Tomazi
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 15 lip 2013, 00:39

NTRP 5.0 wybór rakiety

Witam.

Moją grę oceniłem na NTRP 5.0.

Po dłuższej przerwie znowu zacząłem poważniej grać w tenisa. (2 razy w tygodniu po 3 godziny).

Forhend pomiędzy chwyt kontynentalny a Eastern.

Backhand Eastern.

Styl gry. Gra z głębi kortu oparta na silnych uderzeniach forhendowych z średnia rotacją. Często zmiana głębokości zagrań. W defensywie i ofensywie gram slajsem z backhandu. Od czasu do czasu uderzam backhendem z rotacja awansującą. Brak mi jednak takiej regularności jak przy slajsie.
Gram przy siatce, pod warunkiem że jest to dobrze przygotowany atak. Nie dobrze czuję się przy woleju.

Jestem zmuszony do częstej gry w debla. Mieszkam w U.K i większość ludzi ma tu nastawienie jakby przychodzili na golfa niż na tenisa ale to jest już sprawa mentalności. Plusem za to jest gra na trawie od czasu do czasu.

Rakiety które posiadam to Prince Volley Ti 400 (275 gram, 16X20, balans na główkę), Wilson Hammer Classic Titanium, oraz prince z dużą główką 107 cali kw., waga 320 gram i balansem na środek.

Poszukuje rakiety która da mi odpowiednią kontrolę i siłę uderzeń. W Hamerach mam problem zagrać z większa rotacją. Piłka ucieka mi za linie albo uderzam w siatkę. W prince brakuje mi siły uderzeń chociaż dużo lepiej odbieram silny serwis i plasuje piłkę.

Dzięki pozdrawiam.
Tomazi
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 15 lip 2013, 00:39

Re: NTRP 5.0 wybor rakiety

Czy Head YOUTEK IG Extreme Pro 2.0 będzie ok?

Używana, która była dotychczas przeznaczona do testowania kosztuje 58Ł (około 300 zł). Jest nowy naciąg.

Co o tym sądzicie?
dżiok
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:30

Re: NTRP 5.0 wybór rakiety

Na co się w końcu zdecydowałeś? Jak wrażenia? Ja mam podobne NTRP do twojego i właśnie kupiłem Head IG Youtek Extreme Pro 2.0.
NTRP 4.5 | Head IG Youtek Extreme 2.0 Pro

Wróć do „Rakiety”