zagag
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2013, 12:56

NTRP 1.0 (Pierwsza rakieta)

Witam!

Jestem początkującym graczem, raczej rekreacyjnym, niż bardziej z poważniejszymi perspektywami. Chciałbym mieć coś swojego, bo w moim mieście na jednym korcie można wypożyczyć rakietę, na drugim nie. Stąd moje pytanie: Co wybrać?

Grałem kilka razy 4-5 po godzince ze znajomymi i raczej było to takie odbijanie niż granie według zasad.

2. Podaj wiek, płeć i warunki fizyczne: mężczyzna, 25 lat, wzrost 175, waga 70kg.

3. Kondycja fizyczna: Z racji pracy jestem osobą aktywną, codziennie rano muszę biegać 3km.

4. Tenisowe plany na przyszłość: Obstawiam bardziej za "rekreacyjnym pykaniem ze znajomymi, rzadkim i nieregularnym".

5. Budżet: Nie chciałbym na samym początku przekroczyć około 150 zł. Wiadomo, będę grał rzadko, nie wiem czy po jakimś czasie nie będzie długiej przerwy np. z braku osoby, która mogłaby mi w tej zabawie towarzyszyć.

Mógłbym prosić o pomoc?

------

Z tego co wyczytałem na waszym forum wszyscy polecają rakiety grafitowe.

Wcześniej szukając sprzętu dla siebie, czytając strony z poradami, natrafiłem na stronę Decathlona. W opisie jaką rakietę wybrać zalecali aluminiowe i kompozytowe, a odradzali grafitowe (praktycznie we wszystkich stopniach: gra intensywna, regularna, okazjonalna): http://www.decathlon.pl/ecpl/m/zip/1162 ... kieta.html

Dlaczego? Czy to ich błąd czy jednak ma to jakiekolwiek uzasadnienie?
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: NTRP 1.0 (Pierwsza rakieta)

Dla mnie już sama zajawka "Rakietę do gry w tenisa wybiera się na ogół w zależności od częstości grania..." pachnie niebezpiecznym uogólnieniem, żeby nie powiedzieć po prostu omotaniem klienta. ;-P
A kategoria SOLIDNOŚĆ to chyba oznacza tam rakiety, które wytrzymują silne walnięcie o asfalt albo słupek - wtedy aluminium sprawdza się lepiej niż grafit. (:]
Jednym słowem - ściema, zresztą jak zajrzysz w polecane rakiety, to są tam jak najbardziej i grafitowe.

Niektóre opisy rakiet porażają (mocą PR-u :] ):
Moc - Wysoka jakość uderzenia zapewnia moc.
Precyzja - Rakieta charakteryzuje się precyzyjną trajektorią.

Wróć do „Rakiety”