Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Head i.Radical MidPlus

Główka: 98 cali2 / 632 cm2.
Długość: 27 cali / 69 cm
Waga: 10.8oz / 306g
Balans: 2punkty Head Light
Moment bezwł.: 297
Sztywność: 64
Szerokość ramy: 21mm
Budowa: Włókna grafitowe/ Intellifiber
Układ strun: 18/20

Pierwsze wrażenie to solidność, ja nie lubię wrażenia "plastikowości" i takiego tu nie ma. Rakieta w porównaniu z tym co miałem w rękach daje wrażenie cięższej. Rakieta mniej sztywna od LM, ale sama nie odbija. Jeśli jednak ktoś potrafi ją wprowadzić w ruch głębokim zamachem odwdzięczy się soczystym strzałem, na dodatek w celowane miejsce.
O nieczystych trafieniach wiemy od razu ale za pomocą drobnego smyrnięcia, nie wpływającego zbytnio na tor lotu piłki. Jest bardzo stabilna, nie przekręca się i wyłamuje nam łapek.
Kontrola - jedna z najlepszych z jaką miałem do czynienia (lepszy był tylko i.Prestige)
Komfort – Dla zaawansowanych zaletą będzie że rakieta mniej tłumi niż samograje, za to lepiej niż LM .
Jeśli chodzi o łatwość rotowania to nie ma rewelacji. Przy tym samym układzie strun Dunlop M-Fil 200 lepiej się spisuje. Za to gra przy siatce jest bardzo przyjemna dzięki oferowanej stabilności. Woleje i półwoleje są łatwe.
Serwis i smecz w górnej strefie stanów wysokich.... Lepiej gra się to tylko Prestigem.
Return gra się bardzo łatwo i skutecznie
Reasumując - rakieta dla graczy grających urozmaiconą grę, mających pojęcie o podstawach i technice zagrań, o NTRP 4-5.5.
O tej rakiecie pisze:
  • radical.pl: i.Radical jest dobrze wyważoną rakietą z naciągiem, owijką i wibrastopem waży 315 gram, daje wielką kontrolą zagrań, posiada główkę o rozmiarze 98 z tym mierzonym po obwodzie ramy, jak to w Headzie czyli około 96 cali licząc tak jak reszta producentów. Gęsty przeplot strun rotacji nie ułatwia ale i nie czyni jej niemożliwą. Klasyk godny polecenia zawodnikom od NTRP 4.5 i w górę.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Rakiety”