Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

CFA pisze: 10 mar 2021, 22:13
Vivid pisze: 10 mar 2021, 20:59 Bilans sezonu 1-3. Liczymy dalej, czuję piękne przerżnięcia.
A to tak sobie liczysz :-)
Ciekawe ile będzie zawodniczek na koniec sezonu, które ten bilans będą miały dodatni.
Tak oceniając nie będzie żadnej gorszej od Świątek czyli potwierdzisz tym, że ona jest najlepsza.
:lol:
Tak analizując ;)
- nie będzie żadnej gorszej od Świątek ...
- ... ona jest najlepsza
O_O
Teraz to faktycznie rozumiem czemu na maturach pojawia się analiza (zrozumienie) tekstu ...
Nie będzie żadnej gorszej, zatem wszystkie lepsze, czyli ona najgorsza. A potem konkluzja, że jest najlepsza? O_O
I tu potwierdza się to co piszę od lata - najpierw pomyśl, potem napisz/powiedz.
arttenis pisze: 10 mar 2021, 23:11
Gary pisze: 10 mar 2021, 22:35
arttenis pisze: 10 mar 2021, 21:10 Widocznie jej tydzień nie wystarcza, żeby się przestawić.
Przecież 2 dni wystarczają, byłeś kiedyś w ogóle w innej strefie czasowej?
Po całym dniu wieczorem byłem skonany, niby przestawiony ale wieczorami rozbity,
jakiś tam wpływ to ma. Niekoniecznie decydujący,

Jeden dzień to jednak nie tydzień? Gary nie powinien pytać, czy byłeś w innej strefie czasowej. Ty masz kompletnie różne od powszechnego poczcie czasu ... ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 11 mar 2021, 05:48
CFA pisze: 10 mar 2021, 22:13
Vivid pisze: 10 mar 2021, 20:59 Bilans sezonu 1-3. Liczymy dalej, czuję piękne przerżnięcia.
A to tak sobie liczysz :-)
Ciekawe ile będzie zawodniczek na koniec sezonu, które ten bilans będą miały dodatni.
Tak oceniając nie będzie żadnej gorszej od Świątek czyli potwierdzisz tym, że ona jest najlepsza.
:lol:
Tak analizując ;)
- nie będzie żadnej gorszej od Świątek ...
- ... ona jest najlepsza
O_O
Teraz to faktycznie rozumiem czemu na maturach pojawia się analiza (zrozumienie) tekstu ...
Nie będzie żadnej gorszej, zatem wszystkie lepsze, czyli ona najgorsza. A potem konkluzja, że jest najlepsza? O_O
I tu potwierdza się to co piszę od lata - najpierw pomyśl, potem napisz/powiedz.
Owszem przyznaję, że trochę się zapętliłem, co nie zmienia faktu, że przekaz zrozumiałeś poprawnie.
Chodzi mi bardziej o to, że do obśmiewania, to niezbyt szczęśliwie wybrałeś, bo może i będzie okazja często rwać boki,
ale jak się zacznie analizować, to może się okazać, że to jeden z lepszych wyników w tourze :-).
Statystycznie to turniejów będzie pewnie około 20-25, przy jednym wygranym turnieju (jeśli nic nie dołoży)
będzie w tym zestawieniu w granicach TOP20.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Iga Świątek

arttenis pisze: 10 mar 2021, 23:11
Gary pisze: 10 mar 2021, 22:35
arttenis pisze: 10 mar 2021, 21:10 Widocznie jej tydzień nie wystarcza, żeby się przestawić.
Przecież 2 dni wystarczają, byłeś kiedyś w ogóle w innej strefie czasowej?
Po całym dniu wieczorem byłem skonany, niby przestawiony ale wieczorami rozbity,
jakiś tam wpływ to ma. Niekoniecznie decydujący, zobaczymy jak będzie w Miami.
Skąd nagle pierwszy serwis zniknął? Z napięcia, nerw?
Chyba nie chcesz mi powiedzieć, że szukasz usprawiedliwienia dla przegranej Świątek w jet lagu? rotfl

Od dawna wiadomo, że Iga ma ogromne wahania w kwestii celności pierwszego serwisu, już sporo meczów kończyła w okolicach 40% trafień jedynką w kort.

Na mediach społecznościowych całkiem zabawnie czyta się "analizy" przegranej Polki...
Za dużo naśladuje Rafę, rozkłada ręce, jak przegrywa punkty i powinna brać na wzór Osakę, która się "śmieje" z przegranych punktów. Całkiem zabawne, bo akurat Japonka potrafi łatwo irytować się kolejnymi, nieudanymi zagranicami, a nawet płakać, choć paradoksalnie taki wybuch emocji wzmacnia ją mentalnie przy następnych punktach.
Świątek jest jeszcze młoda i uczy się lepiej grać w tenisa? Tutaj też warto zwrócić uwagę, ile tenisistek >20 jest wysoko w rankingu WTA, więc mamy kolejny argument, który można o kant d.... potłuc. Polka już nie będzie underdogiem przynajmniej w następnych miesiącach, żadna tenisistka nie da jej forów i nie powie "I don't know her", żadna z pań jej nie zlekceważy i przez to liczba przerżnięć od solidnych tenisistek będzie wzrastać.
Iga przegrała sama ze sobą? To już kompletnie ignorowanie gry i formy Muguruzy.
Zabrakło szczęścia w drugim secie? Szczęście sprzyja lepszym.
Porażki (nawet częste) są wkalkulowane, w karierę, nawet bardzo udaną. "When you lose a couple of times, it makes to realize, how difficult it is to win".
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 11 mar 2021, 05:48
Gary pisze: 10 mar 2021, 22:35 Przecież 2 dni wystarczają, byłeś kiedyś w ogóle w innej strefie czasowej?

Jeden dzień to jednak nie tydzień? Gary nie powinien pytać, czy byłeś w innej strefie czasowej. Ty masz kompletnie różne od powszechnego poczcie czasu ... ;)
Faktycznie, jeden dzień to za mało na jet lag. Jeżdżę ✈️ raz na ok. 2 mies. na weekend do Miami, Nowego Yorku, Los Angeles (Indian Wells), czasami Dubai/Katar na zakupy, i jeden-dwa to za mało żeby stwierdzić jak jet lag wpływa na więcej dni. Wieczorem jestem skonany, ale to może wynik podróży, a nie tylko zmiany strefy czasowej.

Iga wyznała, że była zestresowana, ale czym/kim? Czy czasem nie Vividem :::scratchy::: ?
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Iga Świątek

arttenis pisze: 11 mar 2021, 15:53
Vivid pisze: 11 mar 2021, 05:48
Gary pisze: 10 mar 2021, 22:35 Przecież 2 dni wystarczają, byłeś kiedyś w ogóle w innej strefie czasowej?

Jeden dzień to jednak nie tydzień? Gary nie powinien pytać, czy byłeś w innej strefie czasowej. Ty masz kompletnie różne od powszechnego poczcie czasu ... ;)
Faktycznie, jeden dzień to za mało na jet lag. Jeżdżę ✈️ raz na ok. 2 mies. na weekend do Miami, Nowego Yorku, Los Angeles (Indian Wells), czasami Dubai/Katar na zakupy, i jeden-dwa to za mało żeby stwierdzić jak jet lag wpływa na więcej dni. Wieczorem jestem skonany, ale to może wynik podróży, a nie tylko zmiany strefy czasowej.

Iga wyznała, że była zestresowana, ale czym/kim? Czy czasem nie Vividem :::scratchy::: ?
Tym samym co z Halep na RG19. Mówiła rzed mecem, że Muguruza to jedna z jej ulubionych zawodniczek i nie może się doczekać aż z nią zagra. To się doczekała rotfl
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Ledwo karierę zaczyna, a już tyle radości przynosi :D Z Radwańską aż tyle beki chyba nie było.
I ta bezsilna frustracja hohvara w tle, świetne :lol: :lol: :lol:

Tylko może jednak starczy aż tak spektakularnych przerżnięć bo tak się wczoraj śmiałem, że dziś na korcie trochę sił mi brakowało :/
Nie śmiałem się z samej koncertowej porachy Polki. Wyobraziłem sobie spultanego na maksa hohvara i nie mogłem się przestać śmiać :D

W weekend powiedziałem Koledze, że jak się spotka Świątek z Muguruzą to będą baty i tyle. Spuszył się. Ale w środę pokazał charakter i przysłał mi SMS-a, że wiem co mówię i mam rację :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 24 mar 2019, 07:47 Tylko może jednak starczy aż tak spektakularnych przerżnięć bo tak się wczoraj śmiałem, że dziś na korcie trochę sił mi brakowało :/
Może się przerzucisz z Muchowej na Krejcikową (sparringpartnerka Świątek)?

Powinieneś dbać o swoje zdrowie, i dać Idze jakieś dobre tenisowe rady, inaczej twoje siły będą zagrożone. Czy ma już przejść na emeryturę, i zakończyć karierę? Zmienić rakietę, trenera, masażystę, psychologa? Zmienić dietę, strój, sponsora? Kupić nowe Lego, torebkę? Nie ma już dla niej ratunku?😥
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Niech gra jak dotąd :) Pięknie przerżnięcia :::gd:::
Tylko boję się o gastrykę hohvara ;) Ta zgaga go zabije :lol:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 12 mar 2021, 19:23 Niech gra jak dotąd :) Pięknie przerżnięcia :::gd:::
Tylko boję się o gastrykę hohvara ;) Ta zgaga go zabije :lol:

Pomyśl o swoim zdrowiu 👩‍⚕️ 🚑, co będzie jak siły cię opuszczą? Nie będziesz miał nawet sił cieszyć się z pięknych porażek. Musi grać trochę lepiej, albo zakończyć karierę.

Ciekawe kiedy leci do Miami, w pierwszej rundzie znów ta Bye, ale do wygrania jeszcze 6 meczów.
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 11 mar 2021, 19:42 W weekend powiedziałem Koledze, że jak się spotka Świątek z Muguruzą to będą baty i tyle. Spuszył się. Ale w środę pokazał charakter i przysłał mi SMS-a, że wiem co mówię i mam rację :P
Ja tu tylko przelotem, ale... kurcze... fantastyczna historia O_O
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

2_D pisze: 12 mar 2021, 21:11
Vivid pisze: 11 mar 2021, 19:42 W weekend powiedziałem Koledze, że jak się spotka Świątek z Muguruzą to będą baty i tyle. Spuszył się. Ale w środę pokazał charakter i przysłał mi SMS-a, że wiem co mówię i mam rację :P
Ja tu tylko przelotem, ale... kurcze... fantastyczna historia O_O
Tak, mnie też urzekła ;), choć ja nie przelotem :)

W pierwszej w Miami BYE? Nie no, to ma szansę wygrać :::yay:::
Jezu, tylko żeby potem nie Muguruza O_O Czy inna poważniejsza zawodniczka w formie. Może być miazga :::gd::: Normalnie marmolada :lol:
Przerżnąć seta do zera mieniąc się zawodowcem to lekko ociera się o żenadę ... Czyli wpisuje się w najmanowski wizerunek :lol:
Ale może już się nie powtórzy, choć się nie obrażę jak będą "ripleje" :D
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 13 mar 2021, 08:38 Przerżnąć seta do zera mieniąc się zawodowcem to lekko ociera się o żenadę
Chętnie poznam kilka nazwisk zawodniczek mieniących się zawodowcami, które nie przegrały seta do zera.
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

W Miami zgłoszona też do debla, z Mattek-Sands. Widać woli trenować grając niż grać trenując. Będzie też większa ekspozycja w TV, w USA, grając z Amerykanką.
Może jakiś sponsor z USA, tenisowych getr?🧦 :socks: :)
Widać chce poprawić grę przy siatce na twardych kortach, i więcej wolejów przy szybszych piłkach.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2021, 13:42 przez arttenis, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

CFA pisze: 13 mar 2021, 10:55
Vivid pisze: 13 mar 2021, 08:38 Przerżnąć seta do zera mieniąc się zawodowcem to lekko ociera się o żenadę
Chętnie poznam kilka nazwisk zawodniczek mieniących się zawodowcami, które nie przegrały seta do zera.
To sobie poszukaj, statystyki są dostępne za darmo.
Myślę, że relatywnie nie będzie ich mało. Ciekawsze byłoby sprawdzenie, które z tych co zrobiły karierę i miały wyniki zaliczyły jakieś 0:6. Ale mnie to nie nurtuje, szukać nie będę.
Tak przy okazji, Radwańska chyba nawet zaliczyła jakiegoś seta do jaja będąc już w czołówce. Ale nie mam pewności.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Iga Świątek

CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 13 mar 2021, 13:34
CFA pisze: 13 mar 2021, 10:55
Vivid pisze: 13 mar 2021, 08:38 Przerżnąć seta do zera mieniąc się zawodowcem to lekko ociera się o żenadę
Chętnie poznam kilka nazwisk zawodniczek mieniących się zawodowcami, które nie przegrały seta do zera.
To sobie poszukaj, statystyki są dostępne za darmo.
Myślę, że relatywnie nie będzie ich mało. Ciekawsze byłoby sprawdzenie, które z tych co zrobiły karierę i miały wyniki zaliczyły jakieś 0:6. Ale mnie to nie nurtuje, szukać nie będę.
Tak przy okazji, Radwańska chyba nawet zaliczyła jakiegoś seta do jaja będąc już w czołówce. Ale nie mam pewności.
Spokojnie, to Twoja teza, że zawodniczce występującej w zawodowym tourze nie przytrafiają się takie porażki.
Więc jak chcesz coś udowodnić, to raczej Ty powinieneś szukać a nie ja. Jednym słowem Twój wywód taki najmanowski się okazał. Coś palnąć i się wycofać. Innym zarzucasz, że nie potrafią się obronić czy zacytować.
I tak zaraz to w kuble wyląduje, więc tylko dla zachowania twarzy możesz spróbować.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Iga Świątek

Martina Hingis przegrała kiedyś do 0 seta z Graf, na turnieju w Pensylwanii. Radwańska na pewno przegrała seta do 0 z Na Li w Monterrey. Myślę, że większość zawodniczek taką wtopę ma na koncie, więc ten argument Vivida przeciwko Idze był wzięty z najgłębszych czeluści tyłka. :] Albo jak to nazwal CFA - był to argument najmanowy.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Iga Świątek

Z głowy pamiętam parę przegranych Radwańskiej do zera. Na pewno z Bencic w finale w Eastbourne, z Sereną pewnie też parę setów do jaja było. (półfinał AO 2016 i w Miami chyba w 2013) Kiedyś z Navarro też secik do zera się trafił, ale to w końcówce kariery. Williams też miała parę setów w tyłek do zera- z Henin w którymś finale w Miami, który i tak de facto wygrała, z Halep w Singapurze w 2014 i z którąś Hiszpanką (Soler Espinosą?) w Madrycie.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Iga Świątek

Polka w Miami ma wystąpić w deblu z utytułowaną deblistką Mattek- Sands. Dla mnie dobry ruch- ma przy kim szlifować grę przy sieci.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2021, 16:20 przez SABR, łącznie zmieniany 1 raz.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Iga Świątek

Na temat proszę. Zapowiadam, że przenoszenia nie będzie, od razu kasacja. :!exec!:

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”