greg
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 9 lis 2007, 11:19

Tecnifibre T-fight 315

Tecnifibre t-fight 315

główka : 630 cm kw. / 98 cali kw.
długość : 27 cali / 69 cm
waga : 315 g ( wg. producenta )
balans : 31,5 cm ( 6 pts HL )
grubość : ramy 22 mm
materiał : grafit / texalium
sztywność : 65
strumny : 18 / 20
naciąg TF x-tra dynamic 1,28 prawdopodobnie 25kg

Od pierwszego kontaktu z ręką rakieta sprawia przyjemne wrażenie. Jej ciężar dzięki balansowi na rączkę daje uczucie solidności. Przejście z rakiety ważącej ok. 280 na tego TF odbyło się w moim przypadku bez problemu. Jeszcze lepiej jest w praktyce. Rakieta oferuje doskonałe połączenie kontroli i mocy z naciskiem na to pierwsze. Sprawia to, że z lini końcowej można posyłać mocne, precyzyjne i płaskie piłki. Wszystko to można uzykać prowadząc bez skrępowania pełen i szybki zamach. Kontrola i czucie pozwalają na skuteczny atak przy siadce. Bardzo dobrze gra się nią slajsy i skróty. Rotacja jak na wzorek 18/20 jest zadowalająca.
Rakieta jest stabilna i bardzo manewrowna.
Moim zdaniem rakieta pomimo przeznaczenia do gry z lini końcowej doskonale sprawdza się na całym korcie. Mogę ją polecić z czystym sumieniem wszystkim od NRTP 3.0 w zwyż. Świetna rakieta.

ps.: Mam małą uwagę dotyczącą wagi, z moich pomiarów i z tego co wyczytałem na TW wynika, że producent podaje ją zaniżoną. W rzeczywistości z naciągiem, tłumikiem i owijką wierzchnią rakieta waży ok. 345 g. Dla mnie to nie problem ale radzę brać to pod uwagę przy ewentualnym zakupie.
O tej rakiecie pisze:
  • El Diablo: producent podaje docelowe parametry rakiety NIENACIĄGNIĘTEJ... tzn. Rakieta bez strun z owijką bazową tylko i wyłącznie... Tłumika i owijki zewnętrznej NIGDY się nie wlicza do wagi rakiety... rakieta gotowa do gry z grubsza waży 315g + 10g (waga naciągu) + 3-5g (tłumik TF) + 4-8g (owijka zewnętrzna) co daje łącznie od 332g do 338g...
  • YOGItheBEAR: rakiety te dobrze idą w zamachu, ale zachowują też świetną manewrowość.
NTRP 3.0

Wróć do „Rakiety”