Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Grube struny nie przechodzą przez przelotkę

Wciągać już umiem ale narazie robię z dwóch partii bo nie mam tego cudaśnego klimba/klamry/zaciskacza. Ogólnie prosta rzecz, wyrabiam się już w 30 minut :::yay::: Fajna ta maszynka można potestować różne naciągi i siły :::yay::: Jedyne co mi się przytrafiło to to że nie chce mi się zmieścić multi 1,38 wraz z mono 1,25 ale to może kwestia rakiety.

-------------------------

Wciągłem sobie mono 1,25 na piony i teraz wciągam w krosy multi 1,38, dochodzę do węzełka i panika, nigdzie się nie mieści, żaden grommet go nie wpuszcza, co robić powiedzcie.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Chudy nie puszcza grubego czyli multi się nie mieści PIL

Stefano pisze:Wciągłem sobie mono 1,25 na piony i teraz wciągam w krosy multi 1,38, dochodzę do węzełka i panika, nigdzie się nie mieści, żaden grommet go nie wpuszcza, co robić powiedzcie.
Przelotka na której ma być węzeł musi być szersza, ciśnij, musi wejść, sprawdziłeś czy da się zawiązać na którejś poziomej?
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: Chudy nie puszcza grubego czyli multi się nie mieści PIL

wyczesany pisze:
Stefano pisze:Wciągłem sobie mono 1,25 na piony i teraz wciągam w krosy multi 1,38, dochodzę do węzełka i panika, nigdzie się nie mieści, żaden grommet go nie wpuszcza, co robić powiedzcie.
Przelotka na której ma być węzeł musi być szersza, ciśnij, musi wejść, sprawdziłeś czy da się zawiązać na którejś poziomej?
Nom wciskam i wciskam i wciąż dziewica. W dodatku to multi miękkie, mono bym przecisł ale ten się zagina i nie idzie. Zaraz zrobię kokardę wokół ramy.

Idę mecz oglądać.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Chudy nie puszcza grubego czyli multi się nie mieści PIL

Stefano pisze:Nom wciskam i wciskam i wciąż dziewica. W dodatku to multi miękkie, mono bym przecisł ale ten się zagina i nie idzie. Zaraz zrobię kokardę wokół ramy.

Idę mecz oglądać.
Smyk miał taki patent, na raz nie opłaci go się kupować ale gdyby częściej?
To taki pilot z dziurką w środku i zaślepką. Przepychasz szpikulec "pod prąd" zdejmujesz zaślepkę a w otworek wkładasz linkę i wyciągasz razem.
Ja to robię szydłem, robię miejsce i tyle. Rozdziewiczam lepszym sprzętem. :wink: rotfl

Widziałem że zaliczyłeś "purpurowe serce". :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Chudy nie puszcza grubego czyli multi się nie mieści PIL

Obetnij końcówkę multi pod maksymalnym kątem (ostre ścięcie), znajdź szpikulec, zrób sobie szpikulcem miejsce w przelotce na węzeł i wciskaj z wyczuciem multi.
Oczywiście przy założeniu, że nie masz czegoś takiego.
Obrazek
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: Chudy nie puszcza grubego czyli multi się nie mieści PIL

I hu wcisłem szpikulec aż kros poszedł, to jadę od nowa multi.
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Siła naciągu

Stefano pisze:Wciągać już umiem ale narazie robię z dwóch partii bo nie mam tego cudaśnego klimba/klamry/zaciskacza. Ogólnie prosta rzecz, wyrabiam się już w 30 minut :::yay::: Fajna ta maszynka można potestować różne naciągi i siły :::yay::: Jedyne co mi się przytrafiło to to że nie chce mi się zmieścić multi 1,38 wraz z mono 1,25 ale to może kwestia rakiety.
Rozumiem, że kupiłeś sobie maszynę do naciągania? A jaką?
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Siła naciągu

Stefano pisze:Wciągać już umiem ale na razie robię z dwóch partii bo nie mam tego cudaśnego klimba/klamry/zaciskacza.
To właśnie wciągając z jednego kawałka (na dwa węzły) obejdziesz się bez tego cudaśnego... (zacisk startowy).
Stefano pisze:/.../ nie chce mi się zmieścić multi 1,38 wraz z mono 1,25...
Gdzie Ci się nie chce zmieścić ? Masz rakietę z przelotkami współdzielonymi przez pionowe i poziome struny?
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: Siła naciągu

Smyk pisze:
Stefano pisze:Wciągać już umiem ale na razie robię z dwóch partii bo nie mam tego cudaśnego klimba/klamry/zaciskacza.
To właśnie wciągając z jednego kawałka (na dwa węzły) obejdziesz się bez tego cudaśnego... (zacisk startowy).
Stefano pisze:/.../ nie chce mi się zmieścić multi 1,38 wraz z mono 1,25...
Gdzie Ci się nie chce zmieścić ? Masz rakietę z przelotkami współdzielonymi przez pionowe i poziome struny?
Zobacz, ma jakieś wąskie te grommety i nie chce się wcisnąć 2,62mm przy rączce.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Z tego co znalazłem w necie, M-Fil 300 nie ma współdzielonych przelotek. Natomiast przelotki przewidziane na węzły (M:6B, C:7T,4B), są dostatecznie szerokie, żeby pomieścić dwie struny. Może wiążesz węzeł nie w tym miejscu gdzie trzeba? Albo potrzebne jest Ci jeszcze inne cudaśne narzędzie?
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Grube struny nie przechodzą przez przelotkę

Zdjęcie wyżej to właśnie wspomniane ustrojstwo. :)
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

O !? Wątek się jakoś przeorganizował ? Wczoraj wygladał jakoś inaczej ... Zdjęcia nie zauważyłem :-|
hokej pisze:Zdjęcie wyżej to właśnie wspomniane ustrojstwo. :)
Nie całkiem. PitS już opisał na czym polega różnica.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: Grube struny nie przechodzą przez przelotkę

I zmienił nazwę a była fajna i poetycka. A umielibyście zaznaczyć na tym zdjęciu gdzie mam robić te węzły, wciągam hybrydę więc muszą się zmieścić cztery przy czym zaczynam od serca i kończę przy sercu. Początek krosów jest u góry główki ale koniec u dołu i tam gdzie miałbym to przepchnąć jest już węzeł z pionów.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Węzły pionów masz na 6B. Na zdjęciu wygląda, że 7B i 9B są dostatecznie duże na dwie żyłki. Instrukcja na klipperusa.com podaje co prawda 4B jako przelotki na węzeł dla crossów, ale patrząc na zdjęcie nie bardzo w to wierzę. :?
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re:

Smyk pisze:
hokej pisze:Zdjęcie wyżej to właśnie wspomniane ustrojstwo. :)
Nie całkiem. PitS już opisał na czym polega różnica.
To to samo narzędzie tyle, że inaczej wykonane. Zasada działania jest identyczna. Posługiwałem się zarówno jednym jak i drugim i oba spełniają swoje zadanie. :)
Tutaj więcej zdjęć tego "przepychacza" wrzuconego przez Hokeja:
http://www.tennisplanet.eu/en_eu/string ... -hum.html#
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Macie rację, zwracam honor. :idioticus:
Na zdjęciu, o którym wspominał hokej nie widać wszystkich funkcji.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: Grube struny nie przechodzą przez przelotkę

A można to gdzieś kupić? Albo zrobić? Albo może znacie jakiś domowy patent żeby to przepchać.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Grube struny nie przechodzą przez przelotkę

Kupić można z tej firmy, do której link zamieścił Szuma.
A zdjęcie faktycznie wkleiłem bardzo wiele mówiące... . :idioticus:
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp

Wróć do „Naciągi”