jordan1690
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2013, 00:32

Kirschbaum - opinie

Witam. :)

Co byście powiedzieli na temat naciągów firmy Kirschbaum??

Z tego co pamiętam jakieś 5-6 lat temu firma cieszyłam się dobrą opinią na polskim rynku, a jaka jest wasza opinia o w/w firmie.

Pzdr.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Kirschbaum - opinie

Kirschbaum dalej oferuje świetne struny ale jak słusznie zauważyłeś pozycja tej firmy na rynku polskim to nie to co kiedyś choć jeśli się dobrze orientuję dalej są mocni na rynku niemieckim.

Kirschbaum specjalizuje się w strunach poliestrowych i co-poliestrowych o konstrukcji monofilamentowej. Te 10 lat temu Kirschbaum był głównym graczem na rynku oferując dobre co-poliestry po dobrej cenie (aluzja do Luxilona), potem dołączył Signum Pro ze swoją Poly Plasmą ale nawet wtedy na rynku było trochę "miejsca". Grali nimi między innymi Gaudio, Myskina, Zwonariowa, Schnyder, z Polaków chyba Dąbrowski.

Od kilku lat mamy wysyp małych "producentów" monofilamentów co-poliestrowych, a dokładniej marek oferujących takie naciągi, które na dobrą sprawę produkowane są przez te same podmioty w Niemczech lub Tajwanie.

W połączeniu z ich, w mojej ocenie, słabym dostosowaniem do nowych warunków w postaci "nieaktualnych" i po prostu źle zaprojektowanych stron internetowych, brakiem marketingu, ograniczeniu sponsorowania graczy z wyższych szczebli oraz opieszałego wprowadzania nowych produktów (np. podczas "fazy" na czarne struny wypuścili taką wersję kolorystyczną jako chyba ostatni znany mi producent) sprawiło iż w mojej ocenie przegrał z konkurencją.

Cały czas oferuje dobry produkt ale przy takim stężeniu konkurencji nie można siedzieć z założonymi rękami zakładając, że produkt sam się obroni. Bo struny są naprawdę dobre, w zależności od potrzeb Spiky Shark, Hybrix, Pro Line (1, 2, Evolution).

Ciekawostką niech będzie, że wyszedł nowy Pro Line No.3, karbowany co-poly w średnicy 1,25mm. Powodzenia w znalezieniu o nim informacji na stronie producenta.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Kirschbaum - opinie

El Diablo pisze: Ciekawostką niech będzie, że wyszedł nowy Pro Line No.3, karbowany co-poly w średnicy 1,25mm. Powodzenia w znalezieniu o nim informacji na stronie producenta.
A może to jest wersja specjalna zrobiona dla.... Biedronki! :]
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876

Wróć do „Naciągi”