Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Android - tenisowe aplikacje

Wszyscy (przytłaczająca większość) używa smartphone'ów, z tego pewnie gro osób ma system androida. Jeśli ma ktoś zainstalowane przydatne tenisowe apki, to niech się podzieli wrażeniami. Część aplikacji jest płatnych w "google play", może ktoś używa czegoś wartościowego, co warto zainstalować?


Osobiście używam tylko "tennis temple" - podaje na bieżąco czas i miejsce rozgrywania turniejów + wyniki na żywo oczywiście. Jest bezpłatna oczywiście.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android - tenisowe aplikacje

U mnie mam:
ATP/WTA Live - oficjalna appka z wynikami (w tym na żywo)/drabinkami turniejów ATP/WTA.
AO/RG/Wimbledon/US Open/WTF - oficjalne appki Wielkich Szlemów
Tennis Math - fajna appka do prowadzenia statystyk meczów znajomych.
Samos
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 25 sty 2014, 08:58

Re: Android - tenisowe aplikacje

Wszedłem na forum aby założyć podobny temat. Umiem programować na Androida, ale brakuje mi pomysłu na jakąś fajną apkę. Może Wy macie jakiś pomysł na aplikacje, która przydałaby się Wam, i z której byście z chęcią korzystali? Oczywiście w klimatach tenisowych.

Pozdro
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Android - tenisowe aplikacje

Samos pisze:Wszedłem na forum aby założyć podobny temat. Umiem programować na Androida, ale brakuje mi pomysłu na jakąś fajną apkę. Może Wy macie jakiś pomysł na aplikacje, która przydałaby się Wam, i z której byście z chęcią korzystali? Oczywiście w klimatach tenisowych.

Pozdro
Przydałby się pomiar prędkości serwisu. Albo hawk-eye (wymagane 16 smartfonów, w sam raz na TF). :wink:
Albo taka rzecz: nagrywasz swój serwis, potem wybierasz opcję "Federer", "Sampras" czy inną i masz pokazany w tle swój serwis na tle wzorcowego, ze wskazówkami co jest do korekty :D . I ćwiczysz, ćwiczysz, poprawiasz... Podobne opcje na bekhend, forhend, slajs itp. Na balony mógłby na wzorzec być Gary. rotfl
Ja też korzystam jak widget właściwie tyko z "Tennis Temple".
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android - tenisowe aplikacje

Mnie marzy się Tennis Math ale z bardziej rozbudowywanymi statystykami: serwis na fh/bh kick/płaski, winner/UE z FH/BH po krosie/linii/inside-out itp.
Przydał by mi się też shot-plecement* (np aby na rysunku kortu pokazać gdzie trafiła ostatnia piłka itp)

*shot-placement - umiejscowienie trafień piłek na korcie.
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Android - tenisowe aplikacje

ESP pisze:U mnie mam:
ATP/WTA Live - oficjalna appka z wynikami (w tym na żywo)/drabinkami turniejów ATP/WTA.
AO/RG/Wimbledon/US Open/WTF - oficjalne appki Wielkich Szlemów
Tennis Math - fajna appka do prowadzenia statystyk meczów znajomych.
Korzystasz z mojego telefonu? O_O
:wink:
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Android - tenisowe aplikacje

ESP pisze:ATP/WTA Live - oficjalna appka z wynikami (w tym na żywo)/drabinkami turniejów ATP/WTA.
AO/RG/Wimbledon/US Open/WTF - oficjalne appki Wielkich Szlemów
Również polecam powyższe.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android - tenisowe aplikacje

Samos pisze:Wszedłem na forum aby założyć podobny temat. Umiem programować na Androida, ale brakuje mi pomysłu na jakąś fajną apkę. Może Wy macie jakiś pomysł na aplikacje, która przydałaby się Wam, i z której byście z chęcią korzystali? Oczywiście w klimatach tenisowych.
Pozdro
Zakładając temat myślałem o tym co już jest, żeś mnie zaskoczył. :)

W Google play wpisując "tennis" jest tego tyle, że ciężko wymyślić coś świeżego i innowacyjnego.
Jakby się udało (jak Hohvar pisał, nie wiem czy żartem, czy na serio) zrobić aplikację mierzącą szybkość piłki, np. przy serwisie, to na pewno byłby hicior.
Nie znam się na programowaniu, ale każdy telefon ma teraz możliwość nagrywania filmów, czyli pewnie można jakoś to policzyć i przedstawić graficznie, albo chociaż tekstowo, podając suche wyniki.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android - tenisowe aplikacje

napalm pisze:
ESP pisze:U mnie mam:
ATP/WTA Live - oficjalna appka z wynikami (w tym na żywo)/drabinkami turniejów ATP/WTA.
AO/RG/Wimbledon/US Open/WTF - oficjalne appki Wielkich Szlemów
Tennis Math - fajna appka do prowadzenia statystyk meczów znajomych.
Korzystasz z mojego telefonu? O_O
:wink:
Amatorzy. :)

http://m.tennistemple.com/index.php?lang=en

Wersja na Androida jest.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Android - tenisowe aplikacje

ATP/WTA Live, to w sumie jedyna apka jakiej używam na każdej platformie z jaką mam akurat telefon (iOS, Android, WMP). Jedyne co mnie w niej wpienia to że WS-ów nie obsługuje i odsyła do dedykowanej apki danego turnieju WS.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
jakupalec
Początkujący
Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 27 lip 2013, 14:35

Re: Android - tenisowe aplikacje

hohvar pisze: Albo taka rzecz: nagrywasz swój serwis, potem wybierasz opcję "Federer", "Sampras" czy inną i masz pokazany w tle swój serwis na tle wzorcowego, ze wskazówkami co jest do korekty :D . I ćwiczysz, ćwiczysz, poprawiasz... Podobne opcje na bekhend, forhend, slajs itp.
Jest taka apka, co prawda nie porównujesz się z Federerem czy Samprasem, ale jacyś tam zawodowcy podobno są. :D Nazywa się Ubersense, ale jest niestety tylko na iOS. Fajna sprawa zwłaszcza z prześledzeniem ruchu serwisowego. :)
Obrazek

AeroPro Drive GT 2013 @ Pro Hurricane Tour 1,3
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android - tenisowe aplikacje

jakupalec pisze:
hohvar pisze: Albo taka rzecz: nagrywasz swój serwis, potem wybierasz opcję "Federer", "Sampras" czy inną i masz pokazany w tle swój serwis na tle wzorcowego, ze wskazówkami co jest do korekty :D . I ćwiczysz, ćwiczysz, poprawiasz... Podobne opcje na bekhend, forhend, slajs itp.
Jest taka apka, co prawda nie porównujesz się z Federerem czy Samprasem, ale jacyś tam zawodowcy podobno są. :D Nazywa się Ubersense, ale jest niestety tylko na iOS. Fajna sprawa zwłaszcza z prześledzeniem ruchu serwisowego. :)
No i mam pierwszy argument, żeby ewentualnie używać smartphona z jabłuszkiem. :)

A na poważnie to faktycznie znalazłem tylko:
"Coach's eye Free" na Androida
https://play.google.com/store/apps/deta ... hseye.free

...i dwie podobne apki.
Żadna nie jest dedykowana tenisowi, ale z tego wychodzi, że łatwo można by taką zrobić. Popróbuję i zobaczę, jak to działa
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: Android - tenisowe aplikacje

Ja polecam - "RESULTINA" .

Wróć do „Różności tenisowe”