Awatar użytkownika
at-clan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 26 wrz 2008, 20:37
Lokalizacja: Siedlce

ProKennex Micro Flex

Witam!
Jestem nowym użytkownikiem forum. Gram rekreacyjnie, NTRP 3.0. Pożyczyłem od znajomego rakietę ProKennex Micro Flex, którą używała 2-3 lata temu jego siostra grająca w klubie w Warszawie. Rakieta ma ciekawy firmowy naciąg 22x25, gra mi się nią dobrze i mogę ją kupić. Nie wiem czy warto inwestować w tą rakietę czy kupić coś nowego w granicach 200pln bo nic o tej marce nie słyszałem. Cena z pokrowcem to 70pln. Czy ktoś posiada informacje na temat tej firmy i może tego modelu, na ramie nie ma żadnych informacji technicznych (oprócz rozmiaru rączki L3 i info "Aerodynamic Alloy CU31 with micro string for powerful feeling and best performance).

P.S.
W razie potrzeby mogę zamieścić zdjęcia rakiety.
Obrazek Vacuum Pro Mid
Obrazek Tour 10 Mid V-Engine
Awatar użytkownika
yidam
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 480
Rejestracja: 6 sie 2007, 17:09
Lokalizacja: Calgary, AB, Canada

Re: ProKennex Micro Flex

W opisie, który podałeś jest słowo "Alloy" (glin), którego na tym forum nie znosimy.

Odpowiedź prosta jak konstrukcja snopowiązałki: kupić inną.
Pytanie "jaką?" można w odpowiednim formacie umieścić w dziale "Co wybrać?"
Wilson [K]Factor 6.1 Tour
"In government, the scum rises to the top." - Friederich Hayek
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ProKennex Micro Flex

"Alloy" to nie glin tylko mieszanka zawierająca metal. Mosiądz to też "alloy" ale nie ma w składzie aluminium. "Aluminium alloy" to owszem aluminium posiada ale po samym alloy tego stwierdzić nie można.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
yidam
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 480
Rejestracja: 6 sie 2007, 17:09
Lokalizacja: Calgary, AB, Canada

Re: ProKennex Micro Flex

OK, pisałem w nocy i skrót myślowy mi się włączył.

Spotkałeś kiedyś rakietę ze stopu metali (bo to dokładnie oznacza słowo alloy) i pierwszą myślą nie było: aluminium?

Dokładnie te same skojarzenie stosuje się odnośnie obręczy kół.
Są ze stopów głównie aluminium, a każda anglojęzyczna osoba powie o nich: alloys* myśląc aluminium, po polsku glin.

Czasem mój procesor za szybko przetwarza, miałem przez to problemy z matmą w technikum, bo kobieta pytała mnie się skąd mam wynik, skoro na tablicy go nie policzyłem.



*ang. alufelgi
Wilson [K]Factor 6.1 Tour
"In government, the scum rises to the top." - Friederich Hayek
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ProKennex Micro Flex

Ja wiem i Ty wiesz o co chodziło ale nie chciałem aby ktoś podłapał że bezwzględnie Alloy = Aluminium + ???... :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
yidam
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 480
Rejestracja: 6 sie 2007, 17:09
Lokalizacja: Calgary, AB, Canada

Re: ProKennex Micro Flex

Się rozumie Diablo.

Niemniej co do wspmnianej rakiety mamy takie samo zdanie i to chyba nie ulega żadnej dyskusji.
Wilson [K]Factor 6.1 Tour
"In government, the scum rises to the top." - Friederich Hayek
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ProKennex Micro Flex

yidam pisze:...i to chyba nie ulega żadnej dyskusji.
Szczerze? Nie wiem! :P Nie kojarzę rakiety, a na szperanie w archiwach nie miałem czasu :D
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: ProKennex Micro Flex

Nie znam angielskiego i nie wiem co to alloy, ale CU31 oznacza stop z zawartością miedzi. A stopy miedzi to nie tylko mosiądze (Cu-Zn) Ale i brązy czy spiże. :) Z aluminium podobnie jak z większością metali poza cynkiem i niklem mamy brązy (aluminiowe, ołowiowe, cynowe itp). :D Jednakże pod warunkiem że to miedź jest frakcją przeważającą.
Inaczej musimy mówić niestety o stopach aluminium, a nie brązach czy mosiądzach jako zarezerwowanych dla większościowego udziału miedzi.
Dla przykładu siluminy (duraluminium) to stopy z krzemem(Si)
Dodatek do 33% miedzi (eutektyka) w stopach aluminium poprawia obrabialność plastyczną i możliwość łatwiejszego nadawania kształtu.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ProKennex Micro Flex

Co Ty nie powiesz?! :P Mosiądz to przykład "alloy-u" bez dodatku aluminium, a "alloy" tak jak pisałem odnosi się do "kompozycji" zawierającej metal. I tak odnosząc się do poniższego:
PitS pisze:poza cynkiem i niklem mamy brązy (aluminiowe, ołowiowe, cynowe itp). :D
Czyli kolejno Aluminium Alloy, Lead Alloy, Tin Alloy itp.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: ProKennex Micro Flex

Jaki ten nasz język jest bogaty :!: U nas są brązy, mosiądze i spiże, wszystko na opisanie stopów jednego pierwiastka i w każdym segmencie jeszcze różne rodzaje a oni mają tylko alloy 8)

Opisz po angielsku nastepujace słowa nomenklatury armaturowej: zawór, zasuwa, kran, klapa zwrotna, kurek przełącznik*.
Co ci wyszło ? VALVE za każdym razem ? :lol:
Miałem spory kłopot z translacją na anglijski pracy dyplomowej.

*każdy z tych "zaworów" ma inną budowę i zasadę działania.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ProKennex Micro Flex

Obstawiasz że jakby się poszukało to też by się znalazły jakieś odrębne określenia... ale to jest tak jak z systematyką... przykładowo kiedyś mosquito = moskity = komary... Ja z kolei wyszukałem że zależy to od przyjętej systematyki bywa różnie, ktoś w końcu te podziały jakoś robi... tak jak kiedyś część gadów i płazów wrzucano do jednego wora... tak wię to tylko nazwa. Obecnie Pluton nie jest planetą, a bodajże zalicza się do osobnej kategorii planet karłowatych... multum przykładów.

P.S.: Moje ulubione powiedzonko... to że g***o nazwiemy inaczej nie sprawi że będzie mniej śmierdziało :mrgreen:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: ProKennex Micro Flex

Wierz mi że szukałem, to że u nich na wszystkie te rodzaje zaworów jest jedno określenie, powoduje że u nas też niedługo nikt nie będzie wiedział czym się różni kurek od kranu, a zasuwa od zaworu. Tłumaczą laicy techniczni a dla nich valve to zawór i my też zaczynamy mieć same zawory. A przecież etymologia opisuje ich zasadę działania.

Nie chcę przynudzać w wątku sprzętowym ale gdy pierwszy raz dostałem karty techniczne niemieckiego produktu przełożone na język polski, płakałem ze śmiechu do wieczora.
Więc tłumaczenie Yidama nawet jeśli intuicyjne, to poprawne, bo najwyżej brakowało słowa stop przed aluminium. :)
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
yidam
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 480
Rejestracja: 6 sie 2007, 17:09
Lokalizacja: Calgary, AB, Canada

Re: ProKennex Micro Flex

PitS pisze:Opisz po angielsku nastepujace słowa nomenklatury armaturowej: zawór, zasuwa, kran, klapa zwrotna, kurek przełącznik*.
Co ci wyszło ? VALVE za każdym razem ? :lol:
Odpowiednio:
zawór: valve
zasuwa: bolt lub latch
kran, kurek: tap, faucet (zamiennie w UK i USA)
klapa zwrotna: reversing lid
przełącznik: switch

A teraz PitS zaproponuj bogactwo polskiego: castle, zip, lock. Zamek?
Wilson [K]Factor 6.1 Tour
"In government, the scum rises to the top." - Friederich Hayek
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: ProKennex Micro Flex

To jest niesportowe zachowanie. Upominam kolegę ! Wiesz przecież że poruszam się w tym języku z trudem i w wąskim paśmie technicznym. :lol:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
at-clan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 26 wrz 2008, 20:37
Lokalizacja: Siedlce

Re: ProKennex Micro Flex

Trochę czasu minęło od ostatniego postu ale dowiedziałem się że ten ProKennex jest zrobiony na bazie włókna szklanego. Czy to jest możliwe i co to oznacza(dobry czy zły materiał)?
Obrazek Vacuum Pro Mid
Obrazek Tour 10 Mid V-Engine
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: ProKennex Micro Flex

Całkowicie, czy jako dodatek ? Jako dodatek to wciąż normalne, całkowicie już nie, włókno grafitowe ma lepsze parametry wytrzymałościowe.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
at-clan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 26 wrz 2008, 20:37
Lokalizacja: Siedlce

Re: ProKennex Micro Flex

Nie znam parametrów tej rakiet, nie ma żadnej informacji na rakiecie prócz tego że napisane jest przy rączce "Aerodynamic alloy CU31 with Micro String for powerful feeling and best performance" Obok napisu w ramce oznaczenie "L3". Znajomy mi powiedział że ta rakieta jest z (pewnie po części) z włókna szklanego.
Obrazek Vacuum Pro Mid
Obrazek Tour 10 Mid V-Engine
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ProKennex Micro Flex

Kompozyt grafitu i włókien szklanych (graphite/fiber glass) był prawdziwym przełomem w latach 90`. To najlepsze (do tego jeszcze kewlar) konstrukcje jakich używają do dziś zawodnicy (tylko są dobrze pomalowane ;) ).
Nic lepszego nie wymyślono do dziś. Wszystkie te liqiudmetal-e, gel-e i inne cuda wianki to tylko marketingowy bełkot.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Pozostałe”