Coleman
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2013, 22:38

Powrót do formy

Witam! Trenowałem tenis od 3 lat, jednak od ponad roku już nie grałem i niestety już nie potrafię grać. Tzn. z kolegą, z którym trenowałem przed przerwą wygrywałem większość gier, a teraz nie mogę wygrać nawet seta (on też miał roczną przerwę). Ostatnio regularnie chodzę na korty, lecz nie widzę poprawy w swojej grze i zaczynam w siebie wątpić. Dzisiaj grałem ze znajomym, który jest samoukiem i gra od 2 tygodni, lecz mimo to sprawiał mi kłopoty i wygrałem 6:4. Szczególnie sprawia mi trudność ''wyczucie piłki'' tzn. raz ląduje 3m przede mną, a czasem leci 10m za linią końcową, czy też wchodzi lecz przelatuje 5m nad siatką. Jedynie mogę liczyć na slajsy. Macie może pomysł jak temu zaradzić, bo mimo że chodzę na tenisa prawie codziennie od miesiąca, to nie widzę żadnej poprawy.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Powrót do formy

Coleman pisze:Witam! Trenowałem tenis od 3 lat...
Co masz na myśli pisząc trenowałem. Jak to wyglądało?
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Powrót do formy

Od chodzenia na kort, nawet codziennego, nie wymagaj poprawy swojej gry. To tak jakbyś chciał od stania przy samolocie nauczyć się go pilotować ...
Potrzebny Ci jest trening. Oczywiście regularnie grywając też powinieneś podnosić swoje umiejętności ale nie jest to jakimś pewnikiem. Gra to jedno a trening to drugie.
Poza tym pamiętaj o tym, że jeżeli nie nabyłeś jakichś umiejętności lub nabyłeś je w znikomym zakresie to zawsze łatwiej jest ponownie do czegoś wracać. Jeżeli już coś konkretnego umiałeś to będzie trudniej.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Powrót do formy

Dlatego też, tak postawiłem pytanie. To było chodzenie na kort czy faktycznie trenowanie?
Jak trenowanie to jak to wyglądało? 'Trenowałeś' z kolegą czy z trenerem itd. Post Coleman'a jest dla mnie zbyt ogólny.
Osobiście uważam, że największe postępy widać na początku drogi. Tak było u mnie. Dobijając do pewnego poziomu umiejętności zaczyna ograniczać nas nasza motoryka, wiek, chęci i zdolności.
Dlatego niektórzy amatorzy dobiją do NTRP 2.5 a inni do 4.5. Kwestia indywidualna.
Beware of the Hologram.
It will trick us!

Wróć do „Technika, taktyka, trening”