Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Przyszłość i zakres forum

Nie wiem czy Hohvar z Tomem podzielą twój entuzjazm w rozumieniu ich inicjatyw jako swoistego oporu przeciw totalitaryzmowi administracji. Hokej byłby w tych kategoriach męczennikiem. :D

Ludzie nie dzielą się filmami bo:
- ich nie kręcą, bo nie czują takiej potrzeby wszak:
- ich grę poprawi bardziej lub mniej lepka owijka
- z powyższego powodu nie interesują się taktyką gry
- obawiają się niesłusznie krytyki.
- wnioski z filmików stają się bronią w polemikach innych wątków
- nie są zainteresowani zburzeniem wirtualnego świata jaki zbudowali (casus pewnego forumowicza który rzetelną ocenę własnej gry - nie na podstawie filmu potraktował jak atak i opuścił forum). Dlatego też z kilkuset użytkowników sprawdzam na TF-ie powie 30-tka z jajami.

Rozwiązanie? Brak, zwłaszcza dla ostatniego przypadku.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Przyszłość i zakres forum

PitS pisze: Ludzie nie dzielą się filmami bo:
- ich nie kręcą, bo nie czują takiej potrzeby wszak:
- ich grę poprawi bardziej lub mniej lepka owijka
- z powyższego powodu nie interesują się taktyką gry
- obawiają się niesłusznie krytyki.
- wnioski z filmików stają się bronią w polemikach innych wątków
- nie są zainteresowani zburzeniem wirtualnego świata jaki zbudowali (casus pewnego forumowicza który rzetelną ocenę własnej gry - nie na podstawie filmu potraktował jak atak i opuścił forum). Dlatego też z kilkuset użytkowników sprawdzam na TF-ie powie 30-tka z jajami.
Tobie to nie przeszkadzało. Widziałem film z Twoją grą. Poproszony, ogólnym zaproszeniem, napisałem kilka spostrzeżeń. Nie pamiętam żeby film Ci w jakiś sposób zaszkodził. Z drugiej strony pamiętam co się działo po filmie Pio kontra Hitman :) Masz rację, ocena filmu zależy od tego, co pisze na TN oceniany.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Przyszłość i zakres forum

keicam pisze:
Tobie to nie przeszkadzało. Widziałem film z Twoją grą. Poproszony, ogólnym zaproszeniem, napisałem kilka spostrzeżeń. Nie pamiętam żeby film Ci w jakiś sposób zaszkodził. Z drugiej strony pamiętam co się działo po filmie Pio kontra Hitman :) Masz rację, ocena filmu zależy od tego, co pisze na TN oceniany.
Mnie nie przeszkadza bo ja mam dość mocne poczucie własnej wartości :D , dodatkowo rozumiem przeogromną przydatność szkoleniową filmu.
Jednak dla osób które mają wątpliwości, lub widziały "jazdę po hitmanie", to może być element który hamuje ich parcie na szkło. Ale to jest jak z każdą aktywnością, prawie zawsze płaci się frycowe.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Przyszłość i zakres forum

Z filmami to jest ostatecznie tak, że należy jasno wyrazić kontekst, a nie potem strzelać fochy. Jeżeli zamieszcza się film z wyraźnie zadeklarowanym "Co wy na to?" to cóż, czym chata bogata ;), trzeba się liczyć z różnymi odpowiedziami.
Natomiast jak zamieszcza się jakiś film celem zobrazowania czegoś o czym się mówi to ewentualny komentarz można zignorować lub żeby sytuacja była jasna i klarowna napisać wprost "recenzentowi" - A prosiłem o komentarz?! To z łaski swojej stul pysk!
Tak to już jest z forami, że do komentowania to las rąk, ale do wystawienia się do oceny chętnych brak. Często też nie patrząc na kontekst i postawę autora od razu rusza się do "recenzowania". W takiej sytuacji nie widzę niczego złego w tym by dosadnie przejechać się po takim pajacu, o ile ktoś uważa to za konieczne.

Były tu takie różne przypadki. Ambitny rodzić wrzucił filmiki z "genialnym" synem, liczył na aplauz, dostał brzydką i szczerą prawdę - z grubsza - dramatu nie ma ale i d..y nie urywa. Foch na maksa i chyba się wymeldował od nas, nikt pewnie nie płakał.
Był też kiedyś jakiś oszołom co to w swoim mniemaniu niby gra lepiej od chyba Federera i różne takie dyrdymały. Potem jak nas poinformowano na branżowej imprezie zaliczył jakieś 1-6 2-6 w I rundzie turnieju głównego i jakieś 2-6 3-6 w pierwszej rundzie pocieszki. Faktycznie, prawdziwy talent rotfl , no zdecydowanie lepszy od Rogera, ubawiliśmy się. Ten się chyba nawet sam nie pożegnał, robił nam tu ferment i go wykopaliśmy przy aprobacie i w sumie trochę na wniosek aktywnych wtedy użytkowników.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Przyszłość i zakres forum

keicam pisze:Nikt np nie wrzuca filmów do analizy, (wychodzę z założenia że filmy pojawiające się w blogach są zapisem pojedynku a nie zapytaniem o technikę itp) praktycznie nikt nie ma problemów z taktyką. Jedynym tenisowym elementem są właśnie blogi
PitS pisze:Ludzie nie dzielą się filmami bo:
- ich nie kręcą, bo nie czują takiej potrzeby wszak:
- ich grę poprawi bardziej lub mniej lepka owijka
- z powyższego powodu nie interesują się taktyką gry
- obawiają się niesłusznie krytyki.
- wnioski z filmików stają się bronią w polemikach innych wątków
- nie są zainteresowani zburzeniem wirtualnego świata jaki zbudowali (casus pewnego forumowicza który rzetelną ocenę własnej gry - nie na podstawie filmu potraktował jak atak i opuścił forum). Dlatego też z kilkuset użytkowników sprawdzam na TF-ie powie 30-tka z jajami.
PitS pisze:dodatkowo rozumiem przeogromną przydatność szkoleniową filmu.
Z tymi filmami własnej gry jak i próśb o ocenę to faktycznie... Pamiętam swój szok. Do tej pory a minęło parę już lat. Poprosiłem dziewczynę o nagranie mojej gry, szczególnie serwisu. Wiedziałem, że na pewno mam braki, nie mam takiej dynamiki jak ci w TV, nie wszystko robione według elementarza, no ale... No ale, że aż tak drewniany jestem to się nie spodziewałem rotfl . To bardzo pouczające doświadczenie. Jak grywałem w tenisa to starałem się brać aparat i nagrywać. Parę meczów z forumowiczami mam nagranych. Jeśli zauważymy jakieś błędy, to zawsze możemy nad nimi popracować. Oczywiście w miarę możliwości - jak złapie kamera, jak pomogą inni, co sami zauważymy, co zauważą inni. Jak miałem tu bloga to kiedyś zamieściłem parę razy nagrania. Zawsze ktoś pomógł.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Przyszłość i zakres forum

keicam pisze:Jedynym tenisowym elementem są właśnie blogi. Nie dziwię się że pojawiają się takie dyrdymały jak "oceń usera".
Bo przypomnę temat "skojarzenia". :P
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Przyszłość i zakres forum

wyczesany pisze:Bo przypomnę temat "skojarzenia". :P
Po pierwsze:
Skojarzenia pojawiły się w "odwecie" za mafię, zabawę dla "wybranych".

Po drugie:
Pamiętliwy z Ciebie łotrzyk :wink:

Po trzecie:
Szkoda że nie mogę być na Kłobuku :(
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Przyszłość i zakres forum

Piszecie, że mało tenisa na tenis.net. Macie rację, mało. Ale nie winiłbym za to Forumowiczów udzielających się w innych tematach, jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Zauważalnie mniejsza ilość tematów stricte tenisowych wynika moim zdaniem z prozaicznych przyczyn:

- żeby się w nich wypowiadać sensownie trzeba dysponować wiedzą fachową, ewentualnie doświadczeniem. Poszukajcie odpowiedzi w tematach typu "technika do oceny". Vivid, PitS plus parę innych osób, w kółko ci sami. Ok, Oni mają wiedzę fachową i w ramach prac przymusowych dałoby się dokooptować do tego grona jeszcze wielu userów, ale dlaczego nie chcą wypowiadać się osoby, które w tenisa grają po kilkanaście lat, zwiedziły mnóstwo obiektów, grają w turniejach, widziały wszystkie typy graczy? Czego się boją - starcia na gołe klaty z drugą grupą? Bez sensu, przecież taka polemika to dopiero byłby materiał na dyskusję roku. :] Więcej śmiałości Panowie/Panie praktycy.

- wątki turniejowe, dla mnie crême de la crême każdego forum. Miejsce wymiany myśli wszystkich, od trolli do trenerów. W końcu każdy Polak jest trenerem. :D Niestety ostatnimi czasy merytorycznie leżą i kwiczą. W ramach treningu porównawczego proponuję prześledzić dyskusję z AO 2012 w zestawieniu z tegorocznymi Szlemami. Przepraszam bardzo, ale jak nie mam możliwości oglądać to wchodzę na forum i chciałbym przeczytać coś więcej, niż "ale forehand" albo "czacha się zagotowała". I tak przez 3 strony. Jak wreszcie ktoś wrzuci próbę analizy, to zostanie ona pokryta 20-oma postami w cytowanym stylu i ginie. Nie bójcie się wyrażać własnych opinii, jeśli jesteście do nich przekonani to ich brońcie, jeśli argumenty przeciw są silniejsze to przyznajcie rację oponentowi. Ale litości - nie próbujcie ustanawiać rekordów podstron za pomocą nic-niewnoszącego-bełkotu.

W ramach pomocy racjonalizatorskiej proponuję, żeby typujący w zabawie Elf mieli możliwość uzasadnienia swoich wyborów w osobnym temacie w wątku rozgrywkowym. Zobaczymy co nam się z tego urodzi.

- analiza video - bardzo dobry temat. Tylko ciężki do ogarnięcia dla wielu Forumowiczów. Jedni leniwi, inni strachliwi, kolejni nieogarniający zagadnień technicznych i temat leży. Trzeba im pomóc i wykorzystać do tego TF-y, Mini TF-y itd.. To jest niepowtarzalna okazja zrobienia dobrze Forumowiczom. :D Stworzyć kanał TenisNet na YT czy Vimeo, na każdym turnieju są maniacy dysponujący sprzętem, kręcić Kolegów i za ich zgodą wrzucać materiały. Wymaga to pracy i od cholery czasu, ale da się zrobić. Pierwszy wypnę klatę dla szansy zostania gwiazdą. :wink:

- strona główna portalu i dyskusje do artykułów (podlinkowane na forum) - bardzo dobry pomysł. Sam tam nie zaglądam zbyt często, w takiej sytuacji będę.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Przyszłość i zakres forum

Wczoraj na forum portalu Optyczne.pl przeczytałem bardzo fajną analizę "życia forum".
SPOILER:
I tak to wygląda też w moich oczach, jednym (nowym) często nie chce się szukać, drugim (starym bywalcom) nie chce się pisać tego samego po raz setny, obie strony rozumiem.
analiza video - bardzo dobry temat. Tylko ciężki do ogarnięcia dla wielu Forumowiczów. Jedni leniwi, inni strachliwi, kolejni nieogarniający zagadnień technicznych i temat leży. Trzeba im pomóc i wykorzystać do tego TF-y, Mini TF-y itd.
A co ja robię po każdym TFie na którym jestem? :twisted:
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Przyszłość i zakres forum

Analiza działania forum (ta cytowana) trafna. Ale nie bardzo widzę możliwość przeskoczenia tego. Tak to już jest.

Kiedyś już próbowaliśmy coś takiego jak komentarze do informacji na stronie głównej, nie było odzewu. Ale nikt nie mówi, że co raz nie zatrybi nie zatrybi już nigdy. ;)

Co do analizy turniejów i spotkań profesjonalistów to faktycznie nie widzę powodów by się czajnikować.
Mnie się nie chce. Bawię się tym sportem tyle lat, że już mi się znudziło to oglądanie, nawet czasem i finały WS-ów czy 1000-ów odpuszczam. Kiedyś to oglądałem wszystko co szło, teraz mam przesyt. Poza tym inaczej ogląda się dla oglądania, tak trochę "bezmyślnie", a inaczej gdy się potem chce dokonać jakiejś nawet niezbyt dogłębnej analizy.
Można wtrącić kilka uwag, ale to wszystko. Myślę, że w tym podejściu nie jestem osamotniony.
Poza tym należy też mieć na uwadze, że wielu ludzi ze sporym doświadczeniem kortowym to tacy praktyczy na 100%, szkoda im czasu na oglądanie, wolą grać. Nie jest to najlepsza droga jak ktoś dba o rozwój, deklaruje go ;), ale tak już mają, trudno.

O, Kolega mi podesłał, że się ponoć ktoś na jakimś innym forum odezwał w temacie mojej uwagi z poprzedniej strony.
Dostałem jakiś link, coś tam ponoć na mnie flugał, o ile to o mnie chodzi, może Kumpel źle zrozumiał?
Nie doczytałem do końca bo nie wiem o kogo chodzi, czy o tego zawiedzionego tatusia, czy tego co to gra lepiej od Nadala, Djokovica czy Jadwigi Jędrzejowskiej(?), a może to jeszcze ktoś inny?
Trochę tu szkodników przez te lata było, nikt szczególnie w pamięć nie zapadł.
Nie ważne, jak człowiekowi ulżyło to na zdrowie. :::gd::: :)
Czyli jednak TenisNET ma odbiór. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Przyszłość i zakres forum

wyczesany pisze:I tak to wygląda też w moich oczach, jednym (nowym) często nie chce się szukać, drugim (starym bywalcom) nie chce się pisać tego samego po raz setny, obie strony rozumiem.
Mam podobne spostrzeżenia. Ta analiza na Optyczne.pl całkiem trafna. :wink:
Odnośnie podejścia administratorów do użytkowników - lepiej bym tego nie ujął niż Vivid. :::gd:::
Vivid pisze:Dla kogoś te restrykcje, bardziej skrupulatne kiedyś, dziś poluzowane, mogą wydawać się chore. OK, można tak oceniać.
Ja i reszta ówczesnych członków zielonego bractwa uważaliśmy jednak, że dzięki temu unikniemy zrobienia z tego forum kolejnego Onetu. Dość regularnie monitorowaliśmy inne fora tenisowe i tam był dramat. Nie chodziło o merytorykę rozumianą jako prezentowaną tam wiedzę czy doświadczenia, ale o to co się działo w wątkach. Po pierwsze 3/4 strony to kwietnikowe podpisy - 500 linijek tekstu i 1000 obrazków, a treści postu z lupą szukać, epilepsji można się było od tego nabawić.
Po drugie, pojawia się fajny temat i ... d..a blada, bo w temacie są może 1-2 pierwsze posty, a reszta to jakaś totalna sieczka kompletnie nie na temat. Od razu się odechciewa czytać. U nas też są niezłe OT, sam je produkuję często :D , ale jednak potem wraca się do tematu głównego.

Dlatego goniąc kiedyś ostro za pisownię i styl skutecznie odstraszyliśmy różnych typowych i wałęsających się po forach użyszkodników. Tu sobie nie pofikali. Kolor, ostrzeżenie, ban, wypad.
Można podyskutować, czy to było słuszne czy nie, ale dziś TN wygląda jak wygląda, forum przetrwało próbę czasu dzięki w głównej mierze jego użytkownikom. ;)
Żałuję braku aktywności wielu wartościowych użytkowników (w tym też moich znajomych i przyjaciół z realnego tenisowego życia), którzy przy okazji przyjętej polityki, ewentualnie pod wpływem "spięcia" z jednym z administratorów pożegnali się z forum, nie mniej jednak jestem przekonany, że w perspektywie długofalowej ta polityka obroniła się. Analizując statystyki nie można nie zauważyć, że siłę tego forum stanowi wierne od lat grono kilkuset użytkowników, którym takie rygorystyczne podejście najwyraźniej nie przeszkadza. Od siebie dodam, bo padły porównania do innych forów, że jeżeli chodzi o męski tenis to TN nawet nie próbował konkurować z forum reprezentowanym przez Duna i Robpala, których zresztą bardzo cenię za wiedzę i przede wszystkim pasję tenisową, natomiast moją ambicją było stworzenie forum o trochę innym profilu, ukierunkowanego na zwykłych amatorów tenisa, tych grających i planujących rozpoczęcie nauki gry w tenisa, na którym znaleźć by można wszelkie niezbędne informacje do rozpoczęcia i kontynuacji gry, dotyczące m.in. sprzętu, techniki, taktyki, a portal miał to uzupełniać w materiały fachowe, kalendarze i relacje z turniejów amatorskich. Takie były plany i można powiedzieć w pewnym stopniu ziściły się, takiej skarbnicy tenisowej wiedzy nie znajdziecie na żadnym innym polskim portalu i forum, choć zdaję sobie też sprawę, że nie wszystkie tematy zostały poruszone i jest jeszcze sporo do ogarnięcia. Trudno jednak nie zgodzić się z tezami, że ta skarbnica w ostatnim okresie rośnie wolniej, a sami wierni od lat członkowie tej społeczności, w tym też ja (biję się za to w piersi), rzadziej ostatnio dzielą się na forum swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi na przykład sprzętu tenisowego. Tego mi brak, bo nie da się ukryć, że działy "Co wybrać", czy "Recenzje" kuleją, dział dot. tenisa amatorskiego też nie hula, jakiś czas temu wrzuciłem prośbę o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami na temat rozgrywek drużynowych w innych rejonach naszego kraju i głucha cisza (choć istnieje też taka możliwość, że tego typu rozgrywek nie ma;). Można nazwać to zjawiskiem niepokojącym z punktu widzenia zarządzania forum, ale nie "niebezpiecznym" dla dalszego jego funkcjonowania. Szczerze mówiąc, gdy popularność Facebooka zaczęła rosnąć myślałem, że będzie gorzej, że tradycyjne fora nie wytrzymają konkurencji. Wygląda jednak na to, że obydwa systemy mogą funkcjonować równolegle, przynajmniej wśród starszych roczników, potrafiących jeszcze pisać całymi zdaniami, używających polskich liter, czy też znaków przestankowych ;). Czy nasze forum może funkcjonować prężniej? Oczywiście, że tak, ale zależy to w głównej mierze od Was samych Drodzy Użytkownicy Tenis NET i fajnie, że powstał ten temat, zapraszam do dzielenia się pomysłami na rozruszanie naszej rozleniwionej ;) społeczności.
hokej pisze:- strona główna portalu i dyskusje do artykułów (podlinkowane na forum) - bardzo dobry pomysł. Sam tam nie zaglądam zbyt często, w takiej sytuacji będę.
Tak jak Vivid zauważył, próbowaliśmy kiedyś tego rozwiązania. Inna sprawa, że na stronie głównej pod artykułami masz również możliwość komentowania, zainstalowałem wtyczkę Facebooka, żeby również Ci którzy swoje wypowiedzi ograniczają do "Wow!" mieli możliwość dyskutowania na Tenis NET :wink:. Moim zdaniem, jeżeli mamy traktować portal i forum jako uzupełniające się byty, automatyczne wrzucanie newsów na forum nie ma sensu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby sami użytkownicy zakładali tematy dotyczące wybranych ciekawostek z wiadomości ze strony głównej, bo chyba to, że Panfil wygrał turniej ITF Futures gdzieś w Ameryce Południowej wielkim powodzeniem komentujących cieszyć się nie będzie. :wink:
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Przyszłość i zakres forum

No jestem dumny z powyższej wypowiedzi mojego forumowego rzecznika. ;)
Jacku :::gd:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Przyszłość i zakres forum

Usciślając - jasne, że nie chodzi o komentowanie relacji z portalu na forum. Raczej o dyskusję nad artykułami i w tym kontekście znalezienie miejsca na forum, gdzie będzie można wrzucić coś ciekawego do przegadania z głównej. :]
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Przyszłość i zakres forum

hokej pisze:Usciślając - jasne, że nie chodzi o komentowanie relacji z portalu na forum. Raczej o dyskusję nad artykułami i w tym kontekście znalezienie miejsca na forum, gdzie będzie można wrzucić coś ciekawego do przegadania z głównej. :]
Tak, właśnie o to mi chodziło. Na bieganiu taki pomysł wypalił i często taki artykuł napędza później dyskusję. Kwestia kosmetyki - albo w otwierającym poście wrzucić sam odnośnik do artykułu, lub przytoczyć w całości.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Przyszłość i zakres forum

TadX pisze:
hohvar pisze:TadX, marudzisz tak społecznie, czy Ci płacą? :tired: . Mam wrażenie, że każda formuła forum inna niż a la TadX będzie be. Poziom szczegółów, których się czepiasz (użytkownik zamiast user..., oceń usera...) zaczyna być niepokojący...
Spokojnie, robię to za darmo. A tak poważnie... Sam Gary mi ostatnio wytknął błąd o tej "najmniejszej linii oporu". Przyjąłem to z zaskoczeniem, bo tyle lat robiłem ten błąd. U mnie nie było problemu, więc sądzę, że i Gary też przyjmie to na klatę. Szczególnie, że moderator, więc regulamin zna.
Masz absolutną rację. Nie ukrywam, że zabawę wziąłem z innego forum, na którym się udzielam i tam jest pod nazwą "Oceń usera". Gdy myślałem nad przeniesieniem jej tutaj, to stwierdziłem też, że w sumie wypadałoby nazwę zmienić na "Oceń użytkownika", ale gdy dzień później zakładałem temat, to z rozpędu napisałem nazwę oryginalną. Co do samego słowa "oceń" - uważam, że pasuje, wszak można się wypowiedzieć również krytycznie, nie ma obowiązku chwalenia, więc ten fragment tytułu jest adekwatny.
keicam pisze:Skojarzenia pojawiły się w "odwecie" za mafię, zabawę dla "wybranych".
Mafia nie była dla wybranych, każdy mógł zagrać, natomiast jak się nie zgłosił, to nie miał prawa głosu w temacie, bo taki był regulamin zabawy i tylko w ten sposób miała ona sens.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Przyszłość i zakres forum

Gary pisze:
keicam pisze:Skojarzenia pojawiły się w "odwecie" za mafię, zabawę dla "wybranych".
Mafia nie była dla wybranych, każdy mógł zagrać, natomiast jak się nie zgłosił, to nie miał prawa głosu w temacie, bo taki był regulamin zabawy i tylko w ten sposób miała ona sens.
Ufff, a już myślałem że ktoś odrzucił zgłoszenie. Tak jak "oceń użytkownika" byłoby tytułem właściwym, tak mafia mogłaby mieć podtytuły: "mam talent" lub "prawdziwe oblicze". rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Przyszłość i zakres forum

PitS pisze: Ufff, a już myślałem że ktoś odrzucił zgłoszenie. Tak jak "oceń użytkownika" byłoby tytułem właściwym, tak mafia mogłaby mieć podtytuły: "mam talent" lub "prawdziwe oblicze". rotfl
Chyba "W kamiennym kręgu" ... ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Przyszłość i zakres forum

W sensie że prędzej czy później każdego przyciśnie? rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Przyszłość i zakres forum

Vivid pisze: Były tu takie różne przypadki. Ambitny rodzić wrzucił filmiki z "genialnym" synem, liczył na aplauz, dostał brzydką i szczerą prawdę - z grubsza - dramatu nie ma ale i d..y nie urywa. Foch na maksa i chyba się wymeldował od nas, nikt pewnie nie płakał.
Był też kiedyś jakiś oszołom co to w swoim mniemaniu niby gra lepiej od chyba Federera i różne takie dyrdymały. Potem jak nas poinformowano na branżowej imprezie zaliczył jakieś 1-6 2-6 w I rundzie turnieju głównego i jakieś 2-6 3-6 w pierwszej rundzie pocieszki. Faktycznie, prawdziwy talent rotfl , no zdecydowanie lepszy od Rogera, ubawiliśmy się. Ten się chyba nawet sam nie pożegnał, robił nam tu ferment i go wykopaliśmy przy aprobacie i w sumie trochę na wniosek aktywnych wtedy użytkowników.
Widzę tu ewidentną prowokację. Do ambitnego rodzica się nie odniosę, bo było ich kilku i nie wiem, o którym piszesz, natomiast wiem kogo masz na myśli w tym drugim przypadku i pamiętam to inaczej. Facet, którego masz na myśli nie pisał w tamtych czasach absolutnie nic o Federerze, jedynie kłócił się z BM-em na temat techniki i metodologii nauki gry w tenisa i bardzo mocno bronił swojego zdania. Wyleciał za "naruszanie ładu forum", bo toczył z BM-em regularną wojnę. Akurat jako osoba z własnym zdaniem i mocno go broniąca uważam, że decyzja o wywaleniu tamtego użytkownika w tamtym momencie i z danego powodu była mocno niesprawiedliwa. Zresztą, sam dostałem kiedyś tutaj bana (czasowego) za "naruszanie ładu forum", bo śmiałem mieć inne zdanie niż Władza Sowiecka, więc akurat na takie działania jestem mocno wyczulony i cięty.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Przyszłość i zakres forum

Macie dobrą pamięć Garuchna. :D Zawsze jest tak że kontrowersyjny użytkownik, czy to odnośnie treści które prezentuje, czy też przez sposób w jaki to robi, znajdzie sobie na forum jakiś elektorat negatywny. Pamiętamy pomruki na forum odnośnie wielu "no kiedy go zbanujecie?"
Ilu to chciało żebym swego czasu zbanował Trawka? Zbanowali go, ale nie u nas. :D

Za każdym razem jest to swoisty strzał w stopę i ostateczność. Bo na forach ruch generują za każdym razem ludzie z własną opinią, a największy z kontrowersyjną. O ile nie robią tego dla trollingu, to na rękach ich nosić. Uważałem że powinniśmy być jako admini conajwyżej rozjemcą a nie stroną.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”