Awatar użytkownika
170779
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 16 lip 2010, 08:06
Lokalizacja: Głogów

Signum Pro Tornado na inny?

Witam!

Posiadam dwie rakiety Head Liquidmetal Radical MP z naciągiem Signum Pro Tornado 1.24 wciągnięty z siłą 22kG/22kG. Niestety od około trzech miesięcy mam problemy z nadgarstkiem, oraz mięśniami przy łokciu. Analizując wszystkie aspekty, te bóle pojawiły się właśnie po wymianie naciągu...
Po rozmowie z osobą, która zajmuje się naciąganiem moich rakiet powiedział mi, że Radicale z serii Liquidmetal są sztywnymi ramami, więc powinienem zmienić naciąg na jakiś bardziej elastyczny. Polecił mi Head Sonic... Sprawdzałem sztywność naciągu Signum Pro i nie doszukałem się wartości tego dokładnie modelu, ale Signum Pro ogólnie chyba robi dosyć sztywne naciągi...

Proszę o pomoc w doborze naciągu? Z góry dzięki i Pozdrawiam forumowiczów,
Marcin

Ps. Swoją grę mogę opisać, że jestem graczem który okopuje się przy końcowej linii, nie gram top spinowo (wiem, że Tornado jest właśnie naciągiem do spina ale mi się nim grało dobrze), gram jednoręczny bekhend, rzadko biegam do siatki, głównie skupiam się na zagrywaniu piłek pod końcową linię przeciwnika. Zależy mi na kontroli... :/
Yonex
bielos1
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 21 paź 2012, 18:08

Re: Signum Pro Tornado na inny?

Grałem tornado,rzeczywiście trochę sztywny ale bardzo dobry. Jak dobrze ci się grało tornado to jeszcze lepsze odczucia będziesz miał przy grze Gosen Eggpower 1.22- 1.24. Bardziej komfortowy + moc + kontrola,jak na razie nie znalazłem nic lepszego.
Awatar użytkownika
170779
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 16 lip 2010, 08:06
Lokalizacja: Głogów

Re: Signum Pro Tornado na inny?

No, a jak z elastycznością tego naciągu ? Bo właśnie ten parametr muszę zmienić przez te bóle nadgarstka ...
Yonex
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Signum Pro Tornado na inny?

Miększy i "przyjaźniejszy" dla ręki od Eggpower będzie Weisscannon TurboTwist 1.24 lub lepiej 1.18.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

AW: Re: Signum Pro Tornado na inny?

170779 pisze:Analizując wszystkie aspekty, te bóle pojawiły się właśnie po wymianie naciągu...
A jakim naciągiem grałeś zanim pojawiły się dolegliwości? Mono czy multi?
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
170779
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 16 lip 2010, 08:06
Lokalizacja: Głogów

Re: AW: Re: Signum Pro Tornado na inny?

Smyk pisze:
170779 pisze:Analizując wszystkie aspekty, te bóle pojawiły się właśnie po wymianie naciągu...
A jakim naciągiem grałeś zanim pojawiły się dolegliwości? Mono czy multi?
LUXILON Big Banger Alu Power 1.30
Yonex
bielos1
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 21 paź 2012, 18:08

Re: Signum Pro Tornado na inny?

Eggpower jest elastyczny,łatwy w naciąganiu, rozciąga się po naciąganięciu do średnicy około 1.18 1.19. Śmiało możesz wypróbować. Jest wytrzymały 30 h gry bez problemu, ja praktycznie nie widzę w nim wad.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

AW: Re: AW: Re: Signum Pro Tornado na inny?

170779 pisze:LUXILON Big Banger Alu Power 1.30
No to zastanów się jeszcze raz czy dolegliwości łączą się z rodzajem naciągu, bowiem 90% poliestrów jest bardziej komfortowa niż Big Banger Alu Power, a już na pewno Tornado. Kto Ci w iagal to Tornado? Ten sam serwisant na tej samej maszynie co Luxilon?
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
170779
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 16 lip 2010, 08:06
Lokalizacja: Głogów

Re: AW: Re: AW: Re: Signum Pro Tornado na inny?

Smyk pisze:
170779 pisze:LUXILON Big Banger Alu Power 1.30
No to zastanów się jeszcze raz czy dolegliwości łączą się z rodzajem naciągu, bowiem 90% poliestrów jest bardziej komfortowa niż Big Banger Alu Power, a już na pewno Tornado. Kto Ci w iagal to Tornado? Ten sam serwisant na tej samej maszynie co Luxilon?
Tornado wciągał mi właśnie już inny serwisant, ale ten to sprawdzony facet ...
Ale odnośnie naciągu Big Banger Alu Power, to wtedy intensywność grania była dużo mniejsza niż teraz. A co kolega może polecić ? Odnośnie czegoś elastycznego ?
Yonex
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

AW: Signum Pro Tornado na inny?

To nie szkodzi, że sprawdzony facet. Wystarczy, że ma trochę rozkalibrowaną maszynę a już efekt może być tragiczny (np. 2kG wiecej).

Do tego co polecili inni dodał bym może Pro's Pro Vendetta, WeissCANNON Silverstring i Scorpion albo testowany/opisywany tu dość obszernie Prince Beast XP. Odsyłam także do portalu stringforum.net/saitenforum.de. Mają tam bazę danych z opisami i wynikami testów.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
dedalus
Bywalec
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 18 wrz 2011, 10:13
Lokalizacja: Oława

Re: Signum Pro Tornado na inny?

Ja ze swojej strony, obok wspomnianych, mogę dorzucić Polyfibre Viper - chyba najbardziej komfortowy naciąg "nie multi", jakim grałem. Powera w nim sporo i czucie bardzo dobre. I jeszcze jedna sprawa, twój Head raczej do sztywnych nie należy - wedle Tennis Warehouse jego sztywność to 64 - całkiem miękka rama.
Awatar użytkownika
170779
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 16 lip 2010, 08:06
Lokalizacja: Głogów

Re: Signum Pro Tornado na inny?

Mój wybór padł na naciąg WeissCANNON Silverstring 1.20. Jak naciągnę i pogram nim kilkanaście godzin to podzielę się opinią o nim.

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi i sugestie
Marcin
Yonex
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Signum Pro Tornado na inny?

Silverstring to dobry wybór. WeissCannon jest w Polsce stosunkowo tani, a oferuje jednocześnie bardzo wiele.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Signum Pro Tornado na inny?

Miałem kilka razy wciągnięty WC Silverstring 1.20. Teraz Gram MC Mosquito Bite 1.16. Oba fajne, ale Mosquito cieńszy, ciut tańszy i ładniejszy (czarny), a podobnie się zachowuje.

Dużą rolę odgrywa siła wciągnięcia. Generalnie mam ok 24kg. Ostatnio wciągnąłem na 27kg (z ciekawości) i to jedna z głupszych rzeczy, które mi przyszły do głowy - zanim się trochę naciąg zgrał, to miałem kompletną dechę. Brak mocy i nieprzyjemne czucie.
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Signum Pro Tornado na inny?

Według mnie to kompletna bzdura i zbieg okoliczności, że akurat po zmianie naciągu pojawiły się bóle. No chyba, że jesteś bardzo kruchy.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Signum Pro Tornado na inny?

W życiu nie zapomnę, jak zacząłem czuć łokieć po 60 roboczogodzinach na korcie z naciągiem TF Black Code na rakiecie APD.
Zmieniłem naciąg i było ok.
Awatar użytkownika
ZlosliwyGnom
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 960
Rejestracja: 30 paź 2009, 09:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Signum Pro Tornado na inny?

Madox pisze:Według mnie to kompletna bzdura i zbieg okoliczności, że akurat po zmianie naciągu pojawiły się bóle. No chyba, że jesteś bardzo kruchy.
Ciekawa opinia. Poparta może jakimiś doświadczeniami? Ja kiedyś wciągnąłem ten sam naciąg w tę samą rakietę o kilka kg więcej (był to zdaje się właśnie SP Tornado) i z powodu łokcia po dwóch tygodniach musiałem go wypruć. Dla mnie kompletną bzdurą jest wciąganie struny o średnicy 1,30 w rakietę o przeplocie 18x20 i głowie 95 cali.
Yonex EZONE DR98 (310g)
NTRP 2.1765298753578

Wróć do „Naciągi”