Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Weganizm i wegetarianizm

Jeśli ktoś by był skrajnie ukierunkowany na weganizm/wegetarianizm, to nie powinien też np. używać rakiet zrobionych przez mięsożerców. Poza tym wegetarianie zjadają jedzenie mojemu jedzeniu :twisted: .

A tak bardziej serio. To o ile dieta jest rozsądna, zawiera wszelkie niezbędne dla organizmu składniki i stan zdrowia jest kontrolowany to :::gd::: .

Karjar, szkoda, że np. nie zmierzyłeś siły swojego serwisu jak byłeś mięsożercą i teraz jak już nie jesteś :D .
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Weganizm i wegetarianizm

Jakuboto pisze: Karjar, szkoda, że np. nie zmierzyłeś siły swojego serwisu jak byłeś mięsożercą i teraz jak już nie jesteś :D .
Nie jest gorzej, może nawet lepiej. :D
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
alfred
TROLL
Posty: 1050
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:20

Re: Weganizm i wegetarianizm

Na wstępie chcę zaznaczyć, że to co powiem nie będzie oceną konkretnej jednostki ludzkiej będącej weganinem, a jedynie krytyką tego stylu życia, tych wartości i zasad, tej ideologii, filozofii wręcz. W swoim życiu spotykam się z wegetarianami, również z weganinami. Nasze dyskusje na tematy żywieniowe zawsze są ciekawe. Haha, ja się nabijam a oni mnie przekonują. Mówią mi, że takie odżywianie jest zdrowe. A ja się wtedy pytam, w jaki sposób określony model żywienia może być zdrowy jeśli powoduje niedobór witamin, chociażby A, D, B12, które są tak jakby niezbędne do życia. Mogę się pochwalić, że udało mi się nawet jednego, zbłąkanego kompana przekonać do normalnego, naturalnego dla człowieka jedzenia.

Nie chcę się wgłębiać w szczegóły diety wegańskiej, w której oczywiście nie znajdziemy części składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Chciałbym jedynie zwrócić uwagę na powody zainteresowania ludzi takim żywieniem. Czy kluczowy jest aspekt moralny, poszanowanie dla praw zwierząt, cierpiących i brutalnie zabijanych a potem zjadanych – a jeśli tak, to dlaczego nie spożywają mleka czy miodu. Czy jest to może pragnienie bycia innym, niepospolitym, oryginalnym – ale to można przecież osiągnąć w racjonalny sposób. Być może chcą być zdrowi i żyć 100 lat, cóż … jeśli tak to tym bardziej niezrozumiałe są tak idiotyczne posunięcia. A może po prostu ludzie ci mają za dużo wolnego czasu. Wtedy myślą, i myślą, … i znowu myślą i wymyślili … najbardziej kretyński z możliwych „strzał we własną nogę” – bo totalnie kontrolowany przy wykorzystaniu własnej nieświadomości oraz głupoty oczywiście.

Niech im będzie. Każdy jest kowalem własnego losu. Są jednak tacy, którzy „częstują” tymi „wartościami” własne dzieci – a to już jest zbrodnia, ta prawdziwa, bo na ludziach. Reasumując dobrze, że zjawisko weganizmu jest marginalne, gdyby było inaczej populacja ludzka wymarłaby w ciągu kilku pokoleń.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Weganizm i wegetarianizm

alfred pisze:Na wstępie chcę zaznaczyć, że to co powiem nie będzie oceną konkretnej jednostki ludzkiej będącej weganinem, a jedynie krytyką tego stylu życia, tych wartości i zasad, tej ideologii, filozofii wręcz. W swoim życiu spotykam się z wegetarianami, również z weganinami. Nasze dyskusje na tematy żywieniowe zawsze są ciekawe. Haha, ja się nabijam a oni mnie przekonują. Mówią mi, że takie odżywianie jest zdrowe. A ja się wtedy pytam, w jaki sposób określony model żywienia może być zdrowy jeśli powoduje niedobór witamin, chociażby A, D, B12, które są tak jakby niezbędne do życia. Mogę się pochwalić, że udało mi się nawet jednego, zbłąkanego kompana przekonać do normalnego, naturalnego dla człowieka jedzenia.

Nie chcę się wgłębiać w szczegóły diety wegańskiej, w której oczywiście nie znajdziemy części składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Chciałbym jedynie zwrócić uwagę na powody zainteresowania ludzi takim żywieniem. Czy kluczowy jest aspekt moralny, poszanowanie dla praw zwierząt, cierpiących i brutalnie zabijanych a potem zjadanych – a jeśli tak, to dlaczego nie spożywają mleka czy miodu. Czy jest to może pragnienie bycia innym, niepospolitym, oryginalnym – ale to można przecież osiągnąć w racjonalny sposób. Być może chcą być zdrowi i żyć 100 lat, cóż … jeśli tak to tym bardziej niezrozumiałe są tak idiotyczne posunięcia. A może po prostu ludzie ci mają za dużo wolnego czasu. Wtedy myślą, i myślą, … i znowu myślą i wymyślili … najbardziej kretyński z możliwych „strzał we własną nogę” – bo totalnie kontrolowany przy wykorzystaniu własnej nieświadomości oraz głupoty oczywiście.

Niech im będzie. Każdy jest kowalem własnego losu. Są jednak tacy, którzy „częstują” tymi „wartościami” własne dzieci – a to już jest zbrodnia, ta prawdziwa, bo na ludziach. Reasumując dobrze, że zjawisko weganizmu jest marginalne, gdyby było inaczej populacja ludzka wymarłaby w ciągu kilku pokoleń.
Wszechwiedzący mistrzu Alfredzie, twa mądrość, uważność i wiedza merytoryczna z zakresu odżywiania spowodowały oświecenie mnie błądzącego idioty, w dodatku kulawego, po strzale we własne kolano. Idę kupić golonkę. Dziękuję za ten treściwy, poparty obiektywnymi faktami wykład. Uratowałeś mnie. rotfl
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Weganizm i wegetarianizm

Życzę Ci, karjarze, powodzenia w stosowaniu tej diety. Proponuję podsumować dyskusję po 5 latach ścisłego jej stosowania. Jeżeli będziesz miał wtedy wszystkie wyniki badań OK, beż niedoborów pierwiastków, stawiam Ci obiad. :)
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Weganizm i wegetarianizm

Marcin_L pisze:Życzę Ci, karjarze, powodzenia w stosowaniu tej diety. Proponuję podsumować dyskusję po 5 latach ścisłego jej stosowania. Jeżeli będziesz miał wtedy wszystkie wyniki badań OK, beż niedoborów pierwiastków, stawiam Ci obiad. :)
To może zróbmy tak, kto z nas będzie miał gorsze ten stawia obiad? :) No i dziękuję za troskę Twoją i innych. ;)
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
matirow
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 19 sty 2012, 22:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: Weganizm i wegetarianizm

Ja się nie zgadzam z Alfredem. Jem mięsno i będę je jadł, ale nie mam zamiaru na nikogo nalatywać ponieważ jest wegetarianinem. Zdaję sobie sprawę z tego jak są traktowane zwierzęta i jak wygląda ubój, ale mimo to choć szkoda mi zwierzyny nie zmienię swojego podejścia do pokarmów mięsnych. Dobrze zaplanowane diety wegetariańskie są odpowiednie dla osób na wszystkich etapach życia, włącznie z okresem ciąży i laktacji, niemowlęctwa, dzieciństwa, dojrzewania, oraz dla sportowców. Jeżeli mądrze i przemyślanie dobieramy pokarmy to z tego co wyczytałem da się przeżyć w zdrowiu. Trzeba słuchać swojego organizmu.
Obrazek Biomimetic 500
Gracz leworęczny
NTRP 2.0
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Weganizm i wegetarianizm

Weganizm wg mnie wchodzi już w ekstremum - nie potrafię znaleźć uzasadnienia dla nie spożywania miodu. Jajka to na dwoje babka wróżyła, można brać z miejsc gdzie kury latają "luzem", podobnie z mlekiem.

Dopóki indywidualne wybory poszczególnych jednostek nie narzucają ich innym - dzieciom (bardzo łatwo spaprać rozwijający się organizm takimi restrykcjami), zwierzętom (są idioci którzy narzucali swoje przekonania psom, kotom) etc. to nie mam z tym większego problemu.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Weganizm i wegetarianizm

El Diablo pisze:Weganizm wg mnie wchodzi już w ekstremum - nie potrafię znaleźć uzasadnienia dla nie spożywania miodu. Jajka to na dwoje babka wróżyła, można brać z miejsc gdzie kury latają "luzem", podobnie z mlekiem.
Wydaje mi się, że rozumiem Twoje uwagi, co do miodu i jajek, od "luźnych" kur. Też o tym myślałem długo, bo ja nie jestem bezkrytyczny. Też mam mieszane odczucia. Jest to w fazie mojej rozkminki.
Zaś, co do mleka to nie spożywam z racji tego, że ono jest dla cielaków, tak samo nie spożyłbym mleka żyrafy, czy konia. Potrzeba picia mleka to wymysł przemysłu mleczarskiego.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
alfred
TROLL
Posty: 1050
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:20

Re: Weganizm i wegetarianizm

Weganizm jest radykalną wersją zjawiska pseudonauki w panujących powszechnie teoriach naukowo-żywieniowych bo tylko w niewielkim stopniu nawiązuje do rzetelnych badań naukowych. Jest głównie produktem polityki i ideologii ludzi mających w jego propagowaniu określone cele.
Są jednak ludzie, którzy ślepo wierzą w jego dobrodziejstwa. Ale taki już jest Świat, zróżnicowany i przez to ciekawy bo tworzą go ludzie, od geniuszy do debili, a pomiędzy nimi cała gama przeciętniaków ze swoimi mniej lub bardziej "genialnymi" pomysłami na życie. rotfl
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Weganizm i wegetarianizm

alfred pisze:Weganizm jest radykalną wersją zjawiska pseudonauki w panujących powszechnie teoriach naukowo-żywieniowych bo tylko w niewielkim stopniu nawiązuje do rzetelnych badań naukowych. Jest głównie produktem polityki i ideologii ludzi mających w jego propagowaniu określone cele.
Są jednak ludzie, którzy ślepo wierzą w jego dobrodziejstwa. Ale taki już jest Świat, zróżnicowany i przez to ciekawy bo tworzą go ludzie, od geniuszy do debili, a pomiędzy nimi cała gama przeciętniaków ze swoimi mniej lub bardziej "genialnymi" pomysłami na życie. rotfl
Majorka ma świetny podpis na taką okoliczność.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
alfred
TROLL
Posty: 1050
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:20

Re: Weganizm i wegetarianizm

Podpis Majorki jest wystarczająco sugestywny by się do niego odnieść. Przesłanie tam zawarte jest mądre. Dlatego zwykłem nie komentować Twoich wpisów. Tyle. :::bd::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Weganizm i wegetarianizm

karjar pisze:
Marcin_L pisze:Życzę Ci, karjarze, powodzenia w stosowaniu tej diety. Proponuję podsumować dyskusję po 5 latach ścisłego jej stosowania. Jeżeli będziesz miał wtedy wszystkie wyniki badań OK, beż niedoborów pierwiastków, stawiam Ci obiad. :)
To może zróbmy tak, kto z nas będzie miał gorsze ten stawia obiad? :) No i dziękuję za troskę Twoją i innych. ;)
Wchodzę w to. Deadline to 31 stycznia 2019 r. :)
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Weganizm i wegetarianizm

Marcin_L pisze:
karjar pisze:
Marcin_L pisze:Życzę Ci, karjarze, powodzenia w stosowaniu tej diety. Proponuję podsumować dyskusję po 5 latach ścisłego jej stosowania. Jeżeli będziesz miał wtedy wszystkie wyniki badań OK, beż niedoborów pierwiastków, stawiam Ci obiad. :)
To może zróbmy tak, kto z nas będzie miał gorsze ten stawia obiad? :) No i dziękuję za troskę Twoją i innych. ;)
Wchodzę w to. Deadline to 31 stycznia 2019 r. :)
Ale bez ściemy. Ty nie przechodzisz na wege, a ja nie jem mięsa itp. rotfl
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Weganizm i wegetarianizm

karjar pisze:
Marcin_L pisze:
karjar pisze:
Marcin_L pisze:Życzę Ci, karjarze, powodzenia w stosowaniu tej diety. Proponuję podsumować dyskusję po 5 latach ścisłego jej stosowania. Jeżeli będziesz miał wtedy wszystkie wyniki badań OK, beż niedoborów pierwiastków, stawiam Ci obiad. :)
To może zróbmy tak, kto z nas będzie miał gorsze ten stawia obiad? :) No i dziękuję za troskę Twoją i innych. ;)
Wchodzę w to. Deadline to 31 stycznia 2019 r. :)
Ale bez ściemy. Ty nie przechodzisz na wege, a ja nie jem mięsa itp. rotfl
Nieno, jasne. :) Mnie wege nie grozi, bardziej martwię się o Ciebie. ;-P
abaszydze
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 19 lip 2012, 17:34

Re: Weganizm i wegetarianizm

Można mieć wszystkie badania w normie, a za dwie godziny nie żyć.
Awatar użytkownika
ZlosliwyGnom
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 960
Rejestracja: 30 paź 2009, 09:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Weganizm i wegetarianizm

abaszydze pisze:Można mieć wszystkie badania w normie, a za dwie godziny nie żyć.
No. Na przykład może cię tramwaj przejechać (zwłaszcza w Łodzi) rotfl
Yonex EZONE DR98 (310g)
NTRP 2.1765298753578
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Weganizm i wegetarianizm

abaszydze pisze:Można mieć wszystkie badania w normie, a za dwie godziny nie żyć.
No można. Jedząc mięso lub go nie jedząc. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Weganizm i wegetarianizm

karjar pisze: Potrzeba picia mleka to wymysł przemysłu mleczarskiego.
No, to niezła zmowa musiała być. Kilka tysięcy lat temu, na wszystkich kontynentach, bez netu i komórek się przemysł wykluł... :wink: Podobnie zresztą jak przemysł mięsny, a i owocowo-warzywny nie inaczej.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Weganizm i wegetarianizm

Najbardziej podatne na przemysł mleczarski są... niemowlaki?

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”