KoniecTenisa

Re: Jerzy Janowicz

Umiejętności Janowicza wszyscy znamy - jest diament. Tylko kto go oszlifuje?
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jerzy Janowicz

Chłopak niezłą kaskę wziął za sam udział, więc nie ma nic dziwnego, że chciał wystartować i spróbować w turnieju mimo kontuzji. Jakby się wycofał to by nie zarobił, jakby zrezygnował po kilku gemach to może by go jakoś ukarano, więc pewnie zdecydował, że zagra...

Okazało się, że jak coś boli to się grać jednak nie da i się wściekł.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Jerzy Janowicz

Abstrahując od kontuzji, źle gra zwłaszcza na kortach bocznych i bez "sokolego oka".
Jak mu gra "nie idzie" - irytuje się i zachowuje jak rozkapryszone dziecko.
Na jego niekorzyść działa dodatkowo, że jest "mało sympatyczny" w odbiorze ( dla mnie przynajmniej) a takie zachowania potęgują jeszcze to wrażenie. Takiego no...
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
arghim
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: 5 maja 2013, 12:55

Re: Jerzy Janowicz

Takiego no...
Buca? :tired:

Z tego co oglądam Jurka na korcie, to nie jest to łatwy człowiek jeśli chodzi o charakter. Dlatego niezbyt go lubię. Duży potencjał w nim drzemie, ale jestem przekonany, że jeżeli będzie bardzo chciał, to swoją psychiką nie da rozwinąć się swojej karierze. W każdym meczu w którym mu nie idzie nie potrafi zapanować nad emocjami, frustruje się i przegrywa. Może tak być przez najbliższe 10 lat ;) Chyba że coś w nim w końcu dojrzeje.
Awatar użytkownika
alergia
Weteran
Weteran
Posty: 1582
Rejestracja: 15 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Jerzy Janowicz

Padło tu już dużo krytycznych słów, to teraz ja, krytycznie, ale pozytywnie.
"Chciał dobrze, a wyszło tak jak zwykle" - to powiedzonko spontanicznie przychodzi mi do głowy. :lol:
Bardzo cenię i lubię ludzi, którzy mają silny charakter, potrafią myśleć niezależnie i bez obaw i poprawności politycznej wyrażać swoje zdanie, często kontrowersyjne.
Tu przykład z konferencji prasowej JJa po meczu z Gonzalezem:

http://us-open-2013.przegladsportowy.pl ... ,1061.html

A ze swoich szczeniackich zachowań niebawem wyrośnie, mam nadzieję.
Chłopak ma olbrzymi potencjał, by wkrótce regularnie bić najlepszych. I bardzo mu tego życzę.
Dredy górą!
SPQR
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 9 lip 2013, 16:46

Re: Jerzy Janowicz

Według GW JJ zagra debla.
To znaczy, że nie jest umierający? :::u_c_d3:::

http://www.sport.pl/tenis/1,101357,1451 ... oxSportTxt

-----------------
Na marginesie: szczeniackie zachowania to można mieć w wieku 8 lat. Jeśli ktoś w wieku 20 lat nie wyniósł z domu kultury, to już nigdy nie wyniesie. Przykre, że to co kiedyś mężczyźnie nie uchodziło, dzisiaj nazywa się "charakterem" i na dodatek wzbudza poklask u co raz liczniejszej rzeszy osobników. Sportowa agresja nie musi iść w parze z pospolitym chamstwem - i nie mam tu na myśli JJ, ale sportowców w ogólności.

Co do Janowicza, to wydaje się być rozsądnym mężczyzną z głową na karku - mam nadzieję, że przemyśli pewne zachowania i zacznie się kontrolować, bo takie "show" daje tylko chwilową popularność, a na dłuższą metę jest po prostu odpychające i nie przysporzy mu fanów.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2013, 19:34 przez SPQR, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
alergia
Weteran
Weteran
Posty: 1582
Rejestracja: 15 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Jerzy Janowicz

SPQR pisze:Według GW JJ zagra debla.
To znaczy, że nie jest umierający? :::u_c_d3:::

http://www.sport.pl/tenis/1,101357,1451 ... oxSportTxt
Cytuję z artykułu, dla leniwych, bądź nieczytających ze zrozumieniem: :wink:

"Ciastoń w swoich wpisał powtarza słowa trenera Jerzego Janowicza, który napisał mu SMS-a na temat stanu zdrowia tenisisty - Jerzy non stop ma różne zabiegi, ale nie wiemy jeszcze co z deblem. Zdecydujemy jutro rano. Debel to tylko maks 3 sety, Jerzy serwuje co cztery gemy, więc nie jest to tak duże obciążenie - cytuje."

Sport zawodowy na wysokim poziomie światowym to układanka trudniejsza od kostki Kubika.
Logistyka, strategia, kalkulacje, etc.

A poza wszystkim, jak wynika z powyższego - to wcale jeszcze nie jest na 100% pewne. To tylko jedna z opcji.
Dredy górą!
Kasik
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 399
Rejestracja: 6 lut 2013, 08:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jerzy Janowicz

Jurek:
Nie mogłem się złożyć do serwisu. Jakby ktoś wbił mi nóż. Nie potrafiłem się odbić, nie byłem w stanie przy podaniu wykonać normalnego ruchu
Coś mi to pachnie zabiegami Voodoo. :D rotfl
Przyznajcie się, kto to tak potraktował JJ, przy okazji tak dobrego losowania w US? :wink: :bbbat:
SPQR
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 9 lip 2013, 16:46

Re: Jerzy Janowicz

Jasne, że nie. Decyzja ma zapaść jutro.

Ale sam fakt, że nie pakuje sie definitywnie tylko rozważa dalszą grę, wskazuje że nie jest AŻ TAK źle. Szkoda, że się nie podkurował do meczu z Gonzalezem i zostało tylko "co by było gdyby".
Awatar użytkownika
Pio
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 395
Rejestracja: 9 mar 2013, 20:23
Lokalizacja: Wawa

Re: Jerzy Janowicz

widget pisze:Chłopak niezłą kaskę wziął za sam udział, więc nie ma nic dziwnego, że chciał wystartować i spróbować w turnieju mimo kontuzji. Jakby się wycofał to by nie zarobił, jakby zrezygnował po kilku gemach to może by go jakoś ukarano, więc pewnie zdecydował, że zagra...

Okazało się, że jak coś boli to się grać jednak nie da i się wściekł.
Może jednak u bukmacherów się podłożył.... za wynik 0:3 płacili 1 do 13. :-)
Awatar użytkownika
alergia
Weteran
Weteran
Posty: 1582
Rejestracja: 15 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Jerzy Janowicz

Pio pisze:Może jednak u bukmacherów się podłożył.... za wynik 0:3 płacili 1 do 13. :-)
Każdy sądzi według siebie... :wink:
Dredy górą!
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Jerzy Janowicz

alergia pisze:
Pio pisze:Może jednak u bukmacherów się podłożył.... za wynik 0:3 płacili 1 do 13. :-)
Każdy sądzi według siebie... :wink:
Teoretycznie :wink: gdyby ktoś wcześniej wiedział o kontuzji, to kurs byłby niższy rotfl . Może to była "zbrodnia" doskonała? :twisted:
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
alergia
Weteran
Weteran
Posty: 1582
Rejestracja: 15 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Jerzy Janowicz

scudetto pisze:
alergia pisze:
Pio pisze:Może jednak u bukmacherów się podłożył.... za wynik 0:3 płacili 1 do 13. :-)
Każdy sądzi według siebie... :wink:
Teoretycznie :wink: gdyby ktoś wcześniej wiedział o kontuzji, to kurs byłby niższy rotfl . Może to była "zbrodnia" doskonała? :twisted:
Nooooo.... pewnie tak.
Ale czy naprawdę sądzisz, że obiecujący, utalentowany zawodnik, który JUŻ zaczął mieszać w męskim tenisie, a który od sukcesu w Paryżu ma wreszcie sponsora strategicznego, połasiłby się na taki tani numer? Bo to (na pozór) więcej warte niż 1/4 czy 1/2 w Wielkim Szlemie? (:]
I budowanie własnej kariery?
Marne masz zdanie o sportowcach - albo jesteś człowiekiem nieufnym i małej wiary... :wink:
Dredy górą!
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Jerzy Janowicz

Szkoda mi Jurka, bo kontuzja pleców to szczególnie dla tenisisty kiepska sprawa. No szkoda mi, ostatni Wielki Szlem w tym roku a tu taki klops :(.

Co do zachowania - nie widziałem całości meczu, więc się nie wypowiem.
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jerzy Janowicz

TadX pisze:Szkoda mi Jurka, bo kontuzja pleców to szczególnie dla tenisisty kiepska sprawa. No szkoda mi, ostatni Wielki Szlem w tym roku a tu taki klops :(.

Co do zachowania - nie widziałem całości meczu, więc się nie wypowiem.
A ja się wypowiem - nie warte uwagi, jednak widziałem gorsze zachowania u graczy na kortach amatorskich, gdzie gra się o pietruszkę :), więc parę piłek wyrzuconych za trybuny to dla rozładowania stresu to nie tak źle.
PS. Może ma ktoś link do udostępnionych danych dotyczących "naciągów i kg" graczy, czy takie tematy są do wiadomości publicznej dopiero po zakończeniu turnieju?
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Jerzy Janowicz

alergia pisze:
scudetto pisze:
alergia pisze:
Pio pisze:Może jednak u bukmacherów się podłożył.... za wynik 0:3 płacili 1 do 13. :-)
Każdy sądzi według siebie... :wink:
Teoretycznie :wink: gdyby ktoś wcześniej wiedział o kontuzji, to kurs byłby niższy rotfl . Może to była "zbrodnia" doskonała? :twisted:
Nooooo.... pewnie tak.
Ale czy naprawdę sądzisz, że obiecujący, utalentowany zawodnik, który JUŻ zaczął mieszać w męskim tenisie, a który od sukcesu w Paryżu ma wreszcie sponsora strategicznego, połasiłby się na taki tani numer? Bo to (na pozór) więcej warte niż 1/4 czy 1/2 w Wielkim Szlemie? (:]
I budowanie własnej kariery?
Marne masz zdanie o sportowcach - albo jesteś człowiekiem nieufnym i małej wiary... :wink:
Zbyt długo uprawiałem sport na różnych poziomach, żeby mieć marne zdanie o sportowcach :wink: , może tylko o sobie mam beznadziejne rotfl . Gdybym naprawdę myślał, że sprzedał mecz, nie odezwałbym się w tym temacie w ogóle, bo to byłaby strata czasu. A tak można sobie pogdybać wstawiając wiele mówiące ikonki :wink: , dla mało zorientowanych staram się, żeby było ich dużo rotfl .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
alergia
Weteran
Weteran
Posty: 1582
Rejestracja: 15 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Jerzy Janowicz

No i git, scudi! :D
Dredy górą!
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Jerzy Janowicz

Dopiero się natknąłem na portal-blog tenislove.pl - autorka ma oryginalne podejście do tematów tenisowych i jest na bieżąco z wydarzeniami a i jej styl może się podobać. :)
Np. "Dylemat bohatera tragicznego – czy kreczować?"
http://www.tenislove.pl/2013/08/28/dyle ... kreczowac/
Awatar użytkownika
alergia
Weteran
Weteran
Posty: 1582
Rejestracja: 15 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Jerzy Janowicz

arot77 pisze:
TadX pisze:Szkoda mi Jurka, bo kontuzja pleców to szczególnie dla tenisisty kiepska sprawa. No szkoda mi, ostatni Wielki Szlem w tym roku a tu taki klops :(.

Co do zachowania - nie widziałem całości meczu, więc się nie wypowiem.
A ja się wypowiem - nie warte uwagi, jednak widziałem gorsze zachowania u graczy na kortach amatorskich, gdzie gra się o pietruszkę :), więc parę piłek wyrzuconych za trybuny to dla rozładowania stresu to nie tak źle.
Albo jeden serwis od dołu...
Jeden z forumowiczów wygrał ponoć kiedyś całego TFa, serwując z dołu z powodu kontuzji, nie tak czyż? :D A czy była wtedy fala oburzenia czy pretensji? Byłabym wdzięczna za info. :wink:
I z góry przepraszam, jeśli to nieprawda.

Tu głos Seniora na temat JJa, uważam, że ma sporo racji. Dla mnie to też dalej jedna wielka niewiadoma. Ale jestem cierpliwa, poczekam, aż ten diament stanie się brylantem. Byle nie za długo. :) :

http://wideo.przegladsportowy.pl/wideo/ ... gorii=1061
Dredy górą!
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Jerzy Janowicz

Już zdarzyło mi się widzieć na turnieju jak gościu wygrał mecz serwując od dołu.
Piotr Szyba.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”