Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: NTRP 4.5 - 5.0

Przyznam, że również miałem wątpliwości co do oceny NTRP i to dokładnie z tych samych powodów co Złośliwy Gnom, ale stwierdziłem, że każdy odpowiada za siebie.
Również jak ZG, nie mam zamiaru tego podważać, dlatego odniosłem się tylko do rakiety.
Sam mam Radicala YT IG Pro a również posiadałem i grałem Dunlopem Bio 400, który teoretycznie jest troszkę trudniejszy niż Dunlopowska 5setka.
Przy Twoim NTRP spokojnie możesz się łapać za Radicala (chyba 310g bez naciągu?). Tylko zwróć uwagę że on ma balans HL a nie jak chciałeś HH.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
rb232
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 25 cze 2013, 22:41

Re: NTRP 4.5 - 5.0

A jeśli już zdecyduję się na jakąś ramę, polecicie mi też jakiś naciąg do gry serve&volley? Póki co, na mączce używałem RPM Blast, bo wiadomo - rotacja i kontrola, ale na twardych grałem głównie Headowskimi strunami. Może jakieś połączenie siły i kontroli? Tj. kontroli, ale niekoniecznie rotacji. Na twardych przy uchwycie wschodnim nie nie jest mi potrzebna tak bardzo, jak przy pół-zachodnim na mączce. Chciałbym, żeby był na tyle dynamiczne, by wspierał mocną, siłową grę, ale także, żeby było możliwie maksymalne czucie przy siatce.
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: NTRP 4.5 - 5.0

rb232 pisze:A jeśli już zdecyduję się na jakąś ramę, polecicie mi też jakiś naciąg do gry serve&volley? Póki co, na mączce używałem RPM Blast, bo wiadomo - rotacja i kontrola, ale na twardych grałem głównie Headowskimi strunami. Może jakieś połączenie siły i kontroli? Tj. kontroli, ale niekoniecznie rotacji. Na twardych przy uchwycie wschodnim nie nie jest mi potrzebna tak bardzo, jak przy pół-zachodnim na mączce. Chciałbym, żeby był na tyle dynamiczne, by wspierał mocną, siłową grę, ale także, żeby było możliwie maksymalne czucie przy siatce.
Pierwsze co mi przychodzi na myśl to Polyfibre Black Venom. Ewentualnie na mączkę wersja Rough.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: NTRP 4.5 - 5.0

Jest tu kilku speców i praktyków, na pewno coś Ci doradzą jak wybierzesz ramę. :::gd:::
Może jakieś multi? Mocy w multi sporo, można wtedy wciągnąć parę kilo mocniej.

To mi się przypomniało teraz takie powiedzenie: czym się różni specjalista od fachowca?
Specjalista wie jak, a fachowiec potrafi ;-).
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: NTRP 4.5 - 5.0

pst pisze:To mi się przypomniało teraz takie powiedzenie: czym się różni specjalista od fachowca?
Specjalista wie jak, a fachowiec potrafi ;-).
Jeśli pijesz do mnie to BV testowałem i nie miałem zarzutów jeśli chodzi o dynamikę. :)
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: NTRP 4.5 - 5.0

pst pisze:Przyznam, że również miałem wątpliwości co do oceny NTRP i to dokładnie z tych samych powodów co Złośliwy Gnom, ale stwierdziłem, że każdy odpowiada za siebie.
Jak zobaczyłem tytuł tematu, to stwierdziłem, że pewnie kolejny "miszcz", który gra od 2 lat na podwórku i ma NTRP 5.0. Ale wystarczy przeczytać pierwszy post tematu, bo wyzbyć się większości wątpliwości. Autor wykazuje dużą świadomość własnej gry, a to wymaga też umiejętności. Dlatego też ja stwierdziłem, że wierzę w podane NTRP, ale nie gram w tym stylu, a na rakietach znam się słabo, więc raczej wtrącać się nie będę.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: NTRP 4.5 - 5.0

Martinek pisze:
pst pisze:To mi się przypomniało teraz takie powiedzenie: czym się różni specjalista od fachowca?
Specjalista wie jak, a fachowiec potrafi ;-).
Jeśli pijesz do mnie to BV testowałem i nie miałem zarzutów jeśli chodzi o dynamikę. :)
Nie pije do Ciebie; posta pisałem w trakcie jak Ty wysłałeś swojego. Kliknąłem wyślij u siebie i poszedłem coś wszamać. Wracam - post nie wysłany, bo ktoś coś dopisał. Kliknąłem drugi raz wyślij i poszło. Twojego posta czytałem po wysłaniu swojego.
Gary pisze:Autor wykazuje dużą świadomość własnej gry, a to wymaga też umiejętności.
Zwróciłem uwagę na dość dokładny opis, w sumie nie wiem czy sam bym tak umiał opisać, musiałbym się trochę zastanowić.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: NTRP 4.5 - 5.0

Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała:
ZlosliwyGnom pisze:Te rakiety utrudniają grę na całym korcie, a już na pewno przy siatce. Wiem, bo testowałem obydwie. Oczywiście przy NTRP 5.0 da się zagrać przy siatce wszystkim tylko po co sobie utrudniać.
To nie do końca tak. Znam ludzi bardzo dobrych technicznie, turniejowe wygi z szerokiej czołówki GPW, którzy grają PD. Jeszcze rok temu się dziwiłem, jak mogą grać czymś takim. Teraz już wiem. Obaj powiedzieli, że czucie mają w ręku, a dzięki dużej mocy rakiety nie muszą się tak mordować, gdy chcą mocniej zagrać. Ale znam też podobnej klasy grajków, którym PD przy siatce przeszkadza, więc wszystko jest kwestią indywidualną.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: NTRP 4.5 - 5.0

Gary pisze:To nie do końca tak. Znam ludzi bardzo dobrych technicznie, turniejowe wygi z szerokiej czołówki GPW, którzy grają PD. Jeszcze rok temu się dziwiłem, jak mogą grać czymś takim. Teraz już wiem. Obaj powiedzieli, że czucie mają w ręku, a dzięki dużej mocy rakiety nie muszą się tak mordować, gdy chcą mocniej zagrać.
Słyszałem podobną opowieść na temat rakiet używanych przez zawodników na Mistrzostwach Świata Seniorów, znakomita większość zawodników grywa rakietami o dosyć dużej mocy i "łatwych" w obsłudze, w dodatku naciągniętych gdzieś w bliskich okolicach 20kp, całą resztę załatwiają techniką.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
ZlosliwyGnom
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 960
Rejestracja: 30 paź 2009, 09:37
Lokalizacja: Łódź

Re: NTRP 4.5 - 5.0

Dlatego napisałem, że najlepiej przetestować. Sam lubię czucie i kontrolę, ale mimo wszystko "cofnąłem się" do Insticta, bo ma zapas mocy i nie muszę w każde uderzenie wkładać całego siebie. Sporadycznie przy siatce też da się zagrać. Mam w kolekcji Voelkla PB 10. Miękka rama z super czuciem i kontrolą. Na rozgrzewce, czy w luźnym odbijaniu bajka, ale w meczu to już inna historia.
Yonex EZONE DR98 (310g)
NTRP 2.1765298753578
rb232
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 25 cze 2013, 22:41

Re: NTRP 4.5 - 5.0

Co do tych Pure Drive'ów, o których wyżej pisaliście - chyba "coś" w nich jednak jest, skoro mój partner deblowy, a jednocześnie trener (gość bijący mnie na głowę w każdym elemencie poza siatką), grający niesamowite topspiny (oczywiście ulubiona nawierzchnia to mączka, której osobiście zbytnio nie darzę sympatią) także gra wyłącznie Pure Drive'ami 2012 z RPM Blastem na 23-24kg. Powiem, że rotację generuje on niesamowitą - ot, taki mały Nadal. Dosłownie mały, bo ma chyba coś koło 172cm wzrostu :).

edit:
...i wróćmy trochę do tematu - naciągi dla serve&volley'era - jakiś pomysł? ;)

Wróć do „Rakiety”