Adrian
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 21 wrz 2008, 21:12

Re: Chwyt do slice bekhendowego

Kontynentalny? :)
ariel
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 372
Rejestracja: 3 mar 2008, 18:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt: Strona WWW

Re: Chwyt do slice bekhendowego

Choroba, zauważyłem, że do szlajsa używam coś pomiędzy eastern bekhend a western (bliżej eastern). Na pewno szlajs bekhendowy powinno się grać kontynentalnym? Piłka lata mi gdzieś kilometry w górę w takich przypadkach...
None but Jesus...
http://thaleia.pl
bennyone
Bywalec
Bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 9 mar 2007, 17:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Chwyt do slice bekhendowego

ariel pisze: Na pewno szlajs bekhendowy powinno się grać kontynentalnym?
Na pewno.
ariel pisze:Piłka lata mi gdzieś kilometry w górę w takich przypadkach...
Jak zaczynałem grę w tenisa to też tak wychodził slajs. Generalnie prowadzisz za bardzo rakietę z góry na dół a za mało "do przodu". To było jak z jazdą na rowerze, jak złapałem to teraz slajsa to już wychodzi ;)
ariel
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 372
Rejestracja: 3 mar 2008, 18:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt: Strona WWW

Re: Chwyt do slice bekhendowego

Nadgarstek mam sztywny w czasie całej sekwencji ruchu. Raczej wydaje mi się, że pewne nawyki techniczne zostały mi z dawnych czasów. Być może jednak mam niewłaściwe położenie samego nadgarstka względem przedramienia? Przy wykonywaniu uderzenia linia mojego kciuka (spód dłoni) jest przedłużeniem linii przedramienia. Przy kontynentalnym wygląda na to, że przedłużeniem przedramienia jest raczej wierzch dłoni niż jej spód. Może w tym tkwi problem?
None but Jesus...
http://thaleia.pl
Mario
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 2 paź 2012, 11:46

Re: Chwyt do slice bekhendowego

Witam,
Wiem że odgrzewam kotleta ale może komuś się przyda.
Żeby slice nie leciał w górę trzeba się wychylić przy uderzeniu - czyli przenieś ciężar ciała na tą stopę bliżej siatki. Wtedy główka rakiety przy uderzeniu jest bardziej zamknięta.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Chwyt do slice bekhendowego

Każde zagranie z głębi kortu wykonujemy z balansem na nogę wykroczną. Transferujemy masę do przodu, przez piłkę. W końcu pole gdzie ma trafić jest przed nami, a nie z boku czy z tyłu. Dlatego mówi się, że gramy "masą przez piłkę". Jak tego się nie robi to gramy praktycznie z samej ręki. Traci dynamika, precyzja i kontrola.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Chwyt do slice bekhendowego

ariel pisze:Choroba, zauważyłem, że do szlajsa używam coś pomiędzy eastern bekhend a western (bliżej eastern). Na pewno szlajs bekhendowy powinno się grać kontynentalnym? Piłka lata mi gdzieś kilometry w górę w takich przypadkach...
Leci w górę, bo ją podcinasz jak do mega-dropshota. A podcinasz ją tak, bo nie wchodzisz w piłkę całym ciałem, ale grasz z samej ręki, jak już to Vivid powiedział. Podstawowym elementem poprawnego uderzenia tenisowego jest krok do przodu (przodu rozumianego szerzej niż tylko "przód" :) ).
Piotr Szyba.

Wróć do „Technika, taktyka, trening”