Samos
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 25 sty 2014, 08:58

Rakieta dla NTRP 1,5

Witam.
Przymierzam się do zakupu drugiej rakiety. Kompletnie się na tym nie znam. Doświadczenia z różnymi rakietami też nie mam. Info o mnie:

1. NTRP 1.5. Grałem kilka lat temu głównie w okresie wakacyjnym, kompletnie amatorsko. Prawidłowej techniki uczyłem się z filmików na YT, wiec pewnie jest ona bardzo słaba.

2. Gra z forehand'a wychodzi mi na tyle, że przebijam piłkę nad siatka, a ręka prowadzi rakietę w miarę poprawnie(ciężko mi to opisać słowami, ale podobnie jak jest na filmikach). Gorzej z praca tułowiem. Backhand jest bardzo słaby, tak samo jak reszta innych zagrań.

3. Przeważnie gram na końcowej linii. Ale lubię sobie czasem podbiec pod siatkę i zagrać piłkę z voley'a aby ta odbiła się tuż za siatką. Przy dłuższych wymianach, gdzie obydwaj gracze stoja przy liniach końcowych lubię zagrać piłkę ze wsteczną rota aby zmienić tempo gry. Ogólnie kręci mnie techniczna gra.
4. Nie mam pojęcia.
5. Do tej pory grałem Prince Triple Threat. Niestety modele które wyszukuje mi google są trochę inne od mojej rakiety. Nie mniej jest to tania rakieta, kupiona kilka lat temu. Wiadomo, przyzwyczaiłem się i grało mi się nią przyjemnie. Ostatnio grałem Babolat Pulsion 105 - black/green. Na początku nie mogłem przebić piłki na drugą stronę. Musiałem użyć sporej ilości siły aby się to udało. Po jakimś czasie już mi wychodziło bez problemów.

6. Od rakiety oczekuję możliwości rozwoju. Chciałbym aby pozwalała mi na dobrą kontrolę piłki, ale też abym był w stanie zagrać szybkie piłki nie mając dużej siły fizycznej.
7. Rakieta ma być lekko trudna, abym nie musiał jej zmieniać w najbliższym czasie.
8. Chce kupić 1 rakietę. Cena do 400 zł.

9. Ważę 63 kg. 172 cm wzrostu. 28 lat, wiec kariery z tenisem nie wiążę :). W tenisa raczej bym grał amatorsko ze znajomymi, ale nie wykluczam zapisania się do szkółki tenisowej dla poprawienia techniki gry.


Wielu osobom na tym forum polecano rakietę Dunlop Biomimetic 500. Byłaby to dobra rakieta dla osoby wracającej po kilku letniej przerwie do gry? A może polecicie coś innego w podobnej cenie?

Pozdrawiam,
Michał
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Rakieta dla NTRP 1,5

Biomimetic 500 powinien być dobrym rozwiązaniem na początek, mógłbyś też spróbować Heada Microgel Extreme, miałem chwilę tę packę i zza końcowej grało się nią bardzo dobrze, przy siatce też nie było problemów z kontrolą.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
matirow
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 19 sty 2012, 22:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: Rakieta dla NTRP 1,5

Dunlop Biomimetic 500 to moja pierwsza rakieta tenisowa. Ty masz już jakieś pojęcie bo grałeś kiedyś. Ja bym brał wersję Tour na twoim miejscu.
Obrazek Biomimetic 500
Gracz leworęczny
NTRP 2.0
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Rakieta dla NTRP 1,5

Biomimetic 500 jak najbardziej. Od siebie polecę również Dumlopa Aerogel 4D 500 - bardzo fajna packa, zwłaszcza na początek.

Z Headem Microgel Extreme jest taka różnica, że (jak dla mnie) ma dziwny kształt główki - dużo bardziej okrągły i wymaga to przyzwyczajenia. Miałem okazję kilkukrotnie nim grać, bo kolega posiada i w sumie nawet fajnie się odbija, ale wolę jednak Dunlopa. Poza tym, niższa waga i balans na główkę będzie chyba lepszym wyborem, jeśli to dopiero początek drogi tenisowej.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
jakupalec
Początkujący
Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 27 lip 2013, 14:35

Re: Rakieta dla NTRP 1,5

Moja pierwsza rakieta to także Biomimetic 500 i również mogę szczerze polecić. Sprawdź PW Samos. ;-)
Obrazek

AeroPro Drive GT 2013 @ Pro Hurricane Tour 1,3
Samos
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 25 sty 2014, 08:58

Re: Rakieta dla NTRP 1,5

Zdecydowałem się na wersję Tour. Mam nadzieje, że pomoże mi wygrywać mecze w pięknym stylu. W południe zamawiam. :)

Jakupalec, chcę nową. :)
Awatar użytkownika
jakupalec
Początkujący
Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 27 lip 2013, 14:35

Re: Rakieta dla NTRP 1,5

Dobry wybór, ;-) daj znać jak poodbijasz! Ja jednak stwierdziłem, że swojej nie sprzedaję, w końcu to pierwsza. :D

PS. Zastanawiam się tylko czy Tour nie jest za ciężka dla Ciebie na początek? Przecież to ma >300g.
Obrazek

AeroPro Drive GT 2013 @ Pro Hurricane Tour 1,3
Samos
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 25 sty 2014, 08:58

Re: Rakieta dla NTRP 1,5

Kupiłem Dunlop Biomimetic 500 rozmiar rączki 4 (2 byłaby raczej za mała). Czy do tej rakiety muszę dokupić owijkę? Bo kumpel mówi że powinienem. Mi się wydaje, że ona jest już nawinięta.
Awatar użytkownika
jakupalec
Początkujący
Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 27 lip 2013, 14:35

Re: Rakieta dla NTRP 1,5

Oryginalnie jest owijka bazowa, Gecko-Tac, która jest bardzo fajna moim zdaniem, ale warto dokupić sobie jeszcze overgrip, np. z tej samej linii http://goldenset.pl/src3-p1133-Owijki_w ... _Grip.html Kwestia owijki to jest baardzo indywidualna sprawa, jak trochę pograsz to sam ocenisz czy potrzebujesz overgrip grubszy, cieńszy, etc., ja osobiście używam http://www.protenis.com.pl/tenis/owijki ... p272652723.

Kupiłeś w końcu Tour czy zwykłą wersję?
Obrazek

AeroPro Drive GT 2013 @ Pro Hurricane Tour 1,3
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Rakieta dla NTRP 1,5

Samos pisze:Kupiłem Dunlop Biomimetic 500 rozmiar rączki 4 (2 byłaby raczej za mała). Czy do tej rakiety muszę dokupić owijkę? Bo kumpel mówi że powinienem. Mi się wydaje, że ona jest już nawinięta.
Skoro 2 byłaby za mała to przecież masz jeszcze rozmiar 3. Masz aż tak wielką łapę? No nie wiem. ;)
Jednakże, jeśli rozmiar gripu byłby jednak za duży, możesz grać tylko na owijce bazowej, nie potrzeba wtedy wierzchniej. Najlepiej w takim wypadku zaopatrzyć się w owijkę skórzaną - będzie ona trochę droższa (najtańsze to okolice 30zł, o ile dobrze pamiętam), ale niektórym bardzo odpowiada używanie ich. Taka owijka starcza też na dłużej, niż wierzchnie, więc właściwie wychodzi prawie na to samo.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Samos
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 25 sty 2014, 08:58

Re: Rakieta dla NTRP 1,5

Rozmiar 3 nie był dostępny.

Wróć do „Rakiety”