Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Zgrubienie na 9 i 3 godzinie - Wilson

Mam pytanie... O co chodzi, albo co ma dawać to pogrubienie ramy w Wilsonach na 9 i 3 godzinie?
Obrazek
out of business
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Zgrubienie na 9 i 3 godzinie - Wilson

Wilsonowski PWS - Perimeter Weighting System... dodatkowa masa na godzinie 3&9 ma zwiększać stabilność, sweetspot i zmniejszać wyginanie ramy.

Kiedyś faktyczny dodatek masy na 3&9... obecnie niektóre modele mają tylko uwypuklenie, które PWS-em jest tylko z nazwy.

Obrazek
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: Zgrubienie na 9 i 3 godzinie - Wilson

Dzięki :)
out of business
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Zgrubienie na 9 i 3 godzinie - Wilson

Drugim podobnym systemem jest Yonexowski IPS... Integrated Power Weight System... dodatkowa waga umieszczona na 3&9.

Obrazek
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: Zgrubienie na 9 i 3 godzinie - Wilson

Czyli właściwie to samo, tylko z nieco bardziej skomplikowaną nazwą? ;)
out of business
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Zgrubienie na 9 i 3 godzinie - Wilson

Dlaczego bardziej skomplikowaną? Obie są dość podobne... różnica to sposób dołożenia wagi... można bardzo ogólnie założyć że Wilsonowskiego PWS-a można zimitować dolepiając taśmę ołowiową na 3 i 9. Tworzy się "garb" z dodatkową wagą. A IPS-a to już nie zimitujemy w taki sposób bo waga jest "w ramie"...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Wilson”