koperkowy
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 mar 2013, 12:42

HEAD YOUTEK SPEED LITE (początkujący)

Witam,

Przygodę z tenisem zacząłem 3 miesiące temu. Wtedy na początek kupiłem bez konsultacji z nikim i rozeznania rakietę Wilson US Open, dziś wiem już, że był to duży błąd, ponieważ nie grało mi się nią za dobrze i pękła po 2 miesiącach użytkowania (wada produkcyjna). Chciałbym się Was drodzy użytkownicy poradzić, jaką rakietę powinienem teraz kupić. Po przeczytaniu działu "Rakieta dla początkującego" znalazłem rakietę o nazwie takiej jak w tytule, tutaj podaję link do rakiety:

http://www.tennis-warehouse.com/descpage-HYTSL.html

Jestem dobrze zbudowanym mężczyzną, wiek 21 lat, w tenisa gram 2 razy w tygodniu po 2 godziny. To na co liczę to duża moc przy serwisie oraz kontrola przy odbieraniu. Jeżeli macie jakieś inne sugestie co do rakiety to prosiłbym o sugestie. Przedział cenowy - do 400PLN.
Awatar użytkownika
Gorzki
Początkujący
Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 28 sie 2012, 20:46

Re: HEAD YOUTEK SPEED LITE (początkujący)

Jakie masz NTRP?

Jak na twój wiek i budowę rakieta za lekka. Szukaj coś w przedziale 290-300.

Edytuj posty.//Gary
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: HEAD YOUTEK SPEED LITE (początkujący)

Gorzki pisze:Jakie masz NTRP?
A jakie może mieć po 3 miesiącach gry? 1.0 lub 1.5, w 95% przypadków podanie wyższego równoznaczne jest z bajkopisarstwem.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Gorzki
Początkujący
Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 28 sie 2012, 20:46

Re: HEAD YOUTEK SPEED LITE (początkujący)

Wiesz może drugi Nadal rośnie :D.
A tak poważnie rakieta oznaczona dla NTRP 3.5+.
Także ta rakieta odpada.
Poza tym jaki chłop bierze rakieta o wadze 275gram?
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: HEAD YOUTEK SPEED LITE (początkujący)

Gorzki pisze:Poza tym jaki chłop bierze rakieta o wadze 275gram?
Znam kilku takich, którzy (sądząc po tym, jak oceniłeś swoją grę) puściliby Cię bez gema. Inna sprawa, że to był ich świadomy wybór w kontekście stylu gry - lekka rakieta do upierdliwego przebijania. Tu o świadomym wyborze raczej nie ma mowy, to za wczesna faza rozwoju tenisowego.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
matirow
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 19 sty 2012, 22:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: HEAD YOUTEK SPEED LITE (początkujący)

Zerknij na Dunlopa Biomimetic 500 Tour.
Obrazek Biomimetic 500
Gracz leworęczny
NTRP 2.0
koperkowy
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 mar 2013, 12:42

Re: HEAD YOUTEK SPEED LITE (początkujący)

Moje NTRP to raczej 1.5, co uważacie o propozycji kolegi matirowa na temat Dunlopa Biomimetic 500 tour? Macie jeszcze jakieś sugestie co do rakiety? Zależało by mi na tym abym mógł wybrać spośród kilku :wink:
Ostatnio zmieniony 25 mar 2013, 16:35 przez koperkowy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gorzki
Początkujący
Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 28 sie 2012, 20:46

Re: HEAD YOUTEK SPEED LITE (początkujący)

http://forehand.pl/p238,Dunlop-aerogel- ... d-300.html Tym Dunlopem sam gram i jest świetny.
Moc z ramy jest.
Małe drgania.
Manewrowna
I bardzo dobra cena.
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: HEAD YOUTEK SPEED LITE (początkujący)

Gorzki pisze:.
Poza tym jaki chłop bierze rakieta o wadze 275gram?
Na przykład taki, który ma problemy z kontuzjami łokcia, nadgarstka, palców czy innych takich. Albo po prostu z powodu zwykłego braku chęci do grania rakietą ~300 g i wzwyż.
Każdy gra tym, czym chce.
Polubiłem czerwone badziewie...
koperkowy
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 mar 2013, 12:42

Re: HEAD YOUTEK SPEED LITE (początkujący)

A co sądzicie o Dunlopie Biomimetic 300 tour? Sprawdziłaby się w moim wypadku?
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: HEAD YOUTEK SPEED LITE (początkujący)

Taaaaa, :rolleyes:
Dunlop 300 ... albo jeszcze lepiej 300 Tour.
Może od razu Prestige Mid?
Gorzki, klepnij się w czoło tą ramą zamiast proponować ją amatorowi z kilkutygodniowym doświadczeniem na korcie. :tired:

Koperkowy, jeżeli Dunlop to 500/500 Tour, ostatecznie zwykła 400 (nie Tour).
Awatar użytkownika
blinket
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 9 lis 2010, 14:08

Re: HEAD YOUTEK SPEED LITE (początkujący)

To jest zdecydowanie ze trudna rama dla początkującego gracza. Ze stajni Dunlopa rozglądaj się za ramami z serii 500 lub 600.
koperkowy
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 mar 2013, 12:42

Re: HEAD YOUTEK SPEED LITE (początkujący)

I wszystko jasne :) 500 lub 600 ale nie tour, a co jeśli chodzi o rakiety Head'a?
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: HEAD YOUTEK SPEED LITE (początkujący)

Jeśli chodzi o Dunlop Biomimetic 500 Tour to dla całkiem początkującego jest on już nieco wymagający. Ja przesiadłem się na tą packę po 9 miesiącach grania (początkowo grałem Dunlopem AG 4D 500 - to wcześniejszy model Biomimetica 500), ale ponoć mój rozwój jest całkiem szybki. Piszesz, że pierwszą rakietą nie grało ci się za dobrze. Pewnie to za sprawą braków technicznych. Kupując rakietę cięższą mogą być problemy. Trzeba już mieć chociażby minimalne podstawy techniczne. Spóźnianie uderzeń albo słaba praca nóg i nie będziesz się rozwijał tak jakbyś mógł.

Pytanie - czy to ma być rakieta na rok czy na dłużej?
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
koperkowy
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 mar 2013, 12:42

Re: HEAD YOUTEK SPEED LITE (początkujący)

Jak narazie to myślę, że na dłużej. Mogę się określić bardziej jako rekreacyjnego gracza. Staram się udoskonalać swoją technikę w miarę możliwości.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: HEAD YOUTEK SPEED LITE (początkujący)

koperkowy pisze:(...)a co jeśli chodzi o rakiety Head'a?
Jeśli chodzi o Heada, to ja kumplowi, który zaczynał przygodę z tenisem poleciłem Instincta i moim zdaniem radził sobie z nią bardzo przyzwoicie - nie wyglądało na to, że jest o wiele za trudna. Ale on miał bazę w postaci świetnej pracy nóg - lata treningów kickboxingu i bodajże tajskiego boksu. Zresztą, ja się na sprzęcie, zwłaszcza takim dla początkujących, znam średnio, więc lepiej poczekać na zdanie Vivida, który "siedzi" w Headach z racji przywiązania do tej marki, słuchałbym się też ESP-a, bo wiedzę sprzętową ma dużą i to popartą praktyką. Jeśli stwierdzą inaczej niż radzę ja, to należy się słuchać ich, nie mnie. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
koperkowy
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 mar 2013, 12:42

Re: HEAD YOUTEK SPEED LITE (początkujący)

W takim razie zaczekam na opinie wyżej wymienionych osób, dziękuję za pomoc i zainteresowanie :).
Awatar użytkownika
blinket
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 9 lis 2010, 14:08

Re: HEAD YOUTEK SPEED LITE (początkujący)

Rakiet do wyboru jest naprawdę sporo, najlepszym rozwiązaniem dla dorosłego faceta, który zaczyna przygodę z tenisem i chcę się dobrze nauczyć grać, a nie tylko przebijać w stylu pana prezesa banku będzie moim zdaniem:
- Waga z naciągiem 270-305 g
- Pow. główki 100-102 cale kw.
- Grubość ramy 23-26 mm
- Balans od 2 pkt. HH do 2 pkt. HL
- Sztywność 65-70
Szukaj ram o takich parametrach.
Awatar użytkownika
Gorzki
Początkujący
Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 28 sie 2012, 20:46

Re: HEAD YOUTEK SPEED LITE (początkujący)

ESP pisze:Taaaaa, :rolleyes:
Dunlop 300 ... albo jeszcze lepiej 300 Tour.
Może od razu Prestige Mid?
Gorzki, klepnij się w czoło tą ramą zamiast proponować ją amatorowi z kilkutygodniowym doświadczeniem na korcie. :tired:

Koperkowy, jeżeli Dunlop to 500/500 Tour, ostatecznie zwykła 400 (nie Tour).
Tak jest. Przyjęte i wykonane.
Po prostu dla mnie nie jest trudna.
Grałem rakietami według trenera mojego, łatwiejszymi niż moja 300.
A według mnie to Dunlop jest łatwiejszy od nich. No cóż co kto lubi.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: HEAD YOUTEK SPEED LITE (początkujący)

Gorzki,
z całym szacunkiem, ale po Twoich wypowiedziach widać, że na razie nie masz wiedzy potrzebnej aby doradzać ludziom sprzęt. Dlatego proszę oszczędź sobie i komuś tego.

Koperkowy,
polecamy na tym forum Dunlopa nie dlatego, że mamy cichy układ z producentem (bo takiego z nikim nie mamy), ale dlatego, że Dunlop oferuje na starcie sporo za rozsądną cenę. Do tego swoim czuciem i kształtem rączki nie zamyka drogi na inne marki. Z Wilsonem, Yonexem czy Headem tak trochę jest, że przyzwyczajają do swoich produktów. Dunlop swoją uniwersalnością nie zamyka drzwi przed żadną z w/w marek. Dlatego jak wraz z rozwojem będziesz szukał bardziej sprecyzowanych ram wybór na rynku będzie dla Ciebie szerszy.
Jeżeli jednak chciałbyś kupić coś z Heada to, moim zdaniem, zerknij na Radicala S.
Instinct MP raczej odpada, tutaj jednak trzeba mieć trochę techniki.

Wróć do „Rakiety”