Awatar użytkownika
TaKaN
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 473
Rejestracja: 5 lut 2012, 18:34
Lokalizacja: Szczekociny/Częstochowa

Zalecana siła naciągania?

Mam na mojej rakiecie takie dane odnośnie naciągu:
26+/-2kp/57+/-5lbs
Czy ktoś pomógł by mi to rozszyfrować?

I następne pytanie. Naciąg słabiej czy mocniej naciągnięty nadaję się do gry topspinem?
"Jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz"

Obrazek VCore 98D
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Pytanie

TaKaN pisze:Mam na mojej rakiecie takie dane odnośnie naciągu:
26+/-2kp/57+/-5lbs
Czy ktoś pomógł by mi to rozszyfrować?
Zalecana siła naciągnięcia to 26 kg z tolerancją 2 kg w każdą stronę. Myślę, że słabiej też można naciągać, gorzej z mocniejszym napięciem strun, wtedy już może to niekorzystnie oddziaływać na ramę.
TaKaN pisze:I następne pytanie. Naciąg słabiej czy mocniej naciągnięty nadaję się do gry topspinem?
Hmm, ciężkie pytanie. Generalnie na top-spin lub płaską grę bardziej wpływa (w sensie wspiera) odpowiedni przeplot. Siła naciągnięcia ma wpływ na moc, którą daje rakieta. Gdybym miał odpowiedzieć na Twoje pytanie, to powiedziałbym, że słabiej naciągnięty naciąg nadaje się lepiej. Znaczy rotację będziesz musiał nadać sam, ale dostaniesz więcej mocy, więc to, co stracisz na szybkości zagrania, gdy zagrasz rotacyjnie, a nie płasko, odzyskasz z większej mocy wygenerowanej przez naciąg. Ale za to ucierpi kontrola. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
TaKaN
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 473
Rejestracja: 5 lut 2012, 18:34
Lokalizacja: Szczekociny/Częstochowa

Re: Pytanie

Właśnie zależy mi bardziej na kontroli niż na mocy. Czyli naciąg słabiej naciągnięty daje mniej mocy tak?
"Jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz"

Obrazek VCore 98D
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Pytanie

TaKaN pisze:Właśnie zależy mi bardziej na kontroli niż na mocy. Czyli naciąg słabiej naciągnięty daje mniej mocy tak?
Gary pisze:Siła naciągnięcia ma wpływ na moc, którą daje rakieta. Gdybym miał odpowiedzieć na Twoje pytanie, to powiedziałbym, że słabiej naciągnięty naciąg nadaje się lepiej. Znaczy rotację będziesz musiał nadać sam, ale dostaniesz więcej mocy...
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
TaKaN
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 473
Rejestracja: 5 lut 2012, 18:34
Lokalizacja: Szczekociny/Częstochowa

Re: Zalecana siła naciągania?

No właśnie nie do końca to rozumiem. Ze słabiej naciągniętego naciągu dostanę więcej mocy?
"Jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz"

Obrazek VCore 98D
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Zalecana siła naciągania?

Gary pisze:Znaczy rotację będziesz musiał nadać sam, ale dostaniesz więcej mocy...
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
TaKaN
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 473
Rejestracja: 5 lut 2012, 18:34
Lokalizacja: Szczekociny/Częstochowa

Re: Zalecana siła naciągania?

Czyli to wbrew logice. Ale ok. Niech będzie.
Dzięki za pomoc :).
"Jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz"

Obrazek VCore 98D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Zalecana siła naciągania?

...

Ja na zakończenie doradzę DOKŁADNE zapoznanie się z materiałami jakie są na forum.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Zalecana siła naciągania?

TaKaN pisze:Czyli to wbrew logice. Ale ok. Niech będzie.
Dzięki za pomoc :)
Na pierwszy rzut oka rzeczywiście wydaje się, że to wbrew logice, ale po zastanowieniu się wszystko się zgadza. Słabiej naciągnięte struny dadzą efekt katapulty, mocniej - deski. Zastanów się, czy lepiej odbijesz się z miękkiej trampoliny, czy z betonowej posadzki? :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Zalecana siła naciągania?

TaKaN pisze:Czyli to wbrew logice. Ale ok. Niech będzie.
Dzięki za pomoc :)
Też tak na początku myślałem. Cieszę się, że nie jestem jedyny.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
zNei
Orator
Orator
Posty: 547
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:09
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt: Strona WWW

Re: Zalecana siła naciągania?

Gary pisze:
TaKaN pisze:Czyli to wbrew logice. Ale ok. Niech będzie.
Dzięki za pomoc :)
Słabiej naciągnięte struny dadzą efekt katapulty, mocniej - deski. Zastanów się, czy lepiej odbijesz się z miękkiej trampoliny, czy z betonowej posadzki? :wink:
Chyba identycznie tłumaczę to często ludziom w klubie :). To ostatnimi czasy dosyć popularne, błędne rozumowanie :).
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Zalecana siła naciągania?

Dla mnie osobiście od zawsze to było bardzo logiczne, że miękki naciąg=większa moc i odwrotnie. Nie rozumiem dlaczego to miałoby być wbrew logice, chyba, że bardzo pokrętnie rozumianej ;-P.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Zalecana siła naciągania?

daroos pisze:Dla mnie osobiście od zawsze to było bardzo logiczne, że miękki naciąg=większa moc i odwrotnie. Nie rozumiem dlaczego to miałoby być wbrew logice, chyba, że bardzo pokrętnie rozumianej ;-P.
W logice "językowej" się zgadza: MOCNO wciągnięty naciąg to moc, a SŁABY naciąg to słabe uderzenie ;-P.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Zalecana siła naciągania?

hohvar pisze:
daroos pisze:Dla mnie osobiście od zawsze to było bardzo logiczne, że miękki naciąg=większa moc i odwrotnie. Nie rozumiem dlaczego to miałoby być wbrew logice, chyba, że bardzo pokrętnie rozumianej ;-P
W logice "językowej" się zgadza: MOCNO wciągnięty naciąg to moc, a SŁABY naciąg to słabe uderzenie ;-P.
Czyli logika pokrętnie rozumiana :D.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Zalecana siła naciągania?

zNei pisze:
Gary pisze:
TaKaN pisze:Czyli to wbrew logice. Ale ok. Niech będzie.
Dzięki za pomoc :)
Słabiej naciągnięte struny dadzą efekt katapulty, mocniej - deski. Zastanów się, czy lepiej odbijesz się z miękkiej trampoliny, czy z betonowej posadzki? :wink:
Chyba identycznie tłumaczę to często ludziom w klubie :). To ostatnimi czasy dosyć popularne, błędne rozumowanie :).
Wielkie umysły rozumują podobnie. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"

Wróć do „Naciągi”