Awatar użytkownika
Gudlas
Bywalec
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 26 lip 2010, 11:51
Lokalizacja: Połaniec/Kraków

Naciągi dla zielonego

Mój naciąg już się wysłużył, gram tylko rekreacyjnie więc mam jedną rakietę od dłuższego czasu :). Mianowicie chciałbym się dowiedzieć jaki naciąg byłby dobry do mojej rakiety. Jeśli chodzi o specyfikacje chciałbym aby była ona podobna właściwościami do oryginału. Moja rakieta to Dunlop Rapid 270. Tu jest link do jej opisu mniej więcej : http://Allegro.pl/rakieta-Dunlop-rapid- ... 88045.html. Z góry dziękuje za ewentualną pomoc ;).
Dunlop Rapid 270 M-FIL Vibrotech
NTRP 3,0
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Naciągi dla zielonego.

Rama byłą wciągnięta jakimś prostym drutem (ech ta gra słów :) ). ED będzie pewnie wiedział co tam fabrycznie wciągają. Coś podobnego trzeba wybrać. Czyli jakieś mono.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Naciągi dla zielonego

Polecam Pro's Pro Vendetta 1.2, który tutaj na forum mi polecono. Tani, miękki, moc jest, kontrola też nienajgorsza. Nie przesuwa się. W cenie około 10 zł świetny. U mnie naciągnięty na 25/24 w rakiecie takiej jak w podpisie.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Gudlas
Bywalec
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 26 lip 2010, 11:51
Lokalizacja: Połaniec/Kraków

Re: Naciągi dla zielonego

Dzięki wielkie ;). Poczekam może jeszcze ktoś się wypowie?
Dunlop Rapid 270 M-FIL Vibrotech
NTRP 3,0
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Naciągi dla zielonego

Również mogę polecić Vendettę. Komfortowa, dynamiczna, tania, nie przesuwa się, wytrzymała. :::gd::: Podobne odczucia miałem do Pro's Pro Intense Heat, chociaż ten był nieco sztywniejszy. Przyjemnie mi się tym odbijało.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
Gudlas
Bywalec
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 26 lip 2010, 11:51
Lokalizacja: Połaniec/Kraków

Re: Naciągi dla zielonego

A może coś z większą tendencją do rotacji ?? :)
Coś takiego: http://www.sportclub.com.pl/product-pol ... WHITE.html używa może ktoś czegoś podobnego lub poleca?
Dunlop Rapid 270 M-FIL Vibrotech
NTRP 3,0
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naciągi dla zielonego

Gudlas pisze:A może coś z większą tendencją do rotacji ?? :)
Naciąg o takiej konstrukcji sam w sobie już ci da dużo rotacji. Jak Chcesz się poważnie zabrać za tenisa to musisz sam potestować trochę naciągów.
Awatar użytkownika
Gudlas
Bywalec
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 26 lip 2010, 11:51
Lokalizacja: Połaniec/Kraków

Re: Naciągi dla zielonego

Potestuję. Wywnioskowałeś to z nazwy, czy sam znasz kogoś kto używa? No i na ile najlepiej było by go naciągnąć, żeby troszki siły zostało ;).
Dunlop Rapid 270 M-FIL Vibrotech
NTRP 3,0
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Naciągi dla zielonego

Grałem Cyber Spinem, wciągniętym w Dunlop Rapid 260 na 25 kp. Bardzo przyjemnie mi się tym odbijało... To był mój pierwszy zmieniony naciąg w życiu ;). Ah, te wspomnienia :::cheese:::.

Ty natomiast nie masz swoich preferencji... Zobacz więc jaki rakieta ma przedział siły naciągania i wciągnij mniej więcej w jego połowie.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
Gudlas
Bywalec
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 26 lip 2010, 11:51
Lokalizacja: Połaniec/Kraków

Re: Naciągi dla zielonego

No to widzę, że będę miał podobnie. Tyle, że ja Rapid 270 ;). No naciągnąłeś na 25 kg i jak komfort był odczuwany i siła? Przesuwał się?
Dunlop Rapid 270 M-FIL Vibrotech
NTRP 3,0
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciągi dla zielonego

Moje zdanie jest takie: naciąg poliestrowy o średnicy 1.2 da Ci dobry dostęp do rotacji. Naciągi o innych kształtach i tak szybko się wytrą i nic Ci po tych kształtach nie zostanie. Poza tym masz lekką rakietę, co jest bardzo dużą przeszkodą w nauce top-spinowej gry. Ma mało mocy do płaskiego przebijania, a co dopiero grając top-spinem, gdzie znaczna część energii kumuluje się w rotacji piłki, a więc skutkuje mniejszą prędkością piłki i przez to bliższym punktem odbicia. Sytuację ratuje sztywność tej rakiety, która jest na poziomie 70 oraz balans dość znacznie na główkę ale i tak sądzę, że Twoje problemy z top-spinem nie wynikają głownie z naciągu. Moja rada: naciągnij SPPP 1,18 albo Vendettę 1.2 na jakieś 23/22 kg i dodaj ze 3 g ołowiu na główkę (godzina 9 i 15). Ołów lekko ustabilizuje Ci rakietę, która może być niestabilna ze względu na rozmiar główki, a niskie napięcie da Ci moc oraz czucie piłki. Kontrolę musisz dać Ty, bo kontrola pochodzi tylko z techniki. Taki zestaw jest dobry do nauki top-spinu, bo nie musisz się za bardzo siłować, aby posłać piłkę pod linię końcową. Czucie, jakie daje niskie napięcie strun umożliwi Ci uczenie się, bo będziesz czuł jak piłka wchodzi w naciąg i jak schodzi z rakiety i po jakimś czasie już tym momencie będziesz wiedział czy będzie dobra, czy też za długa - zanim w ogóle odejdzie dalej niż 5 m od Ciebie. Po prostu to się wie od razu - czujesz po prostu jak i ile energii dostała piłka i jak się zachowa.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Naciągi dla zielonego

Gudlas pisze:No to widzę, że będę miał podobnie. Tyle, że ja Rapid 270 ;). No naciągnąłeś na 25 kg i jak komfort był odczuwany i siła? Przesuwał się?
Już za dobrze nie pamiętam, bo to było z 2 lata temu ;). Nie pamiętam, żeby się przesuwał.
Był raczej komfortowy, moc powiedzmy na średnim poziomie (w skali szkolnej dałbym powiedzmy 4). W każdym bądź razie nieźle mi się tym odbijało. Wpływu przekroju naciągu na rotację nie ocenię, bo wtedy na sprzęcie niezbyt się znałem, a i jakimiś mocnymi rotacjami nie grałem.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
Gudlas
Bywalec
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 26 lip 2010, 11:51
Lokalizacja: Połaniec/Kraków

Re: Naciągi dla zielonego

Ok dzięki za pomoc zamawiam ten naciąg:
http://www.forehand.pl/p76,pro-s-pro-cy ... -12-m.html
Tylko jest jeden problem jeszcze ;). Mianowicie przekrój 1.30 to nie będzie za dużo?
Dunlop Rapid 270 M-FIL Vibrotech
NTRP 3,0
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naciągi dla zielonego

Gudlas pisze:Ok dzięki za pomoc zamawiam ten naciąg:
http://www.forehand.pl/p76,pro-s-pro-cy ... -12-m.html
Tylko jest jeden problem jeszcze ;) Mianowicie przekrój 1.30 to nie będzie za dużo?

Ja i tak nie jestem w stanie zerwać poliestrowego naciągu, zanim zmartwieje, więc biorę najcieńszy jaki jest możliwy. Jeśli nie zrywasz notorycznie naciągów to się w grube żyłki nie pchaj, bo nie ma po co.
Awatar użytkownika
Gudlas
Bywalec
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 26 lip 2010, 11:51
Lokalizacja: Połaniec/Kraków

Re: Naciągi dla zielonego

No ale w sklepach związanych z tenisem internetowych nie ma cieńszej niż ta żyłki.
Znalazłem coś innego ale cieńszego też z tendencją do rotacji.

http://Allegro.pl/naciag-tenisowy-Yonex ... 94775.html
http://Allegro.pl/pro-s-pro-ichiban-spi ... 93174.html
Dunlop Rapid 270 M-FIL Vibrotech
NTRP 3,0
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Naciągi dla zielonego

Od siebie tradycyjnie polecę Vendettę 1,20mm, z naciągów profilowanych: MSV Focus Hex 1,18mm, Tornado 1,17mm, Black Out 1,24mm.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Gudlas
Bywalec
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 26 lip 2010, 11:51
Lokalizacja: Połaniec/Kraków

Re: Naciągi dla zielonego

Zaciekawił mnie jeszcze ten model :). Kupił bym już tamten ale ta 1.3 grubość mnie odrzuca.
http://www.sportclub.com.pl/product-pol ... R-12M.html
Dunlop Rapid 270 M-FIL Vibrotech
NTRP 3,0
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Naciągi dla zielonego

Zaciekaw się proszę jeszcze witryną Stringforum (lub jak wolisz w jęz. niemieckim Saitenforum). Tam znajdziesz bazę z ocenami wielu naciągów. Nie będzie trzeba pytać o każdy naciąg z osobna i czekać, aż znajdzie się ktoś, kto nim grał.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Gudlas
Bywalec
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 26 lip 2010, 11:51
Lokalizacja: Połaniec/Kraków

Re: Naciągi dla zielonego

Dzięki wielkie :).
Dunlop Rapid 270 M-FIL Vibrotech
NTRP 3,0

Wróć do „Naciągi”