Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Przejście na Signum Pro Poly Plasma

Witam, powiedzcie czy zmniejszaliście o 10% siłę naciągu przechodząc na naciągi Signum Pro jak zaleca producent. Grywałem Kirshbaumami i obecnie Pro's Pro Hexaspinem 1.25 26-26,5kg, czy powinienem wciągnąć ok. 24kg, trochę wydaje mi się to mało ale... Gram Yonkiem NSRQ5 głowa 105, czyli duża. Średnica naciągu 1,18mm. Odbijałem BB Alu 25kg niby super naciąg, ale lepiej gra mi się popularnym Pro's Pro na 26 kg. Teraz nie wiem co zrobić z tym Signum Pro Poly Plasma. : 8)
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: przejście na signum pro poly plasma

Testowałem SPPP 1,18 dwa tygodnie na Dunlopie AG 200 16x19. Był napięty 26/25 kg. Teraz gram hexaspinem, także 26/25 kg i mogę powiedzieć, że SPPP był twardszy (czyli 10% by sie zgadzało). Hexaspin daje mi więcej czucia przy podobnej kontroli i trochę większej mocy i "wybacza" niecentryczne trafienia.

Chciałbym jeszcze raz (może wiosną) potestować SPPP - ale tym razem naciągnę go progresywnie (IPDS). Zobaczymy jak wtedy będzie z czuciem i czy będzie więcej wybaczał :)
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: przejście na signum pro poly plasma

Zadałeś pytanie z gatunku dla wróżki. Może być dziesięciu graczy z taką samą ramą jak Twoja i tak zrobią, będzie OK. Ty tak zrobisz, będzie lipa.
Grałem tymi strunami i wciągałem je normalnie, jak zawsze. Moja rada jest taka - wciągnij jedną ramę jak zwykle i przetestuj. Będziesz wiedział co i jak i wtedy albo wciągniesz resztę tak samo albo wytniesz ten i wciągniesz inaczej.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: Przejście na signum pro poly plasma

Dzięki tak właśnie zrobię.
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Przejście na signum pro poly plasma

Ja nie odpuściłem 10% tylko jeden kilogram. Było więc 25kg. I to było w przypadku mojej ramy ok.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: Przejście na signum pro poly plasma

Poszedłem za Twoją radą i naciągnąłem o kilogram mniej. Dałem 25 na pion i 24 na poziome. Pro`s Pro Hexaspin wciągałem 26 na 25. Początkowo się przestraszyłem, bo po pierwszych odbiciach pomyślałem deseczka i wróciłem do drugiej rakiety naciągniętej Pro's Pro, graliśmy debla więc nie chciałem denerwować partnera eksperymentami. Pomyślałem, że pewnie trzeba było wciągnąć te zalecane 10% mniej a nie tylko kilogram. Tydzień później zrobiłem drugie podejście i o dziwo zaskoczyło od pierwszego uderzenia, widocznie musiał trochę poleżeć i się ułożyć. Wart jest tych wszystkich dobrych opinii, przetestuję jeszcze różne grubości i odmiany bo zakupiłem w promocji cztery zestawy z tej "stajni" w cenie 60 zł. Jestem bardzo zadowolony i polecam wszystkim "monogamistom".
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Przejście na signum pro poly plasma

Heja,
ja mam inny naciąg - Luxillon Big Banger Original Rough i też niby trzeba naciągać te 10% mniej... Jednak jak się spytałem gościa, który mi naciąga, czy trzeba to robić, to On odpowiedział mi, że niekoniecznie, bo inaczej to będzie siatka na motyle. Innym ludziom, którym naciąga, też tak odradza i mówi, że klientela zadowolona ;)

Gram tym L.B.B.O. Rough - naciągniętym 27,5 pion, 26,5 poziom - i mi osobiście bardzo dobrze się gra.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Przejście na signum pro poly plasma

Każdy powinien grać tym co mu pasuje... sam naciąg i napięcie to jeszcze nic trzeba dorzucić do tego rakietę i technikę zawodnika oraz stan zdrowia. Prestige 18x20 i Luxilon BBOR na 27,5/26,5kg u amatora? Ałaaa! :)

P.S.: Ja wciągałem na tyle miękkie mono (np. SPPP) w M-Filach 200 i było dobrze (ale SPPP, a BB Rough to dwa różne światy)... z czasem preferencje się zmieniają... teraz wciągam na podobne napięcie ale multi... czas leci nieubłaganie...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
f1driver
Bywalec
Bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 18 lut 2007, 19:14
Lokalizacja: Kielce

Re: Przejście na signum pro poly plasma

Ja już sporo razy wciągałem SPPP i jej podobne siostry jak SPPXP czy Pure'a i raz tylko spróbowałem na 24,5/23,5... którą wyciąłem po 2 meczach. Jak dla mnie za nisko było... Myślę więc, że należy te naciągi wciągać bardzo podobnie (zależnie od grubości) jak pozostałe z danej grupy.
NTRP - nieznane...
F1... wyścig ze śmiercią...
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: Przejście na signum pro poly plasma

Bardzo ważne jest żeby naciągała ta sama osoba, bo 25 kg często nie jest takie samo u różnych wciągających. Do początku sezonu letniego chciałem przetestować jakie możliwości daje naciąg o mniejszej średnicy, ale przy mojej zrywalności mogę nie zdążyć. Pamiętam jak początkowo grałem, jakieś 20 lat temu, "kluseczkami" multi 1,40, później mono kirchsbaum 1,30, teraz 2 lata 1,25 hexaspinem. Zakupiłem ostatnio Signum Pro w średnicach od 1,18 przez 1,20: 1,23: i założone ostatnio 1,25. Jasne, że zmniejszy się trwałość przy mniejszych średnicach, ale co poza tym, to się zobaczy. To wszystko zależy, czy ktoś gra płasko, czy z ogromna rotacją, jaką ma technikę. Czasem nie warto inwestować w drogie naciągi, gdy nie można wykorzystać ich charakterystyki. Chociaż ktoś mi powiedział, że naciąg to jak silnik w aucie, a rama rakiety to jak karoseria. Z kiepską karoserią, ale z dobrym silnikiem mamy większe szanse w wyścigu niż w odwrotnej konfiguracji :D
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Przejście na signum pro poly plasma

PIOTR69 pisze:Bardzo ważne jest żeby naciągała ta sama osoba, ...
... na tej samej maszynie :)
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: Przejście na signum pro poly plasma

Zagrałem już kilka razy Signum Pro Hexaspinem i w moim przypadku obniżenie po 1 kg na pionie i poziomie w stosunku do wcześniejszych mono okazało się strzałem w dziesiątkę. Potwierdzam wszystkie pozytywne opisy co do czucia, komfortu, trwałości czy nie przesuwania się. Nie musiałem zjeżdżać aż o 10% co znaczyło by ok. 2,5 kg. Naciąg jest super i polecam go wszystkim "druciarzom ". :D

Mam pytanie do El Diablo, czy przy mniejszych średnicach wciągnąć z 1kg więcej(bo zauważyłem, że tak jest u ciebie). Teraz przy średnicy 1,25 wciągam 25 na 24, czy przy 1,18(1.20) nie wciągnąć 26 na 25( tak gram np. przy pro's pro), czy zostać przy takiej sile jak przy średnicy 1,25? :)
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Przejście na signum pro poly plasma

Dziś grałem Plasmą 1,28 naciągniętą na 27 kg na 2 węzły. Jak dla mnie - super. Dobra kontrola, nie narzekam też z mocą.
Awatar użytkownika
glazek
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 3 sie 2009, 09:59

Re: Przejście na signum pro poly plasma

I ja dorzucę moje trzy grosze w tym temacie.
Od pewnego czasu testuję te naciągi też m.in. z promocyjnego zestawu i muszę powiedzieć, że osobiście idę za zaleceniami producenta i testowo wciągałem do tej pory od kilku do aktualnie blisko 10% ostatnio czyli 23,5/22,5 SPPHP i jest prawie, że idealnie.
Naciągnąłem początkowo w fazie testów właśnie ten na standardowe dla mnie 25,5/24,5 i jednak packa dla mnie za mocna.
Oczywiście to zależy kto co lubi. Ja nie znoszę deski co kiedyś odbiło mi się na łokciu stąd preferuję niższe napięcie, które akurat w przypadku tych naciągów nie ma nic wspólnego z siatką na motyle /jakimś wybitnym specem nie jestem i nawet nie próbuję być ale jak słyszę tekst, że powiedzmy te wielkości mogą takie wrażenie robić no to chyba mówi to ktoś kto z zasady nie schodzi poniżej conajmniej 25 i wszystko poniżej to jest be.
Oczywiście pewnie znając swoją skłonność do testowania popróbuję w zależności od wersji i grubości naciągu pewnie plus minus 0.5 kg, ale generalnie powtórzę, że z mojego punktu widzenia zalecenia są słuszne.

Reg.2 - Proszę o większą staranność! Poprawione. (YtB)
Ostatnio zmieniony 6 sie 2009, 01:21 przez YOGItheBEAR, łącznie zmieniany 2 razy.

Wróć do „Naciągi”