Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Wiktorowski Tomasz

TomPL pisze:W Polsce jest chyba inaczej niż na świecie - trener musi się dopasować do zawodnika-diamentu, przede wszystkim nie przeszkadzać mu i zapewnić wsparcie logistyczno-towarzyskie. Nasuwają mi się skojarzenia z innymi parami: Małysz-Tajner, Stoch-Kruczek, Kowalczyk-Wieretelny...
Na świecie jest tak samo.
Nie wyobrażam sobie sytuacji w której Edberg mówi: "Roger, od jutra ćwiczymy fh Nadala, lub przestawiamy się na oburęczny bh"! O_O

Prowadzenie "gwiazdy" jest bardzo specyficznym, skomplikowanym i odpowiedzialnym zajęciem. Wyodrębnienie i wzmocnienie cech decydujących o zwycięstwach jest trudniejsze niż praca "u podstaw" czy doskonalenie techniki, wytrzymałości. Wytrzymywanie ciśnienia kiedy zawodnik jest liderem i w dłuższej perspektywie może być tylko gorzej, jest czymś wyjątkowym. Wymienione powyżej pary są dla mnie dobrymi przykładami jak należy pracować z gwiazdą. Z "naszego" tenisowego podwórka dodałbym Vajda-Diokovic!
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Wiktorowski Tomasz

Strona spekulacji ...... a może .... który tam świeczkę trzymał? :]
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Różności tenisowe”