Kroton
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 11 mar 2014, 20:57

Przekładanie rakiety do lewej ręki...

Pewnie to już było...
Przytrafiło mi się parę takich zagrań - skutecznie. :)
Ale i u Pięknej Marii też się zdarzyło:

https://www.youtube.com/watch?v=6DmodPqgKXg

Znacie więcej takich linków?

PS.
"Bohun też umiał przerzucić szablę z jednej ręki do drugiej" OiM (takie skojarzenie).
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Przekładanie rakiety do lewej ręki...

Gdyby Szarapowa umiałaby się ślizgać, nie musiałaby przekładać rakiety. Lepszy dosięg uzyskałaby slajsem BH.
Nie widziałem żeby zagrała lewą ręką coś co zagraża.
Mój rywal Marek lubi błysnąć, najczęściej gra tweenery między nogami (to skutecznie przodem i tyłem) ale ostatnio zaczyna przekładać rakietę. Ja to traktuję jako wyraz arogancji bo nie wygrał tak jeszcze punktu
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Przekładanie rakiety do lewej ręki...

Z tym przekładaniem to trzeba uważać, PitSu przełożył, zapomniał i tak mu zostało. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Przekładanie rakiety do lewej ręki...

To nie lepiej z dwoma szpadlami wyjść od razu? I w zależności jak nam pasuje to pociągnąć raz z jednego, a raz z drugiego. rotfl
(Tak nie wolno, przepisy zabraniają. ;))
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Przekładanie rakiety do lewej ręki...

Mamy w Olsztynie takiego fachowca (ze średniej półki) - spokojnie przekłada z całkiem dobrym efektem. Podobno to samo robi przy stole pingpongowym (a tam jest na wyższej półce).
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Przekładanie rakiety do lewej ręki...

Zdarza mi się to, ale raczej wolałbym to wyeliminować i po prostu dobiec i odebrać slajsem backhandowym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Przekładanie rakiety do lewej ręki...

Nigdy w czasie gry na punkty nie zagrałem lewą ręką. Kiedyś byłem na to za szybki :::daking::: , a dziś lata mi to i powiewa, nie gonię zbytnio za piłkami. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przekładanie rakiety do lewej ręki...

Vivid pisze:Nigdy w czasie gry na punkty nie zagrałem lewą ręką. Kiedyś byłem na to za szybki :::daking::: , a dziś lata mi to i powiewa, nie gonię zbytnio za piłkami. rotfl
Tak sobie tłumacz, po prostu za ciężki jesteś i zbyt długo by trwało takie przełożenie rotfl .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Przekładanie rakiety do lewej ręki...

Kiedyś odbijaliśmy z kumplem na małe pola lewą ręką. Na treningach też tak się robiło. Było zabawnie. Poza tym to niezłe ćwiczenie.
W pingla lewą ręką radzę sobie całkiem nieźle. Tenis ziemny to jednak inna bajka.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Przekładanie rakiety do lewej ręki...

Mi trener też zadaje ćwiczenie polegające na zagrywaniu lewą ręką na małe pola. Nie trwa to długo i ma służyć jako 'podgatowka' do 2HBH.
Normalnie jak gram nie przekładam do lewej. Jestem dziwny, ale nie do tego stopnia :] .
Beware of the Hologram.
It will trick us!

Wróć do „Różności tenisowe”