej klasy :::yay:::
...
Pospekulujemy? Kto tym razem odstrzeli to wasze Bambi? :P
Poczekaj trochę, nie podniecaj się, bo się spalisz, drabinka za tydzień.
Wtedy dostaniesz szansę spekulacji 🃏, na forum, a nie niezweryfikowanym Markom, Tomkom i Grześkom.
Miami 2021 - piąta lewa ♠ do WS, pełnosprytna w tym roku?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

El Diablo pisze: 14 mar 2021, 07:44 Będziesz bardzo biedny Vidziu jeśli Iga wygra jeszcze jeden turniej WS.
Tyle lat mnie znasz. Uważasz, że nie dałbym rady? ;)
Ale nie ma o czym mówić, niech najpierw spróbuje :P

A w międzyczasie ... :twisted:
Tak pomyślałem, wracając z kortów, że sam suchy bilans przerżnięć turniejowych wygląda jakoś tak hohvarowo, czyli skromnie rotfl Trzeba coś dołożyć. Są na WTA punkty to i ja będę przyznawał punkt - Vividbeki :lol:

Zatem będzie tak:
Wygrana impreza i pokonanie po drodze kogoś z czuba i w formie - 0 pkt :/ :(
Wygrana impreza z kelnerkami i nikim z czuba i w formie - 100 pkt
Przerżnięcie w dalszej części imprezy z kimś z czuba i w formie - 200 pkt
Przerżnięcie we wczesnej części imprezy z kimś z czuba i w formie - 500 pkt
Przerżnięcie ze średniej klasy przeciwniczką - 600 pkt
Przerżnięcie w dalszej części imprezy z kelnerką/noname-em - 800 pkt
Przerżnięcie we wczesnej części imprezy z kelnerką/noname-em - 1000 pkt
Dodatkowo - przerżnięcie z kimś seta DO ZERA :D - 1000 pkt

Mamy bilans sezonu 1-3, zawodniczka zgromadziła imponujące 2100 pkt Vividbeki :::yay::: :::gd:::
Ciekawe kiedy padnie 10 000? :lol: :lol: :lol:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

No wreszcie zdradzasz nam swoją punktację 💯. Ale formę przeciwniczki musisz oszacować przed meczem z Igą, a nie po meczu. Inaczej, jak przeciwniczka dostanie lanie, to powiesz "łee, X była bez formy".
OK, twoja punktacja , to ty ustalasz swoją punktację, ale za np. wygranie turnieju mógłbyś być litościwy i łaskawy i dać jakieś punkty ujemne, inaczej Iga ma na wszystkim do tyłu, a Ty zawsze wygrywasz. Brakuje też punktów za turniej jako taki - czy pełnosprytny czy nie - przed turniejem.
Musisz trochę dopracować swój Beka-system.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Teraz tak popatrzyłem przypadkiem. Ponad 100 stron tego wątku?! O_O No to narobiłem ruchu :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
advantage
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 19 sty 2016, 15:41

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 14 mar 2021, 18:48 Teraz tak popatrzyłem przypadkiem. Ponad 100 stron tego wątku?! O_O No to narobiłem ruchu :P
Też byłem niedawno w szoku jak zobaczyłem ile tu jest stron nabitych, Iga Świątek to drugi najpopularniejszy wątek zawodniczy na forum po Federerze O_O O_O Choć to też już nie długo patrząc na tempo przyrostu.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Iga Świątek

El Diablo pisze: 14 mar 2021, 07:44 Będziesz bardzo biedny Vidziu jeśli Iga wygra jeszcze jeden turniej WS.
A co jeśli wygra jeszcze niejeden?
Porażka z Muguruzą choć bolesna, to tak naprawdę tylko materiał do nauki i zimny prysznic na gorące głowy określające ją niemal najlepszą na świecie już teraz, bo jak ktoś zachwyca się bilansem W/UE 22-6 w meczu z Bencic i wyciąga z tego większe wnioski to jest trochę niepoważny.

Przypomnę tylko, że w 2019 wygrała 1 gema z Halep, a rok później oddała jej sama 3 gemy, więc można przypuszczać, że następny mecz z Muguruzą będzie wyglądał zupełnie inaczej.

Nie zmienia to faktu, że takie tenisistki jak Osaka, Muguruza, Kvitova, Sabalenka, Brady, może jeszcze Serena i Azarenka, to będą tenisistki bardzo trudne do pokonania na razie, a jeszcze znajdziemy drugie tyle dla których Iga jest w zasięgu.

Tutaj ewidentnie jest jeszcze kilka klocków, które trzeba w jej grze poukładać, również mentalnie, bo jak Mugu ją z początku przycisnęła, to Iga była idealnym przykładem pampersa. No nic w tej grze nie funkcjonowało, dopiero w drugim secie potrafiła kilka razy w wymianie soczyście trafić w piłkę i przycisnąć.

Jeśli Polka w tym sezonie zrobi jakąś połówkę szlema, ze 2-3 połówki mastersa + może zgarnie jeszcze 1-2 kurniki i zakręci się w okolicy top 8-10 w race, to będzie to świetny rok w jej wykonaniu.
kefas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 8 sie 2019, 08:58

Re: Iga Świątek

Dajecie się robić Vividowi jak małe dzieci. Przecież to nic odkrywczego, że statystyka stoi po stronie Vivida i to nieważne jakie punkty beki będzie robić, a wy się denerwujecie. Robi Was bardziej, niż ja podczas zabawy swoją czteroletnią córkę.

Ostatnie turnieje Świątek: L W L L W L L L L
ostatnie turnieje Halep: L L L W W W L L
ostatnie turnieje Osaka: W L W L L L L L
ostatnie turnieje Andreescu: L L L L W W L L W L

Gołym okiem widać, że można sobie mówić, że zawodnik przerżnie i dać punkty beki niemalże dowolnej zawodnicze i mamy dużą szansę, że trafimy. To nie ATP, gdzie jeszcze niedawno na WS mogliśmy typować zwycięzcę z prawdopodoieństwem 80%.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 14 mar 2021, 18:48 Teraz tak popatrzyłem przypadkiem. Ponad 100 stron tego wątku?! O_O No to narobiłem ruchu :P
Z tego 80% to twoje idiotyczne wpisy i za to powinieneś dostać bana. I nie, to nie jest cenzura Marcinie, można to ewentualnie by uznać za eksterminację idiotów :]
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Iga Świątek

TomPL pisze: 15 mar 2021, 09:43
Vivid pisze: 14 mar 2021, 18:48 Teraz tak popatrzyłem przypadkiem. Ponad 100 stron tego wątku?! O_O No to narobiłem ruchu :P
Z tego 80% to twoje idiotyczne wpisy i za to powinieneś dostać bana. I nie, to nie jest cenzura Marcinie, można to ewentualnie by uznać za eksterminację idiotów :]
Tom, mam propozycję. Może założysz własne forum i tam będziesz banował, kogo tylko chcesz? :)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Iga Świątek

Przecież Vivid stworzył na potrzeby wizerunku pewną postać, nie wiem po co się spinacie. Przypuszczam, że on w przypadku takiej Świątek będzie zawsze win/win, podroczy się i jeśli ta przerżnie, to się cieszy, że ma rację, a jak wygra, to pewnie też się cieszy, bo pewnie trzyma jej stronę.

Wystarczy sprawdzić historię tego tematu, Iga miała skończyć jak podawaczka piłek na rodzimym podwórku, ale na szczęście dla niego tak się nie stało, młoda jest milionerką, a Vivid ma paliwo do wkurzania ludzi przez najbliższą dekadę. ;)

Nic złego nie robi, to nie jest trolling zasługujący na bana, a jeśli naprawdę przeszkadza, to najłatwiejszym soposobem jest totalny ignor i wtedy sam się znudzi. ;-P
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Iga Świątek

Powtórzę się zaznaczając, że nie zgadzam się z twierdzeniem Vivida, że to nie było zgarnięcie pełnoprawnego szlema, chociaż rozumiem też, dlaczego tak twierdzi. Niemniej jednak, to sprzeczanie się i wyskakiwanie z pianą na ustach (vide Tom) budzi we mnie co najwyżej lekkie zażenowanie i uśmiech pełen politowania. W zasadzie jedyną osobą (jeżeli jeszcze kogoś pominąłem to z góry przepraszam), która była w stanie podjąć z Vividem merytoryczną dyskusję i wytknąć mu niespójności, był Hohvar. Proszę wybaczyć, ale nikt inny temu, nazwijmy to - "wyzwaniu" nie sprostał ;)

P.S. W sumie to tak patrząc na naszego łódzkiego króla Makdonaldów, to całkiem "spore wyzwanie", nie tylko w przenośni rotfl
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Iga Świątek

No ja też nie wyskakuję raczej do Vivida z pianą, a jedynie czasem polemizuję z niespójnościami i brakiem logiki, ale to na ile czas mi pozwala.

Co do banowania, to o ile ktoś nie wyzywa innych, jestem wrogiem takich kroków i uważam je za cenzurę. Kiedyś przeczytałem ciekawe hasło, wg którego staram się postępować: "Nienawidzę twoich poglądów, ale będę walczył, żebyś mógł je głosić."
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Iga Świątek

rafbat pisze: 15 mar 2021, 10:30 Powtórzę się zaznaczając, że nie zgadzam się z twierdzeniem Vivida, że to nie było zgarnięcie pełnoprawnego szlema, chociaż rozumiem też, dlaczego tak twierdzi.
Raczej było pełnoprawne, a przynajmniej bardziej niż takiego Thiema. Jednak dopóki nie zgarnie drugiego, to będzie ten jedyny tytuł budził wątpliwości, bo jednak sezon dziwny, a warunki mocno odbiegające od standardowych na RG. Jestem jednak dziwnie spokojny o to, że Iga temu podoła.
Gary pisze: 15 mar 2021, 10:36 Kiedyś przeczytałem ciekawe hasło, wg którego staram się postępować: "Nienawidzę twoich poglądów, ale będę walczył, żebyś mógł je głosić."
+1
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Iga Świątek

Zapominacie jeszcze o jednym problemie, który się nazywa WTA. A mianowicie, tutaj jedna zawodniczka może wygrać z drugą 6-2 6-2 a tydzień później przegrać w takim samym stosunku. I co z tego wynika? :]
Dlatego śmieszy mnie wiara w to, że jakakolwiek zawodniczka, włączając w to Naomi Osakę będzie w stanie wygrywać więcej niż 5 turniejów rocznie, a nawet pewnie ciężko będzie którejś wygrać te 4-5 tytułów. Wobec tego skąd takie oczekiwanie w stosunku do 19-latki?
Muguruza tydzień temu wygrała 3 gemy z Kvitovą... W związku z tym ma zakończyć karierę? A nie, patrz, właśnie wygrała Dubaj...
SImona Halep, teoretycznie faworytka na nawierzchni ziemnej, w 2019 odjechała z RG z Anisimovą wygrywając 6 gemów, a rok później wygrałą 3 gemy ze Świątek.
Więc gratuluję trzeźwości oceny :)
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Iga Świątek

Osaka akurat ma papiery, żeby faktycznie regularnie zbierać te tytuły przez najbliższych kilka lat, bo na razie mamy absurdalną sytuację w której wygrała 8 turniejów, a z czego połowa to WS.

Myślę, że te proporcję zaczną się zmieniać, bo chyba już ogarnęła swoje sprawy, które zaczęły zaprzątać jej głowę po AO19.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Iga Świątek

Jurek Kiler pisze: 15 mar 2021, 10:52 Osaka akurat ma papiery, żeby faktycznie regularnie zbierać te tytuły przez najbliższych kilka lat, bo na razie mamy absurdalną sytuację w której wygrała 8 turniejów, a z czego połowa to WS.
Może mieć papiery, certyfikaty czy błękitną wstęgę. Nie będzie to miało znaczenia jeśli nie będzie spokoju w głowie.
Poza tym jest to zawodniczka o częstych przestojach w spotkaniach. Dodatkowo gra dobrze na hardzie, na clayu i trawie gdzie poruszanie się jest bardziej wymagające, jej gra traci na jakości - przeszła kiedyś ćwiartkę na którejkolwiek z tych dwóch nawierzchni? Bo nie kojarzę...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Iga Świątek

Jak mniemam chodzi Tobie o grass i clay, tutaj niewątpliwie jeszcze przed nią sporo nauki, ale jeśli Sharapova potrafiła się naumieć gry na mączce...

70% turniejów odbywa się jednak na nawierzchni twardej, a ona odkąd się objawiła to wygrała 4 z 6 WS na tej nawierzchni.

I też bym nie był tak pewny oceny wobec jej gry na innych nawierzchniach, bo po AO19 generalnie miała zły okres i kiepsko grała na każdej nawierzchni, ale to już chyba jest za nią.

Natomiast w 2020 na trawie nie grano w ogóle, a z mączki zrezygnowała, bo po USO wiele czasu na przestawienie się jednak nie było.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”