Tomazi
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 15 lip 2013, 00:39

Wybór rakiety

Do niedawna grałem rakietą Head Youtek Extreme MP. Przez przypadek sięgnąłem po rakietę o niższej wadze oraz mniejszej główce (Fino Superlite). Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że piętnastoletnia damska rakieta jest lepsza dla mnie niż Head.
Moja gra to silne uderzenia z głębi kortu. Lekka i mniejsza rakieta gwarantuje mi szybszy zamach, oraz łatwiejsza grę Przy obronie. Czuję jakby była przedłużeniem mojego ramienia. Szukam jakiejś alternatywy dla mojego Fino. Rakieta ma być miękka, lekka 280 gram, wielkość 95 cali. Szukam czegoś co gwarantuje mi szybką rękę.
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Wybór rakiety

Tomazi pisze:Do niedawna grałem rakietą Head Youtek Extreme MP. Przez przypadek sięgnąłem po rakietę o niższej wadze oraz mniejszej główce (Fino Superlite). Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że piętnastoletnia damska rakieta jest lepsza dla mnie niż Head.
Moja gra to silne uderzenia z głębi kortu. Lekka i mniejsza rakieta gwarantuje mi szybszy zamach, oraz łatwiejsza grę Przy obronie. Czuję jakby była przedłużeniem mojego ramienia. Szukam jakiejś alternatywy dla mojego Fino. Rakieta ma być miękka, lekka 280 gram, wielkość 95 cali. Szukam czegoś co gwarantuje mi szybką rękę.
Dobrym narzędziem, dzięki którym możesz zawęzić pole poszukiwań, jest strona http://racquetfinder.com/. Tam możesz w odpowiednie rubryki wpisać wagę (280 g), wielkość główki (95 cali), balans (na rączkę) i sztywność (w okolicach 58-64 RA) - wartości dwóch ostatnich parametrów podałem na podstawie Twoich wytycznych (miękkość i "szybka ręka"). Pozwoli Ci to bardziej świadomie wybrać ramy do testów. Niestety na tacy jednego modelu nikt Ci nie poleci, trzeba poszukać i potestować.
8:7 40:15
Tomazi
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 15 lip 2013, 00:39

Re: Wybór rakiety

Dzięki. Z tego co widzę rakiet z główką 95 cali w tej chwili prawie nie ma. Nie mówiąc już o lekkich. Nic, będę grał swoją rakietą Fino.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Wybór rakiety

Tomazi pisze:Dzięki. Z tego co widzę rakiet z główką 95 cali w tej chwili prawie nie ma. Nie mówiąc już o lekkich. Nic, będę grał swoją rakietą Fino.
...zwłaszcza że pasuje i poza brakiem fajnego logo to jej nic nie brak. Rakieta to dodatek do tenisisty, nie odwrotnie, choć podczas czytania forum można odnieść właśnie odwrotne wrażenie. O_O
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Rakiety”