Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Tecnifibre Black Code...

Tecnifibre wywalił ostatnio na rynek poliester 3-ej generacji o nazwie Black Code... jest dostępny w 3 średnicach 1,18mm, 1,24mm oraz 1,28mm...

Obrazek

Kształt taki jak w Luxilon BB Alu Power Spinie... czyli pentagonalny.

Naciąg rozciąga się przy naciąganiu jak sztywniejsze mniej elastyczne multi, a nie jak poliester...

Póki co tylko szpulka dostępna w Protenisie...

Ogólnie wraz z nowymi ramami mamy parę nowych naciągów... WeissCannon teraz wkrótce coś* ma wypuścić...

* - ESP i Turbotwist...

[UPDATE]

Tecnifibre Black Code 1,24mm

Niezły naciąg... dość charakterystyczny. Trzeba zagrać aby zrozumieć o co mi chodzi. Nieźle chwyta piłkę... trzeba się oswoić z nim... podcięte piłki niemal się zatrzymują o czym przekonał się kilka razy SoR, kiedy sierciuch po prostu miał minimalny odskok... serwis też wpadał w siatkę... po prostu trzeba się do niego dostroić...

Niezła moc, fajny komfort ale jak ktoś gra płasko to może nie docenić jego atrybutów... Ja mam póki co mieszane uczucia... tzn. naciąg oceniam pozytywnie ale wątpię abym się na niego przerzucił (nie jest pod moją wypłaszczoną grę). Hybryda z TF XDB strzeliła bardzo szybko... z Duramixem jakoś się trzyma ale już widać miejscami mocniejsze wżery...

Jeszcze popracuję z nim i odniosę się ostatecznie co do jego grywalności i właściwości w stosunku do innych naciągów.

[UPDATE]

Po grze z "czystym" BC wciągniętym na 25,5/24,5kg mam jaśniejszy obraz tego naciągu... na pewno coś do przetestowania dla osób operujących sporą rotacją... chwytanie piłki jest imponujące ale wg mnie dla grających płasko jest to mankament...
Niezła moc i przyzwoity komfort.

Podsumowując... ciekawa struna dla topspinowych baselinerów... nie widzę potrzeby jej hybrydowania gdyż sama oferuje sporą moc i wystarczający komfort.

To by było na tyle z mojej strony...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
MistaLov
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 26 maja 2009, 10:42
Lokalizacja: Gdzieś w Sudetach

Re: Tecnifibre Black Code...

El Diablo czy możesz porównać naciąg Tecnifibre Black Code z Signum Pro Tornado (czy grałeś tą struna). Przeczytałem tu na forum że Signum Pro Tornado jest naciągiem podobnym w kolorze, w budowie i też do gry rotacyjnej, ale na pewno są jakieś różnice w graniu. Pytam bo zastanawiam się nad zamiana naciągów w moich ramach i rozważam zakup jednego z nich.
Obrazek
[K] Blade Tour
NTRP - staram się trafiać w piłkę
"Pogrożę mu tylko palcem" - rzekł, kładąc go na cynglu. Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Tecnifibre Black Code...

MistaLov pisze:...Signum Pro Tornado (czy grałeś tą struna).
Tornado nie grałem. Grałem Hyperionem.

Porównania nie mam ale czytałem więcej dobrego o Tornado niż BC...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Tecnifibre Black Code...

Pro's Pro ma w programie zadziwiająco podobny naciąg pod nazwą Blackout. Na saitenforum.de toczy się akurat dyskusja, czy to ta sama struna lub jeśli nie na ile podobna. Było już kilka opinii, od graczy którzy testowali obie struny i oceny są bardzo podobne. Niektórzy podejrzewają nawet, że Tecnifibre odsprzedaje nadprodukcję.

Do mnie właśnie jadą dwa sety Blackout'a. Zobaczymy ile warta jest ta żyłka ...
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
MistaLov
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 26 maja 2009, 10:42
Lokalizacja: Gdzieś w Sudetach

Re: Tecnifibre Black Code...

Jak zagrasz to opisz wrażenia, osobiście nie mam przekonania do naciągów firmy Pro's Pro, ale może się mylę.
Obrazek
[K] Blade Tour
NTRP - staram się trafiać w piłkę
"Pogrożę mu tylko palcem" - rzekł, kładąc go na cynglu. Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Tecnifibre Black Code...

MistaLov pisze:Jak zagrasz to opisz wrażenia, osobiście nie mam przekonania do naciągów firmy Pro's Pro, ale może się mylę.
A testowałeś coś tej firmy? Do tej pory złe słowo mogę powiedzieć tylko na elastokrosy. Ja testowałem 1 naciąg (nano Cyber Power) i nie przypadł mi do gustu, szybko tracił naprężenie, ale do stosunku cena/jakość ciężko mi się przyczepić. Przetestuj coś może zmienisz zdanie. :)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
MistaLov
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 26 maja 2009, 10:42
Lokalizacja: Gdzieś w Sudetach

Re: Tecnifibre Black Code...

Grałem Pro'S Pro Vendettą i Nano Cyber Power i jestem tego samego zdania stosunek cena/jakość jest bardzo dobry. Są struny które dają mi więcej przyjemności podczas gry, ale mają jedną wadę są droższe.
Obrazek
[K] Blade Tour
NTRP - staram się trafiać w piłkę
"Pogrożę mu tylko palcem" - rzekł, kładąc go na cynglu. Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Tecnifibre Black Code...

MistaLov pisze:El Diablo czy możesz porównać naciąg Tecnifibre Black Code...
Tu masz reckę Black Code'a:
http://www.racquetsportsindustry.com/ar ... _code.html
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
MistaLov
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 26 maja 2009, 10:42
Lokalizacja: Gdzieś w Sudetach

Re: Tecnifibre Black Code...

Dzięki za linka zapoznam się. Zauważyłem na Protenisie że zjechali z ceną na Black Code 110m z 249 zł na 199 zł. Mam jeszcze naciąg na dwa wciągnięcia, ale ten w ramach zaraz mi pójdzie, dlatego zaczynam się rozglądać (czytaj szukam) za czyś nowym. Może się skuszę na Black Code.
Obrazek
[K] Blade Tour
NTRP - staram się trafiać w piłkę
"Pogrożę mu tylko palcem" - rzekł, kładąc go na cynglu. Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Tecnifibre Black Code...

Jak pisałem wcześniej na saitenforum.de toczy się dyskusja o podobieństwach/różnicach między Black Code'em a Blackout'em. Jeden z uczestników zadał sobie trud, spreparował próbki (zalał próbki w żywicy i oszlifował je) obu strun, zbadał je pod mikroskopem i spektroskopem IR. Wyniki badań mikroskopowych wykazały, że kolor i struktura są takie same. Wyniki badań spektroskopem wykazały, że w obu wypadkach użyty został taki sam poliester. Badania wytrzymałościowe nie zostały przeprowadzone. Wyniki nie dowodzą co prawda, że Black Code i Blackout to na 100% ta sama struna, potwierdzają jednak że Blackout jest bardzo dobrą kopią Black Code'a.

Na mnie Blackout nie zrobił większego wrażenia. Owszem pod względem właściwości dynamicznych niczego sobie - porównywalna z Pro's Pro Hexaspin lub MSV Focus-Hex - no może trochę więcej czucia ... Ale wyciąłem po 6 godz. bo zrobił się maślany (marna stabilność naprężenia).
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Tecnifibre Black Code

Nie znalazłem tematu dotyczącego naciągu Tecnifibre Black Code.
Czy moglibyście się podzielić wrażeniami z jego użytkowania? Jeśli pamiętacie na co był wciągnięty, z jaką siłą i w jakiej grubości to również się to przyda :-).

Z góry dziękować! Ho ho ho. :!:brv:!: .

P.S.

Dzięki ED za przeniesienie. Ta świąteczna atmosfera i zupełnie przeoczyłem ten temat.
Ostatnio zmieniony 24 gru 2013, 10:42 przez Jakuboto, łącznie zmieniany 1 raz.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Tecnifibre Black Code...

Przeniosłem. ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Naciągi”